Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

.Sühan Bey duygularıma tercüman oluyorsunuz..

Şu bilgiden sonra Sühan Abi düşüncelerini revize et derim.

Ayrica adam sevgilisini öper bizden mi izin alıcak. İster dudağından öper ister alnından bunda eleştirilecek bişeyi geçtim birisinin böyle bir hakkının olduğuna bile inanmiyorum.

O kadar param olsa kız arkadaşımla gittigim her sinemayı kaparim he bana sorunlu diyen varsa ayrica görüşelim ozaman. Halk içinde kiz arkadasini alnindan optu diye bu kadar laf ediliyosa sinemada kolunu Sinemin omuzuna attiginda Allah ne laf cikardi kim bilir. Dogrusunu yapmis adam.

Benim tek istedğim şey taraftardan Ardaya destek vermesi.Kötü oynadığındada basın bir şey cıkardımıda destek verceksn tribüne çağırcaksın
O zaman görüceksiniz Ardayı.
Bu arada facebookta kazandığım imzalı formamda yarın geliyor Ardamdan :)

Arda Turan'ın yaptığı yanlışları kapatmaya çalışmak,saçma sapan gerekçelerle Arda'ya saldırmak ile eşdeğerdir...Hangi yöndenmi Arda'ya bu iki durumun verdiği zarar yönünden...

Arda'ya herzaman şartsız destek vermek gibi bir görev tanımıda olamaz ayrıca...Yanlış yapıyorsa eleştirilir,doğru yapıyorsa övülür...

Aslında demek istediklerimin farkındasınız ama farklı görmek istiyorsunuz. Ben futbolcu eleştiren bir adam değilim. Kendimi bildim bileli de formayı giydiği an, her oyuncuya sahip çıktım. Nilay Yiğit'e de sahip çıktım, Baljic'e de Ayhan'a Aykut'a da. Arda Semih'e yumruk salladığında tribünde polisle çatıştım. Bir çok yerime jop yedim. 3 gün sonra Arda Semih ile Emre ile takılırken içim sızladı ama önemsemedim. Dünya basketbol şampiyonasında milli oyuncularımız hep bilikte seyrederken tüm fb'lilerin birlikte yanyana olduğunu gördüm ( Emre-Semih-Selçuk-Tuncay-Volkan) onların arasında Arda'nın oturduğunu GS'lıların ise Sabri bir yanda Kaptan bir yanda Servet bir yanda oturduğunu da gördüm.

Sinema kapatma olayında da karşı çıkmıştım. Mekan kapatmak farklı kültürlere has özelliktir. "GS kaptanı mekan kapatmaz, halktan uzaklaşmaz" dedim. Sinema kapatmakta bir şey yok. Şu an bende kapatırım gidip sinema. Olay parası değil mantalitesi. Adanalı pamuk tüccarı, mafya babalarının yapacağı işler onlar. Milyonların sevgilisi milyonlardan uzak olamaz.

Size şunu diyeyim. Olay çapkınlık olayı değil. Mesela Toprağı bol olsun Metin Oktay'da çok çapkın biriydi. Alkol de alıyordu. Ama hiç bir zaman içinde yaşadığı topluma ters hareketi olmadı ve onlardan kaçmadı. Tamam bundan sonra Arda ile ilgili olumlu olumsuz bir şey yazmayacağım. 3 ay sonra medyada Arda ile sorunlar başlığı altında tribünde kız arkadaşını öptü diyip arkasına üç ünlem koyup bunu sorun gibi gösterdiğinde bu basın ve buna inanan taraftarın %90'ı sorun çıkardığında basına küfredip durursunuz sadece. Buna imkan vermemek daha iyidir demezsiniz umarım.

Bu arada Arda'ya bir tavsiye: Ben onun yerinde olsam Twitter hesabı açarım ve aktif hale geçiririm. Yazarım twitterda yaptıklarımı da. Mesela saat akşam 9 da "bardayım sevgilimle" yazsa kimse sorun etmez. Ama bu basın Arda'nın bara giriş fotolarını çekip, maçtan bir gün sonra yayınlıyor insanlarda sanıyor (hava karanlık olduğu için) gece yarısı gitmiş bara diye. "Vay maç günü bara mı gittin sen" demeye başlıyor. Twitter hesabını aktif hale getirirse basının bu oyunlarını bozar ve rahat eder. Bizlerde birinci ağızdan Arda'yı takip ederiz, duygu ve düşüncelerimizi ona aktarır, arkasında olduğumuzu söyleriz. Arda'ya bir başkasına karşı her zaman sahip çıkarım. Ama ona bunları da söylemek görevim (yani görevim derken, Arda'nın sevdikelrinin klübün ve idarecilerin görevi). Sevdiğini hataalrı ile sahiplenmeli ama kabullenmemelisin. Ben 37 yaşındayım. Arda'nın geçtiği yolalrdan gerçekten geçtim. Gayet renkli bir hayatım vardı ve hala var. Kıskançlığım falan yok. Ben durum tespiti yapıyorum. Umarım Arda bu oalyları saflığından yapıyordur arkasında bir çakallık yoktur.

Twitter demişken İnsua ve Ermal Kuqo ya tekrar teşekkür ediyorum. Gayet samimi ve doğal olarak gönüllerince orada yazıyorlar...

Sühan Cem' Alıntı:
Aslında demek istediklerimin farkındasınız ama farklı görmek istiyorsunuz. Ben futbolcu eleştiren bir adam değilim. Kendimi bildim bileli de formayı giydiği an, her oyuncuya sahip çıktım. Nilay Yiğit'e de sahip çıktım, Baljic'e de Ayhan'a Aykut'a da. Arda Semih'e yumruk salladığında tribünde polisle çatıştım. Bir çok yerime jop yedim. 3 gün sonra Arda Semih ile Emre ile takılırken içim sızladı ama önemsemedim. Dünya basketbol şampiyonasında milli oyuncularımız hep bilikte seyrederken tüm fb'lilerin birlikte yanyana olduğunu gördüm ( Emre-Semih-Selçuk-Tuncay-Volkan) onların arasında Arda'nın oturduğunu GS'lıların ise Sabri bir yanda Kaptan bir yanda Servet bir yanda oturduğunu da gördüm.

Sinema kapatma olayında da karşı çıkmıştım. Mekan kapatmak farklı kültürlere has özelliktir. "GS kaptanı mekan kapatmaz, halktan uzaklaşmaz" dedim. Sinema kapatmakta bir şey yok. Şu an bende kapatırım gidip sinema. Olay parası değil mantalitesi. Adanalı pamuk tüccarı, mafya babalarının yapacağı işler onlar. Milyonların sevgilisi milyonlardan uzak olamaz.

Size şunu diyeyim. Olay çapkınlık olayı değil. Mesela Toprağı bol olsun Metin Oktay'da çok çapkın biriydi. Alkol de alıyordu. Ama hiç bir zaman içinde yaşadığı topluma ters hareketi olmadı ve onlardan kaçmadı. Tamam bundan sonra Arda ile ilgili olumlu olumsuz bir şey yazmayacağım. 3 ay sonra medyada Arda ile sorunlar başlığı altında tribünde kız arkadaşını öptü diyip arkasına üç ünlem koyup bunu sorun gibi gösterdiğinde bu basın ve buna inanan taraftarın %90'ı sorun çıkardığında basına küfredip durursunuz sadece. Buna imkan vermemek daha iyidir demezsiniz umarım.

Bu arada Arda'ya bir tavsiye: Ben onun yerinde olsam Twitter hesabı açarım ve aktif hale geçiririm. Yazarım twitterda yaptıklarımı da. Mesela saat akşam 9 da "bardayım sevgilimle" yazsa kimse sorun etmez. Ama bu basın Arda'nın bara giriş fotolarını çekip, maçtan bir gün sonra yayınlıyor insanlarda sanıyor (hava karanlık olduğu için) gece yarısı gitmiş bara diye. "Vay maç günü bara mı gittin sen" demeye başlıyor. Twitter hesabını aktif hale getirirse basının bu oyunlarını bozar ve rahat eder. Bizlerde birinci ağızdan Arda'yı takip ederiz, duygu ve düşüncelerimizi ona aktarır, arkasında olduğumuzu söyleriz. Arda'ya bir başkasına karşı her zaman sahip çıkarım. Ama ona bunları da söylemek görevim (yani görevim derken, Arda'nın sevdikelrinin klübün ve idarecilerin görevi). Sevdiğini hataalrı ile sahiplenmeli ama kabullenmemelisin. Ben 37 yaşındayım. Arda'nın geçtiği yolalrdan gerçekten geçtim. Gayet renkli bir hayatım vardı ve hala var. Kıskançlığım falan yok. Ben durum tespiti yapıyorum. Umarım Arda bu oalyları saflığından yapıyordur arkasında bir çakallık yoktur.

Twitter demişken İnsua ve Ermal Kuqo ya tekrar teşekkür ediyorum. Gayet samimi ve doğal olarak gönüllerince orada yazıyorlar...

Sühancığım babam Metin Oktay için çok çapkın alkolü de sever dediğinde inanmıyordum, nasıl olur diyordum.Sen de dediğine göre demekki doğruymuş.Metin Oktaylara da yetiştiysen senin yaş da kemale ermiş :p

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=78288

Arda protokolde izlemiş maçı diyorsunuz. Oturduğu yer protokol mü sakat oyuncuların kadro dışı olanların oturduğu yer değil mi? Yanlış biliyosam affola... İstese sevgilisiyle de izlerdi maçı o orayı tercih etmiş asıl sevgilisiyle izlese derdik neden öyle oturuyo kadrodışı olan oyuncularla oturmalı sinema mı izlemeye gelmiş derdik. Hasan Şaş kadroda olmasa bile gaz verirdi fln diyorsunuz. Arda da soyunma odasına gitmiş devre arası sevgilisinin yanına uğramış 2-3 sn alnından öpmüş!!! ve soyunma odasına gitmiş. Bence kaptan kaptanlığına uygun hareket etmiştir. Ardayı bu kadar olumsuz düşünmeyi ve düşündürmeyi bırakın ve destek verelim lütfen. Haberi yapılan olaylarda Ardanın iyi olmamış denilecek tek olaya top toplayıcı çocuğa çay getirtip 500 lira vermesidir ki bu haberin doğru olduğunu hiç sanmıyorum. Kameralar bu kadar üstündeyken adamın kimse görüntüleyememiş mi? Yalan olduğu besbelli bir habere bu kadar kendinizi inandırmanıza anlam veremiyorum. İnsan art niyetli olduğunuzu düşünüyor kusura bakmayın. Kızı alnından öptü diye ne kadar komik eleştiri yaptığınızın farkında olun bence

top toplayıcı cocuklar dediğimiz g.sarayın altyapısında oynayan oyuncular. arda zaten hepsini tanıyor ve onlara senelerdir maddi manevi destek veriyor. 500 tl verdimi bilmiyorum ama verdiysede çayla filan kesinlikle alakası yoktur.

geçen aksam fb muhabiri arkadasımla konusyodukta cocuk dediki idmanlarda büyükler genç oyuncuları sürekli eziyor.okan adamlara girmeye korkuyor kızıyolar. gökay biraz ayagında top tutsa hemen sorun oluyor.bide g.saray idmanlarına bakın arda bütün gençleri el üstünde tutuyor, onlara saha içinde de saha dışında da ciddi ciddi abilik yapıyor. çok şükür ki arda turan gibi kaptanımız var..

Arda'dan sevindirici haber gelmiş. 2 hafta sonraki Karabük maçına yetişebilecekmiş. O maçta nefes açar Almanya maçında gene sakatlanır. Almanya maçı olduğu için milli takımın ona ihtiyacı var. Ama milli takımın Arda'ya uzun avdeli ihtiyacı var umarım tavuğu kesmek tarzı bir duruma geçmeden optimal yararlanırlar Arda'dan.

Sühan Abi hislerime tercüman olmuşsun.

Sühan Cem' Alıntı:

Sühan Cem' Alıntı:
Arda'dan sevindirici haber gelmiş. 2 hafta sonraki Karabük maçına yetişebilecekmiş. O maçta nefes açar Almanya maçında gene sakatlanır. Almanya maçı olduğu için milli takımın ona ihtiyacı var. Ama milli takımın Arda'ya uzun avdeli ihtiyacı var umarım tavuğu kesmek tarzı bir duruma geçmeden optimal yararlanırlar Arda'dan.[/quot2e]
''Bir daha tam iyileşmeden ne olursa olsun oynamayacaıım''demiş Arda.

Fatih Sinan Durak' Alıntı:
[quote="Ozan Deniz":1w5xnh5c]Sırf Hiddink le inatlaşmak uğruna Karabük maçında 20-25 dakika oynayabilecek Arda yı kadroya almayan Prof. Rijkaardı kutluyorum.
Şu yazdığınıza hakikaten inanıyormusunuz?[/quote:1w5xnh5c]
Rijkaard Servet konusunda "Milli takima gidecek, dinlendirdim" diyerek inatlasmakta oldugunu acik acik söyledi. Ama Arda konusunda da gercekten var mi öyle bir durum, bilinmez ama olabilir.

Bu hafta senin haftan kardeşim...

Milli maçlar geldi çattı. Emre Abinle döktürürsünüz sahada.

Samiyene gelince yine surat beş karış. Yakışır...

"A.Madrid, Messi, Ağabeylik!"

Galatasaray Futbol Takımı Kaptanı Arda Turan, yaşına rağmen çok önemli işlere ve saygı duyulacak başarılara imza attığını söyledi.

Arda Turan, Galatasaray Kulübü'nün resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin ekim ayı sayısına verdiği röportajda, kendisini tecrübeli oyuncu sınıfında gördüğünü dile getirdi. İşini severek yaptığını belirten Arda Turan, ''Dönüp geriye baktığımda bir çok maç geçirdiğimi, çok önemli tecrübeler yaşadığımı görüyorum. 23 yaşındayım ama çok önemli işlere ve saygı duyulacak başarılara imza attım. Performansımı bir kenara koyalım, yaşadığım tecrübe ile saygı duyulacak başarılara ulaştım. Bu açıdan bakarsak, artık benim gibi bir futbolcuya genç diyemezsiniz'' ifadelerini kullandı.

-''ŞAMPİYON OLACAĞIZ''-

Arda Turan, sezona kötü başladıklarını ancak şampiyon olacaklarına inandığını belirterek, ''Eskişehir maçından sonra 'Bu galibiyet şampiyonluk için atılan bir adımdı' demiştim. Ben inanıyorum, sonuna kadar gidip şampiyon olacağız'' görüşünü dile getirdi.

Galatasaray'da çok hızlı bir çıkış yakaladığını, kendisiyle ilgili beklentileri yukarılara taşıdığını kaydeden Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bir asistle maç tamamlıyorum, 'Hani gol nerede?' diyorlar. Gol atıyorum, 'İkincisini nasıl kaçırdın?' diyorlar. Çok iyi bir maç çıkarıyorum, 'Skora etki etmedi' diyorlar. Arda'yı kötü oynuyor göstermek insanların işlerine geliyor. Muhakkak futboldan anlayan insanlar böyle düşünmüyor ama taraftarların önemli bir kısmı da basın da beni böyle gösterenlere inanıyor ve onların istediği gibi hareket ediyor. Hep taraftara yönelik olarak şunu söylüyorum; Benim hakkımda söylenenlere değil, benim söylediklerime inanın. Maalesef önemli bir kesim hakkımda çıkan yalan yanlış ifadelere inanıyor.''

- ''AVRUPA ZAMANI'' -

Takım kaptanı olarak sarı-kırmızılı formayı giymekle büyük bir hayalini gerçekleştirdiğini dile getiren Arda Turan, ''Gerçekleşen bu hayalin kıymetini biliyorum. 'Peki yarın hayaliniz nedir?' dersen, Galatasaray formasını giymek, kaptanlık pazubandını takmak' derim. Amacım yarın da bu hayalimi gerçekleştirmek ve gerçekleşirse de şükretmek'' dedi.

''Bugünden 2015'i düşünüyor musun?'' şeklindeki soruyu ''O tarihte 28 yaşında olacağım. Ancak şimdi o tarihe bakarsam şunu söylemeliyim; artık benim için Avrupa zamanı geliyor'' şeklinde yanıtlayan Arda Turan, ''Ne zaman yurt dışına transfer olacaksın? Transferin son gününde Atletico Madrid'in senin için yaptığı teklif çok konuşuldu?'' şeklindeki soruyu ise ''Kulübüm izin verdiği zaman yurt dışına gitmek istiyorum. Ama buradayken kulübüm için elimden geleni yapacağım. Atletico Madrid ile ben bireysel olarak görüşmedim. Ama menajerime ve kulübüme teklif geldi'' şeklinde yanıtladı.

-''KİMSEYİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMAYACAĞIM''-

''Bir gün yurt dışına gideceksin. Bunu Galatasaraylılar da çok istiyor ama bir gün dönecek olursan vereceğin karar şimdiden tartışılıyor'' şeklindeki ifade üzerine Arda Turan, ''Herkes neyin ne olduğunu biliyor aslında. Hayal kırıklığına uğradım bazı durumlarda. Ama ben kimseyi hayal kırıklığına uğratmayacağım'' dedi.

Her fırsatta Galatasaraylı olduğunu dile getirmesinin hatırlatılması üzerine ise Arda Turan, şunları kaydetti:

''Ne yapayım bu kulübü seviyorum. Ben duygularıyla yaşayan bir insanım. Ben buradan gittikten sonra da burayı seveceğim. İçimde olanı saklayamam. Şunu da söylemem lazım, performansı bir kenara koyun, benim Arda gibi bir futbolcum olsaydı, ben onu gerçekten çok severdim. Aynı şekilde Okan'ı Arif'i, Tugay'ı, Hasan'ı, Bülent'i, Hakan Şükür'ü, Ayhan'ı çok severdim. Çünkü onlar bu kulübü çok sevdiler, hala da seviyorlar.''

- ''BAŞKA ÜLKENİN VATANDAŞI OLSAYDIM'' -

İngiltere'nin kendisine daha uygun olabileceğini ancak hemen her ülkede futbol oynayabileceğini ifade eden Arda, ''Tabi bir de Türk pasaportu meselesi var. Eğer başka bir ülkenin vatandaşı olsaydım şu anda Avrupa'nın büyük bir takımında oynardım. Bu çok konuşulan bir durum. Zaman zaman Türk futbolcuları bunu dile getirir. Bunu Tuncay, Hamit ve Nihat'la konuşmak daha doğru olur. Türk futbolcusuna bakış biraz farklı, daha olumsuz bakıyorlar. Avrupa'da da oynarsak daha çok çalışmalıyız'' değerlendirmesini yaptı.

- ''BAŞARISIZLIKTA EN BÜYÜK PAY FUTBOLCULARIN'' -

Galatasaray'ın geçen yılın başında çok iyi bir futbol ortaya koyduğunu ancak uzun süredir istikrarın yakalanamadığını belirten Arda Turan, ''Bir sene beşincilik, ardından üçüncülük aldık. Bu dereceler Galatasaray için başarısızlıktır. Fakat başarısızlık kişilerin ya da ekibin belirli bir parçasının değil. Burada herkesin sorumluluğu var. Futbolcular, teknik heyet ve yönetim zaten bu başarısızlığı üstleniyor. Ama en büyük pay kimin derseniz, bence futbolcularındır'' ifadelerini kullandı.

- ''KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR, GALATASARAY'A ÇOK UYUYOR'' -

Galatasaray Kulübü'nün son bir kaç yıldır kurumsal anlamda geçiş dönemi yaşadığını, bu dönemin sona ermek üzere olduğunu kaydeden Turan, şunları kaydetti:

''Galatasaray mali anlamda daha iyi duruma geliyor. Kurumsal anlamda önemli bir aşama kaydedildi. Galatasaray bu evreyi geçirdikten sonra, (Yeni stadın tamamlanması da bu zamana denk geliyor) çok daha iyi yerlerde olacak. Şunu belirtmek gerekir ki burada tüm futbolcular her konuda özverili davranıyor. 'Kol kırılır yen içinde kalır' Galatasaray'a gerçekten çok uyuyor. Yaşanılan her sıkıntılı günümüzü aşmasını biliyoruz. Ben takım arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.''

-AĞABEYLİK SİSTEMİ-

''Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanan takımında çokça dile getirildi, 'Ağabeylik sistemi'. Şu anda Galatasaray'da böyle bir yapı gerekli mi?'' şeklindeki soru üzerine Arda Turan, şunları dile getirdi:

''Ağabeylik sistemi çok önemli ama o takım her şeyden önce çok iyi futbolculardan oluşuyordu. Bu her zaman unutuluyor. Avrupa'nın güçlü kadrolarından biri kurulmuştu. Yerlisi yabancısı ile iyi bir ekip kurulmuştu. Galatasaray'da çok iyi futbolcular var ama daha kat etmemiz gereken mesafe var. Bence zaman geçtikçe daha iyi olacağız. Karakterli futbolculardan oluşan bir takımız...''

Milli takım ile Galatasaray'daki performansı arasında fark göremediğini kaydeden Arda Turan, son milli maçlarda gol attığı için arada fark varmış şeklinde yorumlar yapıldığını belirterek, ''Belçika maçındaki oyunun aynısını Galatasaray'da da sergiliyorum. İnsanlar ezberden konuştuğu için bu tip yorumlar yapıyor'' ifadelerini kullandı.

''Galatasaray'a dair şu an en önemli figür sensin. Galatasaray reklamlarında oynuyorsun. Bu kadar göz önünde olman seni yıpratıyor mu?'' şeklindeki soru üzerine ise Arda Turan, bunun kendisini yıpratmadığını, yaptıklarının sahada işini gölgelememesine dikkat ettiğini öne vurgulayarak, ''Sanki ben işimi kötü yapıyor gibi gösteriliyorum. Yanlış olan bu'' görüşünü dile getirdi.

-MESSİ İLE KARŞILAŞTIRMA-

Kendisinin, Leionel Messi veya Cristiano Ronaldo olmadığını kaydeden Arda Turan, ''Ben takım oyuncusuyum. Bence şu an dünya üzerinde her hangi bir futbolcu Messi ile kıyaslanamaz. Çok farklı bir oyuncu. Ama karşılaştırma biraz beni eleştirmek için yapılıyor. Ortaya böyle bir şey atıyorlar. İnsanların da dikkatini çekiyor. Bunun üzerine günlerce konuşuluyor ve bir şekilde bana eleştiri olarak dönüyor bu durum'' değerlendirmesinde bulundu.

Yabacı oyunculara pas atmadığı yönündeki eleştirilerin doğru olmadığını kaydeden Arda Turan, ''Bunu söyleyenler neyi düşünerek ya da neyi görerek söylüyorlar bilmiyorum. Ama onlar öncelikle yabancı hayranı. Türk futbolcusunu her zaman ikinci plana atan insanlar. Örneğin geçen sezon yazıldı, Giovani Dos Santos'a pas atmamışım. Bu kesinlikle doğru değil'' ifadelerini kullandı.

Arda Turan, tüm yabancı futbolcuların Galatasaray'a katkı sağlaması için uğraştığını, onların da elinden geleni yaptığını kaydetti.

Futbolu bıraktığında Galatasaray yönetiminde yer almayı isteyip istemediğinin sorulması üzerine ise ''Neden olmasın'' yanıtını veren Arda Turan, ''Hangi pozisyonda?'' şeklindeki soruya ise ''Ben bir işe giriyorsam hedefim zirvedir. Gerçi şu an gencim, yani Başkanımız için korkacak bir durum yok'' şeklinde esprili bir yanıl verdi.

-Anladigim kadariyla Arda'ya göre de kadromuz yetersizmis, ilginc.
-Galatasaray ve Milli Takim'da ayni performansla oynadigini belirtmis.
-Takim icinde ayrim yapmadigini, yabancilara pas vermemesinin sözkonusu olmadigini söylemis.
-Emre gibi Fener'e gider mi yoksa diyenlere de gereken cevabi vermis.

Ayrica son paragrafta yaptigi espiri güzelmis :)