Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Semih Ural' Alıntı:
Top toplayıcı çocuklara 500 lira vermiş. Adam olmazsın olm sen! =)

Bana kalırsa yanlış yapmış.Bunu kimseye göstermeden yapmalıydı.Ama bu Arda'nın ilk yaptığı şey değil.
500tlye ev geçindiren insanlar olduğunu unutmamalı bir futbolcu takımı ne olursa olsun..

Ya iş görüntüye gelirse Arda gertçekten cılkını çıakrdı. Yani bu çocuğu birilerinin uyarması lazım. TV'lerin onu takip edeceğini kesinlikjle biliyor. Kız arkadaşının yanına gidiyor tüm kameralar önünde alnından öpüyor mesaj veriyor göya. Ya bu ülke Tugay-Etkin aşkınıda gördü ALpay-Cansel aşkınıda gördü hiç gördünüzmü bunlardan birinin tribünde bu tarz şeyler yaptığını? 2 saat öpmeyiver abicim ya. Kızla oturması oturmaması yada kızı öpüp öpmemesi değil mesele. Gazetelere malzeme veriyor. Ondan sonra o basın üzerine geliyor diye sızlanıyor. Sanırsın ki kızı sadece stadyumda görebiliyor ancak.

Alından öpmesi zaten ayrı bir olay. Benim bildiğim düğünde gelinin abisi kızı alnından öper -alnı ak namusu temiz bir şekilde sana teslim ediyorum- anlamında damata teslim eder. Bir ananedir bizim için. Damatta öper gelinin alnını -temiz aldım namusu benden sorulur- mesajı verir hepsi bu. Zırt pırt alından öpmek nedir üstelik allah gibi kameraların seni çekeceğini bilirken kameralar görecek şekilde öpmelerin?

Arda'nın ciddi anlamda destek görmesi gerekiyor. Şimdi arkadaşlar bunda ne var diye düşünür ama altında bir çok şey yatıyor. Çaycıya top toplayıcıya verdiği parayı tüm basının bilmesi ise ayrı bir olay. Hakan Şükür konusunda afamda bir sürü olay var ama allahı var Hakan Hasan ve Ümitte bunları yaaprdı kimse bilmezdi. Hakan hatta van'a Hakkari'ye Uşak'a cebinden parasını verip GS formaları gönderirdi. Hİç bir zaman bilinmedi bunlar basında. Arda ise maşallah ne yapsa anında basın biliyor.

Durumu güzel özetlemişsin Sühan Abi, eline sağlık.

Eğer Arda spor sayfalarından çok, magazin sayfalarında görünüyorsa burada bir sorun var demektir.Geçen gün Hürriyet'in Kelebek ekinde yine Arda-Sinem çifti vardı.Bizim ülkemizde işler iyi giderken fazla sorun çıkmaz.Haberler, fotoğraflar fazla umursanmaz.Amaaa işler kötü gitmeye başladığında 3 ay, 8 ay, hatta 1 yıl önceki haberler, fotograflar piyasaya çıkar.En yakın örnek Hakan Balta.Hakan'ın o meşhur sigara içen fotoğrafı en az 1 yıllık.O fotoğrafı ilk kez Sabah'ın Günaydın ekinde görmüştüm.E biz 1 yıldır Sabah almadığımıza göre, fotoğraf en az 1 yıllık var.Hakan üst üste hatalar yapınca noldu?Tozlu raflardan sigara içen fotoğrafları çıkarıldı ve eleştirmek için kullanıldı.Geçen yıla dönelim.Arda sinemayı ne zaman kapattı?Ocak sonu şubat başı gibi yanılmıyorsam.Olay ne zaman "kimisi sinema peşindeye" döndü, peki?11 Nisanda.Yani 3 ay sonra.Daha genel bir örnek vereyim.Neden bazı sanatçılar bar çıkışlarında vs. yerlerde sık sık yakalanırken (!), bazıları neden yakalanmıyor.Çünkü bazıları basın bizi çeksin reklamımız olsun diye ya kameraların olduğu yere gidiyor ya da bizzat gittikleri yere kameraları çağırıyor.Bunları Arda'nında çok iyi bildiğine eminim.Bana kalırsa Arda taraftara, basına vs. yerlere nispet yapıyor.

Sühan Cem' Alıntı:
Ya iş görüntüye gelirse Arda gertçekten cılkını çıakrdı. Yani bu çocuğu birilerinin uyarması lazım. TV'lerin onu takip edeceğini kesinlikjle biliyor. Kız arkadaşının yanına gidiyor tüm kameralar önünde alnından öpüyor mesaj veriyor göya. Ya bu ülke Tugay-Etkin aşkınıda gördü ALpay-Cansel aşkınıda gördü hiç gördünüzmü bunlardan birinin tribünde bu tarz şeyler yaptığını? 2 saat öpmeyiver abicim ya. Kızla oturması oturmaması yada kızı öpüp öpmemesi değil mesele. Gazetelere malzeme veriyor. Ondan sonra o basın üzerine geliyor diye sızlanıyor. Sanırsın ki kızı sadece stadyumda görebiliyor ancak.

Alından öpmesi zaten ayrı bir olay. Benim bildiğim düğünde gelinin abisi kızı alnından öper -alnı ak namusu temiz bir şekilde sana teslim ediyorum- anlamında damata teslim eder. Bir ananedir bizim için. Damatta öper gelinin alnını -temiz aldım namusu benden sorulur- mesajı verir hepsi bu. Zırt pırt alından öpmek nedir üstelik allah gibi kameraların seni çekeceğini bilirken kameralar görecek şekilde öpmelerin?

Arda'nın ciddi anlamda destek görmesi gerekiyor. Şimdi arkadaşlar bunda ne var diye düşünür ama altında bir çok şey yatıyor. Çaycıya top toplayıcıya verdiği parayı tüm basının bilmesi ise ayrı bir olay. Hakan Şükür konusunda afamda bir sürü olay var ama allahı var Hakan Hasan ve Ümitte bunları yaaprdı kimse bilmezdi. Hakan hatta van'a Hakkari'ye Uşak'a cebinden parasını verip GS formaları gönderirdi. Hİç bir zaman bilinmedi bunlar basında. Arda ise maşallah ne yapsa anında basın biliyor.
Çaycıya yada top toplayıcı çocuğu vardiği 500 lira olayına zerre kadar inanmıyorum. Basının uydurması apaçıkken sizin buna inanmanızı anlayamıyorum.

Kalın olarak gözüken yerde de alnında öpme mevzusuna takılmışsınız bence çok gereksiz olmuş. Şuan yaşanılan dönemde kaç kişi o mevzuya dikkat ediyor ki. Arda ve sinem tahminim birlikte yaşıyolardır. Siz alnından öpmesine basına malzeme vermesine takmışssınız. Ordaki öpücüğün hiç bir olumsuz yanını göremiyorum. Apaçiler gibi iki dakikada bir öpmemiş, çok özel bişey yapmamış yani. Ardanın insan olduğunu unutuyoruz. Arda herşeye rağmen minimum hatayla devam ediyor bence. Bu aralar yaptığı tek hata milli maçta sakatlandığpı halde devam etmesidir bence

Ardanın şuan yaptığı olay nispet değil de şu bence. Geçen senelerde bu kadar gözükmüyolardı ama basın yazıyordu yok bilmem ne oldu yok şöyle hergün arda haberi her hafta sinem koballa ilgili bir arda haberi. Hurriyette oluyordu böyle haberler biz de bi güzel yemişiz bunları. Şimdi arda gözükmüyorken haber yapıolardı bari özgür olayım demiş olabilir ve harhangi ayıp bişey de yapmamıştır. Alnından öpmesine basına malzeme vermiş diyosunuz. Ne malzemes ya? Bu ayıp bişey mi... Siz böyle düşündüğünüzde Arda hiç bişey yapmasa bile malzeme çıkartılır bi güzel yersiniz gelirsinz Arda şımardı desteğe ihtiyacı var dersiniz

Casillas canli yayinda spiker esini dudaktan öpünce yakisir Casillas'a, bizim Arda'miz alnindan öptü diye 1001 türlü laf edilir. (Kimseyi sahsi olarak suclamiyorum, genel olarak)

Berkan Arda veya başka birinin ne yaptığı umurumda dğeil. Daha önce de demiştim Maça gitmiş gitsin tabi. Sevgilisi var olacak tabi. Aynı koşullar bizde osla bizde neler yaparız kimbilir. Ama daha önceki abileri olsun gerekse bizler ünlü biri olmasak da özel hayatımızda özel analrımızı kamuya açık alanda göstermemeye çalışırız. Arda'nın orada tam kamera açısına alıp alnından öpmesi showdur dostum. İçeride koridorda da yapabilirdi bunu. Ama tribünlere gelip, o açıyı verip, bunu yapması ilginç geliyor bana. Takımdaki oyuncuların farklı ruh hallerinde olduğu kesin. Arda'nın da kesinlikle psikolojik desteğe ihtiyacı var. Her şeyi küpten beklemesin kendi alsın terapistini gerekirse.

Bak Sabri milli takım kampında sakatlandı. 1 ay bizde oynamadı milli takıma tekrar çağırıldı 165 dakika oynadı 4 günde ve açıklama yaptı. Resmen klübün doktorlarını ve Rijkaard'ı zor duruma düşürecek şekilde "sadece grip olmuştum herhangi bir rahatsızlığım yok" diye. Ama bugün bir bakıyoruz kalçasında zar yırtılmış. Hani gripti Sabri? Oysa milli takıma giderken de kalçasından rahatszlığı var denmişti. Demekki grip değilmiş sakatmış. Hakan akşam 9da maçımız varken aynı gün saat 2-3 gibi Ataköy Galeria da gezerken yakalandı. Yani ben GS'da özlelikle yerli oyuncuların farklı düşünceler içinde olduğunu düşünüyorum.

Bana bişi olmaz ben 14 sene beklemişim artık o kadar beklenemz tabii ki ama gerekirse 3 sene daha şampiyon olmayalım bu hareketleri bitirelim. Arda maça gelmek zorunda dğeildi. gitsin evinde sevgilisi ile otursun öpüyorsa öpsün sevgilisini. (gerçi milli maça gidipde bu maça gelemseydide eleştirilirdi) Şuna eminim Arda GS'dan gitmek için bilinçli şekilde antipatik takılmaya çalışıyor. Takım kaptanı sporcu arkadaşalrı ile sporcu tribününde oturmuyor da yöneticilerle oturuyor. E bu adam nasıl sağlayacak takımdaki birliği? Ben lendi payıma başkan ile yüzyüze geldiğim ilk gün söyleyeceğim Arda'yı satın devre arası başkan diye. Arda GS için elzem bir futbolcu. Onun olması çok önemli takımın yerli rotasyonu zayıf ve tüm Türkiye'de yerli anlamda en önemli futbolcu ama bu kadar olmaz. Hele dün Mehmet Topal'ın oyunun gördüm. Bizde faul yapmadığı yıllardan sonra Valencia'da kadroya girmek için yaptığı faullü başabaş güzel oyunu gördüm iyicene kafam attı. Kurtulsun bu takım o zaman oyunculardan. Ciddi diyorum alt yapıdan Berkin'in oynamasına artık razıyım. Ki bu başlıkta dahil bir çok başlıkta ben bu oyunculara hep sahip çıktım. Aykut'a mesela hala sahip çıkıyorum. Sakat sakat oynayan Ayhan'ın ben köpeği olurum.

Neyse çok uzattım. Arda kameraların görüş açısına tam girecek şekilde alnından öpüp sevgilsiini ondan sonra basın üzerime geliyor demesin. Arda yıldız futbolcudur. Yaptığı her hareket halkın ilgisini çeker. Burada basın GS'ı bitirmeye çalışıyor demem ben. Sen koridorda öpsen o kızı o resimde basılmaz.

Sühan abi alnından öpmek için gidip koridorda saklanıp öpmesine gerek yok ya bunu anlamıyorum. Alnından öpmüş ne var bunda. Adam 2-3 saat sevgilisiyle maç izlemiş bi saniyesinde alnından öpmüş. Bu kadar abartıyosunuz dudağından mı öptü ki casillas örneğindeki gibi basın bunu tatlı birşey olarak yazdı.

Ayrıca antipatik olmaya çalışıp gitmeye çalışıyo diyosun abi eskişehir maçında gerek gol sevincinde gerek maçtan sonraki sevinçte gördüğüm arda Galatasaray kaptanlığını benimsemiş bunu sahiplenmiş bir ardaydı. Antipatik olmak istesi onları niye yapsın abi gider sevinir kendi içinde taraftara koşmaz fln filan gidip herşey sizin için demez

Sühan Cem' Alıntı:
Berkan Arda veya başka birinin ne yaptığı umurumda dğeil. Daha önce de demiştim Maça gitmiş gitsin tabi. Sevgilisi var olacak tabi. Aynı koşullar bizde osla bizde neler yaparız kimbilir. Ama daha önceki abileri olsun gerekse bizler ünlü biri olmasak da özel hayatımızda özel analrımızı kamuya açık alanda göstermemeye çalışırız. Arda'nın orada tam kamera açısına alıp alnından öpmesi showdur dostum. İçeride koridorda da yapabilirdi bunu. Ama tribünlere gelip, o açıyı verip, bunu yapması ilginç geliyor bana. Takımdaki oyuncuların farklı ruh hallerinde olduğu kesin. Arda'nın da kesinlikle psikolojik desteğe ihtiyacı var. Her şeyi küpten beklemesin kendi alsın terapistini gerekirse.

Bak Sabri milli takım kampında sakatlandı. 1 ay bizde oynamadı milli takıma tekrar çağırıldı 165 dakika oynadı 4 günde ve açıklama yaptı. Resmen klübün doktorlarını ve Rijkaard'ı zor duruma düşürecek şekilde "sadece grip olmuştum herhangi bir rahatsızlığım yok" diye. Ama bugün bir bakıyoruz kalçasında zar yırtılmış. Hani gripti Sabri? Oysa milli takıma giderken de kalçasından rahatszlığı var denmişti. Demekki grip değilmiş sakatmış. Hakan akşam 9da maçımız varken aynı gün saat 2-3 gibi Ataköy Galeria da gezerken yakalandı. Yani ben GS'da özlelikle yerli oyuncuların farklı düşünceler içinde olduğunu düşünüyorum.

Bana bişi olmaz ben 14 sene beklemişim artık o kadar beklenemz tabii ki ama gerekirse 3 sene daha şampiyon olmayalım bu hareketleri bitirelim. Arda maça gelmek zorunda dğeildi. gitsin evinde sevgilisi ile otursun öpüyorsa öpsün sevgilisini. (gerçi milli maça gidipde bu maça gelemseydide eleştirilirdi) Şuna eminim Arda GS'dan gitmek için bilinçli şekilde antipatik takılmaya çalışıyor. Takım kaptanı sporcu arkadaşalrı ile sporcu tribününde oturmuyor da yöneticilerle oturuyor. E bu adam nasıl sağlayacak takımdaki birliği? Ben lendi payıma başkan ile yüzyüze geldiğim ilk gün söyleyeceğim Arda'yı satın devre arası başkan diye. Arda GS için elzem bir futbolcu. Onun olması çok önemli takımın yerli rotasyonu zayıf ve tüm Türkiye'de yerli anlamda en önemli futbolcu ama bu kadar olmaz. Hele dün Mehmet Topal'ın oyunun gördüm. Bizde faul yapmadığı yıllardan sonra Valencia'da kadroya girmek için yaptığı faullü başabaş güzel oyunu gördüm iyicene kafam attı. Kurtulsun bu takım o zaman oyunculardan. Ciddi diyorum alt yapıdan Berkin'in oynamasına artık razıyım. Ki bu başlıkta dahil bir çok başlıkta ben bu oyunculara hep sahip çıktım. Aykut'a mesela hala sahip çıkıyorum. Sakat sakat oynayan Ayhan'ın ben köpeği olurum.

Neyse çok uzattım. Arda kameraların görüş açısına tam girecek şekilde alnından öpüp sevgilsiini ondan sonra basın üzerime geliyor demesin. Arda yıldız futbolcudur. Yaptığı her hareket halkın ilgisini çeker. Burada basın GS'ı bitirmeye çalışıyor demem ben. Sen koridorda öpsen o kızı o resimde basılmaz.

Sühan Bey duygularıma tercüman oluyorsunuz..

Hakan Balta maç günü dolaşıyosa Mehmet topal ayak bile uzatmıyorsa buna Arda napsın rjkaard bişi demiyorsa bunlara Arda çıkıp baltaya maç günü gezme mi desin?

Yazınızda haklı bulduğum aynı düşünceler içinde bulunduğum noktalar var ama bana yanlış gelen kısımlar bunlar. Gereğinden fazla yükleniyoruz. Hatası vardır ama biri bin yapıyoruz. Herşeyi Ardadan biliyoruz

Sühan Cem' Alıntı:

Alnından öpmek basına malzeme vermek olmaz (olumsuz anlamda). Ama bu resmi görüp kaba tabirle vaaayyy adama bak hem sakat hem kızı götürüyo tarzı cümleler edenler olabilir ki bu öyle diyen insanlar dar bir bakış açısıdır. o yüzden Ardayı değiştirceğimize bu saçma mantığımızı değiştirmeliyiz

Berkan Çatal' Alıntı:
Sühan abi alnından öpmek için gidip koridorda saklanıp öpmesine gerek yok ya bunu anlamıyorum. Alnından öpmüş ne var bunda. Adam 2-3 saat sevgilisiyle maç izlemiş bi saniyesinde alnından öpmüş. Bu kadar abartıyosunuz dudağından mı öptü ki casillas örneğindeki gibi basın bunu tatlı birşey olarak yazdı.

Ayrıca antipatik olmaya çalışıp gitmeye çalışıyo diyosun abi eskişehir maçında gerek gol sevincinde gerek maçtan sonraki sevinçte gördüğüm arda Galatasaray kaptanlığını benimsemiş bunu sahiplenmiş bir ardaydı. Antipatik olmak istesi onları niye yapsın abi gider sevinir kendi içinde taraftara koşmaz fln filan gidip herşey sizin için demez

Berkan, GS kaptanlığını sahipleniyorsa, seyirciye koşmadan önce (eğer sakatsa) kadroya giremeyen arkadaşları ile beraber sporcu tribününde seyredecek maçı.

Antipatik olmak derken belki de Adnan Polat ile beraber kararlaştırdılar bu olayı artık her şeye inanırım ben. Taraftarın Arda'nın gitmesine gönülden izin vermesini ama bu arada Arda'nın taraftarın kalbinden silinmemesini sağlıyorlar belki de. Bu arada maçı Arda ile Sinem yanyana seyretmediler biliyorsundur belki.

GS'da neredeyse hiç kaptan olmadı ama Hasan'ın sakatken nasıl soyunma odasına gidip takıma gaz verip, onlarla beraber sahaya çıkıp, oradan tribüne çıkıp maç seyrettiğini de biliyorum. Neyse ben art niyetli bir adamım böyle şeyleri düşünüyorum diye düşünün. Ama basının, şizofrenik takıldığını bu olaydan ne komplolar çıkaracağını unutmayın. Umut'un dediği gibi, bu olayı 4 ay sonra ısıtıp koyacaklar önüne. Ve ben basını takip etmem, inanmam, dinlemem ama bu ülkedeki taraftarın %90-95i basına göre şekil alır. O zaman savunmaya çalışırız Arda'yı buralarda. Ben şu an testi kırılmadan önlem alınsın diyorum. Arda değerimizdir. Kendine sahip çıkmalı, klüp sahip çıkmalı, biz sahip çıkmalıyız. Bunun içinde ilk şart malzeme vermemektir.

Hani çay bardağına sıcak su konduğunda çatlamasın diye çay kaşığı da koyarsın ya. İşte Arda için o çay kaşığı lazım, yoksa kırılacak bunun farkına varmalı.

Berkan Çatal' Alıntı:
Hakan Balta maç günü dolaşıyosa Mehmet topal ayak bile uzatmıyorsa buna Arda napsın rjkaard bişi demiyorsa bunlara Arda çıkıp baltaya maç günü gezme mi desin?

Yazınızda haklı bulduğum aynı düşünceler içinde bulunduğum noktalar var ama bana yanlış gelen kısımlar bunlar. Gereğinden fazla yükleniyoruz. Hatası vardır ama biri bin yapıyoruz. Herşeyi Ardadan biliyoruz

Hayır o örneklerin veya Sabrinin sakat olasaına rağmen "griptim ama geçti" demesinin nedeni, Arda değil. Arda da buna bişi yapamaz. Ben GS'daki Türk oyuncuların, bir aymazlık içinde olduğunu belirtiyorum. Bu yüzden Ayhan'a taparım diyorum. Yoksa Arda ne yapabilir buna. en fazla yönetime belirtir bunları.

Berkan Çatal' Alıntı:
[quote="Sühan Cem":t4pf9a1p]Neyse çok uzattım. Arda kameraların görüş açısına tam girecek şekilde alnından öpüp sevgilsiini ondan sonra basın üzerime geliyor demesin. Arda yıldız futbolcudur. Yaptığı her hareket halkın ilgisini çeker. Burada basın GS'ı bitirmeye çalışıyor demem ben. Sen koridorda öpsen o kızı o resimde basılmaz.

Alnından öpmek basına malzeme vermek olmaz (olumsuz anlamda). Ama bu resmi görüp kaba tabirle vaaayyy adama bak hem sakat hem kızı götürüyo tarzı cümleler edenler olabilir ki o yüzden Ardayı değiştirceğimize bu saçma mantığımızı değiştirmeliyiz[/quote:t4pf9a1p]

Öpemez.Öpmemeli..

Biz bu yaşa kadar ne futbolcular gördük..
Tanju'da böyleydi bir ara.Hergün televizyonlardaydı.Hülya Avşar falan vardı devrede.Sonra o da gitti.Şimdi ne Galatasaraylıyım dese bile Galatasaraylılar buna canı gönülden inanmıyor.Fenerbahçeliyim de diyemiyor zaten.
Arda açık açık şov yapıyor yani siz neyi savunuyorsunuz ki..Futbolcu demek sadece sahada oynamak demek değil.Aynı zamanda özel hayatına, beslenmene, antremana dikkat etmek gereken bir şeydir.Her işte olduğu gibi.Artık televizyonlarda Arda'nın yaptıklarını görmekten sıkıldım..
Kazım Kazım'dan da bu yüzden ne köy olur ne kasaba diyorum.Onunda yakında oynayacağı yer İngiltere 3.lig..
Arda'nın da bu gidişatı hiç iyi değil..

Ardanın kızı alnından öpmesine takmışssınız bişey demiyorum artık maşallah... Görücü usulü evlendirelim biz bizim oyuncuları ya o zaman. Tanjuyla kıyaslamak da saçma bence. Tanju Tanjudur Arda arda Hasan şaş Hasan Şaştır. Birini birine benzetmeyelim. Sonu illaki onun gibi mi oalcak yani. Bu çocuk sevgilisiyle nerede zaman geçirecek basına yakalanmadan budevirde. Maşallah bravo size resmen fb yandaşı basının rüzgarına kapılmışsınız. Ardaya şu taraftar sahip çıkarsa arda bu takımı şampiyon yapar. Milli maçlarda saraçoğlunda fb taraftarından bile ne kadar alkış aldığı ortada. Adamlar kıskançlığından kuduruyo biz yollayın adamı diyoruz. Ardayı yem ettik ya bu basına bravo bize. Kendi kendini yem etti demeyin. Saçma sapan yalan haberlere inanıp bi tane normal gerçek bir haberle satın bu adamı diyosunuz. Yazık

Berkan Çatal' Alıntı:
Ardanın kızı alnından öpmesine takmışssınız bişey demiyorum artık maşallah... Görücü usulü evlendirelim biz bizim oyuncuları ya o zaman. Tanjuyla kıyaslamak da saçma bence. Tanju Tanjudur Arda arda Hasan şaş Hasan Şaştır. Birini birine benzetmeyelim. Sonu illaki onun gibi mi oalcak yani. Bu çocuk sevgilisiyle nerede zaman geçirecek basına yakalanmadan budevirde. Maşallah bravo size resmen fb yandaşı basının rüzgarına kapılmışsınız. Ardaya şu taraftar sahip çıkarsa arda bu takımı şampiyon yapar. Milli maçlarda saraçoğlunda fb taraftarından bile ne kadar alkış aldığı ortada. Adamlar kıskançlığından kuduruyo biz yollayın adamı diyoruz. Ardayı yem ettik ya bu basına bravo bize. Kendi kendini yem etti demeyin. Saçma sapan yalan haberlere inanıp bi tane normal gerçek bir haberle satın bu adamı diyosunuz. Yazık

Sayın Çatal,

Bu kız öpme hadisesi var.
500TL hadisesi var.
Avrupa maçı öncesi takımla beraber yolculuk yapmama hadisesi var.
Sinema kapatma var.
Var da var yani..
İyi oyuncu olabilir ama iyi oyuncu olmak yetmiyor işte.Futbol sadece yetenek işi değil.
Mesela ben herkesin kötülediği Ayhan Akman'ı beğeniyorum.Taraftarın küfür ettiği Hasan Şaş da bana göre çok iyi bir profesyoneldi.Bir gün bile ekranlarda görmedim onu futbolculuk döneminde.Maçın perde arkasında hep oyuncuları motive eden, profesyonel bir kişiliği vardı. Hasan Şaş, Hakan Şükür bunlar olgun insanlar.Hasan Şaş'ın, Hakan Şükür'ün gençliğini bilirim onlar böyle şeyler yapmadılar.
Oktay Derelioğlu da yıldızdı şimdi nerde.Bu kadar çok yüceltmeyin futbolcuları.Sonra betona çakıldıkları zaman da yalnız kalıyorlar.. Destek verilecek bir yanı yok işte.Bu şımarık hareketlerin bedeli bana göre kadro dışı bırakılmaktır.Feldkamp nasıl bırakıyordu ama.Başarı da geldi o yıl Galatasaray için.Disiplinli bir antrenördü çünkü o.Hakan Şükür büyük bir şey yapmadığı halde sırf kurallara aykırı diye kadro dışı bırakmıştı ve Lincolnü hatırlarsınız

Öper, kız da onun, para da onun, huzurda onun...

Boşuna burda kendinizi yırtmayın...

Büyüyecek Abi'si...

Ama şu da unutulmasın ki Galatasaray' ın futbolcusuda, basketbolcusuda, voleybolcusuda, ne yapıyorsa ilk önce Galatasaray'a sonre kendisine yapıyordur...

Tonguç Sarp Gavtoğlu' Alıntı:
[quote="Berkan Çatal":3cz47o6m]Ardanın kızı alnından öpmesine takmışssınız bişey demiyorum artık maşallah... Görücü usulü evlendirelim biz bizim oyuncuları ya o zaman. Tanjuyla kıyaslamak da saçma bence. Tanju Tanjudur Arda arda Hasan şaş Hasan Şaştır. Birini birine benzetmeyelim. Sonu illaki onun gibi mi oalcak yani. Bu çocuk sevgilisiyle nerede zaman geçirecek basına yakalanmadan budevirde. Maşallah bravo size resmen fb yandaşı basının rüzgarına kapılmışsınız. Ardaya şu taraftar sahip çıkarsa arda bu takımı şampiyon yapar. Milli maçlarda saraçoğlunda fb taraftarından bile ne kadar alkış aldığı ortada. Adamlar kıskançlığından kuduruyo biz yollayın adamı diyoruz. Ardayı yem ettik ya bu basına bravo bize. Kendi kendini yem etti demeyin. Saçma sapan yalan haberlere inanıp bi tane normal gerçek bir haberle satın bu adamı diyosunuz. Yazık

Sayın Çatal,

Bu kız öpme hadisesi var.
500TL hadisesi var.
Avrupa maçı öncesi takımla beraber yolculuk yapmama hadisesi var.
Sinema kapatma var.
Var da var yani..
İyi oyuncu olabilir ama iyi oyuncu olmak yetmiyor işte.Futbol sadece yetenek işi değil.
Mesela ben herkesin kötülediği Ayhan Akman'ı beğeniyorum.Taraftarın küfür ettiği Hasan Şaş da bana göre çok iyi bir profesyoneldi.Bir gün bile ekranlarda görmedim onu futbolculuk döneminde.Maçın perde arkasında hep oyuncuları motive eden, profesyonel bir kişiliği vardı. Hasan Şaş, Hakan Şükür bunlar olgun insanlar.Hasan Şaş'ın, Hakan Şükür'ün gençliğini bilirim onlar böyle şeyler yapmadılar.
Oktay Derelioğlu da yıldızdı şimdi nerde.Bu kadar çok yüceltmeyin futbolcuları.Sonra betona çakıldıkları zaman da yalnız kalıyorlar.. Destek verilecek bir yanı yok işte.Bu şımarık hareketlerin bedeli bana göre kadro dışı bırakılmaktır.Feldkamp nasıl bırakıyordu ama.Başarı da geldi o yıl Galatasaray için.Disiplinli bir antrenördü çünkü o.Hakan Şükür büyük bir şey yapmadığı halde sırf kurallara aykırı diye kadro dışı bırakmıştı ve Lincolnü hatırlarsınız[/quote:3cz47o6m]
O dediğim feldkampın kendine disiplini yok adam 6 hafta kala kaçtı. Sinema kapatmanın neresi kötü ya neresi araba alsa bitane çok daha fazla masraf ki alır da adam kazanıyor parasını ve harika bir jestti bence. 500 Tl'nin doğruluğuna inanmıyorum fb basınından herşeyi beklerim ve alnından yapılan bir öpückte bişey göremiyorum. Arda Galatasarayın şuan için simgesidir. Boşuna kıskançlığa gerek yok. Kıskanmakla ne alakası var demeyin sinema kapatmasını normal bir mantık yanlış olarak düşünemez.