Adam Gibi Adam Murat Özyer

Bilgisi ve becerisiyle bu kadar taraftar arasında sevilmesine rağmen yönetiçilerin kişisel kaprisleri uğruna harcanmasını bu taraftar kabul edemedi...
Herkesin isyanı ona.

Fevzi Genç' Alıntı:
Bilgisi ve becerisiyle bu kadar taraftar arasında sevilmesine rağmen yönetiçilerin kişisel kaprisleri uğruna harcanmasını bu taraftar kabul edemedi...
Herkesin isyanı ona.

Bilgi ve beceri,tek soru bir tane örnek verebilirmisin? kendi adına konuş genelleme yapma.

Galatasaray taraftarı son derece genel bir ifade ;)

Murat Hoca 10 yıl Ülker'de torpille görev almadı herhalde. Bugün FB'deki alt kadroları ile şampiyonluğa ambargo koyan Ülker'de. Ülker'deki yapılanmayı da beğenmeyecek iseniz o zaman diyecek laf bulamıyorum ;)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Galatasaray taraftarı son derece genel bir ifade ;)

Murat Hoca 10 yıl Ülker'de torpille görev almadı herhalde. Bugün FB'deki alt kadroları ile şampiyonluğa ambargo koyan Ülker'de. Ülker'deki yapılanmayı da beğenmeyecek iseniz o zaman diyecek laf bulamıyorum ;)

Murat hocan ülkerde hangi görevde bulundu,bunu yaz ikincisi ülkerin yapılanmasınında en büyük pay Lütfü ARIBOĞAN'na aittir.

Yani senin yazdığın gibi değil,acaba neden ülkerden başka bir takımda çalışmamıştır,bunada ben cevap vereyim ordaki ikili ilişkileri ve sigortalı çalışanı olduğu için bir nevi salla başı al maaşı modu.

Acaba fener ,ülkerin her şeyini aldıda neden hocası ile staffı almadı ben cevabı biliyorum da senin işine gelmez.

Asistan koçtu 10 sene.

Ben en iyisi hoca demedim ki ama Lütfi Ar. olmadığı da kesin ki hala büyüyerek devam ediyorlar.

Abicim sen geçen sene işine gelince BJK ve Efes'le anlaştı haberlerini gir foruma, milleti gaza getir, işine gelmeyince neden başka yere gidemiyor de :)

Kusura bakma ama abi birşey bildiğini sanmıyorum ;) Devamlı konuyu değiştirerek soru sorarak nereye varmaya çalışıyorsun onu da anlamıyorum. Taraftar sahip çıkmış hocaya size ne oluyor :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Asistan koçtu 10 sene.

Ben en iyisi hoca demedim ki ama Lütfi Ar. olmadığı da kesin ki hala büyüyerek devam ediyorlar.

Abicim sen geçen sene işine gelince BJK ve Efes'le anlaştı haberlerini gir foruma, milleti gaza getir, işine gelmeyince neden başka yere gidemiyor de :)

Kusura bakma ama abi birşey bildiğini sanmıyorum ;) Devamlı konuyu değiştirerek soru sorarak nereye varmaya çalışıyorsun onu da anlamıyorum. Taraftar sahip çıkmış hocaya size ne oluyor :)

Bak burdan hodri meydan diyorum,ara hocanı sor!!! Bjk ve Efes'le görüşmüşmü,görüşmemişmi? Beşiktaşın yöneticisi toplantıda kendisine ne yapmış,Lütfü abi bıraktığında da hala ülkerde söz sahibi bir kişiydi.Şimdi ülkerde asistanlık yapıcaksın sonra alt yapıyı kordine edeceksin kusura bakma ama zurnanın son deliğine peşrev çektirmezler.

Sen bugüne kadar beni Murat hoca yetiştird, kendisine sonsuz teşekkürler diyen bir oyuncu duydunmu?

Hala öğrenemedik ki şubenin sorunu hoca yada hocalar değil. Kökten değişmesi gereken birçok şey varken belkide zincirin son noktasını koparmaya çalışıyoruz.

Sorunun kökenine inmek işinize gelmiyorsa, dostlar alışverişte görsün misali son halkaya müdahale etmek en doğru yaklaşımdır elbette.

Bu şekilde basketbol şubesi düzlüğe çıkmaz, ama amaç zaten şubenin düzlüğe çıkması değil ki.

Onur Yavuz' Alıntı:
Sorunun kökenine inmek işinize gelmiyorsa, dostlar alışverişte görsün misali son halkaya müdahale etmek en doğru yaklaşımdır elbette.

Bu şekilde basketbol şubesi düzlüğe çıkmaz, ama amaç zaten şubenin düzlüğe çıkması değil ki.

Sorunun ne olduğunu defalarca yazdım,çözümüde yazdım ama sanırım siz konulara ve sorunlara vakıf değilsiniz,o yüzden alışverişte kolay gelsin.

Hep sistemi eleştirdiğinizi ifade ediyorsunuz ama ilginçtir ki hedefinizde daima bir isim -ve bu isimler seçilen değil, atananlar- oluyor. Erkek takımında Murat Özyer, bayan takımında Mihriban Oğuz. Murat Özyer gönderildi, şubedeki sorunlar çözüldü mü? Mihriban Oğuz şubeden uzaklaştırılsa, sorunlar çözülecek mi?

Onur Yavuz' Alıntı:
Hep sistemi eleştirdiğinizi ifade ediyorsunuz ama ilginçtir ki hedefinizde daima bir isim -ve bu isimler seçilen değil, atananlar- oluyor. Erkek takımında Murat Özyer, bayan takımında Mihriban Oğuz. Murat Özyer gönderildi, şubedeki sorunlar çözüldü mü? Mihriban Oğuz şubeden uzaklaştırılsa, sorunlar çözülecek mi?

Bu isimleri eleştirirken bu sistemi savundukları için ve yapılanları tasvip etmediğim için eleştiriyorum.

Örnek Murat hoca 3 senede 1 trilyonun üzerinde para aldı ne verdi kulübe sorguluyorum cevap hiç hadi ben önyargılıyımya siz yazın diyorum tık yok!!!

Mihriban hn. konusuna girmek istemiyorum,zaten zaman kimin haklı kimin haksız olacağını gösteriyor.

Yahu bizler neden yerimizde sayıp, rakiplerimize özendiğimiz, açtığımız başlıklarla belli oluyor :p

O kadar bütçeyi eline yüzüne bulaştırmış, ilk 2 sezonunda ABD hayranlığı ile gidip tam gönderileceği sırada allem kullem işler olup kalıp, daha sonra Yugo ekolüne dönüp getirdiği adamlara söz geçiremeyen, sistemde uzak 1 numarasız basketbol oynatmaya çalışan yeni nesil mi artık nesil ötesimi bilinmez çarpık sistemler üzerinde duran BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞIDIR!..

Hollman, kaçan bir McGowen, Ziziç, Kanadalı bir Forvet Denham Brown, yıllarca olmayan bir 3 numara, karavana 1 numara tercihleri, otorite yoksunu, ayrıldıktan sonra mahkemelik olmuş, arkasıa neredeyse teneke bağlayıp gönderdiğiniz; Adam Gibi Adam Murat Özyer...

Ezeli rakiplerden yenen tarihi fark ve en yüksek bütçe ile play-off ta 1 galibiyet dahi alamadan elenen bir takım.

Tek elle tutulur yanı Ulep 4.lüğü ki o da planlanan bir durum değildi maç maç gidildi en baştan bir hedef yoktu. ilk 5'te 5 ABD'li kendi oyun yapısıda buydu zaten; Adam Gibi Adam Murat Özyer...

Yapmayın Mithat Bey, Murat Özyer´in sizlerin gazabına uğrama nedenini herkes biliyor. Bilmeyen genç nesil de yeni yeni öğreniyor...

Murat Özyer´in yaptıklarına gelecek olursak;

İlk sezonunda bir önceki sezon play out oynayan takıma play off´ta yarı final oynatmıştır.

İkinci sezonunda uzun zamandır yer almadığı Avrupa Kupası´nda Galatasaray´a yarı final oynatmış, ilerleyen yıllarda kaliteli oyuncuların gelmesinin kapısını açmıştır.

Murat Özyer üçüncü sezona bir önceki paragrafta değindiğim hususların da etkisiyle sağlam bir kadro ile lige başlamış, Avrupa´da beklenen başarımı sergileyemese de ligde 2 yenilgi ile 2. sıradayken görevine son verilmiştir. Bu sezon ligdeki başarısızlığın faturasını Özyer´e yıkmak bana göre art niyetli davranmaktır.

Murat Özyer 2,5 yıllık dönemde transferleri bütçeye göre yapmış dolayısıyla oyuncuların transfer taksitleri düzenli olarak ödenmiş, böylece oyuncuların sezon ortasında kaçması alışkanlığı sona erdirilmiştir.

Murat Özyer´in Florya´da yaptıklarına dair ayrıntılı bilgim yok. Ancak bu konuda da bilgili arkadaşlar zamanında düşüncelerini aktarmıştı.

Murat Özyer´in yapmadıklarına gelecek olursak;

Hiçbir zaman taraftarı sahaya çağırıp duelloya davet etmedi, taraftara hakaret etmedi; aksine onları hep onore etti, taraftarın bunu hak etmediği zamanlarda bile. Hiçbir zaman maç oynanmadan yenilgiyi kabullenmedi, şapkadan tavşan çıkma ihtimaline dayalı galibiyet hesabı yapmadı...

Zaten bu taraftar; yaptıklarının yanısıra yapmadıkları için de "Adam Gibi Adam Murat Özyer" diyor.

Onur Yavuz' Alıntı:
Yapmayın Mithat Bey, Murat Özyer´in sizlerin gazabına uğrama nedenini herkes biliyor. Bilmeyen genç nesil de yeni yeni öğreniyor...

Murat Özyer´in yaptıklarına gelecek olursak;

İlk sezonunda bir önceki sezon play out oynayan takıma play off´ta yarı final oynatmıştır.

İkinci sezonunda uzun zamandır yer almadığı Avrupa Kupası´nda Galatasaray´a yarı final oynatmış, ilerleyen yıllarda kaliteli oyuncuların gelmesinin kapısını açmıştır.

Murat Özyer üçüncü sezona bir önceki paragrafta değindiğim hususların da etkisiyle sağlam bir kadro ile lige başlamış, Avrupa´da beklenen başarımı sergileyemese de ligde 2 yenilgi ile 2. sıradayken görevine son verilmiştir. Bu sezon ligdeki başarısızlığın faturasını Özyer´e yıkmak bana göre art niyetli davranmaktır.

Murat Özyer 2,5 yıllık dönemde transferleri bütçeye göre yapmış dolayısıyla oyuncuların transfer taksitleri düzenli olarak ödenmiş, böylece oyuncuların sezon ortasında kaçması alışkanlığı sona erdirilmiştir.

Murat Özyer´in Florya´da yaptıklarına dair ayrıntılı bilgim yok. Ancak bu konuda da bilgili arkadaşlar zamanında düşüncelerini aktarmıştı.

Murat Özyer´in yapmadıklarına gelecek olursak;

Hiçbir zaman taraftarı sahaya çağırıp duelloya davet etmedi, taraftara hakaret etmedi; aksine onları hep onore etti, taraftarın bunu hak etmediği zamanlarda bile. Hiçbir zaman maç oynanmadan yenilgiyi kabullenmedi, şapkadan tavşan çıkma ihtimaline dayalı galibiyet hesabı yapmadı...

Zaten bu taraftar; yaptıklarının yanısıra yapmadıkları için de "Adam Gibi Adam Murat Özyer" diyor.

Onur bey demogoji yapıyorsunuz,bakın yazdıklarınız yanlış,madem yazdınız tek,tek cevap vereyim.

Galatasaray 1 sezon hariç hep playoff oynamış bir takımdır,yani bu başarı değil,playoffda ne yapmış ona bakalım,sıfır,Türkiye kupası ne yapmış sıfır,alt yapıdan hangi oyuncuya süre vermiş,sıfır,bu seneki başarısızlığın en büyük faturası,kendisinindir.

Bakın sezon başı bir takım sahada guardı kadar konuşur dediğimizde ,hayır benim sistemimde guard önemli değil bizde herkes top getirecek deyip,bize ülker atığı m.s. kakalayan kim?daha sonra sezon ortası çark edip,3,4 sınıf ve kariyerinin sonuna gelen atkins'e sarılıp kurtarıcı diye transfer yapan kim zizic niye kaçtı biliyormusun hayır,hocanın zizic gibi bir oyuncuya yedek oyuncu muhabbeti yüzünden kaçtı.

Mithat Abi 3trilyon para aldı diyorsun karşılığında Florya'da malzeme deposuna kilit vurdur du yetmezmi?Buda yetmez diyorsan playofflarda eşleşmeleri düşünüp maçın bitimine 15 saniye kalmış 20 sayıyla önde mola
alıp playoofları düşündü bu kadar katı olma Mithat Abi.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Mithat Abi 3trilyon para aldı diyorsun karşılığında Florya'da malzeme deposuna kilit vurdur du yetmezmi?Buda yetmez diyorsan playofflarda eşleşmeleri düşünüp maçın bitimine 15 saniye kalmış 20 sayıyla önde mola

Haklısın Mustafa kardeşim ben çok katıyım değilmi? :) :)

Madem söz maçın bitmesine kısa süre kala alınan molalardan açıldı...

Telekom ile Ankara´da oynanan maçta, karşılaşmanın bitimine 20 saniye kala 6 sayı gerideyken ve hücum hakkı Telekom´da iken Koray Mincinozlu´nun mola almasını neyle açıklamalı?

Bu mola süresinde taktik tahtasını bulmak için geçen 20 saniye de cabası.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:

Eğer Murat Özyere karşıysanız zaten olay burda bitmiştir, benim için Murat Özyer gözümde kat kat yükselmiştir.Sizin destek verdiğiniz teknik adamları da biliyoruz çünkü.