Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Hüseyin Çıtak' Alıntı:
Aslantepe inşaatı hızla devam ediyor.İnşaat durunca mı yazacaksınız arkadaşlar sadece?Şu anda bile çalışmalar sürüyor.Canlı izlemek istiyorsanız http://www.seyrantepesporkompleksi.com/cam1.html ulaşabilirsiniz...

Devam etmek ne kelime bitmişte maç bile başlamış 25.11.2009 /14:45 itibariyle.
İnler-Cinler top oynuyor, şimdilik 0-0 tribünler tıklım tıklım cinlerle dolmuş :)

Halil İbrahim' Alıntı:
Hüseyin Çıtak":1uowf2ff]Aslantepe inşaatı hızla devam ediyor.İnşaat durunca mı yazacaksınız arkadaşlar sadece?Şu anda bile çalışmalar sürüyor.Canlı izlemek istiyorsanız [url="http://www.seyrantepesporkompleksi.com/cam1.html' Alıntı:
http://www.seyrantepesporkompleksi.com/cam1.html[/url] ulaşabilirsiniz...

Devam etmek ne kelime bitmişte maç bile başlamış 25.11.2009 /14:45 itibariyle.
İnler-Cinler top oynuyor, şimdilik 0-0 tribünler tıklım tıklım cinlerle dolmuş :)[/quote:1uowf2ff]

Bitse de stad Baros, Kewell, Keita, Arda ve Elano oynasa tribünde biz olsak kötü mü olur yani ? :p

Kaan Çağdur' Alıntı:
nasıl ya stat yapılmadan konforsuz olup olmadığını nerden anlıyorlar
evet şuan koltuk yok taşa oturduysanız konforsuzdur :oops:

Haberi yapan kanal grubunun sahibine bakarsak nerden anladığını görebiliriz heralde kardeşim he .

Stadda sorun çıkaran kriter, son 1 ay içinde alınan kararla çıktı. Bu kriter şuan kullanılan stadlar için sorun değil, yeni yapılan stadlar bu kritere uygun olarak yapılacak. Kadir Has Stadı bile bu kritere uymuyor. Ayrıca bu kritere uymayan mevcut stadlarda uefa ve şampiyonlar ligi maçlarının oynanmasında bir sakınca yok.

saraçoğlunda yok bizimkinde eksik var dimi yeme bizi ntv renginiz belli.

ayrıca şu inşaat halindeyken konforsuz görmeleri normal :ehue

Yeni düzenlemeye göre dünyada kullanılacak stad sayısı 8 veya 9 dur.Bu düzenlemeyi tam olarak uyglama şanslarıda yoktur.

Vezir ve Rezil!..

Son günlerde medyanın her kolunda Seyrantepe Stadı ile ilgili çıkan haberler bir 'DÜNYA' skandalıdır. Bir stat yapmaya kalkıyorsunuz, 10 bin kişi, sahanın bir bölümünü görmüyor. Aynı İnönü Stadı'nın dışındaki 'BELEŞTEPE' gibi bir şey! Bu inşaatın planı, programı yok mu? Galatasaray'ın elinden alınmak istenen Ali Sami Yen Stadı'nın bulunduğu bölgeye 'SÜPER İNŞAATLAR' yapmak isteyenler, Seyrantepe'de dünya skandalı ve eşi olmayan hatalı bir stadı mı Galatasaray'a verecekler? Hadi canım sen de! Şimdi olayı kapatmak ve bu stadı Galatasaray'a vermek için bir sürü yaldızlı 'GERÇEK DIŞI' laflarla (Tıpkı TFF açıklaması gibi) Galatasaray camiasını uyutmak isteyenler, şunu çok iyi bilmelidirler: Bu defa karşılarında 'GALATASARAY' değil 'UEFA' gibi dev bir kuruluş vardır. Ne yaparsan yap 'YEMEZLER.' 'UEFA kriterlerine uymuyor' lafının karşılığında sen o Seyrantepe'de futbol maçı değil, karşılıklı sadece 'ÇELİK ÇOMAK' oynayabilirsin. Şu Allah'ın işine bakın, birileri kaçak stat yapar 'VEZİR' olur, bir başkası devletin kuruluşuna stat yaptırır 'REZİL' olur!..

İsmet Tongo

http://www.fotomac.com.tr/yaz1772-50110-110.html

İsmet Tango gazetede yazdığı 'Yalan ve iftira' haberlerine çeki düzen versin önce. Klübü eleştirecek biri varsa en son o gelir. Çok duyduk onun imzası ile nice yalan haber.

İsmet Tongo'yu bende çözemedim bir türlü. Milliyetten beri bilirim kendisini. Bir yere bir parmak bal çalar. sonra diğer trafa kepçe ile bal fırlatır. nedir necidir anlamadım. Aslantepe ile ilgili dediklerin dede, bir çapanoğlu var bu işte gerçekten de ama hala çözümlenemedi. Bir çok şeyin bize anlatılmadığına eminim. Özellikle seyrantepeye gitmemiz için yapılan baskıların, 374 dönüm arazinin sonra 100 dönüm civarına indiriliş öyküsü başta olmak üzere tüm süreç allengirli..

her koltuktan oturarak sahanın tamamının görülmesi lazım olay bu. Ve bence bu doğru bir kriter. Adam bilete para veriyor sen ona sahanın tamamını göstermiyorsun. Bence bu kriter çok doğru. Ayrıca bu kapalı üstte de oluyor. O lanet olası tenteler ve cam yuzunden ilk 3 sıra problem çekiyordu. Yeni stat yapıyorsak bu tür sorunları engellemeliyiz yoksa yeni stadın ne anlamı var ki kapasite farkı hariç...

Deniz Baskın' Alıntı:
her koltuktan oturarak sahanın tamamının görülmesi lazım olay bu. Ve bence bu doğru bir kriter. Adam bilete para veriyor sen ona sahanın tamamını göstermiyorsun. Bence bu kriter çok doğru. Ayrıca bu kapalı üstte de oluyor. O lanet olası tenteler ve cam yuzunden ilk 3 sıra problem çekiyordu. Yeni stat yapıyorsak bu tür sorunları engellemeliyiz yoksa yeni stadın ne anlamı var ki kapasite farkı hariç...

proje başladığında klübe belirtmiştik biz bunu. yayvan stat değil dik stat yapın o zaman hem seyirci rahat görür maçı, hem de sahaya direk etkisi olur arena gibi, boğarız rakibi diye.. yani biz, şu anki alisamiyen gibi alt katın üst katı görmediği ama dik stat istiyorduk. yönetim bize şu anki inönüyü reva gördü.

uefa kriterlerinde tribünlerin açısının, 9 derece olması şartı aranıyor.. bizim statta bu 6 derece. ve tribünlerin inşası başladığından, bunun artık olma ihtimali yok. yani buna uefa kriteri olmadan da yön vermeliydi yönetim. kim bursa da, inönüde , 19 mayıs da maç seyretmekten keyif alıyor onu araştırsa bile yeterdi.

sonuç olarak özellikle kle arkalarının alt katları başta olmak üzere bir çok yerden net görüş imkanı sağlanamayacak...

bizim izmitteki ismetpaşa kucuk bir stad 12bin filan alıyor. Ama herkes görüyor sahayı tam olarak.
Sahayı gormedikten sonra insanlar niye otursun orda. Bu bence seyirciyi enayi yerine koymak.
Sühan bey görüşlerinizle aydınlattığınız için saolun. Fakat yaşınızı bılmediğimiz için bazen nasıl hitap edeceğimizi şasırıyoruz. (abi,bey vs gibi) Bu yüzden yaşınızı yazarsanız size hitap eden insanlar için iyi olur. Aydınlattığınız için tekrar teşekkürler tekrardan

Sühan Bey

Ben sizin anlattığınız kadar basit olduğunu düşünmüyorum..Birşey bildiğimden değil fakat bu kadar da ucuz bir proje olmasa gerek..Tff 2016'da oynanabilir düzeyine getirilecek diyor siz düzeltilemez diyorsunuz..Ben bunu nereden ögrendiginizi,kaynagınızı merak ediyorum..