Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Aslında şu izlediğimiz takım için kombine almayı kesinlikle aklımdan çıkarmıştım ama şu resimleri gördükten sonra fikrim değişti valla. ;)

Kaleler tribüne çok uzak geldi... O kaleler rastgele mi koyulmuş oraya yoksa benim gözlerim aradaki mesafeyi mi çok gördü yada saha tribüne uzak mı olacak ya :roll:

Kaleler rastgele koyulmuş, iki gün önce takım gezerken tribüne bitişikti neredeyse.

Hem zaten mesafaler belli kale arkaları 8 metre, kenar tribünler 6,5 metre heyecana mahal yok :) .

Koltuklar Avrupadan mı gelme yoksa Türkiye'de mi üretiliyor?
Malum derbilerde ya da takım kötü sonuçlar aldığında koltuklar kırılıyor da ondan dedim.
Türkiye'de üretiliyorsa sorun olmaz.

Bir de koltuklar ASY'dekinden kaliteli mi?Malum ASY'deki koltukların çoğunun rengi birbirini tutmuyor.Güneş ışınlarından olumsuz etkilenmişler.Yani güneş ışınlarından etkileniyor mu bu koltuklar?

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
Koltuklar Avrupadan mı gelme yoksa Türkiye'de mi üretiliyor?
Malum derbilerde ya da takım kötü sonuçlar aldığında koltuklar kırılıyor da ondan dedim.

Bir de koltuklar ASY'dekinden kaliteli mi?Malum ASY'deki koltukların çoğunun rengi birbirini tutmuyor.Güneş ışınlarından olumsuz etkilenmişler.Yani güneş ışınlarından etkileniyor mu bu koltuklar?

koltuklarımız ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır tonguç bey..
üretimlerinde kullanılan plastik hammadesine karıştırılan aluminyum fosfat sayesinde çok esnekler ama kırılmalara karşı mukavemetliler..
ayrıca insanlar oturduklarında maruz kalacağı G kuvvetinden etkilenmesinler diye özel alaşımlı demir iskeletlere monteleniyorlar..

Emre Yüksel' Alıntı:
[quote="Tonguç Sarp Gavtoğlu":1eyfq252]Koltuklar Avrupadan mı gelme yoksa Türkiye'de mi üretiliyor?

koltuklarımız ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır tonguç bey..
üretimlerinde kullanılan plastik hammadesine karıştırılan aluminyum fosfat sayesinde çok esnekler ama kırılmalara karşı mukavemetliler..
ayrıca insanlar oturduklarında maruz kalacağı G kuvvetinden etkilenmesinler diye özel alaşımlı demir iskeletlere monteleniyorlar..[/quote:1eyfq252]

Teşekkürler Emre Bey.

Ben artık koltukların üstüne çıkılsın istemiyorum..
Bir an ASY'de kapıda köpük satan adamlar aklıma geldi.Üstü başı kirleniyordu insanların, onlar da mecbur alıyorlardı o beyaz şeylerden.

Umarım çekirdek gibi şeyler de yenilmez artık stadda.Stad görevlilerine eziyetten başka bir şey değil.Bir de yere atıyorlar.ASY'de numaralıda izlediğim maçların çoğunda bile yerler çekirdekten geçilmiyordu.Ben atmıyorum diye de bana ters ters bakan insanları unutamam..

Metin Abi bunlar için Galatasaray sitesine ya da Aslantepe.biz adlı sitelere mail yoluyla isteğinizi dile getirdiniz mi ya da getirmeyi düşünüyor musunuz ?

Türk Telekom Arena SON DAKİKA

TÜRK TELEKOM ARENA'NIN AÇILIŞI DİLLERE DESTAN OLACAK

...Seyrantepe'de inşası devam eden Türk Telekom Arena'nın açılışı ile ilgili çalışmalar netleşmeye başladı.

AÇILIŞ TÖRENİ 3 GÜN 3 GECE SÜRECEK

Galatasaray kulübüne yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre açılış töreni bugune kadar yapılan stadyum açılışlarından farklı olarak 3 gün 3 gece sürecek.

TÖREN OLİMPİYAT AÇILIŞLARINI KISKANDIRACAK

Birçok yerli ve yabancı şirketin organizayon yapmak çin başvurduğu açılış töreni olimpiyat açılışlarını aratmayacak. Galatsaraylı sporcular tarafından eski Ali Sami Yen stadının önünden temsili olarak alınacak olan futbol meşalesi Arena'ya getirilecek. Ali Sami Yen-Türk Telekom Arena arası yapılacak tarihi kosuya taraftarlarda katılabilecek. Aslanlı yol üzerine yerleştirilecek olan dev meşalenin
yakılmasıyla Arena'nın tarihi açılışına start verilmiş olacak.

RÜYA TAKIM GERİ DÖNÜYOR.

2000 Yılında Galatasaray'a Türk futbol tarihinin en büyük başarısını yaşatan Hagi'li Popescu'lu Bülent Korkmaz'lı Hakan Şükür'lü Tafarel'li efsane kadro yine o döneme damga vurmuş Zidane,Maldini, Del Piero, Rivaldo gibi yıldızlardan oluşan dünya karması ile karşılasacak.

UNUTULMAZ YILDIZLAR GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK

Yine bir döneme damga vurmuş Galatasaray'ın büyük yıldızları açılış töreninde sarı kırmızılı taraftarların karşısına çıkacak.
Taraflarlar Tanju Çolak,Cevad Prekazi,Kubilay Türkyılmaz,Cüneyt Tanman gibi eski efsaneleri yeniden izleme şansına sahip olacaklar.

CUMHURBAŞKANINDAN STADIN İŞÇİSİNE KADAR HERKES ORADA OLACAK
Görkemli açılış töreninde stadın yapımında emeği geçen destek veren tüm yetkilierin dışında cumhurbaşkanı, başbakan ve mecliste bulunan tüm milletvekilleri ile birlikte yeni ve eski yüzlerce bürokratında Arena'da olması bekleniyor.

DÜNYA'NIN GÖZÜ ARENA'DA OLACAK

Tarihi açlışta FİFA ve UEFA'dan üst düzey yöneticiler çeşitli kulüplerin başkanları Slyvester Stallone, George Clooney Brad Pitt gibi ünlü film yıldızları, Michael Schumacher, Maradona ve Pele gibi ünlü sporcularda davet edilecek.

ESKİ YENİ TÜM GALATASARAYLI İSİMLER UNUTULMAYACAK

Bir dönem Galatasaray'da başkanlık yada yöneticilik yapmış hayatta olan tüm isimler tarihi açılışa davet edilecek. Küskün olanlar barıştırılacak. Yeni döneme birlik ve berarlik içinde girilecek.

TÜRK SPOR CAMİASI ARANE'DA KUCAKLAŞACAK
Tarihi açılışta Galatasaray kulübünden isimlerin dışında Türk spor camiasının önde gelen başkan yönetici ve futbolcularıda davet edilecek.

YENİ GALATASARAY MARŞI YOLDA

Arena ile birlikte yeni döneme ayak basacak olan Galatasaray kulübünde yeni Galatasaray marşı için düğmeye basıldı. Taraftarın dilinden düşmeyecek marş için çalışmalara şimdiden star verildi.
Yapılacak yarışmalar sonuda en beğenilen yeni Galatasaray marşı Arena'da taraftarların beğenisine sunulacak.

ARENA'NIN KONSER ORGANİZASYONLARI AÇILIŞI MEGASTAR TARKAN'DAN
Futbol maçları dışında konser organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak arena'nın ilk konuğu megastar Tarkan olacak.
Modern ses sistemleri ve etkili akustuk altında izleyiciler unutulmaz bir Tarkan konserine tanıklık edecekler.

DÜNYA STARLARI İSTANBUL'A AKIN EDECEK

Arena'nın açılışına megastar Tarkan'nın dışında yabancı yıldızlarda gelecek. Madonna,Beyonce Jennifer Lopez gibi ünlü isimlerden birinin davet edilmesinin planlandığı organizayon için şimdiden görüşmelere başlandı.

AÇILIŞ 2011 YAZINDA

Soft açılışı 2011 ocak ayında yapılacak olan Türk Telekom Arena'nın 3 gün sürecek resmi açılışı 2011 yazında yapılacak.

Kaynak : Türk Telekom Arena/facebook page

Umarım şu meşaleyle koşu işi televizyonlarda falan gösterilmez. :roll:
Aldın mı yine başına belayı Tonguç?