Andrija Zizic Gidiyor mu?

Re: Dedikodu 2 - Andrija Zizic

Zizic'e Pınar Ksk maçında tezahürat yapılmadı bence. Zizic gibi "büyük" çağlı bir adamı elden kaçırmamak gerek. Bu saateöyle kalbur üstü uzun filanda bulunmaz.

Ayrıca ayrılma olursa direk Uleb'den elendiğimiz için ve Özyer'in Zizic'i genç bir oyuncu gibi kullanmasından dolayı olacaktır.

zizice destek olunmalı p.karşıyaka maçında sevgiyi görüp euroleague sevdasından vazgeçmeli

Tahminimce Zizic'e teklif yapan takım DKV Joventut Badalona'dır. Malum Mensah-Bensu sakatlandı ve uzun oyuncu sıkıntıları var...

Yerine iyi bir transfer yapılırsa Zizic'in gitmesi büyük kayıp olmaz. Zaten hareketli bir uzuna ihtiyaç duyduğumuz aşikârdı. Üstelik Zizic'i alan takımın bonservis bedeli ödemesi söz konusu. Tabii sözleşmesi fesh edilmezse!.. Zizic'ten en az 500 bin dolar bonservis ücreti kazanılabilir.

Geçen sezon hemen hemen her Galatasaraylı basketbolseverin memnun kaldığı ve takımdan ayrılmasını istemediği Charles Gaines şu an boşta. Gaines alınır, yanı sıra kaliteli yabancı oyun kurucu ve yerli oyuncu takviyesi yapılırsa, güç kaybetmekten öte, güç kazanmış oluruz!

Abi gitmek isteyen oyuncunun arkasından aglamam..Eger dedikodu degilse ki bence degil.Zizice başarılar diliyorum..

ben austin bitakımla anlaşmadıysa hala düşünülmesi gerektiğini belirtmek isterim tanımayan yok heralde:D

Mantıklı bir biçimde düşünürsek bonservis alınacaksa gitmesine karşı çıkmam. Hatta bunu kendi arkadaş çevremizde de konuşuyoruz bazen. İçeriye ucuz ve sert bir Amerikalı alınabilir artı bir de guard. Ama bonservissiz gönderirsek büyük bir hata yapmış oluruz.

Kimse bu formadan büyük ve vazgeçilmez değildir.
Bende Ahmed beye katılıyorum. Vakit geçirilmeden Gaines alınmalı.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen, 3 hafta önce kadrosuna dahil ettiği ABD'li oyuncu Dwayne Jones ile yollarını ayırdı.
Özerhun, Jones'un ayrılmasının ardından uzun oyuncu arayışlarının olabileceğini, ancak bu konuda aceleci olmadıklarını ifade etti.
Çokta ilginç değilmi Zizic olayıyla aynı zamana denk gelmesi ;)

milo takımın en verimli oyuncusu kim ne derse desin ve zizicle çok iyi 2 li oyunlarla pota altında birçok sayıyı rahatça bulabiliyorlar ancak atbiki gainesin sertliği iki oyuncudada yok fakat bize 4 numara değil gerçek bir 5 numara lazım buda gaines değil.
zizicin aklını karıştıran takım ise Juventut Badalonadır hatta Efes Pilsende maçtan önce teklif yapmış ki zaten sene başındada ilgileniyorlardı ancak biz elimizi daha çabuk tuttuk onlardan onlarda sanki bunun rövanşını alma isteği var.
bu arada keremlede ilgileniyoruz ve kerem bu sefer bize gelmeye sıcak bakıyor

Gaines i alırsak Milojevic le iyi bir 2li olmazlar bence Owens ın çok iyi orta mesafe şutu vardı Milojevic in nerdeyse hiç yok ama Milojevici de yollayıp birde Pivot alırsak o zaman Gaines i almak daha mantıklı olur .

Desenize bu sene tüm yabancılarımızı yenilicez bu gidişle.
Zizic'in yaptığı büyük ayıp ama profesyönelce.Onun yerine daha ucuz fakat yetenekli bir ABD'li alınabilir.Fakat bu senaryo olursa ABDli uzunlarında şutunun olmadığı düşünüldüğünde gerçekten kalifiye bir guard alınıp oyun tarzımızı tamamen değiştirmek lazım.
Milo'nun gitmesini hiç istemem ama olursa yerine hemen Gains alınmalı.

Misafir' Alıntı:
milo takımın en verimli oyuncusu kim ne derse desin ve zizicle çok iyi 2 li oyunlarla pota altında birçok sayıyı rahatça bulabiliyorlar ancak atbiki gainesin sertliği iki oyuncudada yok fakat bize 4 numara değil gerçek bir 5 numara lazım buda gaines değil.
zizicin aklını karıştıran takım ise Juventut Badalonadır hatta Efes Pilsende maçtan önce teklif yapmış ki zaten sene başındada ilgileniyorlardı ancak biz elimizi daha çabuk tuttuk onlardan onlarda sanki bunun rövanşını alma isteği var.
bu arada keremlede ilgileniyoruz ve kerem bu sefer bize gelmeye sıcak bakıyor

Zizic'in aldığı paraya kadar inerse ve de Kerem alınırsa aleyhimize gibi görünen bu durum cidden bize çok büyük güç katar.

Olayın nedeni onemli, eger daha iyi bir teklif geldigi için ayrılmak istiyorsa hatta ustune bonservis veriyorlarsa teknik acıdan pek bir sorun yok bence. Savunmada Huseyin ve Zizic birlikte handikaptı zaten cogumuzun yazdıgı gibi.

Ama para sorunu varsa, bu organizasyonlugun isaretidir. İşte bu cok uzer beni. Ayagını yorganına gore uzatamama durumu, Beşiktaş'laşma... Ama sanırım sorun bu degil.

Gokce yazmıştı, Zizic ucuz bir oyuncu degil. 1m$ hatta belki fazlasına oynuyor. Bonservis alacagımızı dusunurseniz, Zizic ve Stirckland yerine iki orta-ust kalibre oyuncu alacak butce ve kontenjana sahip olacagız. Amerikalı atletik uzun iyi olurdu. Chatman kalacak gibi keske boşa dusse de alsak, farklı tipteler ama Gaines de olur, Austin de... Herhangi ikisinin maliyeti Zizic ve Stirckland'ın maliyetini pek asmaz.

Su an için bizim vazgeçilmezimiz Milo. Hele ki Kerem Tunçeri olursa +1 yabancı kontenjanı ve sınıf atlayabilme imkanı anlamına gelebilir. Şampiyonlugun gercek adayı haline gelebiliriz.

yhaa baştan geçmişteki oyuncuların gitmemsi gerekiyordu poya altı sertliği olmak zorunda kim ne derse desin austin iyi olur kerem iyi olur gaines olablr şahsen defans yapmayan gurovicide gönderirm ben

alıştık artık bu tip durumlara eskisi kadar fazla koymuyo...

zaten her sene takım yenilemiyomuyuz ha sezon sonu gitmiş ha şimdi...istikrar olmadıktan sonra....kimleri sevdik ama hiçbirini ertesi sezon göremedik hatta çoğunu sezon sonuna kadar bile göremedik...alışığız sorun değil..

Zizic'in ayrılması pek olumlu olmaz takım adına, bence kalması daha faydalı ama gerçektende kafasında bitirmişse de tutmanın anlamı yok. Bazı arkadaşlar Austin alınsın demiş ama Austin'in bireysel oyun anlayışı oldukça iş açar Galatasaray'ın başına, şimdiden söyleyeyim :) Bence Gaines çok daha olumlu bir alternatiftir..

bana gore zizic mutsuz olduğu için gidiyorsa üzülerek söylüuorum ki Milan Gurovic çoktan gitmiştir. (en azından kafaca ) son maçlarda ki belki formsuzluğuda bundan kaynaklanıyor olabilir ki bu cok buyuk bir ihtimal biz en iyisi avrupalı kaliteli oyuncu ruyasını bir kaç sene erteleyelim :(((

karşıyaka maçına gelmiyecektim ancak sırf zizic için tezahürat yapmak için gelicem..............

zizic.zizic zizic.zizic.zizic

Bu saaten sonra Zizic'in kalacagini sanmiyorum . Kısa sürede yaptigin katkilardan dolayi tesekkürler Zizic .

Gidene dur diyemem giden gider zaten :p

ziziç e verilen para ile kaliteli bir guard transferi yapabiliriz.bu transferde takımı daha güçlü yapar diye düşünüyorum.