#8 Malik Hairston

İdeal rostasyonda,ideal oyun düzeninde verilen rolün gereğini yapamıyormuş gibi bir algı var.Durum pek böyle değil bence.

Marko takıma katıldığından beri Malik'in verdiği verim de arttı, geceyle gündüz gibi fark var.

Hem Kuban maçında hem de bugün müthiş katkı verdi takıma. Bravo Malik.

Malik tarzı oyuncuların başarısı takımın sistemi ve yanında oynadığı oyuncuların oyun stillerine çok bağlı. Malik+Sinanla oynarsan sete set hücumda Malikin sana artısından çok eksisi olur. Yüksek tempolu koşan takımda Malik bulunmaz nimet. Markoyla oynadığı zaman Markonun dış tehditi olduğundan daha rahat hareket ediyor Malik.

Malik tarzı oyuncuların başarısı takımın sistemi ve yanında oynadığı oyuncuların oyun stillerine çok bağlı. Malik+Sinanla oynarsan sete set hücumda Malikin sana artısından çok eksisi olur. Yüksek tempolu koşan takımda Malik bulunmaz nimet. Markoyla oynadığı zaman Markonun dış tehditi olduğundan daha rahat hareket ediyor Malik.

Aynen hocam, Avrupa'da all around oyuncular pek olmadığı için her oyuncu takım kimyası içinde değer kazanabiliyor...En iyi oyuncuyu almaktan çok doğru oyuncuyu doğru takıma almak daha önemli...

Uzatmalarda kaçırdığın 3 serbest atış ve boş bir üç sayılık atış var ve tuttuğun oyuncu show yaptı neyseki fark 2 bakalım inşallah kazanırız ama uzatmaları berbat ettin hadi bi kahramanlık yap!

Bugün gayet iyiydi bence, daha doğrusu son iki-üç Euroleague maçında belli bir çizgisi var ve bugün de onu devam ettirdi 14 sayıyla.

2 tane atış kaçırsın sıkıntı değil ama maçın en kritik bölümünde olması bu atışların çok kötü oldu.40 dakika oynadı deyip geçiştirmek çok mantıklı bir açıklama değil.Rakip CSKA değilde başka bir takım olsaydı bu forumda neler yazılırdı acaba :D.Gerçekten düşündürücü...

2 tane atış kaçırsın sıkıntı değil ama maçın en kritik bölümünde olması bu atışların çok kötü oldu.40 dakika oynadı deyip geçiştirmek çok mantıklı bir açıklama değil.Rakip CSKA değilde başka bir takım olsaydı bu forumda neler yazılırdı acaba :D.Gerçekten düşündürücü...

Tabi hayatı boyunca üst seviye bir euroleague maçında 40 dakika sahada kalmamış birisinin böyle konuşması çok da anormal değil aslında.

Ha bu arada o uzatmalarda 10 sayı atan Weems'i, Hairston normal sürede 0 sayıda tutmasaydı o uzatmaları zor görürdün.Şunu da belirteyim. Hairston 41 dakika Weems 28 dakika sahada kaldı.Yani Weems dinlenip dinlenip Hairston'un karşısına çıkarken Hairston sürekli sahada efor sarfediyordu.Gerçi bu istatistiğn senin için pek bir şey ifade edeceğini sanmıyorum

Tabi hayatı boyunca üst seviye bir euroleague maçında 40 dakika sahada kalmamış birisinin böyle konuşması çok da anormal değil aslında.

Ha bu arada o uzatmalarda 10 sayı atan Weems'i, Hairston normal sürede 0 sayıda tutmasaydı o uzatmaları zor görürdün.Şunu da belirteyim. Hairston 41 dakika Weems 28 dakika sahada kaldı.Yani Weems dinlenip dinlenip Hairston'un karşısına çıkarken Hairston sürekli sahada efor sarfediyordu.Gerçi bu istatistiğn senin için pek bir şey ifade edeceğini sanmıyorum
Ben basketbolcu değilim.Türkçe dersimide geçtim.Sana sormuyorum basketbolcu musun veya Türkçe dersinde başarılı oldun mu diye.Yoksa polemik yaratmak istiyor gibi olurum tıpkı senin yaptığın gibi.Ben maçın kritik dakikalarında yapılan hataları söyledim sadece.Malik maçta kötü oynadı dediğimi hatırlamıyorum.Benim söylediğimle senin söylediklerin arasında uçurumlar kadar fark var ki ben yazdığım yazıda '' hadi bi kahramanlık yap!'' dememle Malik'e olan güvenimi göstermiş olduğumu düşünüyorum.Objektif gözle yazmaya çalışıyorum ben.Uzatmalarda iyiydi diyen varsa kendi düşüncesi ama ben Malik-Weems'i maç boyunca tutamadı veya kötü oynadı dersem istediğini yazabilirdin.