Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

axl6g.jpg

Uçaktan çekilmiş bir fotoğraf, oynama yok sanırım orjinal hali.

http://img829.imageshack.us/img829/9748/axl6g.jpg

Birde yanlış bilinen bir şeyi aydınlatmak isterim, Kale arkaları Kenar tribünlerden daha yakın sahaya.

Kale arkaları 6.5, kenarlar 8 metre.

Stad görevlisinin yalancısıyım, eminmisiniz diye 3 defa sordum ısrarla evet dedi, şu fotoğraflara bakınca sanki doğru gibi.

Stad görevlisi yanlış biliyor o zaman Şamil. Zaten Uefa'nın talimatnamesindede 7.5 Metreden yakın olamaz kale arkaları. 6 metreden yakın olamaz yan tribünler. Bundan yakın olan tribünlerde de zaten o koltukları boş bıraktırıyorlar. İlk sıra veya duruma göre 2-3 sıra

Bu akşam 2. köprü yönüne dogru stadın ordan geçtik. Güneşliden köprü yoluna girdikten birkaç km sonra trafik tıkandı. Şahsen trafiğin köprüye kadar devam etmesini bekliyordum. Ta ki stadın oraya gelene kadar..

Akşam ışıklandırmanın da etkisiyle stat muhtesem bir görünüme kavuşmuş dışardan çok ihitşamlı bir yapı olmuş gerçekten. O dakika anladık ki stadın önünden gecerken agzını açık izleyen ve yavaşlayan sürücüler yüzünden TEM de uzun kuyruklar oluşmuş trafikte =)

Sabiha Gökçene yetişmemiz gerektiği için trafik ne kadar canımı sıkmıştı ama ta ki trafiğin stadın önünde son buldugunu görene kadar =)

Hakkaten Semih, fotoğraflara bakınca böyle dik ve sahaya yakın tribünler falan kutu gibi şirin bir stad gibi gözüküyor ama yanına gidince çok ihtişamlı bir yapı gerçekten, bende ilk gittiğimde burası çok büyük yahu hiç böyle değildi fotoğraflarda demiştim.

Bildiğim kadarı ile sözleşmeye göre Varyaplar 29 ekimde stadı teslim etmesi gerekiyor. Teslim edemediği hergün için alacağı paradan bir kısmını kesecekti TOKİ. Hala geçerlimi acaba?

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
Ömer Faruk Ünalan":1aqvwjgo]Galatasaray Sözlük'ten alıntıdır ([url="http://rerererarara.net' Alıntı:

İlk resimde stad kare gibi gözükmemiş mi?[/quote:1aqvwjgo]

tonguç bey;

siz bu plan-proje işlerinden anlıyorsunuz gördüğüm kadarıyla..
daha önce de stadın bayıra yapıldığı gerçeğini bir tokat gibi yüzümüze çarpmıştınız..
acaba proje geneli ile ilgili görüşünüz nedir ? Stadın kare olması v.b

Bu arada ismini vermeyeyim Varyap'da yönetici olarak çalışan birisinden aldığım bilgiye göre planlanandan 12 gün kadar gerideymiş inşaat.

Bence çok önemli değil halledilir, zaten geçen işçiler vefat ettiğinde yaklaşık bir 5 gün falan durmuştu inşaat.

İnanır mısınız Emre Beyciğim ben de bu yeteneğimi sonradan farkettim.
Stadın kare olması dedinizde aklıma ASY'de eski açığı yeniden yapan Kare İnşaat aklıma geldi :) Resimde öyle geldi bana bilmiyorum.Kale arkası tribün hangisi şaşırdım açıkcası.Kare gibi geldi bana.Belki de göz yanılmasıdır.
Geçen kuzenim Necmiyle söyleşiyoruz..O da yol konusunda tedirgin biraz.Umarım stada bağlanan yollarda sorun olmaz dedi.Babamın hayatta en sevmediği şeylerden biri de İstanbul'un yoğun trafiğidir.O yüzden yolların iyi olması da en az stad projesi kadar önemli bence.
12 yıldan beri alkolü bıraktı.Sühan'la beraber olurlarsa eve eski günlerdeki gibi küfelik gelmesinden korkuyorum.
Toplum olarak içmeyi bilmiyoruz maalesef abartıyoruz.
Özellikle Galatasaray taraftarı arasında bir alışkanlık haline dönüşmüş ne yazıkki..ASY'de stad çevresindeki mekanlarda içki içmeden maç izleyemeyen taraftarlar var maalesef.Umarım bu durum Aslantepe ile birlikte son bulur.

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
Toplum olarak içmeyi bilmiyoruz maalesef abartıyoruz.
Özellikle Galatasaray taraftarı arasında bir alışkanlık haline dönüşmüş ne yazıkki..ASY'de stad çevresindeki mekanlarda içki içmeden maç izleyemeyen taraftarlar var maalesef.Umarım bu durum Aslantepe ile birlikte son bulur.

Kadıköy-Bağdat Caddesi çevresinde de çok güzel içki salonları vs. var Tonguç Bey.. Hatta Ts maçından sonra bazı Fb´li taraftarlar maçtan önce içki içtikleri restaurantın camlarını felan indirmişler alkolün etkisiyle...