Ali Sami Yen Spor Kompleksi

Re: Aslantepe

Onur Yavuz' Alıntı:
Eren Talu protestocu işçilerin işine son verileceğini ve çalışmalara yeni bir ekiple devam edileceğini açıklamış.

İşte bu onlara verilen en iyi cevap olacaktır.
Bu krizde hangi inşaat işçisi tam zamanında maaşını alabiliyor ki .
bunlarda medya ile iletişimi kolay olunca showmenliğe soyunuyor.
Böyle sorunların sürekli nüksedeceğine çıkarılmaları en iyi cevap olacaktır.

Ben olsam o işçilerin yterinde gömerim 2 domuz kafası sahanın zeminine sonra olayı ulu manituya havale ederim;bayrak yakmak nerden çıktı kim gaz verdiyse bu mazlumlara onlar cezalandırılmalı kurunun yanında yaşda yanacak şu ekonomik krizde işini kaybedecek
Eren bey verecek paranız vardıda bunca ay neden vermediniz diye sorarım!

Aslantepe işçilerinin Fener Bayrağı eylemine sert cevap

Eren Talu, Dabi ve Alke?yle ortaklaşa yürüttüğü Galatasaray?ın Seyrantepe?deki stat projesindeki taşeron şirketin işçileriyle yol ayrımına geldi. Talu, bir süredir, "paramız ödenmiyor" diye eylem yapan işçiler için, "Paralarını ödeyip, işlerine son vereceğim" kararı aldı.
Kamuoyunda Aslantepe olarak bilinen Türk Telekom Arena Stadı'nın inşaatında çalışan işçiler, 3 aydır paralarını alamadıkları gerekçesiyle şantiyedeki malzemelerini yaktı.

GALATASARAY?ın Aslantepe diye bilinen stad projesini gerçekleştiren Dabi-Eren Talu-Alke Ortak Girişim Grubu?ndan maaşlarını alamadıkları için 3 Mart?tan bu yana çalışmaya son veren ve birçok eylem gerçekleştiren işçilerle ilgili nihai karar çıktı. 300 işçinin maaşlarını ödeyip işlerine son vereceğini dile getiren yüklenici firma Eren Talu Mimarlık?ın Yönetim Kurulu Başkanı Eren Talu, "Onlara 3 milyon TL borçluyum. Bunun tamamını bugün (dün) ödeyeceğim. Hatta 3 Mart tarihinden bu yana çalışmadıkları günler için de 150 bin TL?lerini vereceğim. Ama ödemenin ardından hepsinin işine son vereceğim. Kadro baştan sona değişecek" dedi.

İşçi eylemi

Toplu Konut İdaresi'nin Dhabi-Eren Talu-Alke Ortaklığı'na ihale ettiği, Türk Telekom Arena Stadı'nın inşaatında çalışan ve kriz nedeniyle 3 aydır para alamayan işçiler, şantiyedeki yalıtım ve inşaat malzemelerini yaktı.
Önceki gün Seyrantepe'deki inşaat alanında, Galatasaray Spor Kulübü'nün bayrağını indiren işçiler, dün de Toplu Konut İdaresi ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün bayraklarını indirdi. Bayrak direklerinde sadece Türk bayrağı kaldı.
Üç aydan beri kendilerine ödeme yapılmadığını öne süren işçiler, "Sesimizi kesmemiz için sadece 10 TL vermeyi teklif ettiler. Bu çalışanla alay etmektir" diye konuştu. Şantiye alanının ortasında yaktıkları ateşi TEM Otoyolu'nun kenarına taşıyan işçiler, şantiyedeki yalıtım malzemeleri, kalaslar, çizmeler ve plastik kalıpları yaktı. Şantiye girişindeki kulübeyi de ateşe veren işçiler, kendilerine ödeme yapılana kadar bu işlemi sürdüreceklerini vurguladı.

"Fenerbahçe bayrağı asalım"

Daha önce iki defa TEM Otoyolu'nu trafiğe kapatan işçiler, TEM trafiğinden kaçmaya çalışan bir cipin sürücüsünü şantiye yetkilisi sanarak kovaladı. Otoyoldan geçen Demokratik Toplum Partisi'nin konvoyu alkışlanırken, diğer partilerin araçları ise yuhalandı. İşçilerden bazıları da, "Bu stad, Galatasaray'a yakışmıyor. İndirdiğimiz bayrağın yerine Fenerbahçe bayrağı asalım" teklifinde bulundu.

PARALARI ÖDENECEK AMA...

Öte yandan 4. kez işçilerin iş bırakma eylemiyle gündeme gelen projeyle ilgili olarak Eren Talu, Dubai'den telefonla Milliyet'in sorularını yanıtladı. Paranın dün itibarıyla Türkiye'ye ulaştığını söyleyen Talu, "İşçilerin parası bugün, yarın ödenir. Ancak Galatasaray camiasının sabrını zorladılar. Bunu da çok organize bir şekilde yaptılar. Dünyanı saran böyle bir kriz varken yapılanlar çok yanlıştı" dedi. İşçilerin hepsinin işine son vereceklerini de belirten Talu, "Yılbaşına kadar stadın yetiştirileceği sözünü veriyorum" diye konuştu.

GALATASARAY BAYRAĞI TEKRAR GÖNDERE ÇEKİLDİ

Cengiz ÇOBAN - İSTANBUL - DHA
Seyrantepe`de yapımını devam eden Galatasaray`ın yeni stadının inşaatında çalışan işçilerin önce Galatasay bayrağını daha sonra da TOKİ`nin bayrağını indirerek paralarının ödenmemesi durumunda stada Fenerbahçe bayrağı asacaklarını söylemişti. Stad önündeki yalıtım malzemeleri, kalas ve çizmelerini yakan işçilere bugün yetkili firma tarafından ödemelerin yapılacagı açıklandı. Bunun üzerine paralalarınnı ödeneceğini öğrenen işçiler yarıya indirdikleri Galatasaray bayragını tekrar göndere çekti. İşçilerden Bayram Akkuş,"bugün paralarımız yatacakmış bu nedenle bayragı göndere çektik,paralarımızı aldıktan sonra çalışmayı düşünmüyoruz" dedi. Başka bir işçi ise " eğer bugün de paramız ödenmezse Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe bayrağını alıp asacağız "dedi.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... vap&ver=59

kov gitsin ekmek yediği yere pislemek neymiş ayrıca burda Galatasarayın adını lekelemek kimin haddine

Kardeşlerim,

O bayrak...Yani şantiyede bulunan bayrak saklanacak...Ve eğer Kadıköy' de kupa kaldırılırsa, Kadıköy' deki stadın orta noktasına hançer gibi tekrar saplanacak. Bunun Souness' in diktiğinden daha fazla acı verecek olduğundan emin olun.

Bununla ilgili gelişmeler olacak. Şimdilik beklemede kalın ve takımımız için destek verin.

Metin Kuruçay' Alıntı:
Kardeşlerim,

O bayrak...Yani şantiyede bulunan bayrak saklanacak...Ve eğer Kadıköy' de kupa kaldırılırsa, Kadıköy' deki stadın orta noktasına hançer gibi tekrar saplanacak. Bunun Souness' in diktiğinden daha fazla acı verecek olduğundan emin olun.

Bununla ilgili gelişmeler olacak. Şimdilik beklemede kalın ve takımımız için destek verin.

Metin abi, bu topicte en güzel haberleri sen vermek zorunda mısın? çok güzel bir haber inşallah gerçekleşir ve sarı kırmızı sevdamızın düşmanları hasetlerinden çatlar.

TESADÜFEN GELİYORUZ İÇTEN İÇTEN ÇILDIRIN!

bir kere diktik bir daha dikeceğiz.

Kocam ve GS Stadı bir de benden dinleyin

Hayallerinin peşinde koşmak adına risk alan insanlara çok saygı duyarım.
Emin ve sakin sularda olmak pahasına, içgüdülerine, isteklerine gem vurmak bana göre değil.
Yapı itibariyle ben de öyleyim. Risk almaktan çekinmesem, kimin ne diyeceğine çok takılsam, ben, bugünkü ben olmazdım. Haa, 'bugünkü ben' iyidir, kötüdür, doğrudur, değildir, bilemeyeceğim.
Tek bildiğim benim bugünkü Defne'den çok memnun olduğum.
Daha memnun olduğum bir başka şey de, kendime eş olarak müthiş bir adam seçmiş olmam.
Kocam Eren zaten hayran olunacak birisi. İyi kalpli, kimsenin ayağına basmayan, şefkatli ve hassas bir adam.
Bu geçtiğimiz yılda, bu özelliklerine ek olarak, ne kadar 'kahraman' bir yüreği olduğunu da anladım.
Eren, hayallerinin peşinde koştu.
Ve Galatasaray'ın yeni stadının yapımı ihalesine girdi. Daha önce pek çok ihaleye girmişti; ama bunun Eren için önemi vardı:
Çünkü Galatasaray'a stad yapacaktı.
Bilen bilir. Eren'in ailesi beş kuşaktır Galatasaray'lı. Galatasaray Lisesi'nin bahçesinde babasının dedesi Recaizade Mahmut Ekrem'in büstü var.
Sarı kırmızılı takımın Seyrantepe konusundaki makus talihini değiştirmek onun için öyle bir tutku halini aldı ki, bir çok aklı başında kişinin girmeyi bile düşünmediği ihaleye resmen balıklama atladı.
Projeyi ihaleye çıkaran TOKİ'nin Başkanı Erdoğan Bayraktar, bundan birkaç ay önce aynen şöyle dedi:
'Bu işi yapacak bir deli aranıyordu. Bulundu. Eren Bey resmen delilik yaptı.'
Evet, delilikti.
Zira, şartları çok ağırdı.
Önce yaklaşık 200 milyon dolar kadar bir para harcayıp sıfırdan bir stad inşa etmeniz gerekiyordu.
Stad da devletin, arsa da devletin olacaktı.
Ev yapıyor olsanız, bir yandan maketten satarak para bulmanız mümkün. Hiç bir şeyini satamayacağınız, garanti olarak gösteremeyeceğiniz bir stadın inşaatını nasıl finanse edersiniz?
Delilik melilikti; ama gün, başka bir gündü. Başarı adına risk alabilmek için doğru bir gündü. Potansiyel ortaklar ve bu işe finansman sağlamak isteyen bankalar kapıda resmen kuyruktaydı.
Sonra ne olduysa oldu; Türkiye'nin siyasi iklimi değişti. İlk yabancı ortak, dayanamadı gitti.
Bu arada neredeyse Haziran ayı olmuştu; çok değerli bir 6 ay kaybedilmişti. Bürokratik engeller, stad zemininin 'elverişsiz' çıkması yüzünden değişmesi gereken planlar nedeniyle inşaat Haziran'da başlayabildı.
Bu arada yeni ortak arayışları devam etti.
Eren, varını yoğunu ortaya koyarak inşaata devam etti. Galatasaraylılar'a söz vermişti; stadın vaktinde yetişmesi lazımdı.
Dünyayı sarsan ekonomik kriz Türkiye'nin de kapısını çalınca yeni ortak ve finansman bulmak iyice zorlaştı.
Kocam yılmadı; her ihtimali değerlendirdi. Körfez ülkelerini gezdi. Hatta bir süre Dubai'de resmen yaşadı diyebilirim.
Sonunda Abu Dhabi Emiri'nin akrabası Şeyh Nahayan'in şirketini ortak olarak buraya getirdi.
Dertler bitmedi.
Zaten birinci günden itibaren aile olarak bu ihaleyle ilgili başımıza gelenler, Alacakaranlık Kuşağı gibi dizi olur.
Sadece bürokratik, ekonomik engellerden söz etmiyorum.
Bir kaç kere çok ciddi anlamda kasıtlı olarak batma noktasına getirildik.
Son bir buçuk yılda insanoğlunun istediği zaman ne kadar karanlık olabileceğine şahit olduk. Bazı dost bildiklerimizin bizim zor durumda olmamızdan çıkardıkları keyfi gözlemledik. Bazı yeni ve harika arkadaşlar edindik.
Ailemizin ve en yakın dostlarımızın desteğinin ne kadar önemli, ne kadar şükredilesi olduğunu keşfettik.
Bu proje kapsamında öyle şeyler yaşadık ki, Eren kamuoyuyla paylaşılmasına rıza göstermediği takdirde bunlar benimle mezara gidecek.
Kocam, isyan çıkaran işçilere para ödeyebilmek için yine Dubai'de yaşamaya başladığı günlerde, yetişebildiği kadar her ortamda yayınlara katılıp demeç vererek kibarca işin aslını anlatmaya çalıştı.
Anlayan anladı; anlamayan/dinlemeyen anlamadı.
Bunu yaparken, vakitsizlikten uzayan sakalıyla, AKP'ye yaranmaya çalışmakla suçlandı.
Defalarca her şeyimizi kaybetme noktasına geldik.
Eren, bu ortamda kendisinden çok daha büyük şirketler, inşaatlarına çoktan kilit vurmuşken, ortaklar finansmanı kesmiş olmasna rağmen çözüm üretti; inşaatı sürdürdü.
Ne zaman ki işçiler,-yönlendirildiklerini sonra gelip bize itiraf ettiler- onu zor durumda bırakmak için inşaatta iyice taşkınlık yapar hale geldiler ve de GS bayrağını indirdiler; o zaman o inşaatı artık terketmeleri gerekti.
Şimdi, her şey yolunda gibi.
Yola devam yani. Bu hafta yeniden betonlar dökülmeye başlandı.
Galatasarylılar, stadlarına kavuşacak.
Yeni bir problem çıkabilir mi? Elbette, hiç bir şeyin garantisi yok hayatta.
Ama bilin ki, bazen hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi olmuyor.
Çok değerli bulduğum, sevdiğim bir insanın, inandığı iş için kahramanca çarpışırken haketmediği ithamlarla karşı karşıya kalması sonucu, bu yazıyı yazayım dedim de, tarihe bir not düşelim.
Geçen haftaki yazımda demiştim: Allah, kınayanın başına böyle ihale versin.
Geri alıyorum, vermesin.
En azından herkese.
Bir aile olarak herkes bizim kadar güçlü duramayabilir.
Kıssadan hisse:
İnandıklarımız için yola devam. Kim ne derse desin.

Defne Samyeli / Güneş
03.04.2009

Can sıkıcı bir hal almaya başladı.Bitsin artık şu stat.

Aslantepe'den kötü haberler

08 Nisan 2009 Çarşamba * 15:26

Galatasaray Kulübü aylık olağan Divan Kurulu toplantısı Başkan Adnan Polat'sız yapıldı.

Galatasaray Kulübü aylık olağan Divan Kurulu toplantısı Başkan Adnan Polat'sız yapıldı.

Polat, Divan Kurulu toplantısına katılmayınca bazı üyelerinden tepki gördü. Konuşmacılar Divan Kurulu toplantısı için uzak yollardan geldiklerini ancak beklenen ilgiyi göremedikleri için üzüldüklerini söylediler. Divan toplantısı daha önce görülmemiş bir şekilde kısa sürerek bir saatte sona erdi. Toplantıda söz alan yeni stadın inşaatını yapan Eren Talu'nun babası Erdem Talu, finans sıkıntısının çözüldüğünü ve Galatasaray'ın planlandığı gibi yeni stadına kavuşacağını belirtti.

Toplantıya yönetim adına en yetkili isim olarak ikinci başkan Mehmet Helvacı katıldı. Helvacı, yaptığı konuşmada, 'Stadyumumuzda beklemediğimiz bazı aksaklıklar oldu. Ama bu hafta itibariyle çalışmaların az da olsa başladığını gördük. Biz önümüzdeki seneyi de Ali Sami yen stadında geçireceğiz. 2010 - 2011 sezonunda da yeni stadımızda oynayacağız' açıklamasını yaptı.

Helvacı; Pazar günkü Fenerbahçe derbisine yönelik yaptığı açıklamada ise "Yenilmeyeceğimizi düşünüyorum. Bizim açımızdan iyi bir maç olacağını ve arzu ettiğimizi alacağımızı umuyorum" dedi.
Kaynak: DHA

yeni bi topic acmaya gerek var mı karar veremedim. o yuzden buraya yazıyım dedim...

2009-2010 sezonu için Ali Sami Yen kombineleri satısa cıkıyor... Bu sezon ASY'ye veda sezonumuz olacak...

Kulupten yayımlanan haberse soyle:

VEDA SEZONUNDA ALİ SAMİ YEN'E SON DAVET...

Futbol takımımızın destanlar yazdığı, tüm dünyanın zihnine çıkmayacak şekilde Galatasaray isminin kazındığı Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağımız son sezonun kombine bilet satışları başlıyor.

Galatasaray, veda sezonuna yakışır yeni başarılar için, Türkiye'de ve Avrupa'da sonuna kadar devam ettireceği mücadele ruhunu bugünden vaadediyor.

Galatasaray, Büyük Taraftarını yeni sezonda emektar stadımızdaki yerini son kez bugünden ayırmaya çağırıyor...

Birlikte sevinmek ve tüm hedeflerimize ulaşmak için... Zaferlere tanıklık edebilmek, Ali Sami Yen Stadı'nın veda sezonunda "ben de oradaydım" diyebilmek için..

Tribündeki yerinizi bugünden alın....

Kombine Kartınızla birlikte:

* Galatasaraylıların sesi Galatasaray Dergisi'ne 1 yıllık ücretsiz abone olun.
* Mayıs ayı başında satışına başlanacak olan yeni stadımız "Turk Telekom
Arena" locaları ve VIP koltukları kombine kartlarına öncelikli sahip olma
avantajını kazanın. (yalnızca Numaralı Tribün Kombine Bileti alımları için geçerlidir.)

Satış Başlangıç Tarihi:
15 Nisan 2009 Çarşamba

Satış Saatleri:
Hafta arası : 09:30-18:00
Hafta sonu: 10:30-17:00

Ödeme:
1 peşin 4 taksit ödeme imkanı

Geniş Bilgi ve Fiyatlar İçin:
0212 288 33 40 - 0212 288 96 20

* Satışlar, Ali Sami Yen Stadı, VİP tribününde yapılacaktır.

* Her bir koltuk için TC Kimlik No içeren resmi kimlik belgesi fotokopisi
alınacaktır. Aynı isimle kombinelerin yenilenmesi halinde fotokopi
istenmeyecektir.

* Numaralı Tribün kombine sahiplerinin Öncelikli Alma Süresi, 30 Nisan 2009
Perşembe saat 17:00'ye kadardır. Bu tarihten sonra öncelik hakkı sona erecektir.

eski acık ogrenci kombinesi 500 TL imiş...

Ahmed Salih' Alıntı:
Kocam ve GS Stadı bir de benden dinleyin
Ne zaman ki işçiler,-yönlendirildiklerini sonra gelip bize itiraf ettiler- onu zor durumda bırakmak için inşaatta iyice taşkınlık yapar hale geldiler ve de GS bayrağını indirdiler; Defne Samyeli / Güneş
03.04.2009

demiştim daha önceden bunda bivilevinin pavmağı var diye. herkes biliyordu zaten. artık o saflarda kullanıldıklarını anlamışlardır ama geçti bor un pazarı sen niğde ye doğru devam et. bakalım şimdi iş bulupta çalışabiliyorlar mı?

birde anlamadığım şey bizim stad neden renksiz? -yada gri renkleri sarı kırmızı olan bir takımım olduğuna göre gri benim için renk değil- öyle milyon dolarlar verip ne badirelerle stad yapıyorsun sonra dışına sarı kırmızı bir şerit çekip kendini teselli ediyorsun? sebep? rakipler rahat etsin üzerlerinde baskı olmasın? oldu canım başka? kendi kalemize de gol atalım mı her maç bir kaç tane? daha az baskı olur rakiplerde o zaman? yap şöyle rengini kan kırmızı, koy etrafına kükreyen aslanlar, stadın çevresine dik aslan heykelleri, baskının kralını görsün adamlar, elleri ayakları stadı görünce titresin, o renk onların gözünü öyle bir kaplasınki sahada kendilerine gelemesinler. napalım biz eğlence merkezi gibi janjanlı renkleri?
anfield da, old trafford da siz kırmızının haricinde ren görebiliyor musunuz? yada stamford bridge de mavinin haricinde renk görebiliyor musunuz? adamlar kırmızı diye köşe direklerinin rengini değiştiriyor kulüp rengine çeviriyor biz elalem rahat etsin diye iç açıcı ferahlık sağlayan renkler seçiyoruz. neymiş estetik görüntüymüş. almayayım ben böyle estetik görüntü falan. avrupa takımları asy e gelmeden cehenneme gidiyoruz diyorlar bir çekiniyorlar, o zaman ne diyecekler telekom arenada olduğu zaman, halı sahaya gazozuna maça mı?
yeni yapılan stadlara bakın hepsinin projelerinde yer almış renklerin nasıl olacağı?

Panathinaikos
http://www.worldstadiums.com/stadium_me ... ikos.shtml

CSKA
http://www.worldstadiums.com/stadium_me ... cska.shtml

Espanyol
http://www.worldstadiums.com/stadium_me ... tadi.shtml

Shatkar (adamların renkleri turuncu olmasına rağmen -ürkütücü bir renk olmadığı halde-)
http://www.worldstadiums.com/stadium_me ... tyor.shtml

Stanley Park (Liverpoolun yeni stadı -kriz nedeniyle inşaatı durdurdular ama bizimki hala devam ediyor anlayın işin önemini)
http://www.worldstadiums.com/stadium_me ... nley.shtml

bunlarda bizden
Konya Arena (yeşil beyaz dış kısım parçalı top efektliyle, koltuklar beyaz, giriş çıkışlar, yapılar yeşil)
http://www.worldstadiums.com/stadium_me ... rena.shtml

Inönü (renkleri siyah beyaz olan bir kulüp için son derece normal bir görüntü beyaz, siyah formalarla maça geldiklerini düşünürseniz ortaya çıkan sahneyi tahmin edebilimek hiçte zor değil)http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/pictures/future_stadiums/istanbul_inonu.shtml

işte ali sami yen
1zlq0wo.jpg

975krt.jpg

1e8752.jpg

w1s09f.jpg

havadan görüntü
t03rki.jpg

bunlarda uydudan görüntü

2z5810n.jpg

2ewk5mo.jpg

2a0n9tl.jpg

ve yeni cehennem adayı türk telekom arena