Aslantepe'ye Basketbol Salonu Projesi

Riva peşkeş çekilip böyle salon yapılacaksa istemem.

Hayır zaten yapılsa ne olacak maçlara kaç kişi gidiyor da salon istiyoruz anlamıyorum.

Ekli dosyalar

• XoQV63.jpg
    XoQV63.jpg
    51.9 KB · Görüntüleme: 30
  • zVP8M7.jpg
    zVP8M7.jpg
    53.3 KB · Görüntüleme: 28
  • Spaladium_Arena_empty.jpg
    Spaladium_Arena_empty.jpg
    83.9 KB · Görüntüleme: 29
3000 kisilik diyen arkadaşlara katılmiyorum. Nitekim euroligde seyirci ortalamamiz 6000-7000 bandindaydi. En az 10000 kisilik bana sararsaniz 15000 kisilik olmali

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar salonu sadece salon sporları için düşünmeyin. Bunun konseri, envai çeşit gösterisi var. Neden sadece spor temelli düşünüyorsunuz.

Arkadaşlar salonu sadece salon sporları için düşünmeyin. Bunun konseri, envai çeşit gösterisi var. Neden sadece spor temelli düşünüyorsunuz.

Abi bizimkiler beceremez o kadar organizasyonu . Klübün su adası var oradan bile katkı alamıyoruz kaldı ki basket sahasından alalım.

Yine birilerine peşkeş durumu güzel araziyi verecekler , bize de sus payı stat yapacaklar oldu bitti. 3. köprü yapılıyor arazinin değeri artıyor ama bizimkilere elden çıkarmayı düşünüyorlar çok enteresan

TT Arena yapilmadan oncede ayni masali okudu herkes, konser olacakmis, aktivitesi bolmus. Stadi AKP kullandi, yalansa yalan deyin.

Yapsinlar 12.000 kisilik arttirilabilir kapasiteli Ipekci'nin modernize edilmis halini yeterli olur bize.

Biz açıldığından beri TT Arena'nın üst kullanım hakkını alamadık. Bu yüzden organizasyon yapamıyoruz. Alsaydık yapabilirmiydik, orası ayrı konu...

Utandım "salon 10bin kişilik olsun" laflarından:(( hep aynı güdüklük illa ki patlıyor yüksek sesle anlatıyor. Bir de bunu mantıklı uslamlamalarla süslüyorlar:) Abicim ASY yıkılacağı zaman "arena 30bin kişilik olsun! Dolduramayız 50bin kişilik stadı" diyen de bu kafaydı:( Ne oldu? 2 sene önce 46bin kombine sattık! GErçi İpekçi'de oynamayalım Ahmet Cömert tam bize göre diyen de aynı kafa yapısının ürünüydü:( Rica edeceğim güdük düşünmeyin. Hele ki stadın yanında olan bir salonda 3 sene sonra bilet bulamayacak hale geliriz. Önemli olan stadın bulunduğu mevkiyi 7/24 kullanacak hale getirebilmek. İnsanların ayakları o bölgeye alışırsa Maç olmasa bile o bölgeye gitmeye başlarlarsa (bunun için cafeler restoranlar ve sinema vs tarzı şeyler de eklenebilmeli)

Ben iyi planlanmış bir salondan GS'ın çok para kazanacağını düşünüyorum. Sadece salon adı ile değil organizasyonlarla gelecektir gelirler. Arena'da neden yapılmıyor demeyin. Arena'da bir kez yapıldı zemin bozulunca tepki çok oldu. Salonda ise bu tarz zemin bozulması olmayacağından gelir artacaktır. Haftanın 7 günü orada maç ve konser etkinlikleri olacaktır. Üstelik Basketbol dışında voleybol branşının kalkınması da böylece sağlanır. Anadolu yakasına maça gitmiyor insanlar. O bölgeyi GS'lılaştırmak GS'a gelir yaratmak için salon büyük görev üstlenecektir.

Salondan beklentim ise tabii ki koltukların sahaya yakın olması. FB'nin slaonu gibi salonun alt katı VIP üst katı normal olmamalı. Aynı ipekçi'de kullandığımız usülde salonun bir tribünü VIP olmalı ama diğer tribün tek katlı olabilmeli. Ki en azındna 1 tribünden baskıyı devam ettirebilmeli. Localar olmalı Salonda bir Sinema/gösteri salonu olmalı (normal günler aktiviteleri için) ve en önemlisi salonda veya yanında 6-7bin araçlık otopark olmalı! TT Arena yapılırken çk dememize rağmen 3800 araçlık otopark yapıldı (52bin kişilik stada) Ama salon için otopark yapılırken o park kapasitesini arttırmak ayrıca futbolmaçına arabasıyla gelenleri de rahatlatacaktır!

Rİva arazisini aranızdan gören olduğunu sanmıyorum. Bİz 2005 gibi gitmiştik zor bulduk araziyi:)) Gİtmediğin yer senin değildir. Rİva bizim bizim de ne oluyor. Yani 100bin TL borcun var 150binliralık evin var 5000 TL maaş alıyorsun her ay bankaya 8000 TL ödüyorsun borcunu kapatmak için diye düşün:) Tabii aldığın maaş yetmeyince başka bankalardan para çekiyorsun her ay:( Aynı buna benziyor GS'ın durumu. Sen Sat o evi borcunu kapa. Sonra kalan 50bin TL'yi ana para verir bankadan kredi çeker yeni ev alırsın kendine! Yani GS zamanında bu Rİva'yı elden çıkarsaydı (2011 çok uygundu buna) borcunu temzileyecek kalan ve şu an bankalara ödediği borç faizi parayla yeni rivalar satın alabilirdi. Fırsat maliyetlerini kaybettik:(

Yönetimden ben, yaptıkları çalışmalar için çok memnunum. Yalnız vizyon sorunları var. Keşke bir reklamcı veya PR şirketiyle anlaşsalar. Taraftarın çoğunun Aysal'ı sevme nedeni psikolojik avatajları GS'ın lehine çevirecek netlikte ve sertlikte şikecilere mesaj verebilmesiydi! Ama GS kazanında herkesi öğütürler.FB'lisi bol bir camiadır GS:) Yeni yönetim o anlamda iyi niyetle masrafları minimize ederek çalışmaya devam ediyor. Yaptıklarını anlatabilseler o gazı da verebilseler anlaşılacak yararı:) Kendi payıma tek itirazım hala Hamza ile devam ediyor olmaları! Onda da elleri zayıf! 3 kupa almış hocayı direk gönderemezsin:(

İnşallah şu salon olayına çabuk başlanır. GS'ın artık kaybedecek bir dakikası yok özellikle amatör sporlarda! FBgibi memleketin parasını çarçur edip her sene 30-35milyon euro harcayıp 15 yılda ancak kalabildikleri F4'ü düşününce acele edilmesi gerektiğini daha iyi anlıyorum. aynı şartları biz daha önce yakalamış olsaydık şu an en az 2 LE kupamız müzedeydi!

TT Arena yapilmadan oncede ayni masali okudu herkes, konser olacakmis, aktivitesi bolmus. Stadi AKP kullandi, yalansa yalan deyin.

Yapsinlar 12.000 kisilik arttirilabilir kapasiteli Ipekci'nin modernize edilmis halini yeterli olur bize.

Stadların konser tarzı işkere kullanılmasına karşıyım çünkü zaten adam akıllı zemin yok birde üstüne platform tarzı şeyler kurulduğu zaman iyice gidiyor partinin kullandığı konusunda ise katılıyorum size...

Salon yapılırsa kesinlikle Abdi İpekçi gibi bench arkası taraftar olmalı çünkü taraftar takımı ateşliyor o şekilde olursa...

Bizim forumda karşı görüş varsa hemen o aşağılanma ile yere çekilmeye çalışılıyor. 10 tl olan bileti alıp adam maça gitmiyor hala bilet bulunamaz lafları ediliyor çok enteresan. Hep mi kendiniz doğrusunuz arkadaş

Sühan beyin dediklerine kısmen katılıyorum. Salon yapılması ve tt arena nın yanında yapılması, o bölgeyi takımımız ile anılması çok önemli. Hele birde aynı güne 3 maç peşpeşe gelirse Sühan beyin dediği gibi o salonda boş yer kalmaz. Düşünsenize sabah çıkıyorsunuz 1 de bayan basket maçı, 4 de erkek basket maçı ve 7 de futbol takımı maç. Sabahtan akşama kadar vakit geçircek bir alan olur. Bu da maddi olarak takımımıza yüksek gelirler getirir.

Bizim forumda karşı görüş varsa hemen o aşağılanma ile yere çekilmeye çalışılıyor. 10 tl olan bileti alıp adam maça gitmiyor hala bilet bulunamaz lafları ediliyor çok enteresan. Hep mi kendiniz doğrusunuz arkadaş

Karşı görüşte olanlar için yazdığınız cümleye katılıyorum; Ancak salon konusunda ki düşüncelerinize katılmıyorum. Aslantepeye yapılacak arena salonu takımımıza hem gelir hem de taraftar konusunda büyük katkı sağlayacağına inanmaktayım. 10 TL gitmeyen taraftar özellikle futbol maçlarına denk geldiğinde kesinlikle gider. Hele salon konusunda iyi organizasyonlarla daha büyük taraftarları salona çekebiliriz.

Utandım "salon 10bin kişilik olsun" laflarından:(( hep aynı güdüklük illa ki patlıyor yüksek sesle anlatıyor. Bir de bunu mantıklı uslamlamalarla süslüyorlar:) Abicim ASY yıkılacağı zaman "arena 30bin kişilik olsun! Dolduramayız 50bin kişilik stadı" diyen de bu kafaydı:( Ne oldu? 2 sene önce 46bin kombine sattık! GErçi İpekçi'de oynamayalım Ahmet Cömert tam bize göre diyen de aynı kafa yapısının ürünüydü:( Rica edeceğim güdük düşünmeyin. Hele ki stadın yanında olan bir salonda 3 sene sonra bilet bulamayacak hale geliriz. Önemli olan stadın bulunduğu mevkiyi 7/24 kullanacak hale getirebilmek. İnsanların ayakları o bölgeye alışırsa Maç olmasa bile o bölgeye gitmeye başlarlarsa (bunun için cafeler restoranlar ve sinema vs tarzı şeyler de eklenebilmeli)

Ben iyi planlanmış bir salondan GS'ın çok para kazanacağını düşünüyorum. Sadece salon adı ile değil organizasyonlarla gelecektir gelirler. Arena'da neden yapılmıyor demeyin. Arena'da bir kez yapıldı zemin bozulunca tepki çok oldu. Salonda ise bu tarz zemin bozulması olmayacağından gelir artacaktır. Haftanın 7 günü orada maç ve konser etkinlikleri olacaktır. Üstelik Basketbol dışında voleybol branşının kalkınması da böylece sağlanır. Anadolu yakasına maça gitmiyor insanlar. O bölgeyi GS'lılaştırmak GS'a gelir yaratmak için salon büyük görev üstlenecektir.

Salondan beklentim ise tabii ki koltukların sahaya yakın olması. FB'nin slaonu gibi salonun alt katı VIP üst katı normal olmamalı. Aynı ipekçi'de kullandığımız usülde salonun bir tribünü VIP olmalı ama diğer tribün tek katlı olabilmeli. Ki en azındna 1 tribünden baskıyı devam ettirebilmeli. Localar olmalı Salonda bir Sinema/gösteri salonu olmalı (normal günler aktiviteleri için) ve en önemlisi salonda veya yanında 6-7bin araçlık otopark olmalı! TT Arena yapılırken çk dememize rağmen 3800 araçlık otopark yapıldı (52bin kişilik stada) Ama salon için otopark yapılırken o park kapasitesini arttırmak ayrıca futbolmaçına arabasıyla gelenleri de rahatlatacaktır!

Rİva arazisini aranızdan gören olduğunu sanmıyorum. Bİz 2005 gibi gitmiştik zor bulduk araziyi:)) Gİtmediğin yer senin değildir. Rİva bizim bizim de ne oluyor. Yani 100bin TL borcun var 150binliralık evin var 5000 TL maaş alıyorsun her ay bankaya 8000 TL ödüyorsun borcunu kapatmak için diye düşün:) Tabii aldığın maaş yetmeyince başka bankalardan para çekiyorsun her ay:( Aynı buna benziyor GS'ın durumu. Sen Sat o evi borcunu kapa. Sonra kalan 50bin TL'yi ana para verir bankadan kredi çeker yeni ev alırsın kendine! Yani GS zamanında bu Rİva'yı elden çıkarsaydı (2011 çok uygundu buna) borcunu temzileyecek kalan ve şu an bankalara ödediği borç faizi parayla yeni rivalar satın alabilirdi. Fırsat maliyetlerini kaybettik:(

Yönetimden ben, yaptıkları çalışmalar için çok memnunum. Yalnız vizyon sorunları var. Keşke bir reklamcı veya PR şirketiyle anlaşsalar. Taraftarın çoğunun Aysal'ı sevme nedeni psikolojik avatajları GS'ın lehine çevirecek netlikte ve sertlikte şikecilere mesaj verebilmesiydi! Ama GS kazanında herkesi öğütürler.FB'lisi bol bir camiadır GS:) Yeni yönetim o anlamda iyi niyetle masrafları minimize ederek çalışmaya devam ediyor. Yaptıklarını anlatabilseler o gazı da verebilseler anlaşılacak yararı:) Kendi payıma tek itirazım hala Hamza ile devam ediyor olmaları! Onda da elleri zayıf! 3 kupa almış hocayı direk gönderemezsin:(

İnşallah şu salon olayına çabuk başlanır. GS'ın artık kaybedecek bir dakikası yok özellikle amatör sporlarda! FBgibi memleketin parasını çarçur edip her sene 30-35milyon euro harcayıp 15 yılda ancak kalabildikleri F4'ü düşününce acele edilmesi gerektiğini daha iyi anlıyorum. aynı şartları biz daha önce yakalamış olsaydık şu an en az 2 LE kupamız müzedeydi!

( Kendi payıma tek itirazım hala Hamza ile devam ediyor olmaları! Onda da elleri zayıf! 3 kupa almış hocayı direk gönderemezsin )

Sezon başı zamanı olarak haklısın gönderemezdi,hem bende zaten gönderilmesi taraftarı değilde 2-3 yıl hem Ligte hemde özellikle Avrupa maçları adına tecrübe kazanması için önüne tecrübeli,isim yapmış yerli veya yabancı bir hoca getirilmesi taraftarıydım o hocanın sözleşmesi bitincede tecrübesi artmış kendini geliştirmiş bir Hamza hoca iş başı yapar ve yıllarca takımın hocalığını yapar diye düşünmüştüm.

Meğer hem yönetimin hemde Hamza'nın planları başkaymış,istifa etmeden önce C.Tanman'la beraber organize bir şekilde üçü birden ( D.Özbek,Tanman ve Hamza ) sırasıyla hemen her gün kendilerine uzatılan her mikrofona konuşup denge,kendi evlatlarımız gibi saçma ve sinir bozucu laflarla biz taraftarı gerçekten sinirlerimizi gerdiler ve taraftarı aptal yerine koyup yalanları vede oyalamalarla koca transfer sezonunu heder ettiler Hamza zaten kredisini sezon başlamadan tüketmişti aslındada sezon başlayıp maçlar oynandıkçada yaptığı açıklamalarının tersine yaptıklarıyla çelişkiye düştüğünü biz görüyordukta kendisi ve yönetim bunu umursamadılar bile,maçlarda gidişata göre değilde maçlardan önce kafasında kurguladıklarını uyguladığını hala görüyoruz resmen futbolcular arasında ayrımcılık yapıyor ve forma adaletini uygulamıyor.

Bir sürü örnek yazabilirim yani Hamza benim gözümde artık bırak A takımın hocası alt yapı takımlarının hocası bile olamaz o kadar itici hale geldi,3 kupa alması olayı zaten fazlasıyla abartılı takımdaki kaliteli yabancılarımız olmasa yetenekleri sınırlı ve hala kolladığı yerlilerle o kupaları değil ona ancak sapını gösterirlerdi.:(

Kesinlikle Arena'nin yanina yapilmasi gerekli heleki ayni gun icinde hem basketbol hemde futbol maclarinin oldugu zamanlar mac saatleride cakismazsada daha cok taraftar gelecektir eminim. Birde salonun icinde sinema salonu gibi restorant gibi cafe gibi yerler yapilirsa insanlar icin cekici bi yer haline getirebilirlerse eminim ki cok daha kalabalik maclar olucaktir.
Salon bu arada minumum 15.000 kisilik olmali ve en azindanda 3-4bin arttirilabilir sekilde planlanilmis olmaliki duruma gore ileride kapasiteyi arttirabilelim. En onemli olansa taraftarla butunlesilebilecek atmosferi takima hissettirebilecek rakip takimlari baski altina alinabilmesi icin en iyi sekilde koltuk duzenlemeleri yapilmali. Nba'deki gibi yaparlarsa yalniz super olur.

Başkan nın salon projesiyle ilgili ciddi söylemleri olmuş 13 - 14 bin kişilik kapasiteden bahsetmiş ufak düzenlemelerle kapasite 15 bin olabilir salon projesinin çizimleri de var haberde, pek ben bir çıkarım yapamadım mimarisiyle ilgili ama bu işten anlayan arkadaşlar gözünde canlandırma yapabilir Umarım önümüzde ki yaz inşaat başlar bu işte stadyum işine benzemez

Dursun Özbek'ten Galatasaray'a iki müjde - Ligtv.com.tr

Bu projeler güzel ama uzunca bir süre kendini amorti etmesini bekleyeceğiz yani yapıldığı gibi bize artı bir gelir getirmeyecek ya da daha doğrusu çok yüksek gelirler beklememekte yarar var.

Galatasaray basketbolunun geleceği bu projedir. İsterse z10bin kişilik olsun çok da sorun değil ama stadın yanına ne olursa olsun böyle bir proje hayata geçirilmelidir. Artık sponsorla mı yapılır, biz mi gireriz işin altına bilemiyorum ama daha fazla bekleme lüksümüz yok. Gerekirse 10 sene takım bütçesi 1m euroya düşsün, takım 6 amerikalıdan oluşsun ama en azından 10 sene sonrayı, gelecek jenerasyonları kurtaralım.