Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Kerem Seçer' Alıntı:
Arıyorum arıyorum haber bulamadım da abi ondan sordum.

Hatta organizasyon bozukluğundan bahsettiler. Arda sakatlanmış acı çekiyor. Millet girmiş sahaya, Cep telefonunu tutmuş, Arda ile resim çektirmeye çalışıyor. Gerçekten Sığır olan çok adam var memleket insanından

Sakatlık haberini bende az önce Facebook'tan gördüm, sanırım Galatasaray Gazetesi adlı grupta gördüm ama emin değilim.

Haftalardır sakat olan adamı kadroya aldığın yetmiyormuş gibi birde maç öncesi antremanına sokarsan olacağı budur.

Malesef bizim topçuların profesyonellikleri sadece sözleşme imzalarken akıllarına geliyor, yapacak çok şey yok.

Doğruysa eğer birşey demiyorum.

Bilet kesip göndermeye meraklı olanlara Rijkaarddan önce uğraması gerektiği kişiler olduğunun farkına varmaları için sebep olur bu sakatlık.

Facebook'ta 2 kisi sezonu kapattigini iddia ediyor, o kadar da degildir heralde??

Yok sezonu neden kapatsın. abartan abaratana:) Diz yan bağlarının tamamı kopsa sezonu kapatmaz. Öyle mühim bişi yok yarın gene antrenmana çıakr büyük ihtimalle. Ama sonuçta sakatlanmış. Bu adamı nedne antrenmana alırlar. Koştursalarya temposuna baksalar.

Sühan Cem' Alıntı:
Yok sezonu neden kapatsın. abartan abaratana:) Diz yan bağlarının tamamı kopsa sezonu kapatmaz. Öyle mühim bişi yok yarın gene antrenmana çıakr büyük ihtimalle. Ama sonuçta sakatlanmış. Bu adamı nedne antrenmana alırlar. Koştursalarya temposuna baksalar.

Karabük maçına kadar bir hafta boyunca koşu yapan adama 2 günde sihirli değnek değdi galiba antremana çıkmış.

Vallah onu bunu bilmem. Şuna eminim, Arda GS için sahaya ilk çıktığı an süper mücadele edecek. İyi oynar kötü oynar bilmem çünkü o biraz form ile alakalı. Ama eminim süper mücadle edecek. Ben dahil hepimiz üzerine gittik. Rahatsızdır kesin. Arda Facebook'unu ve/veya Twitterini etkinleştirirse onun için çok hayırlı olur. Bu ülkenin önemli isimlerindendir ve artık genç değil kendisinin de dediği gibi

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Arda bizim kıymetlimiz ve ünlem işareti ne demek yahu?
Anlamamanız gayet normal. Çünkü size göre, Arda Turan ayağı kopana kadar oynaması gereken, hiçbir bağımlılık duygusu hissetmediğiniz bir oyuncu.(bkz.58 syf) Bana göre de, alt yapıdaki hocaların büyük emek vererek bugünlere kadar getirdiği kıymetli bir oyuncumuz. Siz o ünlem işaretinden ne anladınız bilmiyorum, ama sizin Arda ile ilgili bu abartılı yorumunuzdan sonra anlatsam da anlayacağınızı sanmıyorum.

Arda tamamen ileşti mi şimdi Almanya maçında oynayabilecek mi acaba?

Yiğit Pazar' Alıntı:
Anlamamanız gayet normal. Çünkü size göre, Arda Turan ayağı kopana kadar oynaması gereken, hiçbir bağımlılık duygusu hissetmediğiniz bir oyuncu.(bkz.58 syf) Bana göre de, alt yapıdaki hocaların büyük emek vererek bugünlere kadar getirdiği kıymetli bir oyuncumuz. Siz o ünlem işaretinden ne anladınız bilmiyorum, ama sizin Arda ile ilgili bu abartılı yorumunuzdan sonra anlatsam da anlayacağınızı sanmıyorum.

Bu mantığa göre Emre'de sizin kıymetlinizdir,çünkü Emre'ninde bugünlere gelmesinde alt yapı hocalarımızın büyük emeği var...Bunlar fasa fiso güzel kardeşim...Bir insanı değerli kılan karakteridir nerde yetiştiği değil,Harry Kewell örneği ne demek istediğimi anlamak için yeterli bir örnektir sanırım..
Bu sadece güncel bir örnek,Metin Oktay,Prekazi,Hagi bunların hiçbirisi bizim alt yapımızdan yetişmedi şimdi bunlar dahamı az değerli senin argümanınla hareket edersek,dediğim gibi bir futbolcunun kıymetli olup olmaıdğını belirleyen yetiştiği alt yapı değil,bu arma için saha içinde,saha dışında ortaya koyduğu karakterdir...

Orda yetişti,burda yetişti vs vs...Geçelim bunları...

Emre ile Arda'yı aynı kefeye koymuyorum kesinlikle. Çok anlamsız bir örnek olmuş o. Ne alaka?

Kewell da çok karakterli bir oyuncu biliyoruz.Bunu da forumda dile getirmişimdir. Hepsi bizim için kıymetli, bizim gönül verdiğimiz renkler için ter döküyorlar.

Arda'nın ne gibi bir karaktersizliğini gördünüz ki? Arda'nın takımın kaptanı olarak sahada elinden geldiği kadar mücadele ettiğini, bu formayı giyene kadar da elinden geleni yapacağına inaıyorum. Böyle yetenekler her zaman çıkmıyor karşımıza. Onları kaybedince çok pişman olabiliriz.

Bence olan biteni tüm yönleriyle iyi idrak etmeli, ona göre karar vermeliyiz.

Orda yapılanın Arda ile Emre karşılaştırması olmadığını anlayabileceğinizi düşünmüştüm...
Orda asıl olan Arda'nın kıymetli olması için önüme sunduğunuz argümanın çürütülmesi idi...Bunuda çok net bir biçimde yaptığımı düşünüyorum...
Yazdıklarımın herhangi bir ek açıklamaya ihtiyacı yok,çünkü çok netler ama yinede yardımcı olayım dedim...

Asıl eleştiri noktam, yıllarca kanayan yaramız olan,futbolcuya dayalı düzenin çıkış noktasını oluşturan şu meşhur o bizim kıymetlimiz cümlesi...Kimse bu takımda ayrıcalıklı veya diğerlerinden çok değerli değildir,bu formaya hizmet eden herkes bizim için aynı değerde ve aynı kıymette olmalıdır...Birşeyleri yıkmaya çalışırken bu yanlış ve takım olma olgumuza zarar veren cümlelere tahammül edemiyorum maalesef...Herşeyi gözönünde bulundurarak değerlendirme yapılmasını önermişssiniz,bende size bir cümleyi yazarken onun nereye gittiğini dikkate almanızı öneriyorum,çünkü şu söylediğiniz ''Arda Bizim kıymetlimiz'' cümlesi ve ünlem şu anda yaşadığımız birçok yanlışın çıkış noktası...Bakalım şimdi idrak etme konusunda ne düşünüyorsunuz...

Özgür Buzbaş dün yalanlamıştı, bugün haber yapıyorlar.

Misimovic'i de öyle yapmışlardı gerçi.