Sabri Sarıoğlu

Eski fizik gücü de yok artık. Orta yapıp çalım atamadığını herkes biliyor fakat ikili mücadelelerde o bildiğimiz inat Sabri yok. Sanki kariyerinin son günlerini geçiriyor. Mental olarak acayip bir düşüş içerisinde. Sezon sonu sözleşmesi bitiyor acaba şimdiden onun planını mı yapıyor ?

Defansta pozisyon anlayışı sıfır. Galatasaray'ın çocuğu diyoruz da Bülent Korkmaz'da Galatasaray'ın çocuğuydu. Aralarında dağlar kadar fark var. Kaptanlık pazubandının yüklediği sorumlulukların altından kalkacak kapasiteye sahip değil maalesef.

futbol yetenek oyunudur
yetenekli isen çıkar sahada oynarsın
yeteneksiz isen gelir tribünden desteklersin
Sabri'nin futbola dair herhangi bir yeteneği yok
gelsin tribünde sette dursun her maç...

Yahu iyi güzel eleştiriyor herkes saygım var. Hatta yıllarca en istikrarlı şekilde Sabri'yi savunan bende eleştiriyorum, hataları benimde gözüme gözüme batıyor ancak arkadaşlar ülkemizde yerli sağ bek bolluğu varmış gibi konuşmanında çok alemi yok bence değil mi?

Bu adamın yeterli olmadığını biizler gibi Fatih Terim'de görmüş olacak ki adam oraya gitti Eboue'yi aldı. Eboue döndükten sonra, sakatlıkta yaşamadığı süre forma onundur Sabri'de onun yedeğidir.

Tabi gönül isterki öyle bir takım olalım ki çıkan kişinin yerine giren adam en az onun kadar kaliteli olsun. Ancak işin real dünyadaki karşılığı öyle olmuyor ne yazık ki. Ne ekonomik olarak, nede ülkenin futbol gerçeği olarak böyle bir durum mümkün değil. O yüzden evet ilk 11 oyuncusu olarak Sabri yetersiz ve heleki böyle formsuz olduğu dönemlerde çok rahatsızlık verici ancak Sabri takımın normal düzeninde yedek oyuncu olduğu gibi o bölge için hiç bir alt yapı eğitimi almamış 23-24 yaşından sonra o bölgede oynatılmak zorunda bırakılan bir adamdır.

Eleştiri yaparken biraz daha realist olmakta fayda var bence bu anlamda.

Yahu iyi güzel eleştiriyor herkes saygım var. Hatta yıllarca en istikrarlı şekilde Sabri'yi savunan bende eleştiriyorum, hataları benimde gözüme gözüme batıyor ancak arkadaşlar ülkemizde yerli sağ bek bolluğu varmış gibi konuşmanında çok alemi yok bence değil mi?

Bu adamın yeterli olmadığını biizler gibi Fatih Terim'de görmüş olacak ki adam oraya gitti Eboue'yi aldı. Eboue döndükten sonra, sakatlıkta yaşamadığı süre forma onundur Sabri'de onun yedeğidir.

Tabi gönül isterki öyle bir takım olalım ki çıkan kişinin yerine giren adam en az onun kadar kaliteli olsun. Ancak işin real dünyadaki karşılığı öyle olmuyor ne yazık ki. Ne ekonomik olarak, nede ülkenin futbol gerçeği olarak böyle bir durum mümkün değil. O yüzden evet ilk 11 oyuncusu olarak Sabri yetersiz ve heleki böyle formsuz olduğu dönemlerde çok rahatsızlık verici ancak Sabri takımın normal düzeninde yedek oyuncu olduğu gibi o bölge için hiç bir alt yapı eğitimi almamış 23-24 yaşından sonra o bölgede oynatılmak zorunda bırakılan bir adamdır.

Eleştiri yaparken biraz daha realist olmakta fayda var bence bu anlamda.

Sabri, Galatasaray'da yedek olacak düzeyde bile değil..

Bir ara mücadelesi, hırsı, hızı ile en azından bazı açıklarını kapatabiliyordu. Ancak artık o da kalmadı. İleride bir bindirme yapıyor, kontra yiyoruz, 3-4 pozisyon sonra Sabri ancak karede gözükmeye başlıyor. Karşısında kim oynasa maden bulmuş gibi, o tarafı kevgire çeviriyor.

Yedek bek olarak öyle yardıracak, kanadı komple kullanacak birinin beklentisinde değilim. Sadece bek oynamasını bilsin, pozisyon bilgisi yerinde olsun, kademe yapabilsin yeterli. Bunları yapabilecek bir gurbetçi bulabiliriz, bence. En azından Almanya patentli pozisyon bilgisi yerinde olan bir gurbetçi illa bulunur.

Sabri'ye güvenini ve moralini tekrar kazandırmalıyız. Bu Sabri bizim bildiğimiz Sabri değil. Belki hiçbir zaman yetenekli olmadı ama her zaman yüreğiyle oynardı şu an o da yok.

Sabri, Galatasaray'da yedek olacak düzeyde bile değil..

Bir ara mücadelesi, hırsı, hızı ile en azından bazı açıklarını kapatabiliyordu. Ancak artık o da kalmadı. İleride bir bindirme yapıyor, kontra yiyoruz, 3-4 pozisyon sonra Sabri ancak karede gözükmeye başlıyor. Karşısında kim oynasa maden bulmuş gibi, o tarafı kevgire çeviriyor.

Yedek bek olarak öyle yardıracak, kanadı komple kullanacak birinin beklentisinde değilim. Sadece bek oynamasını bilsin, pozisyon bilgisi yerinde olsun, kademe yapabilsin yeterli. Bunları yapabilecek bir gurbetçi bulabiliriz, bence. En azından Almanya patentli pozisyon bilgisi yerinde olan bir gurbetçi illa bulunur.

Uğur o dediğini yapabilecek bir oyuncu bulunduğu taktirde kimsenin Sabri aşığı olduğunu sanmıyorum. Görüldüğü üzere 'madevi evladı' denlen bir Kazım'ı bile şartlar uymadı diye yeri dahi doldurulmadan yollayabilen dirayette bir hocamız var. Sabri'den daha iyisi, daha yeteneklisi bulunduğu zaman aynı reaksyonu vereceğinden pek şüphem yok.

Yalnız konuşurken şu anda bu ligin ve play-off'un sonuna kadar bu adamlarla gitmek zorurunluluğunda olduğumuzu unutmayalım istiyorum. Zaten 1 hafta 10 gün sonra Eboue gelmiş olacak, o zamana kadar yada play-off sonuna kadar gitsin kalsın tartışması yapmak hele bu platformlarda konuşulanları öyle yada böyle takip eden ve edebilecek yerli oyuncular hakkında bunu yapmak bize bişi kazandırmaz aksine kaybettirir.

Gözden kaçmasın şu anda takımın kaptannı pozisyonundaki Sabri ile sene sonu sözleşmesi bitiyor olmasına karşın daha sözleşme dahi yenilenmedi. Elbet bu yetkiye sahip insanların aklındada bizimkine yakın şeyler vardır.

Şu adamı rahat bırakın yahu yerin dibine soktunuz yeteri kadar.

Oyuna girdiğini gördüm yeniliriz dedim, yediğimiz golde %100 hatalı oyuna kattığı birşey yok, attığı isabetli pas yada orta yok, artık koşamıyorda...
Gereğide yok...

Bir maçtan sonra da 'helal be Sabri!' diyelim. Dünya futbolunda yıllardır hiçbir şey yapmayıp sonsuz krediye sahip olan kaç kişi vardır acaba. Hani oyunu iki yönlü oynayabiliyor denir ya bazı futbolcular için, Sabri işte iki yönlü de oynayamıyor. Olmuyor.
Bu akşam Baros'un da muhtemelen bileti kesilmiş, nasıl ucuza göndeririz hesabı yapılmaya başlanmıştır.

Sabri sağolsun, ilk yarı en azından ucundan kıyısından futbol vardı. Adamın girişi futbolu baltalamak... Olmuyor, olmayacak, altyapımızdan geldi diye sabretmeye gerek yok...

Sabri cansın iyisin hoşsun bizim gibi Galatasaraylısın Galatasaray'ın çocuğusun. Yıllardır eleştirildi hatta bu sezonki Samsun maçında sakat sakat oynamak zorunda kaldı. Söylenmedik laf kalmadı ama yine de savundum. Her zaman umutluydum en kötü yedek olur diye savundum ama olmuyor olmuyor olmuyor ısrar ettikçe biz kaybediyoruz. Sezon sonu ''kesinlikle'' teşekkür edilmeli.

Söylenecek çok şey var, hele de kupaya bu denli erken vedanın ardından. Öncelikle sezon bitsin, bizim gördüğümüzün fazlasını görüyordur İmparator. Ne de olsa Terim, 2003-2004 yıllarındaki Terim değil.

Sabri olmadı. Koşarak Galatasaray'da tutunmakta bir yere kadar. Ben hala anlamam Uğur Uçar neden gönderildi? Sakatlıktan çıktıktan sonra sol bek oynatılıp hata yaptığı için mi?

İş başka arkadaşlık başka misali, gerçekten bu takımda oynayabilecek düzeyde bir oyuncu değil.. Çabasına, emeğine lafım yok ancak kapasite bu. Sakatlanmadan önce de zaten pek parlak değildi görüntüsü, şimdi iyice dibe vurmuş durumda. Ayhan gibi kullanılacaksa kalsın diyeceğim de yaşının daha 27 olduğunu düşünürsek sezon sonu büyük ihtimalle takımdan ayrılacaktır.. Hakkında hayırlısı olsun..