Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

39 gün kaldi :)
Bu arada hala acilisla ilgili birsey yok, kim gelecek acaba acilisa veya nasil bir organizasyonal acilis yapilacak.

Yapımı tamamlanmak üzere olan Galatasaray´ın yeni stadı Türk Telekom Arena´nın, nam-ı diğer Aslantepe´nin büyük açılışı için kollar sıvandı. Şimdiden 15 yerli ve yabancı firma teklifini sundu.

Yaklaşık 1 ay sonra tamamlanacak ihale için şu ana kadar 15 yerli ve yabancı organizasyon firması teklif sundu.

Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal, "Stadın açılışı için Ocak ayında bir özel maç düşündük. Eylül'de de büyük açılış töreni düzenleyeceğiz. Olimpiyatları ve uluslararası törenleri düzenleyen firmalar şartname aldı. Ünlü starlar ve müzik gruplarıyla bir açılış olacak" dedi.

Doğan Sağlam' Alıntı:
Yapımı tamamlanmak üzere olan Galatasaray´ın yeni stadı Türk Telekom Arena´nın, nam-ı diğer Aslantepe´nin büyük açılışı için kollar sıvandı. Şimdiden 15 yerli ve yabancı firma teklifini sundu.

Yaklaşık 1 ay sonra tamamlanacak ihale için şu ana kadar 15 yerli ve yabancı organizasyon firması teklif sundu.

Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal, "Stadın açılışı için Ocak ayında bir özel maç düşündük. Eylül'de de büyük açılış töreni düzenleyeceğiz. Olimpiyatları ve uluslararası törenleri düzenleyen firmalar şartname aldı. Ünlü starlar ve müzik gruplarıyla bir açılış olacak" dedi.

Harikaa :)

Teknik Heyet ve futbolcular bu gün stadı ziyaret etmişler fotoğrafları resmi sitemizde var, bu arada kale arkaları stada uzak muhabbeti yapanlar vardı bir ara kaleleri koymuşlar fotoğraflardan bakabilirsiniz ne mesefade olduğuna.

Birde stad vip ve localar ile brlikte 60.000 kapasitedeymiş, onlar hariç 50.900.

Işın Çelebi Özgür Buzbaş'a söylemiş o da Ntv'de söyledi.

Loca ve Vip hariç normal tribünler 50.900 loca ve vip koltuklarla beraber 60.000. dediğim gibi ben Özgür Buzbaş'ın o da Işın Çelebinin yalancısı.

Böylelikle Olimpiyat Stadyumunu bir kenara koyarsak en yüksek kapasiteli stadyum bizimkisi mi oluyor :)

Umarım yuruyedur geri doner Aslantepe ile birlikte.Onlarla cehennem atmosferi yeniden olusacaktir zaten.

Gordum birkaç yerde doneceklerini ama dogru mu değil mı bilmiyorum

Mustafa Yanar' Alıntı:
Umarım yuruyedur geri doner Aslantepe ile birlikte.Onlarla cehennem atmosferi yeniden olusacaktir zaten.

Yürüyedur, herkesin sevse de sevmese de takdir ettiği bir gruptu. Galatasaray için elini taşın altına koyan her fert gibi onlar da teker teker çok kıymetli insanlardı, ki hala da maçlara gelirler kimse Galatasaraylılığını bir kenara koymadı.

Ama Yürüyedur'un bu kadar efsane olmasını sağlayan özelliği nedir? Ya da bu kadar mazlum gösterilmesine neden olan durum nedir?

Sürekli "Tayfa" temalı paragraflarla anlatılıyor Yürüyedur'un tribünü grup olarak bırakışı. Tayfa'nın tamamından memnun olan bir Galatasaraylı zannetmiyorum ki olsun şu anda, teferruatı da bilene kalsın, az çok ilgili olan herkesin haberi vardır bir şeylerden.

Ama, aması var...

Tayfa, bu kadar acımasız, zalim, kendinden başka grubu direk silmeye yönelik bir grup mu? Yürüyedur, o tribünde, hele ki orta balkonda durmadı mı tribünde olduğu sürede? Orta balkonun, Kapalı için ne olduğunu söylemeye gerek var mı bilemiyorum, ama kısaca o tribünün kalbidir orta balkon yahut orta set, nasıl dillendirirseniz. Bu kadar önemli, tribüne yön veren bir yerde bu kadar süre Yürüyedur duruyorken Tayfa'dan kimsenin aklına gelmedi de, bir anda toplu bir zihin açma seansı oldu da mı akıllara geldi böyle bir durum?

Ne olduğunu bilmeden bir tarafı bu kadar körü körüne savunmak akla izana uygun mudur, yapmayın etmeyin.

İlla ki deniliyorsa "Yürüyedur" ismine fetişizm derecesinde bir sempati var, kendileri şu an Kapalı'nın solunda Parçalı ve Sultans ile beraberler ve yeni stad'ta da isim olarak dönmeseler bile kitlesel olarak muhtemelen Kapalı'nın köşelerinde olacaklar.

"Yürüyedur" "ultrAslan" "Aslanlar" "Die For You" yahut bu listeye eklenebilecek gruplarda bulunan insanlar oldu, üstlerinde ki isim değişince mi bu tribün şahlanıyor ya da yerin dibine giriyor?

"O geri gelse" "Şu fezadan bir selam yollasa" demek yerine, kendimiz elimizden geleni koyalım ortaya bir hele.

Ondan sonra hep beraber devam ederiz ruh çağırma seanslarımıza...

Tribünü terketmediklerini biliyorum onların tribün anlayışından, mentalitesinden bahsediyorum .Aslantepede umarım Galatasaray Tribunu için en hayırlısı olur..

Bu stadın arazisinin üst kullanım hakkını sadece sportif kullanım için vermişlerdi. 49 yıllığına kullanacağız. 30 yıl sonra eskirse Alisamiyen gibi burayı size verelim daha dışardan daha büyük bir stad yapın deme lüksümüz olmamış oluyor. Önümüzdeki 10-20 yıl içinde ciddi getiri elde edeceğiz ama 30-40'lık düşündüğümüzde Alisamiyen'e göre dezavantajlı. O zaman da büyütmek için başka yollar gerekli. Çok mu ileriyi düşündüm acaba. 20 yıl sonra 52000 kişilik stadın bize kesinlikle yetmeyeceğini düşünüyorum.
Ama Stad-Riva- Şirket birleşmesi üçlüsü ile 10 yıl içinde gelirlerimiz giderlerimizden fazla olabilir. Bu ivme iyi yönetilirse hayal etmesi bile zor bir güç dengesizliği oluyor. Fener de dahil. Artık zaman bizim lehimize işliyor. Bunun ciddiyeti anlaşılmalı. 1990'lar bizimdi. 2010'lar ve, planlı büyüme sağlanırsa, ilerisi de bizim olur İnşallah.

Oğuzhan Erdinç' Alıntı:
Yürüyedur, herkesin sevse de sevmese de takdir ettiği bir gruptu. Galatasaray için elini taşın altına koyan her fert gibi onlar da teker teker çok kıymetli insanlardı, ki hala da maçlara gelirler kimse Galatasaraylılığını bir kenara koymadı.

Ama Yürüyedur'un bu kadar efsane olmasını sağlayan özelliği nedir? Ya da bu kadar mazlum gösterilmesine neden olan durum nedir?

Sürekli "Tayfa" temalı paragraflarla anlatılıyor Yürüyedur'un tribünü grup olarak bırakışı. Tayfa'nın tamamından memnun olan bir Galatasaraylı zannetmiyorum ki olsun şu anda, teferruatı da bilene kalsın, az çok ilgili olan herkesin haberi vardır bir şeylerden.

Ama, aması var...

Tayfa, bu kadar acımasız, zalim, kendinden başka grubu direk silmeye yönelik bir grup mu? Yürüyedur, o tribünde, hele ki orta balkonda durmadı mı tribünde olduğu sürede? Orta balkonun, Kapalı için ne olduğunu söylemeye gerek var mı bilemiyorum, ama kısaca o tribünün kalbidir orta balkon yahut orta set, nasıl dillendirirseniz. Bu kadar önemli, tribüne yön veren bir yerde bu kadar süre Yürüyedur duruyorken Tayfa'dan kimsenin aklına gelmedi de, bir anda toplu bir zihin açma seansı oldu da mı akıllara geldi böyle bir durum?

Ne olduğunu bilmeden bir tarafı bu kadar körü körüne savunmak akla izana uygun mudur, yapmayın etmeyin.

İlla ki deniliyorsa "Yürüyedur" ismine fetişizm derecesinde bir sempati var, kendileri şu an Kapalı'nın solunda Parçalı ve Sultans ile beraberler ve yeni stad'ta da isim olarak dönmeseler bile kitlesel olarak muhtemelen Kapalı'nın köşelerinde olacaklar.

"Yürüyedur" "ultrAslan" "Aslanlar" "Die For You" yahut bu listeye eklenebilecek gruplarda bulunan insanlar oldu, üstlerinde ki isim değişince mi bu tribün şahlanıyor ya da yerin dibine giriyor?

"O geri gelse" "Şu fezadan bir selam yollasa" demek yerine, kendimiz elimizden geleni koyalım ortaya bir hele.

Ondan sonra hep beraber devam ederiz ruh çağırma seanslarımıza...

oğuzhan'ın söylediklerine genel anlamda katılıyorum..
yürüyedur takdir edilecek, övünülecek bir gruptu ama olaylı bir maç sonrası kapalıdan çekildiler... Bakın atıldılar demiyorum, belki de atılırlardı ama kapalı bölündü denmesin diye kendileri tribünden çekildiler..

tayfa denilen insanlar arasında da iyiler, kötüler var.. sadece tribün değil, hayat böyle.. iyi var, kötü var.. hepsini seviyorum diyemem ama ikiz ağabeyler var mesela.. tertemiz, çok düzgün adamlar.. sevmemek mümkün değil.. ama yaramaz adamlar da var.. sırf bu yüzden biz deplasmana giderken taraftar otobüsüne binemiyoruz. ya kendi imkanlarımızla, ya arabaya, ya otobüsle falan.. Ama genel anlamda tayfa kötü de kimse diyemez.. Burada herkes kapalı öldü diyor.. Pazar günü gelin maça o gençleri görün.. Onlar olmasa tribün olmaz.. Çok emekleri vardır

1963 Ali Sami Yen

71998422.png

2010 TT Arena

222ta.jpg