Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Okan Alaşalvaroğlu' Alıntı:
Her şeye bir kılıf bulmayalım.Bilerek kırılmadı o koltuklar.

Sahaya atılanlar ise sadece MİNDER

He birde bilerek kırılsaydı.Yahu açılır-kapanır koltuğa çıkan insanlarımı bana savunuyorsunuz. Kapat koltuğu ne yaparsan yap. İnsan beyinsiz olunca, yaptığının bir karşılığı olmayacağını biliyorsa çıkar tepinir.

Herşey bir yana stadda olan arkadaşlar staddan bahsetsinler biraz. Resimlere bakmakla, televizyondan seyretmekle nasıl bir havası olduğu anlaşılmıyor. Gerçi stad tam dolu değildi, davetli pekçok misafir vardı vs. ama yine de maçlarda nasıl bir atmosfer olacağı belli olmuştur. Hani seyirci sayısı çok olmasına rağmen Saraçoğlu'nun sahaya etkisinin az olduğundan bahsedilir, bu noktada bizim stadımızı değerlendirmek gerekirse ne denir?

Emel Dizili' Alıntı:
Herşey bir yana stadda olan arkadaşlar staddan bahsetsinler biraz. Resimlere bakmakla, televizyondan seyretmekle nasıl bir havası olduğu anlaşılmıyor. Gerçi stad tam dolu değildi, davetli pekçok misafir vardı vs. ama yine de maçlarda nasıl bir atmosfer olacağı belli olmuştur. Hani seyirci sayısı çok olmasına rağmen Saraçoğlu'nun sahaya etkisinin az olduğundan bahsedilir, bu noktada bizim stadımızı değerlendirmek gerekirse ne denir?
abla karşılıklı sölenen bestelerde çok güzel ses çıkıyor.
bi ara ajax oyuncusu ısırken baktı tribüne ( sarı kırmızı şampiyon cimbom yapılırken) gülerek alkışladı :D

Koltuklara basılmamalıydı tabi ama ultraslanın olacağı yere o kadar aralıklı koltuklarla tribün yaparsan olacağı budur. Almanyada örnekleri var kale arkalarının koltuksuz olan klüpler var. Bizim de öyle olmalıydı. Malesef diğer türlü tirbün oluşmuyor. Ayrıca millet sorgulamadan onların minder olduğunu öğrenmeden sallıyor, nokta noktalı küfürler ediyor. Yazık.

Dün stadta olup toki başkanına gösterilen tepkiye kayıtsız kalan, gece Polat'ın yaptığı açıklamadan sonra hala Polatı savunan biri varsa Galatasaraylı değildir.

Stada girdiğimde tirbnleri gördüğümdeki büyülenmeyi hayatım boyunca unutmayacağım. Muhteşem olmuş ambians harika.

Emel Dizili' Alıntı:

Stad muhteşem, özellikle Doğu diye tabir ettiğimiz, bildiğimiz adıyla Numaralı; karşılıklı bestelerde çağ atlamış resmen :) Nerde Sami Yen'deki Numaralı, nerde Aslantepe'deki Numaralı.. Karşılıklı bestelerde inanılmaz baskı oluşuyor gerçekten. Bir de top rakipteyken falan ıslıklarda çok yoğun ses oluyor. Taraftar olarak hakkını verebilirsek stadın, Arena Dünyanın yeni Cehennemi olur ;) Tabii taraftar açısından, yoksa futbol açısından pek umudum yok :oops:

610x19-500x331.jpg

Berkan Çatal' Alıntı:
Koltuklara basılmamalıydı tabi ama ultraslanın olacağı yere o kadar aralıklı koltuklarla tribün yaparsan olacağı budur. Almanyada örnekleri var kale arkalarının koltuksuz olan klüpler var. Bizim de öyle olmalıydı. Malesef diğer türlü tirbün oluşmuyor. Ayrıca millet sorgulamadan onların minder olduğunu öğrenmeden sallıyor, nokta noktalı küfürler ediyor. Yazık.

Dün stadta olup toki başkanına gösterilen tepkiye kayıtsız kalan, gece Polat'ın yaptığı açıklamadan sonra hala Polatı savunan biri varsa Galatasaraylı değildir.

Berkan bey almanyada şuan koltuksuz tribün olduğunu zannetmiyorum. Hani onlar öyle istiyor ve bir takım kampanyalar yaptıklarını biliyorum ama artık koltuksuz stad diye birşey kalmadı. Ayrıca avrupada 2016 kriterlerine uygun olan tek stadda koltuksuz bir bölüm olmaz.

Koltuğu kapatık ,ayakta maç izlemek bu kadar mı zor geliyor anlamıyorum. Samiyende sahayı göremezdin bu yüzden çıkardık koltuğa ama burda oturarak dahi her yeri görebiliyorsun.

Aranızda kesin farkeden vardır ama haberi olmayanlar için söyleyeyim.Stadımızın 4.katında kuzey-güney-doğu-batı arasında hiç bir geçiş engeli yok.Arkadaşlarla stada biraz erken gittik ve hadi gezelim dedik.Normalde bizim kombine güney-4.kat ama bir baktık ki basın bölümündeyiz.Mehmet Ali Birand ve Bülent Tulun ile foto bile çektirdik.İstesek maçı biraz daha arkalarda oturup izleyebilirdik ama saygımızdan kendi bloğumuza geri döndük.(gerçi kale arkasından çok daha zevkliydi ya da alışkanlıktan öyle gelmiş olabilir bana:)) Bu durumun şu an eksiklik olduğunu zamanla düzeleceğini düşünüyorum.

Ayrıca spor bilgisi bu kadar yüksek olan seviyeli insanlardan oluşan bu forumda sadece spor ve Galatasarayımızın konuşulmasını rica ediyorum.Genelde buraya yazmam sadece okuyucu olarak katılırım ama bu başlık altında okuduklarımdan rahatsız olduğumu belirtmek istedim. Başka konular yüzünden istenmeyen tartışmalara giriyoruz ve birbirimizi kırıyoruz. Bu konuya moderatörümüzünde müdahale etmesini bekliyorum.

Aslında 'hala inşaat' diye yaftalanan bir stad için bence çokta ciddi eksiklikler yoktu.

Ne gelişim sorun oldu,

Ne stada girişim sıkıntı oldu,

Ne maç izlerken bir sorunum oldu(önümdeki disko topları hariç),

Tuvaletler konusundada bir sıkıntı olmadı,

Kantinde gayet yeterli ve hızlı çalıştı,

Bir tek dönüşümüz,maç sonrası metroya kapağı atabilmek çok sıkıntı hale geldi,izdiham oldu orada.Buda otoparkın,otobüs hatlarının,dolmuşların,açılmayan yolların devreye girmesi ile beraber büyük oranda hal olacak bir durum.

Birde stadın dış cephe rengi çok gri.Olaya biraz sırı kırmızı katmak gerekiyor.

Son Dakika....G.Saray'da olağanüstü toplantıGalatasaray Yönetimi, taraftarların olumsuz tezahüratları çerçevsinde Türk Telekom Arena'da olağanüstü olarak toplandı.

SPORX.

hey be yarabbim bir İSTİFA haberi çıksa ne güzel olmazmı?

Ver samiyeni al aslantepeni.Bizim tehditlere karşı karnımız TOKİ! :oops:
Ne maçlar yaşandı
Dünya Cehennemi burda tanıdı
Elveda Samiyen
Bir gün geri geleceğiz yeniden.(gelicez Samiyenim)

Başbakan bize rest çekiyor ve bizim başkan susar yine...Galatasaray taraftarı çok büyüktür istenmediğimiz yerde durmayız diyecek kadar..Kulüp akıllı olsa bu taraftar paralarıyla yeni stad yaptırır bu kulübe..Sanki bağ bağışladılar biz ya ayıp ya..Adam tehdit ediyor bizi...