Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Arda, hiçbir zaman taraftara haksızlık yapmadı. Aşık olduğu renkler için sürekli çalıştı, çabaladı. Türkiye'nin en yetenekli oyuncusu olarak kabul edildiği zamandan sonra, bir ara bu kadar ilgiyi alışık olmadığı için yanlışlar yapmış olabilir, ama toparladı. Bu sezona da çok iyi hazırlanmış. Biz neden ona destek olmak yerine köstek olmaya çalışıyoruz, anlamıyorum. O bu camianın evladı, arkadaşı, kardeşi. Onu kendimizden soğutmayalım. Her sene onlarca Arda yetiştiriyoruz sanki de, bir de onu kaybetmeye çalışıyoruz. Dış güçlerin kışkırtmalarına gelmemek lazım.

Arda böyle çalışıp,aklını futbola verecekse hiçbiryere gitmesin,çünkü yazı boş geçirmediği çok bariz,hiç birşey yapmamışsa şut çalışmış,buda eksiklerini görüyor ve bunları gidermek için çaba sarfediyor anlamına gelir...Dünkü yaşanan olaylarda farklı farklı söylemler var,hangisi doğru bilmiyoruz...Dün yaşanan olay pek şık değildi ve bazı zaaflarımızı ortaya koydu ancak Arda'nın saha içi ve saha dışında takımı sahiplenmeye çalıştığıda günün en olumlu görünümüydü...

Kendimizi biraz Arda nın yerine koymak lazım.Arda nın verdiği tepkiyi herkes verirdi.Adam ezeli rakibine yenilmiş ve çok üzgün özel maçta olsa.Sonra 2-3 tane kendini bilmez ordan laf atıyor,küfür ediyor,hareket yapıyor.Ne yapacaktı Arda inip tebrik mi edecekti.Üstelik Arda sahanın en iyi oyuncusu.Arda aşağıya inip adam gibi konuşmaya çalışıyor.

Ozan Deniz' Alıntı:
Kendimizi biraz Arda nın yerine koymak lazım.Arda nın verdiği tepkiyi herkes verirdi.Adam ezeli rakibine yenilmiş ve çok üzgün özel maçta olsa.Sonra 2-3 tane kendini bilmez ordan laf atıyor,küfür ediyor,hareket yapıyor.Ne yapacaktı Arda inip tebrik mi edecekti.Üstelik Arda sahanın en iyi oyuncusu.Arda aşağıya inip adam gibi konuşmaya çalışıyor.
Eğer bu normal bir davranışsa Galatasaray tarihinde bir tane kaptan bunu bugüne kadar neden yapmamış bana açıklasın biri. Bülenti hiç gördünüz mü, Hakan Şükür'ü cüneyt Tanman'I???

Artık bu adamın yaptıkları 1 değil 1000 i geçti. Futboluna baksın işine baksın sadece. Eğer kaptanlığıda yapamayacaksa versin pazubandı yapacak adam bulunur.

Futboluna da bakıyor, takıma da sahip çıkıyor, kendini de geliştiriyor, Galatasaraylılığını da gösteriyor, kaptanlığını da yapıyor. Ama bir türlü bir kesme yaranamıyor...

Bu adama yapılanlar beni ve burdaki bir çok kişiyi bu kadar geriyorsa kendisi gerilmesin de ne yapsın.Ama pardon ya Galatasaray kaptanı insani duygularını bir kenara atmak zorunda değil mi ? Galatasaray kaptanı dışarda bir hayat yaşama hakkına sahip değil dimi ? Galatasaray kaptanının annesine küfretsen eyvallah çekmek zorunda değil mi ? Galatasaray kaptanı insanlara yaranmak için her maç 2 gol 1 asist yapmak zorunda değil mi ? Unutmuşum bunları beyler çok pardon...

Sevmiyosan sevmezsin hayatta kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama sen Galatasaray taraftarıysan Galatasaray Kaptanına saygı göstereceksin onun arkasında duracaksın.Eleştiri tabiki olacaktır ama herkes haddini bilmeli.Bazen forumda Rijkaard'la tartışıyor sanıyorum kendimi.

Arda gitsin.
Bu takım çalıştırılmamış.
Cana'da iş yok yollayalım.
Serdar Özkan Beşiktaş'ta tutunamamış Galatasaray'da ne yapsın?
Ve daha niceleri...

Ülkemizde 70 milyon teknik direktör varken biz ne diye elin gavuruna milyon dolarlar döküyoruz ? Şahsen ben FM'de 3 sene üst üste şampiyon olabiliyorum Galatasaray'la.Ben bedavaya çalıştırırım Galatasaray'ı.Ne de olsa karşılıksız(?) seviyoruz biz bu renkleri.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Arda, gurbetçilerle tartışıyor. Artık gitsin.
Taraftar kaptanına küfür eder,ıslıklar onlar gitmez illa oyuncu gider..Her zaman taraftar haklı ya..Karşılık sevmek demekse taraftarlık hazırlık maçında yenildin diye oyuncuya sövenler ne oluyor yada bir mağlubiyetle Rijkaard istifa diyenler ne oluyor..Allah aşkına Ardayı rahat bırakalım..Nedeni çok basit Hazaard için 25 milyon euro isteniyor Sanchez içinde o kadar yada Mesut içinde.Ardanın ne eksiği var bunlaradn..Ayrıca Lincoln gibi adama verilen değerin yarısı verse bu taraftar Arda bugün büyük kulüplerin sıraya girdiği oyuncu olur..

mazharozsoy' Alıntı:
Ozan Deniz' Alıntı:
Eğer bu normal bir davranışsa Galatasaray tarihinde bir tane kaptan bunu bugüne kadar neden yapmamış bana açıklasın biri. Bülenti hiç gördünüz mü, Hakan Şükür'ü cüneyt Tanman'I???

Artık bu adamın yaptıkları 1 değil 1000 i geçti. Futboluna baksın işine baksın sadece. Eğer kaptanlığıda yapamayacaksa versin pazubandı yapacak adam bulunur.

Maçı izlemediniz galiba.Futbola baksın diyorsunuz.Dünkü maçta Galatasarayın değil sahanın en iyi oyuncusu Ardaydı.Yani adam futboluna bakıyor.Frikik vurmayı bilmiyordu eskiden,onuda geliştirmiş.İki tane topu direkten çıktı.Dün maçta her atağımızı başlatan oyuncuydu.Arda olmasa dün rakip kaleye gidemezdik.maçı izlemeyenler izlesin,her atakta başrolde kim var.

Böyle çok iyi oynadığı bir maçta adama küfür et,hareket çek sonrada ben GS taraftarıyım de yok ya ne güzel tarftarlık.Sonra aşağı inip konuşmaya çalışıyor bir daha küfür yiyor.Bu taraftarların yaptığı davranışı nasıl onaylıyorsunuz onu anlamıyorum bende.

Kim gelirse gelsin bu takımın en büyük yıldızı Arda dır.

Ne kadar Arda'yı koruyup kollasakta, sadece Medya değil benim korkum, kendi kendimizi yiyip bitiriyoruz burada.

Hepimiz insan Arda'da insan, Kerem'de insan, Tugay'da insan, Uğur'da insan.
Galatasaray Kaptanına 6 işareti yapan bir adam varsa, ve benim kaptanım buna tepki gösteriyorsa böyle kaptanı öpüp başınızın üstüne koyun ;)

Sabri'yi de başınızın üstüne koyun, takım kaptanını korumaya aşağıya iniyor.

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Arda böyle çalışıp,aklını futbola verecekse hiçbiryere gitmesin,çünkü yazı boş geçirmediği çok bariz,hiç birşey yapmamışsa şut çalışmış,buda eksiklerini görüyor ve bunları gidermek için çaba sarfediyor anlamına gelir...Dünkü yaşanan olaylarda farklı farklı söylemler var,hangisi doğru bilmiyoruz...Dün yaşanan olay pek şık değildi ve bazı zaaflarımızı ortaya koydu ancak Arda'nın saha içi ve saha dışında takımı sahiplenmeye çalıştığıda günün en olumlu görünümüydü...

Bu olay hakkında ve Arda hakkında yazdıklarım,neden herşeyi eleştirdiğim üzerine bir algılama oluşmuş bilmiyorum ama herşeyi eleştirmediğim çok açık,doğru ise doğru yanlış ise yanlış tabi benim penceremden bu doğru,yanlış...

2 sayfa ileti silindi arkadaşlar.Artık polemiği bırakıp konunun özünü tartışmaya yönelebilrisiniz.

Ben gitsininde kalsınında değilim işin de başka bir konu var aslında konuşulması gereken. Arda -bazı arkadaşların dediği gibi- yazı boş geçirmemiş bir bakıma. Duran topları kullanımı inanılmaz derecede gelişmiş Arda'nın. Son yıllarda görmediğimiz kadar güzel frikikler gördük Arda'dan. Gollerin gelmesi de yakındır.

Ancak ayağında fazla top tutmaya devam ediyor. 4 kişinin arasından çıkmaya çalışmalar, 3-2 yakalamışken pas vermek yerine defansın üzerine yürümeler, boş adama top atmak yerine top sürmeye devam etmeler vb. Dünkü maçta bir kez daha görüldü malesef. Biraz daha takımı oynatsa...

Ozan Deniz' Alıntı:

Ben okuduklarımdan cıkarak bir yorum yapayım. Otobüs otele dönerken bir taraftar topluluğu otobüsün yolunu kesiyor.Ama bunun nedeni fenere yenilmiş olmanın öfkesi felan değil İMZA istemek ve FOTOĞRAF çektirmek. Lakin başta Arda olmak üzere tepki gösteriliyor.Bundan doğuyor herşey. Görüntülerde adam çok iddalı bir şekilde "Arda böyle el hareketi yaptı çocukların önünde" gibisinden sözler söyledi. Arda'da " yaparım tabi" dedi. Bence asıl soru o taraftar ne yaptı? Eğer tahrik edici bir el hareketi felan yaptıysa Ardanın gösterdiği tepki kabul edilebilir.Ama olay Arda'nın hareketi ile alevlendiye bu üzücü.

Hakan abi olayın şu şekilde olduğu söyleniyor :
Otobüse gidilirken kalabalığın arasından fenerli bir taraftar 6 işareti yapıyor Arda da haklı olarak tepki gösteriyor ancak bizim taraftarlar üstüne alınıyor falan filan.Ben bu şekilde gelişmiş diye biliyorum olaylar.Tabi ki o an orda olmadığım için bir şey diyemem.

GsTv'de Arda Turan ile yapılan Röportaj vardı bu akşam arkadaşlar. Twitter'dan birkaç cümle aktarmak istiyorum;

Arda: En kötü anda bile taraftar yanımızda olduğunu göstersinler. GS'ın GS'lıdan başka dostu yoktur. Hepberaber şampiyonluğa koşalım.

http://twitter.com/GalatasaraySK

Duygulandım be, biz nelerle uğraşıyoruz maalesef. Zaman destek zamanı renkdaşlar !

Zaten biz Galatasaray'lılar olarak hep birbirimizi silmeye çalışmışızdır.Elimizdeki en büyük yeteneğe bile bunları yapıyoruz.

Neden kimse Arda'nın oyununa kattıklarını konuşmuyor acaba?Hepsi art niyetli bunların.Örnek olarak attığı frikik inanılmazdı gerçekten.Eskiden yapamıyordu bunları.Eğer serbest vuruşları da repertuarına katarsa bambaşka bir oyuncu olacaktır Arda.

Ardayı bitirmeye çalışıyorlar aman duyarlı olalım galeyana gelmeyelim

Takımı için sahada savaşan mücadale veren terinin son damlasını formasına döken bir kaptan için daha anlayışlı ve arkasında duran bir taraftar toplulugu olalim