Arda Turan

Re: 10 # Arda Turan

Hem Galatasarayımız için, hem Milli takım için, hem de Arda Turan için, şu şartlar altında olabilecek en hayırlı şey oldu ve Arda'nın bu iki maçta oynamayacağı açıklandı.. Hatta hiç beklemeden Istanbul'a dönüp tedaviye başlayacağı söylendi.. Tabii Hiddink, Arda oynamak istiyor falan diyor ama neyse..Kapansın artık bu tartışma da..

Arda dönsün evine..Gerçek bir profesyonel futbolcu gibi kendini ve kulübünü düşünerek tedavisini olsun.. Ayrıca sakat sakat oynayacağı bir maçta milli takıma da çok katkı veremeyeceğini bilmeli.. Dünya kupası finali oynamıyoruz.. Telafisi olan maç.. Arda, milli takıma her zaman lazım.

Adamı sakatladılar tüm sorumluluğu üstlerinden atmak için kadrodan çıkarmanın yeterli olabileceğini sanıyorlar.

Gerçi bu haldeyken bile oynatacaklar mı acaba diye kafalarda soru işaretleri oluşmuşken bu da bir şeydir genede.

Sakatlığı nedeniyle Almanya ve Azerbaycan maçlarında oynayamayacak olan Arda Turan kadrodan çıkarıldı. Milli Takım kampında sakatlanan ve düne kadar Almanya ve Azerbaycan maçlarında oynayıp, oynamayacağı tartışılan Arda Turan spekülasyonlara son noktayı koydu. Milli Takım'ın ve Galatasaray'ın yıldızı bugün öğleden sonra THY ile Berlin'den İstanbul'a dönüyor.

Milli Takım doktorları tarafından tedavisine devam edileceği söylenen ve hatta Almanya maçında oynaması için çaba gösterilen Arda'nın sakatlığı G.Saray'ı ayağa kaldırdı.

Başkan Adnan Polat, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ile yaptığı çok sayıda görüşmenin ardından, yıldız futbolcunun acil olarak İstanbul'a dönmesi ve sakatlığı ile ilgili tedavinin G.Saray Kulübü tarafından sürdürülmesine karar verildi.

Arda'nın apar topar bugün öğleden sonraya uçak bileti alındı ve İstanbul'a dönmesi kesinlik kazandı. Arda, dönüşünün ardından sarı kırmızılı kulübün sağlık heyeti tarafından kontrole alınacak ve tedavisinin geleceği ile ilgili karar verilecek.

Beklenen oldu denebilir.. Bakalım ne kadar uzak kalacağı ne zaman açıklanacak

Bu başlıktan benim çıkarımım şu:

Geçen sene Aziz Yıldırım öncülüğünde ve basın destekli olarak başlatılan Arda Turan'ı bitirme operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.

Bu operasyona alet olarak verdikleri üstün hizmetlerden dolayı Arda Turan ve Adnan Polata da teşekkürü de borç biliriz.

Arda'nın dergideki röportajını okudum.Bana göre Arda, haddinden fazla ukalaca konuşmuş.

İyi oyuncuyum tek başıma maç çevirebilirim falan demiş.Keşke Kadıköy taraflarında gösterseydin futbolculuğunu.

GÖRÜŞ

Florya?da Bir Arda Pazarlığı!

Arda?nın şanssız sakatlığı, neredeyse Almanya-Türkiye maçının önüne geçti. Günlerdir, Arda?nın sakatlığıyla ilgili senaryolar ortaya atıyoruz Türk medyası olarak. Hiddink de Mahmut Özgener de bu duruma içerliyor, hatta verdikleri demeçlerle ?Biz suçlu değiliz? demeye getiriyor. Çünkü ortada bir inatlaşma uğruna sezonu kapatması söz konusu bir futbol yıldızı, 23 yaşındaki gencecik bir vatan evladı var...

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki, Arda yorgunluk ve yüklenmeye bağlı sakatlıklar yaşıyor son 1,5 yıldır. O yüzden de Florya?daki İspanyol kondisyonerler, fizyoterapistin onayı olmadan yükleme bile yapmıyorlar genç kaptana. Bu süreçteki Belçika maçında geçirdiği ağır bilek sakatlığı da var; malumunuz. 3 hafta bırakın idmanı ayağının üstüne basarken canı yandı.

Karabük maçı öncesi kendini denemeye çıktı, ama bu kez de kasıklarında ağrı belirdi.

Ve antrenman yapamadığı bu sürecin hemen ardından, Hiddink?in ısrarıyla ulusal takıma çağrılması gündeme geldi. Rijkaard, Neeskens, G.Saray Genel Müdürü Adnan Sezgin ve elbette kulüp başkanı Adnan Polat bu süreçte devreye girip, ?Aman haa? dediler TFF grubuna. Ama Hiddink biliyordu ki elinde maçı çevirecek 1,5 oyuncu var. Biri yarım Hamit, diğeri de Arda. ?Arda?sız olmaz? diyerek Florya?nın yolunu tuttu.

İşte o günün ayrıntıları: Florya?nın 2. katındaki odada Rijkaard, Neeskens, Adnan Sezgin ve konuk olarak Hiddink var. Sohbet başlıyor; konu başlığı Arda. Hiddink diyor ki ?O, takımın vazgeçilmezi. Sakat sakat oynadığı Belçika maçını bile çevirdi. Sanırım iyileşme sürecinde. Oğuz hoca konuşmuş...?

Rijkaard alıyor sözü: ?Israr etmeyin, yazık olur. Antrenmana çıkmadı. Bileği düzeldi ama aşırı maç oynamaktan adaleleri yorgun, kasığında da ağrı var.?

Hiddink: ?Gelsin kampa, görelim?

Rijkaard: ?Riskli olur..?

O sırada Adnan Sezgin elindeki doktor raporlarını gösteriyor: ?Doç. Dr. Burak Kunduracıoğlu ve Murat Çevik ?oynamaz? diyor. Bu ısrar niye?? O arada sanırım Başkan Adnan Polat?la da konuşuyor, ısrarı aktarıyor.

Hiddink: ?Gelsin görelim, Hakan?ı da deneyeceğim.?

Sezgin: ?Doktor raporu var sayın Hiddink...?

Hiddink: ?Bizim doktorlarımız da görsün.?

Sonra mı? Hollandalının fendi, bir başka Hollandalı ile Türk?ü yeniyor. Arda, ulusal takıma çağırılıyor. Hollandalı hocanın Hollandalı fizyoterapisti Arno Philips yönetimindeki ilk hafif yükleme antrenmanında ?çaaat? diye bir ses geliyor Arda?nın pubisinden.

Ne diyelim... İnat, bir gencin futbol yaşantısını tehlikeye attı. Şimdi Adnan Polat hem Hiddink?e, hem bu işlere ?Dur? demeyen Mahmut Özgener?e öfkeli. Ama Özgener hâlâ ?Bu söylentileri çıkaranlar taraflı? görüşünde. ?İnanma başkan, idman bile yapmadı? diyor, diyor da TFF resmi internet sitesindeki idman fotoğraflarıyla, NTV Spor?daki antrenman görüntülerini unutuyor!

Arif Kızılyalın / Cumhuriyet

Arif Kızılyalın GsTv'de de çalışan kulübün çok içinde birisi bu anlattıkları birebir doğrudur ben eminim.

Şimdi şöyle bir durum var Allah o Hidink'in de Oğuz'un da belasını versin ama ben en çok Arda'ya kızıyorum. Şeyapayım Hidink'i Hidink kim arkadaş "gönül umduğu yere küser, sitem sevgiden doğar" demişler tabiki Arda'nın sergilemiş olduğu tavır beni en çok üzen. Hidink'ten nefret ederim, Arda'ya küserim durum bu.

Şu kadar şeye rağmen camiazmızın baskısı olmasa ben eminim Arda oynamak isterdi Hidink'de yok kardeşim sakatsın demeden oynatırdı.

Umut Öncel' Alıntı:
Arda'nın dergideki röportajını okudum.Bana göre Arda, haddinden fazla ukalaca konuşmuş.

İyi oyuncuyum tek başıma maç çevirebilirim falan demiş.Keşke Kadıköy taraflarında gösterseydin futbolculuğunu.
aynen ya orada gökhan gönülü bir kere çalımladığını hatırlamıyorum :(
her defasında gökhan ayağından topu kapmıştır. :?

Syn. Başkan'ımızın aciziliğini gözler önüne seren güzel bir örnek daha...Git şirketini yönet syn.başkan,bu kulübü yönetmek belliki sana iki beden büyük geldi...

Tugay EREN' Alıntı:
[quote="Umut Öncel":17ukk73a]Arda'nın dergideki röportajını okudum.Bana göre Arda, haddinden fazla ukalaca konuşmuş.

her defasında gökhan ayağından topu kapmıştır. :?[/quote:17ukk73a]
Arda'nın birebirde geçemeyeceği oyuncu yoktur ;)

Tugay EREN' Alıntı:

arda düşmanlığı iyice şasırtmış sizi gökhan gönül bir kere olsun ardanın ayağından top almamıştır.

Nuri Karakaş' Alıntı:
[quote="Tugay EREN":dry3k38v]

arda düşmanlığı iyice şasırtmış sizi gökhan gönül bir kere olsun ardanın ayağından top almamıştır.[/quote:dry3k38v]
geçen seneki maçı izlemedin galiba. :?
bir kere geçtiğini hatırlamıyorum.
ayrıca ben arda düşmanı değilim.

Bu nasıl iş?

Kariyerinde Süper Lig?de 133, Milli Takım?da 42, Avrupa Kupaları?nda 41 ve Türkiye Kupası?nda 23 maça çıkmış (Toplam 239) Kaptan Arda, Milli Takım?da sakatlandı, ihale Galatasaray Altyapısı?na kaldı! Bu nasıl iş?

Altyapıyı takip eden bir gazeteci olarak şunu söyleyebilirim: İşin gerçeği farklı.
Florya Metin Oktay Tesisleri?nde 6 tane saha var. Bu sahaların 2 tanesi standart. 1 tane 80 metre, bir de 50 metrelik çim sahalar var. 2 adet de 50 ve 40 metre uzunluklarında suni çim saha. Bu suni çim sahalarda kim antrenman yapıyor? Galatasaray Florya Futbol Okulu?nun 300 öğrencisi. Dikkatinizi çekiyorum altyapı değil. Futbol okulu. Ücretini ödeyen her anne baba oğlunu Florya?daki futbol okuluna kayıt ettirebiliyor. Futbol okulunun 300 öğrencisi suni çimde eğitim alıyor. Parayı vereni sahaya çıkarırsanız çim ne kadar dayanır?

Galatasaray Altyapısı?nda ise çeşitli yaş kategorilerinde 180 futbolcu var. Bu oyuncular ise A Takım?ın kullandığı Jupp Derwall Antrenman Sahası hariç diğer 3 çim sahada antrenman yapıyorlar.

Bu gençlerin sakatlanmalarının asıl sebebine gelince: Peru?da yarı final oynayan U-16 Milli Takımı?nın kaptanı Serdar Kesçi?yi (Diyarbakırspor) örnek verebiliriz. 17 yaşındayken bir sezonda 73 maça çıkmış. Haftada 2 maç alt yapıda, Milli Takım?da, yetmez Şehremini Lisesi?nde toplam 4 maç! Sezonda 73 maç. 17 yaşında çocuğu sezonda 73 maça çıkarırsanız sonuç bu olur! Aynı jenerasyondaki oyuncularda sadece pubis değil, menisküs ve çapraz bağ sakatlıkları da yaşandı. Emre Belözoğlu, 12 sene önce altyapıdan ayrıldı. Onun zamanında suni çimde antrenman yapılıyordu. O zamandan bugüne çok şey değişti. Son yıllarda Florya?da sadece futbol okulu öğrencileri suni çim de çalışıyor...

Arda?nın durumuyla ilgili Milli Takım doktoru; ?Geldiğinde ağrısı vardı? dedi. Eğer sakat bir oyuncu, yeteri kadar dinlenmeden ağır antrenmanlara maruz kalırsa pubis nüksediyor. Bunu söyleyenler uzman doktorlar. Siz de Arda?ya izin verseydiniz, antrenmana çıkarmasaydınız hocam!

Raşit Altun

Pazartesi ameliyat olacakmış, Ne desek boş artık bundan sonra.

Eyvallah Arda bi Almanya maçında oynayacağım diye kaç ayın heba olacak, kaç ayımız heba olacak.

Medical Park Sağlık Raporu: Arda Turan

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı kaptanı Arda Turan?ın bugün yapılan tetkileri sonucunda bir operasyon geçirmesine karar verilmiştir.

Şiddetli kasık ağrıları sonucunda Milli Takım kampından İstanbul?a dönen Arda Turan?ın kontrolleri Galatasaray Sağlık Ekibi Koordinatörü Burak Kunduracıoğlu ve Alman Dr. Ulrike Muschaweck tarafından yapılmıştır. Daha önceden sağ kasık inguinal herni (kasık fıtığı) zemininde gelişen ve tolere edilebilen osteitis pubisi olan Arda Turan?ın yapılan tetkikler sonucunda teşhisi netleştirilmiştir.

Kesinleşen teşhis neticesinde Arda Turan?ın 11 Ekim Pazartesi günü Almanya?da Dr. Ulrike Muschaweck tarafından ameliyat edilmesine karar verilmiştir.

Galatasaray Sportif A.Ş.

Arda Turan konuşsunda dinleyelim o zaman.Merak içinde bekliyorum neler diyeceğini.2-3 hafta önce tam hazır olmadan asla oynamam diyen bir Arda..Bugün ameliyat olması gereken bi Arda..Değdi mi acaba çok merak ediyorum.O çok sevdiği renkleri bile bile yanlız bırakmaya değdi mi..

Geçmiş olsun kendisine..