Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Nedense Fenerlilere ve NTVSpora dert oldu bu olay. Benim amcam'da Üsküdar-Harem yoluna telefon hattı döşerken öldü. O caddeye ismi verilsin demedik. Orhan Veli'nin düşüp öldüğü belediye çukuru kamulaştırılsın müze yapılsın demedik:) Ölü üzerinden iş görüyor niteliksiz herifler.

Ali Sami Yen'in, Alparslan Dikmen'in adı verilemeyen stada kimsenin adı verilmez. Keşke verilse. O kadar ters bir durum olmazdı.

Harbiden mükemmel yapmislar su web sitesini. Bir ara Counter Strike oynuyor gibi oldum yürüme moduna gecince :)

Bu arada orada is kazasinda hayatini kaybedenler icin hepimiz de cok üzüldük ama bu isimleri yasatilsin imza kampanyasi biraz sacma geldi bana, olmaz öyle sey. Sanki stadyumumuz olmasaydi o canlar su anda hayatta olacakti da sucu stadyuma veriyorlar. Azrail yine gelecekti bu kez baska bir vesileyle yine ölecekti o 2 adam.

Ultraslan Pegasuz tribününe geçecekmiş Aslantepe'de sevindim gerçekten. Bilindiği gibi Pegasus tribünü Kuzey tribünü. Böylelikle misafir tribnü ile yanyana olmayacağız. Misfir taraftaralrının yanındaki taraftarlarımızda misafirlerins esini duyunca gaza gelip bağıracağından extra katkı verirler.

O bölgede Rüzgar Kuzeyden estiğinden yapacağımzı tezahurat rüzgarın yaratacağı sürkülasyon ile sahaya daha büyük baskı yaratır.
Ve misafir tribününe yer ayrılmayan tribün olduğundan daha büyük bir bölge Ultraslana kalacak.

Sühan Cem' Alıntı:
Nedense Fenerlilere ve NTVSpora dert oldu bu olay. Benim amcam'da Üsküdar-Harem yoluna telefon hattı döşerken öldü. O caddeye ismi verilsin demedik. Orhan Veli'nin düşüp öldüğü belediye çukuru kamulaştırılsın müze yapılsın demedik:) Ölü üzerinden iş görüyor niteliksiz herifler.

keşke amcanizin adı o caddeye verilebilse. ama ne yazik ki altindaki orhan veli anektodu olayin ciddiyetine gölge düşürüyor. ne diyelim, öldüler topraklari bol olsun. yeterli yani! adamlar bayram günü -para kazanmak zorundalar-patronlari işi zamaninda bitirmek zorunda-biz de yeni statda oynama sabirsizliginda- göcük altinda kaliyorlar. canlarini veriyorlar. kader diyip geçelim. altlarinda kaldiklari topraga iki kurek de biz atalim.
imza kampanyasini başlatanlar Galatasarayli, bunu ilk dile getiren yazarlar Galatasarayli. fenerliler üzerinde duruyor diye gormeyelim pekala...

Ben Twitter da bunu retweetleyen yeterince FB'li yazar gördüm Ahmet.Orhan Veli örneğini tabii ki geyik babında verdim. emekçinin çilesidir bu emek mücadelesi esnası başına her şey gelir. Zonguldaklı arkadaş varsa bunu çok daha iyi anlar. İstanbul metrosunda şu ana kadar 10 dan fala işçi öldü. Nedne onun için bu tarz kampanya yapmadıalr Ahmet sence? Beşiktaş'ın stadında işçi değil resmen bir taraftar öldürüldü. Bir kapısına o taraftarın adı verilsin diye bir kampanya oldu mu?

Yapilmayanlari dogru kabul edersek imza kampanyasi şüphesiz yanliş. istanbul metrosunda boyle bir kampanya için galatasaray taraftari başlatirsa abes olur. ölen işçilerin bagli oldugu ya da aslinda bagli olmalari gereken sendika bu iş başlatmadiysa onlarin ayibi. beşiktaş tribunleri beni ilgilendirmiyor ilk elde. orada bir kavga çekişme çatişma var ve iki beşiktaşli grup arasinda. belki de bu ölen taraftar tamamen masum biriydi bilemem. bu durumda beşiktaşlilar ve basindaki duyarli olanlar ya da duyarli geçinenler bir girişimde bulunmadiysa gene onlarin ayibi. bizim stad inşaatinda ölenler tamamen iş kazasi sonucu can verdiler. ben üstüme düşeni yaparim, fenerliler beşiktaşlilar ikiyüzlüce davransa bile.
onlarin ikiyüzlü davranmasi bu imza kampanyasinin hakliligina golge düşüremez bence.

Ahmet Arslan' Alıntı:
Yapilmayanlari dogru kabul edersek imza kampanyasi şüphesiz yanliş. istanbul metrosunda boyle bir kampanya için galatasaray taraftari başlatirsa abes olur. ölen işçilerin bagli oldugu ya da aslinda bagli olmalari gereken sendika bu iş başlatmadiysa onlarin ayibi. beşiktaş tribunleri beni ilgilendirmiyor ilk elde. orada bir kavga çekişme çatişma var ve iki beşiktaşli grup arasinda. belki de bu ölen taraftar tamamen masum biriydi bilemem. bu durumda beşiktaşlilar ve basindaki duyarli olanlar ya da duyarli geçinenler bir girişimde bulunmadiysa gene onlarin ayibi. bizim stad inşaatinda ölenler tamamen iş kazasi sonucu can verdiler. ben üstüme düşeni yaparim, fenerliler beşiktaşlilar ikiyüzlüce davransa bile.
onlarin ikiyüzlü davranmasi bu imza kampanyasinin hakliligina golge düşüremez bence.

Ahmet, senin bir evin var müteahhite vedin. Müteaahhit sana ev yapacak diyelim. Ev yapılırken işçinin biri düştü öldü.Apartmanının adını o ölen işçilerin adınımı koyarsın? Senin akrabaların kampanya yaparmı apartmanın ismine öen şçinin adı verilsin diye?

O apartman yapılırken ölen işçinin yükümlüşlüğü sendemidir yoksa müeahhittemidir? Neden Varyapların adı geçmiyor hiç süreçde de GS da GS deniyor. Bence olaya objektif bakmak istiyorsan böyle bakacaksın. Böyle manipilasyonlara alet olmayacaksın. Bu süreçte manipüle edilecek bir kurum varsa o Varyaplardır. İşçi güvenliğini arttırmadan işçi çalıştırdığı için.

İsim verme işi işin şov kısmı biraz. Bende destekliyordum ilk başta ama işim verilsin diye bunca tantana kopacağına ailelelerine çocuklarına iş bulunsun, eğitim masrafları filan karşılansın. Eminim geride kalanlarında tek düşündüğü budur.

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Ahmet Arslan":66cayebq]Yapilmayanlari dogru kabul edersek imza kampanyasi şüphesiz yanliş. istanbul metrosunda boyle bir kampanya için galatasaray taraftari başlatirsa abes olur. ölen işçilerin bagli oldugu ya da aslinda bagli olmalari gereken sendika bu iş başlatmadiysa onlarin ayibi. beşiktaş tribunleri beni ilgilendirmiyor ilk elde. orada bir kavga çekişme çatişma var ve iki beşiktaşli grup arasinda. belki de bu ölen taraftar tamamen masum biriydi bilemem. bu durumda beşiktaşlilar ve basindaki duyarli olanlar ya da duyarli geçinenler bir girişimde bulunmadiysa gene onlarin ayibi. bizim stad inşaatinda ölenler tamamen iş kazasi sonucu can verdiler. ben üstüme düşeni yaparim, fenerliler beşiktaşlilar ikiyüzlüce davransa bile.

Ahmet, senin bir evin var müteahhite vedin. Müteaahhit sana ev yapacak diyelim. Ev yapılırken işçinin biri düştü öldü.Apartmanının adını o ölen işçilerin adınımı koyarsın? Senin akrabaların kampanya yaparmı apartmanın ismine öen şçinin adı verilsin diye?

O apartman yapılırken ölen işçinin yükümlüşlüğü sendemidir yoksa müeahhittemidir? Neden Varyapların adı geçmiyor hiç süreçde de GS da GS deniyor. Bence olaya objektif bakmak istiyorsan böyle bakacaksın. Böyle manipilasyonlara alet olmayacaksın. Bu süreçte manipüle edilecek bir kurum varsa o Varyaplardır. İşçi güvenliğini arttırmadan işçi çalıştırdığı için.[/quote:66cayebq]

Ahmet Bey'i de suçlamamak lazım.O da başka bir açıdan bakıyor.

Evet Sühan'ın dediği gibi Varyapların ismi de geçmesi lazım.Ama şöyle birşey var ki televizyonlar da Varyap'ın yaptığı inşaat derlerse reklam olur, Galatasaray'ın stad inşaati derlerse reklam olmaz. ;)

Gerçi bunlar o stadda yaşanan ilk üzücü olay değil..
Bundan tahmini 2,5-3 yıl önce yaşanan olaylar hala daha hafızalardan silinmiş değil.
Bu sefer de işçilerin alacakları verilmemişti.Karda kışda çalışma koşulları da çok kötüydü.Günlerce televizyonlardaydı bu olaylar..

GSBonus'a başvurabildim sonunda.

Yalnız bankacının söylediğine göre sırf Aslantepe için müthiş bir talep varmış GSBonus'a.

Kulübe maddi açıdan getirileri başladı bile stadımızın.

Serdar Ali Çelikler'in stattan önce ve sonra Galatasaray'la ilgili bir yazısını okumuştum.Kendisi eski bir ekonomistmiş ayrıca.Bu statla birlikte Fener'in gelirlerini katlayacağımızı söylüyordu.

Gazanfer Tosun' Alıntı:
GSBonus'a başvurabildim sonunda.

Yalnız bankacının söylediğine göre sırf Aslantepe için müthiş bir talep varmış GSBonus'a.

Tabii, maçlara gitmeyen onlarca arkadaşım vardı. Aslantepe ile birlikte stadlara geri dönecek olan. İşte onlar o %10 luk indirimden yararlanmak için GS Bonuslara başvurmaya başlamış olabilir. Ki %10 dışında 12 taksitte ödeme avantajı da var.

Bu maçlara yani stadalra geri dönecek çok arkadaşım var deidm ya. İşte bu yüzden Aslantepe tribünlerindne çok ümitliyim. 80-90ların tribüncüleri hep dönüyorlar stadlara. Bu adamalra şşt desen bile tepkiyi verecek bağıracak adamalr bunlar. Üstelik iki işi aynı anda yapacak zekaya sahipler (hem seyredip hem bağırabilmek). Hayırlısı ile şu stad açılsa berabere kalmamızın bile çok zor olacağı bir stada sahip oalcağız.

Sühan Cem' Alıntı:
[quote="Gazanfer Tosun":1u0muz4q]GSBonus'a başvurabildim sonunda.

Tabii, maçlara gitmeyen onlarca arkadaşım vardı. Aslantepe ile birlikte stadlara geri dönecek olan. İşte onlar o %10 luk indirimden yararlanmak için GS Bonuslara başvurmaya başlamış olabilir. Ki %10 dışında 12 taksitte ödeme avantajı da var.

Bu maçlara yani stadalra geri dönecek çok arkadaşım var deidm ya. İşte bu yüzden Aslantepe tribünlerindne çok ümitliyim. 80-90ların tribüncüleri hep dönüyorlar stadlara. Bu adamalra şşt desen bile tepkiyi verecek bağıracak adamalr bunlar. Üstelik iki işi aynı anda yapacak zekaya sahipler (hem seyredip hem bağırabilmek). Hayırlısı ile şu stad açılsa berabere kalmamızın bile çok zor olacağı bir stada sahip oalcağız.[/quote:1u0muz4q]

Çok sevindirici bi haber abi :)

En başından beri söylerim bu stad iyi kullanılır ve gerekli maddi yapılanma sağlanırsa bizi Porto ve Lyon ayarında bir takım yapar. Bir de Riva var. O günler gelince rakip fener olmayacak İnşallah.

Türk Telekom Arena: 17 Eylül 2010
Yeni stadımız Türk Telekom Arena'da çalışmalar devam ediyor. Stat içinde ve dışında çalışmalar tüm hızla sürüyor.Zemin çalışmalarının devam ettiği Türk Telekom Arena'da saha drenaj çalışmaları tamamlandı. Stadımıza uygulanacak olan alttan ısıtma sistemi için zemindeki çalışmalar devam ediyor. Tribünlerde ise üst kat korkuluklarının seri montajı yapılıyor. Bununla birlikte engelli tribünlerinin merdiven korkuluklarının montajı da tamamlandı.Stat içinde elektrik, havalandırma ve su tesisatı çalışmaları sürdürülürken aynı zamanda yürüyen merdivenler katlara monte ediliyor.Bu çalışmaların yanı sıra çatı kaplaması tamamlanmış olup, saçakların montajına devam ediliyor.Stadımızın dış cephesinde de çalışmalar plana uygun şekilde yürütülüyor. Dış kaplamaların orta şeridi şu anda tamamlanmış durumda. Geriye kalan alt ve üst bölümlerdeki kaplamaların altyapı montajlarına devam ediliyor. Stat dışında ise kazık çakma işlemlerinin ardından Aslanlı Yol'un yapımına başlandı.

Berkan Karadurmuş' Alıntı:
http://www.turktelekomarena.com.tr/3d-stadyum-turu-ve-oturma-plani

Bi stadyum turu yapın 8) Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Biraz geç açılıyor ama çok güzel olmuş.Umarım buradakinin aynısı olur herşey.İçini gezmek çok keyifli.Yalnız soyunma odalarına falan giremedim.Orayı da gezmek isterim.Koridorları falan