Adam Gibi Adam Murat Özyer

Mithat Bey,

Bir daha kişisel saldırı yapacaksınız girmeyiniz bu foruma. Yeteri kadar insan size anlatmaya çalıştı bu forumu. Forum size değil siz foruma uymak zorundasınız. Görüşlerinizi yazacaksanız sonuna kadar yazabilirsiniz. Saygı çerçevesinde düzgün şekilde.

Tartışma boyutunda ki tüm iletiler silinmiştir.

Murat İNAL' Alıntı:
Mithat Bey,

Bir daha kişisel saldırı yapacaksınız girmeyiniz bu foruma. Yeteri kadar insan size anlatmaya çalıştı bu forumu. Forum size değil siz foruma uymak zorundasınız. Görüşlerinizi yazacaksanız sonuna kadar yazabilirsiniz. Saygı çerçevesinde düzgün şekilde.

Tartışma boyutunda ki tüm iletiler silinmiştir.

Ben yalnızca bana yapılan saldırılara cevap veriyorum,sende beni tanıyorsun,biri tahrik etmesse benden kimseye laf çıkmaz. Okan ÇEVİK'LE ilgili görüşümü yazdım.

Onur kardeşim zihniyet değişikliği küçük düşünme gibi bir şey yok.. Bu 3 sezonda 20 milyon dolar her ne ise bu şekilde mi kullanımalıydı? Bu kadar mı günlük yaşanır ?

Küçük düşünecek bir şey de yok ayrıca Fenerbahçe pastadan bu payı alırken bu şekilde planlama yaparken biz niye bu kadar elimiz kolumuz bağlı sponsorluk anlaşması yapıyoruz ve yaptık...

Alın 3.sene sonu ne şampiyonuk ne kupa nede kalıcı bir eser var.. İşin aslı parada yok.. Ufalıyoruz sizin dediğiniz mantıkta yani bence yine lise lobisi ile Okan ÇEVİK koç oluyor..

Zafer Kalycıoğlu bayan takımına koç oluyor diye duydum... Ne değişti kim biyük düşünüyor... Neyi destekliyoruz..

Ayrıca Koray Hocanın şubede kimlerin antrenörlüğünü yaptığını sağı sultan duydu, Yiğit ŞARDAN, Ali TÜRSAN vs.. insanlarla ilişkilerini duymadınızmı bu kararları yiğit şardan alırken bu işi niye başkalarına yıkıyorsunuz..

Karpuz Kabuğu.

Galatasaray koçu Koray Mincinozlu ?bir grup Galatasaray taraftarı? ile tartışmış. İlginç! Bizim Koray çok uzun süredir yaşam koçluğu üzerine çalışmalar yapıyordu ve öfke kontrolü üzerinde uzmanlaşmıştı.

Tibet?e bile gitmişti bu uğurda. Neden yoldan çıktı acaba? Sorduk, soruşturduk: Bu gençlerin tek suçu maç boyunca eski koç Murat Özyer lehine tezahürat yapıyor olmalarıymış. Küfür yok, hakaret yok. Yalnızca eski koça kıyak var. Neden sinirlenmiş olabilir eski dostumuz Korai Lama?

Hınzırdır Koray! Galatasaray Lisesi mezunu ?fırlama?nın tekidir ve o okuldan çıkan tek ?hınzır?ın kendisi olmadığını da çok iyi bilir. Tezgâh sezmiştir bu tezahüratın ardında. Başka bir ?okullu?nun bu grubu örgütleyip, kendi aleyhinde bağırttığını düşünmüştür. Yoksa... Tepki göstermezdi kendi taraftarlarına... Ah! Belirtmeyi unuttuk galiba: Murat Özyer de Galatasaray Lisesi mezunudur...

Galatasaray Liseliler! Size ?hınzır? veya ?fırlama? dediğim için bana kızmayacağınızı biliyorum çünkü ben de aynı Fransız tezgâhından geçtim. (Saint Joseph) Bu nitelemeler (o zamanlar) övgü sayılırdı. Eğer yeniler bunları hakaret kabul edeceklerse, buyursunlar beni savcılara şikâyet etsinler. Alıştık nasıl olsa. (Bkz. www. basketdergisi.com Turgay Demirel ile ilgili ?Alaturka!? başlıklı yazı) Neyse! Konumuz bu değil. Biz... Koray Mincinozlu?nun tepki gösterdiği taraftar grubunu ?tarafsız? bulmadığını ima ediyoruz. Hepsi bu! Dileyen dilediği yere çeksin tanımlamalarımızı...

Sevgili Koray! Senin olayında bir tezgâh var mı yok mu bilemiyorum ama ?hınzır ve fırlama? yanım böyle bir ?organizasyon?un çok eğlenceli olabileceğini söylüyor bana. Düşünsene: 20-30 kişilik bir grup kurup maça göndereceksin. ?Bench?(ler)in arkasına oturtacaksın bunları. Biz de üç beş ?basketbol bilen? bir araya geleceğiz. Geçeceğiz televizyon başına, elde telefon, başlayacağız gırgıra. Maç oynanırken grup liderini arayıp ?tüyo?ları vereceğiz. O da gruba sloganı verecek. Sonra.. Ver coşkuyu! Örneğin: ?Tanjevic uyuma, rotasyonu unutma!? veya ?Solomon?a dikkat Ergin, Solomon?a dikkat...? gibi hep bir ağızdan söylenen yönlendirici tezahüratları daha da çeşitlendirebiliriz. ?Pota altı Ömer, pota altı...? veya ?Zona dikkat Bogdan, Zona dikkat? gibi ukalalıkları hep bir ağızdan söyletebiliriz...

Hakemler de nasiplerini alabilirler bu organizasyondan. Televizyondan tekrarını izlediğimiz pozisyonlardaki hataları telefonla gruba bildirip, hakemler de ?uyarılabilir.? Düşünsenize: Siz maçı yönetirken bir grup taraftar sürekli (ve doğru olarak) pozisyonları değerlendirip size bağırıyor: ?Faul vardı hakem, faul vardı... Şak şak!? Yemin ediyorum; kafaları fena karışır sevgili hakemlerimizin...

Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürdük belki ama... Neden olmasın? Ya da... Biz bilmiyoruz belki ama... Neden olmamış olsun?

Ahmet Kurt

Şimdi kötü konuşmaktandda korkuyorum.

Ulan! sen bu Murat Özyer'i niye gönderdin?

Cvp: Çünkü avrupada hedeflerimize ulaşamadık diye.Ligle ilgili bir durum olamaz zira orada dolu dizgin gidiyorduk.

Peki madem sen bir sonraki sene küçülücen hemde %80 oaranında küçülücen hedefinde ne şampiyonluk ne avrupa var 'şerefli 4.lükler yeter' diyorsun.Şimdi bana açıkla Murat Hoca'yı göndermenin mantığını.

Daha mı iyisi geldi? Daha bir marka olanı mı geldi? Her kezin saygı duyduğu bir basket ilahımı geldi?Hayır-Hayır-Hayır dahsınıda sorsan cevap yine Hayır olur.

Şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım.Bende Murat Hoca'nın o yol ayrımında istifa etmesinden yanaydım daha verecek bir şeyi olmadığını düşünüyordum.Fakat o sırada mevcut şartlara göre düşünüyor oraya Oktay Mahmudi,Repesa falan diyorduk.

Biz bu klübün en azından yatırımsal istikrarı yakaladığını düşünüyorduk, yoksa en azından teknik istikrara destek verir saygı duyardık.

Basketbol şubemizde son yıllarda yapılmayan maddi ve manevi destek M.Özyer'e yapıldığı kadar hiçbir koça yapılmadı 2,5 senede hüsran yaşadık.
M.Özyer'deyince aklıma gelenler:Glen Mcgoun,Jerry Holman,Denham Brown,
Atkins ve De Brown gibi yaptığı yanlış transferler.
Sinan Güler'i 20006'da deneyip beğenmedi ordan Daçka'ya gitti şimdi Efes ve milli takımın değişmezi oldu.
Altay ve İsmet hiçbir gelişme göstermedi Cenk Akyol gibi geleceğin yıldız oyuncusunu kullanamadı ve nerdeyse bitirme nıktasına getirdi.
06-07 sezonunda Hiçbir derbi maçını alamadı.
07-08 sezonunda ilk kazandığı derbi maçında son 30 saniyeye 15 sayı farkla girip 2 mola almasını hiç unutamam rakibe saygı nerde Fenerbahçe maçıından sonra Beykoz maçınıda farklı kazanmıştık bitime 15 saniye kala masaya koşarak gidip mola istemesini unutamam. Aynı sezon kazanılan Alpella maçından sonraki sevinçini unutamam sanki şampiyon olmuşuz gibi seviniyordu.Maçlarda bize kazandırdığı geri dönmeyi ve geri dönüp maçı kaybetmeleri unutamam Playooffta Telekom serisainin son maçında kazanacağımız maçı taktik hatalarla kaybettirmesini unutamam Birde sezon başı Türkiye Kupasında 2,5 senede takıma oturtamadığı geri dönüp maç kazanmayı Daçkanın bize öğretmesini hiç unutamam
Floryaya mazeme deposuna kilit vuracağına bize başarılar kazandırsaydı çalınan iki çift ayakkabı Atkins'e verilen paranın 1000'e 1 etmez.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Basketbol şubemizde son yıllarda yapılmayan maddi ve manevi destek M.Özyer'e yapıldığı kadar hiçbir koça yapılmadı 2,5 senede hüsran yaşadık.
M.Özyer'deyince aklıma gelenler:Glen Mcgoun,Jerry Holman,Denham Brown,
Atkins ve De Brown gibi yaptığı yanlış transferler.
Sinan Güler'i 20006'da deneyip beğenmedi ordan Daçka'ya gitti şimdi Efes ve milli takımın değişmezi oldu.
Altay ve İsmet hiçbir gelişme göstermedi Cenk Akyol gibi geleceğin yıldız oyuncusunu kullanamadı ve nerdeyse bitirme nıktasına getirdi.
06-07 sezonunda Hiçbir derbi maçını alamadı.
07-08 sezonunda ilk kazandığı derbi maçında son 30 saniyeye 15 sayı farkla girip 2 mola almasını hiç unutamam rakibe saygı nerde Fenerbahçe maçıından sonra Beykoz maçınıda farklı kazanmıştık bitime 15 saniye kala masaya koşarak gidip mola istemesini unutamam. Aynı sezon kazanılan Alpella maçından sonraki sevinçini unutamam sanki şampiyon olmuşuz gibi seviniyordu.Maçlarda bize kazandırdığı geri dönmeyi ve geri dönüp maçı kaybetmeleri unutamam Playooffta Telekom serisainin son maçında kazanacağımız maçı taktik hatalarla kaybettirmesini unutamam Birde sezon başı Türkiye Kupasında 2,5 senede takıma oturtamadığı geri dönüp maç kazanmayı Daçkanın bize öğretmesini hiç unutamam
Floryaya mazeme deposuna kilit vuracağına bize başarılar kazandırsaydı çalınan iki çift ayakkabı Atkins'e verilen paranın 1000'e 1 etmez.
Siz böyle görmek istiyorsunuz sadece. Şimdi başka biride çıkıp başarılarını yazacak olay öyle kalacak. Yalnız amacınız ne onu anlamadım. Okan Hoca en doğru tercih mi yoksa Özyer'den daha iyi bir koç mu?

Ben hiçbir zaman Murat Özyer mükemmel bir hoca demedim. Elbetteki hataları var ve bunların içinde küçük ve büyük olanlarda var.

Zaten hoca hatasaıyla sevabıyla gecen sene klüple ilişkisini kesti ve takım yeni bir hocaya emanet edildi.

Bu topiğin amacı da bundan önce 500 defa yazılmış olan cümleleri tekrardan yazarak hocanın hata ve sevaplarını tartışmak değil.

Takımın başında bulunduğu 2,5 sene içerisinde aldığı tepkiler olsun, destek olsun her zaman işini yapan Murat hoca bu alanda en büyük övgüleri haketmiştir. Taraftar olarak kendisinden bişey talep ettiğinizde asla geri çevirmemiştir. En önemlisi her zaman taraftarı onore etmiştir.

Taraftarı salona çekmiş Ataköyde nerdeyse tüm sezon kapalı gişe oynamıştır Galatasaray. Son iki sezonda da tribünde kemikleşmiş bir grubun oldugu da artık ortada. Eger salon konusunda ve kombine konusunda yönetim basiretli adımlar atabilseydi bugün Ayhan Şahenkte muhteşem bir taraftar profili oluşturulabilirdi ki bu fırsatı şimdilik kaçırdı yönetim.

Ben daha önce çok söyledim. Murat Özyerin gecmişteki 2,5 yıllık süreçte bende ayrı bir yeri vardır. Kendisine verdiği hizmetler için ve taraftara verdiği önem için teşekkür ederim.

Umarım yollarımız ilerde tekrardan kesişir ve bu sefer o çok istediğimiz şampiyonluk kupasını da kaldırabiliriz.

Konunun amacını Semih Abinin dediği gibi 500 kere anlatmaya çalıştım ancak Özyerciler ve AntiÖzyercilerin mekanı oldu burası.

Özyer Galatasaray Basketbol'unu canlandıran ve yeniden bir kimlik kazandırdığı için, taraftarla bir gün bile kötü bir diyalog yaşamadığı için, hakemler ve rakip sporcular gözünde saygı duyulan biri olduğu için ben vefa örneği göstererek adam gibi adamsın demek istedim...

Konu bundan ibarettir 501. kere yazıyorum bu yazı.Anlarsanız umarım.

Bunun açıklmasını yapmıştı abi, Fb ile puan eşitliği durumunda ikili avarejın avantajını sağlamak için yaptğını ve hatta o son saniyelerde de taktik board unun elinde olduğunu söylemişti.

Rakibe saygı varsa Burak bitime 15 saniye kala 15 sayı farkla öndeyken mola alınmaz.

Benim mola hakkım varsa ,ben de mola alıyorsam kime ne!
İster 15 sayı önde olup mola alırım,ister 25 sayı,ister 15 s kalsın,ister 5 s kime ne!
Doğrusu bu mola almanın, saygıyla saygısızlıkla ne alakası var anlamadım.
Bu benim taktiğimdir ,her halikarda uygularım. ;)

Burak Barut' Alıntı:
Bunun açıklmasını yapmıştı abi, Fb ile puan eşitliği durumunda ikili avarejın avantajını sağlamak için yaptğını ve hatta o son saniyelerde de taktik board unun elinde olduğunu söylemişti.
Tam ters olsa yani herkes bilse ikili averaj durumunu ve Özyer mola almasa vayy efendim sen nasıl koçsun sayı farkından haberin yok diye girecekler olaya.

Mola hakkın var tabiki alırsın fakat 15-20 sayı önde olup bitime 15 saniye
kala mola alırsan basketbolda rakibe saygısızlık olur Fenerbahçe'li basketbolcular ve teknik heyet tepki olarak molada hiçbirşey yapmadan beklediler.

Rakibe saygı varsa Burak bitime 15 saniye kala 15 sayı farkla öndeyken mola alınmaz.

Bunu unutmuşum. Az önce yazdıklarımı geri aldım. Saygızızın tekiymiş megerse. Fenerbahce gibi hepimizin saygıyla egildiği bir takım önünde 15 saniye kala 15 sayı farkla öndeyken aldıgı taktik mola sebebiyle Murat Özyer benim için bitmiştir.

Semih Ural' Alıntı:
[quote="Mustafa Yağız ÖNDER":1p6p0r4e]Rakibe saygı varsa Burak bitime 15 saniye kala 15 sayı farkla öndeyken mola alınmaz.

Bunu unutmuşum. Az önce yazdıklarımı geri aldım. Saygızızın tekiymiş megerse. Fenerbahce gibi hepimizin saygıyla egildiği bir takım önünde 15 saniye kala 15 sayı farkla öndeyken aldıgı taktik mola sebebiyle Murat Özyer benim için bitmiştir.[/quote:1p6p0r4e]
:)

Semih Ural' Alıntı:
[quote="Mustafa Yağız ÖNDER":rcr4103n]Rakibe saygı varsa Burak bitime 15 saniye kala 15 sayı farkla öndeyken mola alınmaz.

Bunu unutmuşum. Az önce yazdıklarımı geri aldım. Saygızızın tekiymiş megerse. Fenerbahce gibi hepimizin saygıyla egildiği bir takım önünde 15 saniye kala 15 sayı farkla öndeyken aldıgı taktik mola sebebiyle Murat Özyer benim için bitmiştir.[/quote:rcr4103n]

Aynen katılıyorum Semih'in ironi dolu mesajına.

Mustafa bey sizinle bir fener derbisi izlemek isterim Futbol yada basketbol saygınızın niceliğini merak ettim doğrusu.

Ne Murat Hoca'ymış arkadaş...

Fatih Terim'in heykelinin dikilmesini hatta putlaştırılıp tapılmasını talep ediyorum... ;)