A Milli Takımın Hazırlık Maçları...

bu arayış hücüm yönünde bana göre çok avantajlı ve doğru bir arayış bu sayede takımın skor opsiyonları daha fazla olacak memo hido ibo ve serkan aynı anda sahada olabilecekler ayrıca mehmet pasörlük yönünü iyice geliştirdi.hido topu getirdikten sonra yukardan mehmette yardımcı olabilir bu olaya

Ben öyle birşey söylemem çünkü o takımda Memo, serkan ve Hido var. ben sırf bu üçlü için o Milli Takım'ı izlerim. Sonuçta ülkemizi temsil ediyorlar. Herşeye rağmen başarılı olacaklarına inanmak istiyorum. umarım tanjevic bu inancı boşa çıkarmaz...

Bu Şampiyonada alınacak başarısız sonucun faturasını direkt Tanjevic'e keserim. Sen nasıl Harika bi grafik çizmiş Türk Telekom takımının yıldız guard ı Tutku yu değilde fener in bel arkası yapmaktan aciz yedek oyuncusu Hakan Demirel'i alırsın ???

KUTLUAY 0,52 PROMİL ALKOLLE YAKALANDI. EHLİYETİNE EL KONULDU

Fenerbahçe Ülkerspor ile Milli Takım'ın oyuncusu İbrahim Kutluay, yasal sınır 0.50 promilin üzerinde alkollü çıktı ve ehliyetine el konuldu.. KUTLUAY NEREDE YAKALANDI
Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay, önceki gece alkollü araç kullanırken yakalandı. Beşiktaş?ın eski halk pazarı meydanında 11 Ağustos 2007'de uygulama yapan Trafik Denetleme Müdürlüğü?ne bağlı ekipler saat 02.22?de Land Rover cipi kontrol için durdurdu.

Şoför koltuğunda oturan Fenerbahçe Ülkerspor ile Milli Takım'ın oyuncusu İbrahim Kutluay, yasal sınır 0.50 promilin üzerinde alkollü çıktı. Alkollü araç kullandığı için 448 YTL para cezası kesilen Kutluay, ilk kez yakalandığı için ehliyetini 6 ay sonra geri alabilecek.

Vay benim Ülkemi temsil eden insan,ve gençlerin örnek aldığı oyuncu pehh .

Re:

Burak Barut' Alıntı:
KUTLUAY 0,52 PROMİL ALKOLLE YAKALANDI. EHLİYETİNE EL KONULDU

Fenerbahçe Ülkerspor ile Milli Takım'ın oyuncusu İbrahim Kutluay, yasal sınır 0.50 promilin üzerinde alkollü çıktı ve ehliyetine el konuldu.. KUTLUAY NEREDE YAKALANDI
Milli Basketbolcu İbrahim Kutluay, önceki gece alkollü araç kullanırken yakalandı. Beşiktaş?ın eski halk pazarı meydanında 11 Ağustos 2007'de uygulama yapan Trafik Denetleme Müdürlüğü?ne bağlı ekipler saat 02.22?de Land Rover cipi kontrol için durdurdu.

Şoför koltuğunda oturan Fenerbahçe Ülkerspor ile Milli Takım'ın oyuncusu İbrahim Kutluay, yasal sınır 0.50 promilin üzerinde alkollü çıktı. Alkollü araç kullandığı için 448 YTL para cezası kesilen Kutluay, ilk kez yakalandığı için ehliyetini 6 ay sonra geri alabilecek.

Vay benim Ülkemi temsil eden insan,ve gençlerin örnek aldığı oyuncu pehh .

Eminim arabasını kullanmaya devam edecek!
Her zaman sporcu örnek alınacak bir kişiliğe sahip olmalıdır.

Bu arada bişey sorcam bu ibrahim 33 yaşında değil mi?Benmi yanlış biliyorum .
Keremi almıyor 2010'da olamayacak diye(28 yasındadır kendisi) bu ibrahimi niye alıyor?

Calısmalara 18 oyuncuyla baslanmıstı. Tutku ACIK, Omer ONAN ve Fatih SOLAK' ın kadrodan cıkarılmasıyla bu sayı 15' e indi. Avrupa Sampiyonası' nda ise bu sayı 12' ye inecek. Kısacası ilk etapta olmasa bile ikinci kadro eksiltmede gereksiz oyuncular kadrodısı kalacaklar.

Ikinci eksiltmede Omer ASIK, Hakan DEMIREL ve bence Oguz SAVAS kadrodan cıkarılırlar diye dusunuyorum. Yok Oguz kadroda kalırsa Semih ERDEN' e yol gozukebilir ki kadrodaki bu kadar 4 numara bollugunda (Mehmet de genel olarak 4 numaraya kaymayı tercih ediyor) Oguz SAVAS' ın 5 numara ozelliklerinden yararlanılması gerekir ama Semih' de Tanjevic' in has adamlarından biri. Görecegiz...

Avrupa Sampiyonası' na bence asagıdaki kadro ile gideriz : ( Forma numaraları mevkiilere gore rastgele yazılmıstır.)

4 Ender ARSLAN 1.90 cm.
5 Engin ATSUR 1.92 cm.
6 Serkan ERDOGAN 1.92 cm.
7 Ibrahim KUTLUAY 1.97 cm.
8 Cenk AKYOL 1.97 cm.
9 Hidayet TURKOGLU 2.07 cm.
10 Ersan ILYASOVA 2.07 cm.
11 Kerem GONLUM 2.07 cm.
12 Kaya PEKER 2.07 cm.
13 Semih ERDEN 2.12 cm.
14 Ermal KURTOGLU 2.10 cm.
15 Mehmet OKUR 2.10 cm.

Ermal'in dokunulmazligi mi var??? adam sapir sapir döküldü bu sezon avustralya macinda takimin en kötüsüydü. aklini basketbola veremedigi 100% belli. Hem Semih hem Oguz ikisi de kadroda olmali. Ermal'e yol verilmeli bence.

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Her zaman diyorum tekrar diyeceğim.
Mehmet'i 5 numarada kullanmak intihardır.Kendisi 4 numarada çok daha verimli olur.
Zaten Memo 5'te oynatılırken bile daha rahat olmak için dışarıya çıkıyor. Yani 5'te oynatsanızda o öyle oynuyor. Onun biraz daha rahat olması için ve veriminin artması için 4'te oynaması çok daha mantıklı olur. Hem savunmada rakibini fiziği ile rahat savunur hem de hücumda dışardan rahat oynar yeri geldiğinindede fizik avantajı ile içeriye daha rahat yüklenir...

onun içinde kolay değil 82 maç boozer ı besledi iyi performans gösterdi
bizim için asıl handikap mehmetin içerden besliyebileceği bi adamımız olmaması semihle ilgili yorum yapmıyacam.ermal bi maç 20 atıyor bir maç 3 dk 4 faul alıyor uzunlarımızda sorun olabilir

Ermal gerçekten çok değişik bir oyuncu. Boyalı alanı çok iyi kullanan ve dışardan şutu olan bir uzun. ama bir türlü istikrar sağlayamıyor. Her maç farklı bir Ermal izliyoruz. Umarım şampiyonada istikrarlı bir şekilde katkı sağlar. Tabi Efes Cup ada az kaldı. Orda da takımın performansını görebiliriz...

4 e Memo 'yu 3numaraya Hido'yu dogru sekilde monte ederse kenar yonetimi Kaya ve Ermal'in 5 i rahat rahat idare edebilecegini dusunuyorum.2 numarada Serkan Erdogan super bir isim zaten ama 1 numarada aksaklik var ve Kerem'i cok ariyoruz ama bunu milli takim formasinin ustune fb formasi ceken sahsiyetler gormuyor

kayanın 2001 de nowitzkiye yaptıklarını hatırlar gibiyim doğana katılıyorum ama dediği gibi cuk oturması şart

benim tek ümidim Ender ile Engin'nin yine süper formda olup 1 numarayi tasimalari. ikisi de cok yetenekli ve yürekten oynayan oyuncular. umarim bizi mahcup etmezler.

İspanya?da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası?nda mücadele edecek A Milli Erkek Takım, İzmir?de yapılacak olan Efes Pilsen World Cup 6 öncesinde son çalışmasını yaptı.
Bogdan Tanjevic yönetiminde çalışmalarını sürdüren 12 Dev Adam, bu sabah Florya Atatürk Ormanı'nda kros çalışması yaptı. Milliler, akşam saatlerinde Abdi İpekçi Spor Salonu?nda yaptığı antrenman ile çalışmalarını tamamladı. Antrenmanın ilk bölümünde şut çalışması yapan milliler daha sonra ise iki gruba ayrılarak maç yaptılar. Akşam yapılan antrenmana hafif sakatlığı bulunan Ermal Kurtoğlu dışındaki bütün oyuncular katıldı. Milliler İzmir'de düzenlenecek olan Efes Pilsen World Cup 6 için yarın THY ile saat 9:00'da İzmir'e gidecek.
Öte yandan A Milli Takım'da oyuncular antrenman öncesinde doping testinden geçtiler. Daha önce hafif sakatlıkları bulunan İbrahim Kutluay, Engin Atsür ve Kerem Gönlüm'ün durumlarının ise tamamen düzeldiği açıklandı.

A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay antrenman sonrası yaptığı değerlendirmede İstanbul kampının kendileri için çok iyi geçtiğini belirtirken, ?İtalya?dan sonra İstanbul?da 2 hazırlık karşılaşması oynadı. Şu anda takımda eksik oyuncumuz yok. Sadece Ermal?in hafif bir sakatlığı var. Takım iyi durumda. Bu akşam yaptığımız antrenmanla hazırlıklarımızı tamamladık ve yarın da Efes Pilsen World Cup 6 için İzmir?e gideceğiz? diye konuştu.

Kaya Peker İstanbul kampının yoğun bir tempoda geçtiğini ifade ederek, ?Form grafiğimiz her geçen gün daha da iyiye gidiyor. İzmir?de oynayacağımız Efes Pilsen World Cup 6 turnuvası bizim için çok önemli. 4 tane zorlu karşılaşma oynayacağız. İzmir?de başarılı olup hazır bir şekilde Avrupa Şampiyonası?na gitmek istiyoruz? şeklinde konuştu.

Ersan İlyasova?da yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını söyledi. İlyasova, ?Kondisyon olarak iyi durumdayız. Takım olarakta iyi basketbol oynamaya başladık diye düşünüyorum. Hazırlıklarımızın sonucunu İzmir?de göreceğiz. İzmir?de güçlü takımlara karşı oynayacağız? dedi.

Milli Takım doktoru Adnan Bağrıaçık ise Ermal Kurtoğlu'nun adalesinde sertleşme olduğunu belirtirken "Şu anda oyuncuların hiçbirinin Efes Pilsen World Cup 6'da oynamasında sıkıntı yok. Avrupa Şampiyonası'nda oyuncuların tamamının eksiksiz olarak hazır olmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Türkiye 74-68 Letonya

Maçı pek izlemedim. Hiç izleyesim gelmedi. Çünkü bu takım bana zevk vermiyor. Onun yerine CNN'de F1-All Star maçı vardı. O maçı izledim. :) Pek maça benzemese de keyif aldığımı söyleyebilirim. En azından Türkiye-Letonya maçının tamamını seyretseydim daha az zevk alırdım.