Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

16:30' da Hiddink, Arda Turan'ın sakatlığı hakkında bilgi verecek. Kafamdaki soruların yanıt bulacağını umut ediyorum. Bekleyelim, görelim.

M.Furkan Şenbabaoğlu' Alıntı:
Tamam eleştirileri anlıyorum,çoğuna da katılıyorum da Arda Galatasaray'dan önce milli takımlıdır demek eleştirilebilecek bir nokta değil bence,sen neden milliyetçisin demek gibi bi şey değil mi?

Arda,Galatasarayın kaptanıysa ve taraftarıysa onun için dünyada en çok sevdiği,en çok değer verdiği,en çok düşündüğü takım Galatasaray olmalıdır.Ama Arda milli takımı Galatasaraydan daha çok düşünüyor.Demek istediğim bu.Benim içinde Galatasaray her zaman milli takımdan önce gelir.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Okan sırf 6 hafta tedavisi sürecekmiş gerisini sen hesap et abicim, hele ki ameliyat gerekirse daha da beter sezonu unut.

Ayrıca bu işin Uzmanı bir doktor neden olarak uzun süre antreman yapmayan oyuncunun antremanda birden aşırı yükleme yapması olarak söyledi.

Burada suçun yüzde 60 lık kısmı Hidink'te çünkü 3 gün önce Rijkaard bizzat söylemiş antremana çıkarsa ciddi sıkıntı olacağını ve söz almış kendisinden, yüzde 40 lık kısmı da Arda'nın, be çocuk sen bilmiyomusun durumunu neden çıkıyosun bu antremana, hadi çıktın bu kadar zorlayacak ne var daha mı iyi oldu şimdi bir Almanya maçında oynayacağım diye ne maçlar kaçıracaksın.
Zaten Arda'sız nasıl oynadığımız belli.Arda İle Baros takıma gelince toparlanırız diye bekliyordum.AMa bu hiç ama hiç iyi olmadı

Ne sevgiymiş böyle,madem öyle bu kadar oynamak istiyor çıksın oynasın da futbol hayatı bitsin.Almanya maçını kazanmamız aylarca Galatasarayda oynamamasından önemliyse tabii...

Milli Takım kampından doğru Samandıraya gitsin. Emre Abisini Floryaya beklerse maçlardan sonra kolları açık kalır, bari Samandırada karşılama yapar...

Bu arada sanırım Emre, Ardanın abisinden sonra basın sözcüsü oldu. Hakkında bu kadar açıklama yaptığına göre...

Yakında menajerlik bekliyorum kendisinden, yakışır.

Tugay zaten Ahmet Bulut'un menejerlik şirketinin gizli ortaklarından birisi de Emre, bu çok bilinen birşey. Dolayısı ile Arda'nın da menejeri sayılır.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Milli Takım kampından doğru Samandıraya gitsin. Emre Abisini Floryaya beklerse maçlardan sonra kolları açık kalır, bari Samandırada karşılama yapar...

Bu arada sanırım Emre, Ardanın abisinden sonra basın sözcüsü oldu. Hakkında bu kadar açıklama yaptığına göre...

Yakında menajerlik bekliyorum kendisinden, yakışır.

Şamil Turançiftçi' Alıntı:
Tugay zaten Ahmet Bulut'un menejerlik şirketinin gizli ortaklarından birisi de Emre, bu çok bilinen birşey. Dolayısı ile Arda'nın da menejeri sayılır.

Ardanın bundan rahatsızlık duymasını bekleyemeyiz belki ama basın önünde onun ağzından konuşmasına izin vermesini de kabullenemeyiz biz Galatasaraylılar. Yarın öbür gün Kadıköye gideceksin - tabi kendini sakatlamasaydın 2 hafta sonraydı - bu adamlar seni itip kakacaklar ve Kaptanları Emre onları durduracak mı sanıyorsun ? Köşeye çekilip izleyecek. Yapmadılar mı daha önce sanki...

Ben hala gözlerin Hiddink ve Oğuz'a çevrilmesi taraftarıyım. Arda sakat oynama olayını hep yapıyor arkadaşlar. Üstelik böyle daha zararlı oalcağını bilmesine rağmen ısrarla yapıyor. Samiyendeki Fener maçında da yürüyemiyordu bile ve oyuna girmek içni direndi. Adam nerdeyse bir bacakla çıktı sahaya ve gene eleştirildi. Bu yüzden Arda sağlam olmadığı sürece sahaya çıkmamalı. Sakat sakat oynadığında kötü oynarsa olsun sakattı demeyecek kimse. Üstelik Arda'nın %60'ı kadar oynayacak bir oyuncumuz yoksa yemişim o milli takımı.

Şamil zaten Arda'ya duyduğum tepkilerin başında Emre ile dostluğu geliyor. O pislik ile dost olamaz bir insan, olsa da bizim takımın kaptanı olamaz. Belki çok geleneksel bakıyorum ama benim için olay böyledir.

Kerem Seçer' Alıntı:
Şamil zaten Arda'ya duyduğum tepkilerin başında Emre ile dostluğu geliyor. O pislik ile dost olamaz bir insan, olsa da bizim takımın kaptanı olamaz. Belki çok geleneksel bakıyorum ama benim için olay böyledir.

Abi olayın geleneksellikle alakası yok. Tepkin normal. Ha geleneksellikle hiç mi alakası yoktur elbet vardır ama Galatasaray gelenek ve ananelerine uyuşmayan tavırları ile Ardanın tepki çekmesi kadar doğal birşey yoktur.

Hiddink şu an basın toplantısı yapıyor ve hala Arda oynamayacak demiyor. Doktorlarımız çalışıyorlar yoğun şekild ediyor. Vallah kafam bulandı. Arda acaba bu kadar sakat değild eAlmanya'ya karşı gizleme taktiğimi yapıyorlar? Gerçi antrenmanlara da çıkamıyor adam nasıl iş anlamadım.

Lig başlamadan verdiği röportaj da kötü oynasa bile sahada sürekli koşan bir Arda olacağını söylemişti.Milli takım ve Galatasaray'da ki performansı farklıydı.Evet koşuyordu ama Milli takımda.Daha sonra bir daha sakat sakat milli takımda oynamayacağını söyledi.Sonuç büyük ihtimal ilk yarıyı kapattı.Tamam suçun yarısı orada ki teknik heyette.Hele ki Oğuz Çetin gibi biri.Peki Arda sen her defasında profesyonel olduğunu söylüyorsun sen nasıl çift kale maçta oynarsın.Şimdiye kadar savunduğum Arda tutarsız sözleri ve davranışlarıyla gözümde bitmiştir.

Kerem Seçer' Alıntı:
Galatasaray Gelenekleri ile yaşayan bir klüpdür zaten Kerem. Geleneksel olmamız normal.

Kafayı yiyeceğim ya Hidink Arda'nın oynamak istediğini söylüyor. Bu çocuk ne yapmaya çalışıyor.

Birde yüzsüz yüzsüz sakatlık nedeninin Galatasaray kaynaklı olduğunu söylüyor kardeşim madem bilgilendirdiler seni neden bu kadar ağır idmana sokuyosun, bizi gerizekalımı sanıyorsun. Birde risk almamışmış, hey yarabbim, ya sabır.

Benim bu açıklamalardan sonra anladığım birşey varsa o da arda'nın kafasında takımı bitirdiğidir, mevcut sakatlığı bu halde oynaması halinde uzayacağına göre. Artık kabul etmek lazım istemiyor burada devam etmeyi.

Yine söylüyorum onsuz oynamayı öğrenmek lazım. Kaptanlık değişimi gerekiyor...

Ben hiçbişi anlamadım :?
her haberde üst tarafında 6-8 hafta arası uzak kalacak ameliyat olursa 6 ay uzak kalacak yazıyor.Sonra haberin alt kısımlarına gelindiğinde Arda'nın Almanya maçında oynamasına imkansız gözüyle bakılırken diyor !

İmkansız ne yani ? Arda oynamayacak kadrodan çıkarıldı niye demiyolar ?
Yoksa Arda bu maçlardan birinde oynayıp sonra ameliyat falan olup 6 ay mı oynamıcak :p :p

Bir dakka bir dakka bu çocuk 6 hafta sakat değil mi ? Adam hala oynatmak zor diyo.Psikopat mı sınız ulan adamın futbol hayatını bitireceksiniz beee !

Peki benden Arda'ya bir soru Allah korusun bu sakatlık uzarsa ve kronikleşirse milli takım mı bakacak parasını verecek Arda'ya yoksa Galatasaray mı ?

Lanet olsun bu ne biçim iştir yaa bi takm bir oyuncuya bu kadar mı bağlı olur bee Ardasız oynayın ne olacak ! Birde Hiddink efendi Arda Galatasarayda sakatlanmış diyor :)

Merve Arda'nın kasığında problem var (pubis denilen bir sakatlık) nedeni de uzun süredir idman yapmayıp birden aşırı yükleme yapması, bunun tedavisi 6 hafta ile 12 hafta arası sürüyor ve ameliyat kesinlikle önerilmiyor. Oynama meselesine gelince bizim delikanlı kardeşimiz ağrı kesici ile de olsa bu maçta oynamak istiyormuş. Hidink oynatmama tarafına çok daha yakın olsada kesinlikle oynatmıyorum demiyor malesef.