Andrija Zizic Gidiyor mu?

Muallâk...

Zizic'in kalitesi ve kariyeri tartışılmaz. Avrupa'nın üst düzey oyuncuları arasında... 100% verimle oynarsa bu ligin en etkili uzunlarından biri olur ama, yaşanan olaylardan sonra hem kendisinde, hem de bizlerde soğukluk oluştu.

Formayı giyen oyuncu kazanmak için mücadele etmezse kim olursa olsun takımda kalmasının faydası olmaz. Ancak şu da bir gerçek ki Badalona bonservis verme konusunda ayak diretiyor. Yani Zizic'in elimizde kalma ihtimali de var!

Velhasıl, Zizic konusu sarpa sarmış durumda. Zizic kesin olarak gitmediği için transfer yapamıyoruz. Bu sebeple zaman kaybediyoruz ve önümüzdeki kritik maçlarda sıkıntı yaşama olasılığımız artıyor.

Re: Zizic kalmalı mı

Kendisi oynamak istemedikten sonra kalması takıma negatif hava verir.Kalmalı oyunu atan kişi neye güvenerek attı, bilmiyorum.

Galatasaray'ın yılın transferi olarak kadrosuna kattığı Zizic?den, yönetim ve oyuncu arasındaki anlaşmazlık hiçbir katkı alınamıyor.

Sezon başında yüksek maliyetli oyuncularla güçlü bir kadro kuran Galatasaray CC, Hırvat yıldızı kadrosuna katarak hem Avrupa?da hem Beko Basketbol Ligi?nde çıtayı yüksek tutmuştu. Ancak Zizic?e Joventut takımından gelen teklif tüm bu tabloyu tersine çevirdi. Zizic gitmek istediğini yönetime bildirdi ve Joventut ile pazarlıklar başladı. Ancak Sarı ? Kırmızılı yönetimin ne Zizic?i satma ne de kadroda tutma adına herhangi bir harekette bulunmaması Avrupa?nın sayılı yıldızları arasında gösterilen Hırvat oyuncunun Galatasaray CC?de kaybolmasına neden oldu.

Basketdergisinde böyle bir haber-yorum var.Şu sıra bu sitedeki haber yorumlar biraz ilgi çekici sanki olanların sorumlusu bizmişiz gibi bir anlam çıkmış nerede ise garip

Ben girer girmez kalmalı dedim ama biraz düşündükten sonra bende faydalı olacağını pek düşünmüyorum.Ama gidecekse Zizic gitmeden önce biri alınmalı.

Kesinlikle kalmalı!

Çünkü; bu oyuncunun bize yararı değil, zararı dokundu.Belki şu an formasını giydiği armanın hakkını vererek oynasaydı bu takım uleb kupasından da elenmezdi ama malesef görüyoruz ki hiçbir sebep olmaksızın oynamıyor,para mı verin gönderin demesini bekliyor yönetimin ama bence böyle olmamalı. Eğer ki bir oyuncu Galatasaray Klubüne ciddi zararlar veriyorsa ben o oyuncunun basketbol kariyerine son vermek için elimden geleni yaparım. Vermem kardeşim oyuncunun parasını falan.Bonservis bedelini de yaparım 2 M $. Var mı teklif eden takım yok, iyi kardeşim yoksa oyuncunun sözleşmesi bitene kadar oyuncuyu kadro dışı bırakırım, teklif gelirse gönderirim yoksa oyuncu beklesin dursun 2 sene boyunca... Senin etin ne, budun ne Zizic!! Giydiğin formanın ağırlığının farkında mısın? Ya da kimle dans ettiğinin farkında mısın der gereken her şeyi yaparım ben olsam... Zizic takımda kalsın 2 sene maçlarda falan oynatılmama kararı alınsın ya teklif gelene kadar bekler ya 2 sene boyunca bekler ya da seve seve işini yapar.Bu iş bu kadar basit.Bu takım mahalle takımı değil...

Sito: Zizic'in maliyeti yüksek
Joventut'un antrenörü Sito Alonso, Euroleague C Grubu'nda Fenerbahçe Ülker'e 89-63 mağlup oldukları maçın ardından düzenlediği basın toplantısı'nda NTV Spor'a konuştu.

Daha önce Galatasaray Cafe Crown'dan ayrılmak istediğini belirten Zizic'i kadrolarında görmek istediklerini belirten Sito Alonso, bu oyuncunun maliyetinin yüksek olduğunu söyledi.

Sito Alonso, "Zizic kadromuza katmak istediğimiz bir oyuncu. Ancak yüksek maliyeti bu transferi zorlaştırıyor" dedi.

Hırvat yıldız Zizic, kasım ayında bir İspanyol kulübünden teklif aldığını takımdan ayrılmak istediğini yönetime iletmişti.

ntvspor.net

Burak Ceyhan' Alıntı:
Kesinlikle kalmalı!

Çünkü; bu oyuncunun bize yararı değil, zararı dokundu.Belki şu an formasını giydiği armanın hakkını vererek oynasaydı bu takım uleb kupasından da elenmezdi ama malesef görüyoruz ki hiçbir sebep olmaksızın oynamıyor,para mı verin gönderin demesini bekliyor yönetimin ama bence böyle olmamalı. Eğer ki bir oyuncu Galatasaray Klubüne ciddi zararlar veriyorsa ben o oyuncunun basketbol kariyerine son vermek için elimden geleni yaparım. Vermem kardeşim oyuncunun parasını falan.Bonservis bedelini de yaparım 2 M $. Var mı teklif eden takım yok, iyi kardeşim yoksa oyuncunun sözleşmesi bitene kadar oyuncuyu kadro dışı bırakırım, teklif gelirse gönderirim yoksa oyuncu beklesin dursun 2 sene boyunca... Senin etin ne, budun ne Zizic!! Giydiğin formanın ağırlığının farkında mısın? Ya da kimle dans ettiğinin farkında mısın der gereken her şeyi yaparım ben olsam... Zizic takımda kalsın 2 sene maçlarda falan oynatılmama kararı alınsın ya teklif gelene kadar bekler ya 2 sene boyunca bekler ya da seve seve işini yapar.Bu iş bu kadar basit.Bu takım mahalle takımı değil...

Bu yazdıklarının pratikte gerçekleşme ihtimali olmadığını biliyorsundur herhalde :) Oyuncuyu kadro dışı bırakıp, parasını ödemeyip, üstüne 2 milyon $ bonservis bedeli isteme gibi bir durum olamaz asla..

belki klüp başarısı olarak tatmin olmadı ama bu durumu gelirken biliyodu en azından birkaç sene önce takımın playout oynadığını birileri sölemiştir...ama camia açısından bakıldığında oynayadığı ve oynayacağı en büyük takıma geldiğinin farkında değil ne yazıkki...

bir diğer durumda bazı arkadaşların taraftar azlığından memnun olmayacağını söylemişti...en az 7 bin kişiye oynayan oyuncuyu 70 kişiye oynarmıydı......kaldıki seyirci azlığı bir oyuncunun o maça konsantresine etkiler...genel olarak memnuniyetsizliğini etkileyecek bir durum olmamalı..ve ziziç in kariyerinde 20 milyonu aşkın taraftarı olan bir camiada bulunmuş mu acaba yada böle bir takım varmı?

ozaman efes pilsenin her sene yabancısız oynaması gerekiyo yada gricekin ülkere gelmeden daha havaalanında geri dönmesi gerekiyoo...

daha ne istediğini bilmiyo yolu açık olsun güle güle...

Kesinlikle gitmeli,kalmasının yarardan çok zarar getireceği düşüncesindeyim..Bir takımın bütünlüğü ve ruhunu bozacaktır,iki bu benim düşüncem bu şartlarda zaten Zizic'in bizde kalması sadece klubümüzden fazla para çıkmasına neden olacaktır,yani kalsada gitsede birşeyler değişmedikce şu andaki durumumuzda bir değişiklik olmayacaktır...

Bu konuda yeni bir gelişme varmı acaba bilgi sahibi arkadaşlardan son durumun ne olduğunu açıklarlarsa menun olurum...Umarım bir an öce gider yoksa biza ekonomik olarak büyük bir yük getirecek...

Alperen Kaplan' Alıntı:
[quote="Eyüp YILDIZ":33sqwywg]Zizic konusunda beklemeye devam edeceğiz.
Bekleyeceğiz derken dönme ihtimali mi oluştu?[/quote:33sqwywg]

Sanmam. Eyüp Abi' nin önceden dediği konudur bence. Badalona bedavaya, bonservissiz almak istiyor Zizic' i; biz de vermiyoruz tabi haklı olarak.

Görüşümü önceden belirtmiştim eğer Badalona ve Zizic bu tutumunu devam ettirirse, Zizic basketbolu 2 yıl tribünlerde takip etsin.