Arda Turan

Diyeceğimi dedim transfer resmileşti diye son kez yazıyorum.
Sezon açılırken Arda dik durup ben gitmek istiyorumda diretip gitseydi sonuna kadar desteklerdim ama bu yaptığı nankörlükten, satıcılıktan başka bir şey değil.

O yüzden gitsin ve burnu sürtsün 2 yıl içinde inleye inleye gelsin kapımıza beni alın diye inildeyip dursun artık ozamanki keyfimiz nasıl isterse ister gel deriz ister git deriz ama yaşasın bunu o yüzden yolun açık olsun falan demiyorum kesinlikle.

bu olayı çok büyütmeye gerek yok geçmiştede gidenler oldu...
Arda iyi futbolcuydu, Galatasaraylıydı ama iyide para kazandırdı...
sadece biz ona gereğinden fazla anlam yükledik neden bilmiyorum...
misal artık benim için çok fazla birşey anlam ifade etmiyor...
Real - Atl. Madrid maçı olsa her zamanki gibi Real kazansın isterim...
veya ne bileyim aynı anda Chelsea veya İnter maçı varsa Arda için Atl. maçını izlemem özellikle...
güzel günlerdi Arda’nın iyi olduğu günler artık bitti...
biz Galatasaray’a bakalım geçmişi falan bırakalım şimdi...

Resmi açıklama da gelmiş birkaç saat evvel demek...

Büyük Kaptan diye lanse etmek Bülent Korkmaz, Metin Oktay gibi isimlere ayıp olur bu saatten sonra. Planları alt üst ederek yarı yolda bıraktı takımın, çok büyük ayıp etti. Kendisine mutluluklar diliyorum.

sadece biz ona gereğinden fazla anlam yükledik neden bilmiyorum...
Kritik nokta burası.Sebebi Arda'nın hırslarıyla birlikte yönetimin ürün oluşturamadan pazarlama yapma çabasıydı bence.Bu topa girdiğiniz anda hiçbir şeyden şikayet etme şansınız kalmıyor.Galatasaray'ın Galatasaraylı kaptanısınız,Galatasaray futbol takımının bayrak adamısınız artık.Arda bunları futboluyla kazanmak üzereyken tepeden indirildi bir anda.Yetersizlikleri günün zor şartlarıyla birleşince her şey tuz buz oldu.
Kendisine uzun zamandır negatiftim.Transferin zamanlaması da ciddi sıkıntı.Yalnız büyük laflar etmek istemiyorum.Bu konularda öfkeyle kurduğumuz cümleleri zaman içinde yiyebiliyoruz.Uzaklaşmak iki tarafa da iyi gelecektir.Geçen de yazdığım gibi bazı şeyleri oturtsun,buyursun gelsin.

Sezon açılırken Arda dik durup ben gitmek istiyorumda diretip gitseydi sonuna kadar desteklerdim ama bu yaptığı nankörlükten, satıcılıktan başka bir şey değil.

O yüzden gitsin ve burnu sürtsün 2 yıl içinde inleye inleye gelsin kapımıza beni alın diye inildeyip dursun artık ozamanki keyfimiz nasıl isterse ister gel deriz ister git deriz ama yaşasın bunu o yüzden yolun açık olsun falan demiyorum kesinlikle.

Galatasaray Taraftarının Arda Turan Konusu Hakkında Vicdanı Rahat mı ? Hep O Nankör, Hep O Satıcı...

Galatasaray Taraftarının Vicdanı Rahat mı ? Hep O Nankör, Hep O Satıcı..."Kimisi Sinema Peşinde" denilirken Arda Kimi Satmıştı ? Takımı dimi ? Oynamıyordu dimi... Her Oynamayanın Sevgilisine Beste Yapılsın...Bende Yolu Açık Olsun Demek İstemiyorum Aslında Çünkü Ona O Besteler Söylenilirken Engel Olmak için bir çaba sarfedemedim. Yolu Açık Olsun Demeye Yüzüm Yok, Dersem Kendimi Nankör gibi hissediyorum Ama Olsun Nankör Olayım...Yolun Açık Olsun BÜYÜK KAPTAN !

Galatasaray Taraftarının Vicdanı Rahat mı ? Hep O Nankör, Hep O Satıcı..."Kimisi Sinema Peşinde" denilirken Arda Kimi Satmıştı ? Takımı dimi ? Oynamıyordu dimi... Her Oynamayanın Sevgilisine Beste Yapılsın...Bende Yolu Açık Olsun Demek İstemiyorum Aslında Çünkü Ona O Besteler Söylenilirken Engel Olmak için bir çaba sarfedemedim. Yolu Açık Olsun Demeye Yüzüm Yok, Dersem Kendimi Nankör gibi hissediyorum Ama Olsun Nankör Olayım...Yolun Açık Olsun BÜYÜK KAPTAN !

Burak böyle konuşmadan önce GS'ın yakın tarihine bir göz atmanı tavsiye ederim sana.
Bu tribünler Hakan'a, Bülent'e küfretti, Sabri'nin sülalesini bırakmadı yeri geldi gazeteler 'eskiden topla yatar kalkardı ya şimdi...' diye manşetler attılar Metin Oktay'ı yuhaladı hiç biri dönüpte gıkını çıkardı, küsmedi taraftara, asmadı suratını.

Perki Arda'ya ne yapılmış sinemasına laf edilmiş doğru mu? Değil. Ancak Arda'nın tavrına bahane değil. Arda 'Büyük Kaptan' falan değildir hatta Arda'dan büyük GS'lı bile olmaz. Sanki bestede Arda'nın anasına avradına soyuna sopuna küfredilmiş, sanki Arda çıkmışta o besteyi söyliyenlerin yüzünü kara çıkarmış, hep savunduk adamı hep bizim yüzümüzü eğdi önümüze taraftar biz seni yine severiz dedi o gitti Emre abisine, Rıdvan abisine, Acun abisine. Yönetim uyardı bırak bu menejeri dedi o gitti daha sıkı sarıldı Ahmet Bulut olacak şerefsize. O yüzden asıl ben merak içindeyim Arda hangi yüzle perşembe günü basın toplantısı düzenleyecek diye.

Kim olmuş, ne olabilmeyi başarmış paşamız, bizle küslük,trip,atar dışında ne ilişkisi kurmuşta veda edecekmiş bize gemiyi ilk fareler terk eder kaptan ise Batistuta,Totti,Del Pierro, Buffon, Hierro, Rüştü, Bülent , Suat , Tugay, Fatih Terim ve Metin Oktay gibi olur.

kaçtı kurtuldu. bir kez dışarı çıkar o çıkışının fotoğrafı yüz kez döne döne basılır. Arda basından, basına uyup ona saldıranlardan kaçtı. Basın o'nu bıraktı sevgilisine saldırdı. taraftar eminim onun kazandığının onda birini kazansa sevgilisine yaptığı jestlerin aynısını yapardı. tatile gitti suç oldu. nefes aldı suç oldu.

Önce bir konuya netlik kazandırmalı; Arda Turan mı gitti yoksa yönetim mi teklifi cazip bularak gitmesini istedi. Arda için sezon başında teklif edilen bonservis tutarında bir değişiklik yok, yönetim bu şartlarda satmak istemediğini belirtmişti. O halde yeni sözleşme imzalamaya yanaşmayan ya da gitmek isteyen Arda Turan.

Bu şartlarda A. Madrid´e giderek kurtuldu diyenleri anlamıyorum... Madem kurtulması gereken bir ortam vardı, neden sezon başında gitmedi, yeni mi anladı Türk medyasını ve futbol dünyasını? Başarı dileyenleri de anlamıyorum... Bu adamın başarısı mı önemli sizin için, Galatasaray´ın başarısı mı? Kendisini yetiştiren camiaya borcunu ödeyerek gitmek yerine takımını yüzüstü bırakarak gitmeyi tercih etti. Ötesi yok...

Belki kuruntu ama bana göre Selçuk İnan´a ödenen ücreti hazmedemedi, benden çok kazanan Türk oyuncu olmamalı dedi takımda.

Bu adamın başarısı mı önemli sizin için, Galatasaray´ın başarısı mı? Kendisini yetiştiren camiaya borcunu ödeyerek gitmek yerine takımını yüzüstü bırakarak gitmeyi tercih etti. Ötesi yok...

onur, bunları sen mi yazdın, senin hesaptan arkadaşın falan mı yazıyor : ))
şu foruma geldiğim günden beri bu cümleyi yazıyorum, kavga etmediğim kimse kalmadı..
keşke hagi zamanında da I love you Hagi diyeceğinize, önce Galatasaray diyebilseydiniz.
taraftarın gözünü kör eden bu sevgi olmasa, Galatasaray bu kadar yara almazdı.
bu taşın sana geleceğini bekliyor olmalıydın : ))

arda konusunda sıkıntı yok. ben hep yazıyorum. kewell, ışıl, arda, baros, andric, tutku , taurasi v.b farketmez. Bunlar gelir-gider , biz nereye gidelim ? Arda'ya başarılar.. Umarım herşey güzel olur. Galatasaray kimseye muhtaç değil. Biz yolumuza gideriz.

Yüzüstü bırakıp gitti lafını anlamıyorum. Lig başlamamış, adamı verdik, parayı aldık. Her şey normal. Arda yüzüstü bırakıp gittiyse Emre B. ne yaptı gitti..

Her futbolcunun gidişi olay.. Cana için bile olay çıktı burada. Galatasaraylıysak gelen-gidenden bağımsız Galatasaraylıyız.. Arda'ya şu transfer konusunda kızmak yersiz bence.

Menajer Ahmet Bulut'un sözleşme başlangıç tarihleri ve sözleşme bitiş tarihleri aynı gün olan 3 futbolcusu var:

arda turan - galatasaray a.ş. (01.03.2011 - 01.03.2013)
emre belözoğlu - fenerbahçe a.ş. (01.03.2011 - 01.03.2013)
gökhan gönül - fenerbahçe a.ş. (01.03.2011- 01.03.2013)

Şaşırdık mı ?

Emre, ben Hagi´ye güvendiğimi her fırsatta dile getirdim, hatta ilk gelişinde başarılı olduğunu ama yönetimin -özellikle Ergun Gürsoy- destek vermemesi nedeniyle başarısız göründüğünü ifade ettim. Hagi´nin ikinci gelişinde de sevindim çünkü takımdaki gruplaşmaları vs. görüp cesaretli davranarak temizlik yapacağını düşündüm. O ise etliye sütlüye pek karışmadan devam etmeyi tercih etti. Peki Onur bunun farkına vardığında niye hala Hagi´yi ısrarla savundun dersen, bir sebebi sendin. : ) O kadar ağır yazıyordun ki, bir taraftarın düşüncesinden ziyade karşılıklı bir husumet varmış gibi.

Konuya dönecek olursam; sezon başında Arda´nın Avrupa sevdası alevlendi, kendisiyle oturulup konuşuldu ve gitmeyeceğim dedi. Sonra bu karar çerçevesinde bir takım oluşturuldu, ona göre transferler yapıldı, yerli yabancı dengesi kurulmaya çalışıldı. Normal şartlarda sezonun başlangıç tarihinden sonra ansızın Arda ben gitmek istiyorum dedi, ve gitti. Bu yüzüstü bırakmak değilse, yüzüstü bırakmak nedir? Emre B. yüzüstü bırakmadı ki, resmen sattı.

onur, bunları sen mi yazdın, senin hesaptan arkadaşın falan mı yazıyor : ))
şu foruma geldiğim günden beri bu cümleyi yazıyorum, kavga etmediğim kimse kalmadı..
keşke hagi zamanında da I love you Hagi diyeceğinize, önce Galatasaray diyebilseydiniz.
taraftarın gözünü kör eden bu sevgi olmasa, Galatasaray bu kadar yara almazdı.
bu taşın sana geleceğini bekliyor olmalıydın : ))

arda konusunda sıkıntı yok. ben hep yazıyorum. kewell, ışıl, arda, baros, andric, tutku , taurasi v.b farketmez. Bunlar gelir-gider , biz nereye gidelim ? Arda'ya başarılar.. Umarım herşey güzel olur. Galatasaray kimseye muhtaç değil. Biz yolumuza gideriz.

Yüzüstü bırakıp gitti lafını anlamıyorum. Lig başlamamış, adamı verdik, parayı aldık. Her şey normal. Arda yüzüstü bırakıp gittiyse Emre B. ne yaptı gitti..

Her futbolcunun gidişi olay.. Cana için bile olay çıktı burada. Galatasaraylıysak gelen-gidenden bağımsız Galatasaraylıyız.. Arda'ya şu transfer konusunda kızmak yersiz bence.

Menajer Ahmet Bulut'un sözleşme başlangıç tarihleri ve sözleşme bitiş tarihleri aynı gün olan 3 futbolcusu var:

arda turan - galatasaray a.ş. (01.03.2011 - 01.03.2013)
emre belözoğlu - fenerbahçe a.ş. (01.03.2011 - 01.03.2013)
gökhan gönül - fenerbahçe a.ş. (01.03.2011- 01.03.2013)

Şaşırdık mı ?
Yani bu sonuctan sunu mu anliyalim, TR´ye geri dönerse sayet, FB´ye gider mi arkadas?

B_10789_B.jpg

Güle Güle Arda Turan

İstanbul’da 30 Ocak 1987 günü dünyaya gelen Arda Turan, gözünü Galatasaray’da açtı.

Florya Metin Oktay Tesisleri’ne ilk adımını 13 yaşındayken atan Arda, çocukluk hayalini gerçeğe dönüştürebilme imkânına sahip olmanın sevincini henüz o günlerde yaşamaya başlamıştı. Altyapı kategorilerinde bir süre forma giydikten sonra 2003 yılında, o zamanki adıyla, PAF Ligi’nde boy gösterdi. Galatasaray’ın 1986-87 doğumlu oyunculardan kurulu takımının sağ ve sol kanadında gösterdiği performans ise O’nu “gelecek vadeden yetenek” başlıklarının ana kahramanı yapmak için yeterli sayılırdı.

Arda Turan, bir gün Galatasaray Tarihi’nin önemli bir bölümünün yazıldığı Ali Sami Yen Stadı’na Galatasaray Kaptanı olarak çıkacaktı. Orada goller atacak, tribünlere koşacak, takımının attığı golde yedek kulübesinden çıkacak, mutluluğunu sahadaki takım arkadaşlarıyla paylaşacaktı. Ancak O’nun Ali Sami Yen Stadı’ndaki ilk fotoğrafı, çok daha öncesinde, 2000-2001 sezonunda çekilmişti. Kariyerinin ilerleyen bölümünde teknik direktörlüğünü yapacak olan Gheorghe Hagi’nin 28 Nisan 2001 günü Adanaspor’a attığı golde kadraja giren Arda Turan, sol elinde o gün maç esnasında topladığı toplardan birini tutuyor, sağ elini ise yumruk yapmış şekilde havaya kaldırarak golün sevincini yaşıyordu.

Ali Sami Yen Stadı: İlk Heyecan
Arda Turan, Galatasaray’daki ilk profesyonel maçına 22 Ocak 2005 günü İzmit İsmetpaşa Stadı’nda Bursaspor’a karşı çıktı. Karşılaşmanın bitimine 30 dakika kala Ayhan Akman’ın yerine oyuna dâhil olan Arda, Ali Sami Yen Stadı’ndaki ilk heyecanı ise biraz beklemek durumunda kalıyordu. Ancak dört ay sonra oynanan Denizlispor maçında bu defa Ergün Penbe ile yer değişen genç oyuncu, yaklaşık 25 dakika boyunca hayalini yaşayacaktı.

Galatasaray altyapısından profesyonel olan Arda, PAF Ligi’nde oynamayı sürdürüyordu. 2005-06 sezonunun ikinci yarısında Manisaspor’a kiralandığında ise yeteneklerini artık tüm ülkeyle paylaşacaktı. Ege kulübünde başarıyla tamamladığı yarım sezonun ardından yuvasına dönen Arda Turan, 9 Ağustos 2006 günü gerçekleşen Mlada Boleslav maçında çıtayı biraz daha yukarı taşıyordu. Karşılaşma öncesindeki muhtemel 11’lerin hemen hiçbirinde ismi geçmeyen “genç yetenek”, santrada Galatasaray’ın sol kanadındaki yerini almıştı. Özgüveni o kadar yüksekti ki, bir saat içinde iki gol atmakla kalmamış, izleyenleri de kendisine hayran bırakmıştı. Galatasaray altyapısının ürünü, altyapıdan çıkan bir başka Galatasaraylı olan Sabri Sarıoğlu’na yaptığı asistle geceyi sonlandırıyordu.

2007-08 Sezonu: Şampiyon Galatasaray
Galatasaray’ın en iyi sezonu değildi. Ancak Arda Turan, bireysel gelişimini sezon boyunca sürdürecekti. Eylül 2006’da Anfield deplasmanındaki Liverpool maçı performansıyla uzun süre hayranlıkla hatırlanan Arda, sezonu sekiz gol ve 10 asistle tamamlıyordu. Takımdaki ilk tam sezonunda, 19 yaşındaki bir oyuncu için oldukça başarılı bir grafik sayılırdı. Sezon boyunca 36 maça çıkmıştı. Ve bir sezon sonrası için son derece net sinyaller vermişti.

Galatasaray, 2007-08 sezonunda lig şampiyonu oldu. Arda ise şampiyonluğa yedi gol ve 14 asistlik katkı sağladı. Ligin o sezon deplasmandaki son maçında Sivasspor ağlarını üç defa havalandıran 21 yaşındaki oyuncu, toplamda 44 maça çıktı, sekiz gol attı, 18 asist yaptı. Arda Turan, ulusal düzeydeki başarısını aynı sezonun sonunda yapılan 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na da taşıdı. Türkiye’nin yarı finale çıktığı turnuvanın grup aşamasında İsviçre’ye attığı son dakika golünün ardından Çek Cumhuriyeti karşısında gerçekleştirilen geri dönüşe bir golle katkıda bulunan yıldız oyuncu, Hırvatistan maçındaki seri penaltı atışlarında da hata yapmayarak kalitesini kanıtladı. 2008 yılı boyunca 13 defa milli formayı giydi, dört kez gol sevinci yaşadı.

Galatasaray Kaptanı Arda Turan
Galatasaray, 2008-09 sezonuna Türkiye Süper Kupası’nı kazanarak başladı. Sezon içinde UEFA Avrupa Ligi’nde dördüncü tura kadar yükselen Galatasaray’da toplam 46 maça çıkan Arda, sezonu 11 gol ve 25 asistle tamamladı. Altyapı kariyeri boyunca 6 numaralı formayla mücadele eden genç oyuncu, profesyonel düzeyde düzenli olarak oynamaya başladığı 2006-07 sezonundan itibaren üç yıl boyunca 66 numaralı formayı giymişti.

Arda Turan, 10 Temmuz 2009 günü Galatasaray Kaptanlığı’na getirildi. Ve kendisine 10 numaralı forma verildi. Sezona oldukça iyi başlayan Galatasaray’da yeni görevine alışan Arda, ilk altı haftada takımının gösterdiği başarılı performansta önemli rol oynadı. Sezon sonunda hedeflediği yerde olamayan Galatasaray adına 47 maçta forma giyerek kariyer rekorunu geliştiren Kaptan, sezon boyunca 11 gol ve 25 asistle oynadı. Milli Takım’ın değişmez ismi olan Arda Turan, 2010-11 sezonunda ise yaşadığı talihsiz sakatlıklardan dolayı Galatasaray için 21 defa sahaya çıkabildi, sekiz gol attı, beş asist yaptı.

Teşekkürler Arda Turan
Arda Turan, altyapısından yetiştiği, 11 sene boyunca formasını giydiği, 22 yaşında kaptanlığa yükseldiği Galatasaray’dan 9 Ağustos 2011 günü İspanya’nın köklü kulüplerinden Atletico Madrid’e transfer oldu.

Arda Turan’a verdiği tüm emekler için teşekkür eder, devam eden kariyeri boyunca kendisine üstün başarılar dileriz.

Zamanlama, gidiş doğru olmayabilir, biraz kızmış da olabilirim ama ben hala ''galatasaraylı'' Arda turan diye düşünen, senin için ne hayırlısı ise onun olmasını isteyenlerdenim.

Yolun açık olsun ''KAPTAN''..

Bundan 5 sene (+ 1 gün) önce, bir yaz günü otelde tanışmıştım Arda'yla. FM hastası olduğumdan dolayı genç oyunculara ayrı bir sempatim olduğundan Arda'ya da ilk günden itibaren büyük bir sempati beslemeye başlamıştım. Kaptan olduğu ve 10 numarayı taşımaya başladığı dönemde de yine en çok sevinenlerden biriydim. Artık bizim de bir bayram adamımız vardı. Genç yaşında kaptan olan, Metin Oktay'ın giydiği "10" numarayı sırtına geçiren Türkiye'de yetişen gelmiş geçmiş en yetenekli oyunculardan biriydi Arda Turan benim gözümde. Kaptandan çok abi gibi olmuştu gözümde. Sonra o meşhur sinema kapatma olayı, derken UltrAslan'ın tepkisi; UltrAslan'dan en nefret ettiğim gün. Sonun başlangıcı...

Adnan Polat kaptanlığı verdiği için çok eleştirildi. Ancak bence burda eleştirilmesi gereken kaptanlığı vermesinden çok kaptanlığı verdikten sonra arkasında durmamasıdır. Biraz uç bir örnek belki ama Chelsea'nin, kaptanı John Terry eski takım arkadaşı Wayne Bridge'in sevgilisiyle birlikte olduktan sonra kaptanının arkasında nasıl durduğu önemli bir örnek. 10-11 yaşlarında kulübe adım atmış, son derece yetenekli, insani ilişkileri çok iyi olan ve Galatasaraylılığından şüphe duyulmayacak bir adama kaptanlık vermek bu kadar eleştirilmemeli. Ancak keşke Adnan Polat Arda'yı medyadan ve taraftardan koruyabilseydi. Ya da en azından başında Fatih hoca olsaydı bunların hiç biri olmazdı.

Buraya kadar Arda'nın haklı olduğu taraflar, Arda için bardağın dolu tarafı... Ancak bardağın boş tarafı maalesef daha büyük. 1.5 senedir kendi standartlarında oynadığı maç sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen "kaptan" , dibe vuran takımını yeni ve umut dolu bir yeniden başlangıca rağmen "yarı yolda bırakıyor" Eğer Arda Haziran başında kalkıp "Ben gidicem, kimse ısrar etmesin" dese, "yolun açık olsun" derdim. Ancak Arda Ağustos ortasında takımdan ayrılmaya karar verdi. Fatih hocayı, taraftarı ve en önemlisi kaptanlığını yaptığı Galatasaray'ı yarı yolda bıraktı. Arda kendisi gidip yönetime "Benim alacağım bu sene önemli değil, ben bu takımın kaptanıyım, eğer Avrupa'ya gidemediğimiz için oyunculara vereceğimiz ücret artacaksa artsın, takım içi dengeleri bozmaması için arkadaşlarımla da konuşurum" diyeceğine "Yıllık 4 milyon € vermezseniz ben gitmek istiyorum" diyor. Ayrılma isteğinin daha yeni çıkmasını da yabancıların aldığı paraya takılmasına bağlıyorum, yazılanlar da söylediklerimle uyuşuyor maalesef.

Olaya saha içinde bakmıyorum, yarın Arshavin gelir, Arda'nın yokluğunu aramayız. Benim ağrıma giden kayıtsız şartsız destek verdiğim kaptanımı, ibne basının ayak oyunlarıyla Galatasarayımdan koparması. Kaptanım da maalesef bu olayda basın kadar olmasa da suçlu. Burdan aldığım ders ise ne olursa olsun, kaptan Servet dışında kim olursa onun kayıtsız şartsız arkasındayım. Eğer Sabri kaptan olursa onu da 3-5 ergene yedirirsem şerefsizim.