Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Arda nın şutlarında gözle görülür bir düzelme var.Dünkü maçta ve hazırlık kampında görüldü bu.Birde kondisyon ve sürat işinide halletse kimse tutamaz bu adamı.

Arda geçen seneye de bu şekilde başlamıştı, uzun süre de böyle gitti ama onu eleştirmemizde asıl mesele kendi performansından çok takım üzerinden etkisiydi. Bu sene de ilk maçta yine sahada bir lider eksikliiği yaşadık bence. Yediğimiz iki golün altında bunu görüyorum. Tabiki suçlu Arda değil ama bir kaptan olarak takım içindeki sorunları çözmede hoca kadar onun da sorumluluğu var diye düşünüyorum. Daha doğrusu kaptan olarak değil de takımda uzun yıllardır oynayan diğer oyuncularla beraber onun da sorumluluğu var. Bu eleştiriye Ayhan, Servet gibi adamları da ekliyorum. Yoksa hem geçen sezonun çoğunda hem bu sezonun başında gayet başarılıydı Arda.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Arda geçen seneye de bu şekilde başlamıştı, uzun süre de böyle gitti ama onu eleştirmemizde asıl mesele kendi performansından çok takım üzerinden etkisiydi. Bu sene de ilk maçta yine sahada bir lider eksikliiği yaşadık bence. Yediğimiz iki golün altında bunu görüyorum. Tabiki suçlu Arda değil ama bir kaptan olarak takım içindeki sorunları çözmede hoca kadar onun da sorumluluğu var diye düşünüyorum. Daha doğrusu kaptan olarak değil de takımda uzun yıllardır oynayan diğer oyuncularla beraber onun da sorumluluğu var. Bu eleştiriye Ayhan, Servet gibi adamları da ekliyorum. Yoksa hem geçen sezonun çoğunda hem bu sezonun başında gayet başarılıydı Arda.
Onun eleştirilmesinin en buyuk nede Rijkaard bence. Her mac 90 dakika adamın canını cikarırcasına oynatiyor. arada dinlendirmek lazim yoksa yine ilerleyen zamanda formu dusecektir.

Kerem Bülent Kaptandı ama saha içindeki Lider karakter Hagi idi, hırçınlığı ile işine olan tutkusu ile. Zaman ilerledikçe Zamanında Hagi'nin yaptığı liderliği Kewel ve Cana'dan bekliyorum açıkçası yani oyun olarak değil ama saha içindeki kişilik olarak diyorum. Pazuband çok da önemli değil bana göre.

Aynen Şamil. Aslında asıl değinmek istediğim oydu, burada sadece Arda'ya sorumluluk yüklemiyorum. Servet, hiç beğenmesem de Ayhan, Kewell, kendi ağzından söylediği kadarıyla Cana, Neill gibi isimlerin birşey yapmasını bekliyorum artık. Apaçık ortada öne geçiyoruz ama sonrasını bir türlü getiremiyoruz.

hastasıyım.. aslanım benim çok seviyorum çok aşırı seviyorum..

Hakan Şükür'den beri ilk defa formamın arkasına yerli bi isim yazdırdım..

yrydr Kaptan..

Ne olursa olsun. Kimse sevmek zorunda değil Arda'yı ama hiç kimse futboluna laf edemez. Arda da olmasa Galatasaray takımı 3 pas yapamayacak, 3 pozisyona giremeyecek kadar kötü bir durumda. Arda tek başına bu takımın %80'i. Kendime de kızıyorum neden bazen bu kadar üzerine gidiyorum diye. İleriye doğru oynayabilecek 2. bir oyuncu yoktu takımda, Kewell ve Pino oyuna girene kadar. Yani düşünün 70 dakika boyunca fubolun f sini oynayamayan bir takımı tek başına hücuma taşıdı. Yine daha önce bahsettiğim bir konuya değineceğim. Arda Barcelona'da oynasa tabiki bir Messi olamaz ama rahatlıkla oynar ve takımın önemli bir oyuncusu olur. Bal gibi oynar hem de.
Bu arada şut çalışmış ve şutunu geliştirmiş bu da çok net belli oluyor, bu da önemli bır artı.

Salih Coskun' Alıntı:
Yani düşünün 70 dakika boyunca fubolun f sini oynayamayan bir takım
Kusura bakma dostum, o gün futbolun f sini bile oynayamayan takım olmadığından düşünemiyorum ;)

kimsenin ardanın futboluna itirazı yok,ama saha dışında kaptanlığına ve davranışlarına itirazı var,bakınız şekil A:arda sinemi kampa sokmuş ve bundan herkesin haberi var ve hala bir cevap gelmedi kimseden,isterse arda o maçta beş gol atsın,ne demek kampa sevgilisini getirmek,bumu profosyonellik,bumu kaptanlık,olsa olsa bir şımarık yıldız davranışı,şimdi herkes başlayacak vay anam maçınyıldızı ardaydı böyle oyanaycaksa varsın yapsın,sizlerin beklentisi buysa bir futbolcudan amenna ,ama ben bir futbolcudan hem diğer arkadaşlarına hem yöneticilerine hem de taraftara saygı beklerim,bu davranışta bence büyük bir saygısızlık,ayrıca medya uydurması olabilir diye düşndüm ama üç gündür kimseden bir yalanlama gelmedi...

Emin Doğanca' Alıntı:
[quote="Salih Coskun":1scz1xe3]Yani düşünün 70 dakika boyunca fubolun f sini oynayamayan bir takım
Kusura bakma dostum, o gün futbolun f sini bile oynayamayan takım olmadığından düşünemiyorum ;)[/quote:1scz1xe3]
Arda ile gerçekleşen atakları koy bir kenara elde ne kalıyor? Futbolun f si kalmıyor işte kimse 2 pas yapamadı taa ki Kewell ile Pino oyuna girene kadar.

php3vxoomam.jpg

Onur Yavuz' Alıntı:
Ne güzel de söylemiş Timurlenk...

"Git artık Arda Turan, kendinden nefret etmeden... Nerede, nasıl, tekrar gülümseyeceksen; oradan bir fotoğrafını yolla. "Mutluyum" yazsın sadece arkasında..."

Onur Bey, Arda gitsin mi kalsın mı artık bir karar verin..

Kafasındaki Avrupa´ya gitme sevdasını askıya alıp, salt Galatasaray´ın başarısına odaklanan Arda´nın gitmesini hangi Galatasaraylı ister?

Bu adamin üstünde de bir sanssizlik var bir futbolcunun her sutu da direkten dönmez ki...

Gecen sene de cok iyi baslamisti sonra kötü bitmisti umarim bu kez basladigi gibi gider tüm sezon boyunca. Bu sene sut ve frikikten bol gol atacak gibi görünüyor.