Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Fenerbahçe maçından sonraki olaylar, neredeyse derbinin bile önüne geçti. Birtakım olaylar yaşandı. Biz de takım otobüsünü takip eden tek medya kuruluşuyduk. Yaşananlardan çok anlatılanlar, dedikodular, hatta karalama olayları var. Sen bu olaylarla ilgili nasıl bir değerlendirme yaparsın?
Maçtan sonra biz oradan çıktık, 45 dakika boyunca 1 metre ilerlemeden durduk. 45 dakika boyunca ışığımızı açtık, herkesle fotoğraf çektirdik. Yanımıza gelen Fenerbahçeli arkadaşlarımızla da sohbetler ettik, fotoğraflar çektirdik. Birbirimize öpücük yolladık, çok harika bir ortam vardı ama bazı arkadaşlar hadlerini aşan hareketler yaptık. Biz çok tepki göstermedik, ??Yapmayın?? gibilerinden birşeyler söyledik. Çünkü 45 dakikadır oradaydık. Sonra küfür ettiler, tabi ki sinirlenen arkadaşlarımız oldu ama aşağıya inme sebebimiz onları yatıştırmak, gönüllerini almak istememizdi. Biz onların gönüllerini almak için aşağıya indiğimizde de bize saldırmak isteyenler oldu. Sabri Ağabey?in tuttuğu kişiler oldu. Belki Galatasaray takım kaptanı olarak otobüsten inmememiz gerekirdi ama ben bir Galatasaray taraftarıyım aynı zamanda. Galatasaraylılar?ın içinden biri olarak Galatasaray taraftarının gönlünü almaya indim. Sonra görüntülerde bana olanların 5 dakika öncesinde, uzun bir süre küfür edildiğini gördüm. Farkında değildim, hiç de önemli değil, canı sağolsun. Biz Galatasaraylılar?dan gelecek herşeye razıyız. Sadece orada hiçbir gazetenin foto muhabiri, ya da muhabirinin olmamasına rağmen kulaktan dolma haberlerle basında bu kadar yer alması üzücü. Ama bunlara karşı hiçbir zaman tepkim olmadı çünkü ben Galatasaray?ın menfaatleri için çalışıyorum. Bazı mensupları arkadaşlarsa başka taraflar için çalışıyor, bu bir Türkiye gerçeği, o yüzden hiç yadırgamıyorum. Hatta zaman zaman beni Galatasaray taraftarıyla karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Bunu bile başarabiliyorlar, çünkü medya böyle bir güç. Ne olursa olsun beni asla, hiçbir zaman Galatasaray taraftarıyla karşı karşıya getiremeyecekler, çünkü ben de onlardan biriyim. 14 gündür kamptayız. Her zaman Galatasaray?ın başarısı için uğraşıyorum. Bunu defalarca söylüyorum, hayatımdaki herşeyden kısıyorum. Başka takımlardaki futbolcuların da özel hayatları var, ama Arda?nın başka şeyleri göz önünde çünkü onlar Galatasaray?ın menfaatlerini düşünmüyorlar, başka tarafların menfaatleri için çalışıyorlar.

Olayı toparlayacak olursak, orada sadece yanlış bir anlaşılma var.

Biz tamamiyle gönül almaya çalıştık, ama yanlış anlaşıldıysak yine de özür dileriz. Biz her zaman Galatasaray camiasına yakışır şekilde davranmak isteriz, ama orada hiçbir şekilde yanlış davranış yok diye düşünüyorum. Ağzımızdan kimseye karşı bir küfür olayı çıkmadı.
Bu olayın üzerine, bir de Twitter üzerinden küfür olayı var ki, o da tatlıya bağlandı sanırım.
Hanımefendi o konu hakkında gerekli açıklamaları y

Röportajın Devamı
http://www.galatasaray.org/galatasarayt ... r/7442.php

ben bu burcu esmersoy'u anlamıyorum.
arda, almanya'da taraftarla tartışmış, işin içinden maslak'ta , ntv binasında oturan burcu esmersoy çıkıyor.. twitter'a bir şeyler yazıyor falan..
sonra özür diliyor..öyle bir şey yok diyor..

bu kadar hokkabazlık yapmasını fenerbahçeli olmasına mı bağlasam, ümit karan'ın eski sevgilisi olmasına mı bağlasam bilmiyorum. burcu'yu ne zaman görsem aklıma hep bir peynir ismi geliyor.. tazesi var, eskisi var, tekeri var..

Muhammet Çelebi' Alıntı:
Hatta zaman zaman beni Galatasaray taraftarıyla karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Bunu bile başarabiliyorlar, çünkü medya böyle bir güç. Ne olursa olsun beni asla, hiçbir zaman Galatasaray taraftarıyla karşı karşıya getiremeyecekler, çünkü ben de onlardan biriyim.

Sahiden üzülmediniz mi bunu okurken?

Emre Yuksel' Alıntı:
ben bu burcu esmersoy'u anlamıyorum.
arda, almanya'da taraftarla tartışmış, işin içinden maslak'ta , ntv binasında oturan burcu esmersoy çıkıyor.. twitter'a bir şeyler yazıyor falan..

bu kadar hokkabazlık yapmasını fenerbahçeli olmasına mı bağlasam, ümit karan'ın eski sevgilisi olmasına mı bağlasam bilmiyorum. burcu'yu ne zaman görsem aklıma hep bir peynir ismi geliyor.. tazesi var, eskisi var, tekeri var..

Aman abi ne yaptın öyle :)

arkadaşlar tamam ardayı savunalım ama yanlışlarınıda görmezden gelmeyelim,arda geçen sezon v ebu sezon başında yaptıklarıyla gs kaptanlığını hiçmi hiç haketmediğini gösterdi,geçen sezon taraftara yaptığı hareketler,antremanda telefonda marş çaldı diye seyirciye tepki göstermesi,fener bahçe maçında maç başlamadan yaptığı hareketler,maçlardaki toparlayıcı değil agresif halleri,ve en son derbiden sonraki hareketleri,

kaptan demek hele gs kaptanı demek kesinlikle bu olmamalı,hatırlayın rüştü fenerli seyircilerden dayak yemesine rağmen,nasıl davranmıştı,hakan şükür ü düşünün nasıl bir kaptanlık yapmıştı,onlara hiçmi tepki eleştiri olmamıştı,ama onlar bulunduğu konumlarına yakışan şekilde davranmıştı,arda yıldız olabilir ama kesinlikle bir kaptan olamaz,olsa olsa kaprisi bol yıldızlardan olabilir...

Ş.Saadet Ünal' Alıntı:
[quote="Emre Yuksel":1wmuuhce]ben bu burcu esmersoy'u anlamıyorum.

Aman abi ne yaptın öyle :)[/quote:1wmuuhce]

gerçektende ne yaptınız öyle,siz ardayı böyle gözünüzde büyütmeye devam edin ,onu eleştirenleride böyle aşağılayın,burcu esmersoy yazdıklarından özür dilemiş ama sizce neden olabilir,bulunduğu kanalın spor kanalı olmasından,önemli bir uyarı almış olamazmı,arda bir melek değil,onu savunacağım derken yanlış yapmayalım....

ben arda'nın yaptıklarını savunmuyorum ki..
ben burcu esmersoy'un neden bu işin içinde olduğunu anlamıyorum.
neden twittera yazıyor, neden siliyor..
burcu esmersoy bu olayın neresinde ? ne alakası var ?

Burcu Esmersoy kim ya Emre abiye %100 katılıyorum.Hanımefendi olayların neresinde?Ntvsporda hangi vasıflarıyla orda acaba?

Abartmayın isterseniz Ali Rıza bey. Emre abi yazdıklarında haklı. Burcu Esmersoy haddini bilsin öyle her babayiğidin harcı değil Galatasaray'ın kaptanına sallamak.. ;)

Ali Rıza Gürsoy' Alıntı:
arkadaşlar tamam ardayı savunalım ama yanlışlarınıda görmezden gelmeyelim,arda geçen sezon v ebu sezon başında yaptıklarıyla gs kaptanlığını hiçmi hiç haketmediğini gösterdi,geçen sezon taraftara yaptığı hareketler,antremanda telefonda marş çaldı diye seyirciye tepki göstermesi,fener bahçe maçında maç başlamadan yaptığı hareketler,maçlardaki toparlayıcı değil agresif halleri,ve en son derbiden sonraki hareketleri,

gönderelim bence Arda'yı da Mehmet Güven'i geri alıp onu yapalım kaptan.. o hakeder hem.. kadıköy de maç başlamadan önce biri gelip onu ittiği zaman pardon abi der o,öyle kaptan yakışır bize çünkü..

Keita Carlos'a yumuruk attı diye Keita'yı savunan grupla, Arda-Cristian olayında Arda'yı savunan grup aynı zihniyete sahip olsa gerek.Arda bu takımın kaptanı.Takımdan biri kavga ettiğinde Arda'nın olayı yatıştırması gerekirken, Arda kavga ediyor, gergin ortamı biraz daha geriyor.Kendisi maç boyunca gerginlikten oynuyamıyor ve 57. dakikada oyundan alınıyor.Sonuçta Fb'ye 3-1 yeniliyoruz ve çöküş başlıyor.Ama Arda Cristian'a dayılandıya olsun, yenilsekte olur. :?

Çok saçma iyiki Hagı şu Arda'nın üstüne yüklenen yaşıtım gençlerin zamanında oynamamış.Kavga ediyor idye onuda tefe koyupçalardınız sizler.

Öyle bir eleştiriliyorki çocuk yarın genelevde basılsa insanın savunası geliyor.Yapmayın böyle mantıklı olun biraz.Arda'nın Cristian malozuna dayılanması ile yenilgimizin ne alakası var.Oradabastırılmayacağını belirten bir irade gösterdi Arda,hepsi budur.

Ayrıca orada Arda Cristian'ın üzerine gitmeseydi olaylar bambaşka yöne giderdi emin olsun herkes.Arda orada mesaj verdi karşıya.

Arda nın yerinde olsam 5 dakika durmam Türkiye de.Çocuğun nefes alması bile eleştiriliyor.Her yerde,her olayda günah keçisi Arda.Bu nasıl iştir anlamıyorum.
Medya eleştirir,yönetim sahip çıkmaz,taraftar eleştirir,rakipler düşman gibi girer çocuğa.Eleştirilerde yapıcı değil her zaman yıkıcı.
Ülkede bir tane yıldız var onuda kaybetmek için herkes elinden geleni yapıyor.Geçen sezon başı takım falan mükemmel değildi, Arda mükemmeldi.Arda durunca takımda durdu.
Çocuk Trabzon,Eskişehir maçlarında sakatlıktan oynamadı,takım bu iki haftada şampiyonluğu kaybetti.Ama kabak yine Arda ya patladı.
Bu takıma kim gelirse gelsin takımın en büyük yıldızı Arda Turan dır.Son fb maçında bütün atakları başlatan,takımı organize eden adam Arda dır.

Şunu herkes anlasın artık.Arda Türkiye'nin en iyi futbolcusu tartışmasız şu anda.En iyi ve en yeteneklisi.Türk tarihinin en yeteneklisi olma yolunda da hızla ilerliyor.Ancak kendisini çok üst düzey kulüplerde görmek istemeyen insanlar kendisini yerden yere vurmaya çalışıyor.

Adamın sevgilisi olmuş.E olmuşsa ne olmuş.Gayet ciddi bir ilişkisi var.Belki evliliğe gidecek , hayatı düzene girecek.Ama olur mu?Sevgilisi olmayacak.

Üzerindeki tişörtünde silah resmi var diye bile bu adam suçlu ilan edildi yahu.Neymiş çocuklara kötü örnek oluyormuş.Yok artık be abi kaldırın o zaman piyasadan Ezel'i , Kurtlar Vadisi'ni..

Yazıktır , günahtır.En azından biz Galatasaray'lılar arkasında kalmaya devam edelim bu yürekli adamın , kaptanımızın..

Üzerinde silah resmi olan tişörtün anlamı 'Bireysel silahlanmaya hayır' demek.
Aynı tişörtü Fabregas ile birkaç futbolcuda giyiyordu o zaman.
Bunu bilmeden çocuğu yerden yere vurdu kuş beyinli medyamız.

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Allah ''Kaptan''a sakatlık, bela, kaza vermesin...

Arda koş.
Arda pres yap.
Arda top kap.
Arda orta yap.
Arda korner kullan.
Arda şut çek.
Arda pas ver.
Arda asist yap.
Arda gol at.

Yakında; Arda transfer yap, takıma adepte et, motivasyon sağla, iyi oynat deriz bu gidişle...

Arda ata bak :)

Arda eve gel :)

Şaka bir tarafa sol kanada geçtiğinden beri büyük gelişme var kaptanda. İlk sezonunda ki gibi oynamasıyla beraber şutlarınıda çok geliştirmiş. Daha da golcü olmuş. Allah bu tabloyu bozmasın.