Aslantepe'ye Basketbol Salonu Projesi

Eğer bu proje gerçekleşirse Dursun başkan büyük bir iş yapmış olur. Gerçekten bizim için çok önemli bir proje hele birde cebimizden para çıkmadan yapılırsa süper olur.

Bu salon mevzusu arada ısıtılıp önümüze getiriliyor. Dikkat çekmek ya da dikkat dağıtmak için yapılan, gerçeklikten uzak bir hamle gibi geliyor. Aslantepe'ye salon yapılabilir, yerinden bağımsız kendi salonumuzun olması çok da güzel olur ama bu vizyonda bir ekip yok ve bunu destekleyecek maddi bir alt yapı da yok. Sponsora bel bağlamamak gerektiğini geçtiğimiz 2 yılda öğrendik.

Bu başlık açılalı 8 sene olmuş ve ilk sayfa yorumlarına bakılırsa Adnan Polat söz vermiş :)

Hayali proje.Basket takımına 5m bütçe ayıramayan kulüp nasıl salon yapacak,hadi yaptı,ne gereği var.İddialı bir takım kuramayan kulüp yeni salonda ne yapmayı amaçlıyor olabilir.
Önce euroleague'in istikrarlı ve iddialı bir takımı olalım,sonra salon düşünürüz.Şimdilik Abdi İpekçi yeter bize.

İddialı takım olmak için ekonomik gücün olması gerekiyor. Salon projesi hayata geçmeden de bizim takımdan çok şey beklemek hayal. Mehter takımı gibi gider takım. Keşke salon projesi hayata geçer. Bir arkadaş forumda yazmış. Bu proje 8 senedir var diye. İşte sorunda bu biz proje yapıyoruz; ancak icraata gelince olmuyor. İnş bu yönetim yapar demekten başka bir söz yazamıyorum. Otel projesi ilerliyor. Belki de bu proje de hayata geçebilir.

Yapar mı yapamaz mı bilemem. Ama yaparsa kedi olalı bir fare tutacak hemde büyük bir fare tutup GS tarihine geçecek. Bence Dursun Başkan bu fırsatı kaçırmamalı. Şu ana kadar çok yanlışları oldu ama bu salonu yaparsa günahlarının büyük bölümünü örter...

İtiraf ediyorum, yeni salon fikrinin ortaya atıldığı ilk günlerde çok istiyordum, hele de stadın yanına yapılacak bir salonu. Yalnız zaman içinde İpekçi´de hissettirilen aidiyet duygusu ve salondaki hava duygu karmaşası yaratmaya başladı bende.

İtiraf Ediyorum! Elbette Abdi İpekçi bir Ali Sami Yen değil ama ondan esintiler sunan son mekan benim gözümde. Ali Sami Yen´in üstüne Abdi İpekçi´yi de kaybetmek korkutuyor beni.

Galatasaray Futbol Takımında ne zaman kriz çıksa, salon projesi koz olarak sürekli öne atılır. Otel yapılıyormuş güya, iyi güzel vs. derken bir anda öğreniyoruz ki Denizbank, Otele ipotek koydurmuş. Sözde 5 milyon dolarlık gelirin yarısı Denizbank'a gidiyormuş. Eee ne anladık bu işten? Galatasaray'ı senede 2.5 milyon dolar mı kurtaracak?

Aslantepe'nin yanına salon yapacaklarmış da, taraftarlar basketbol maçından çıkıp futbol maçına gidecekmiş. Allah allah. Bu işin Euroleague'i yok, Eurocup'u yok da, sürekli futbol maçlarıyla aynı güne koyduracaklar.

Bu salon işi bana tamamen, saptırma geliyor. Çok da umut bağlamıyorum.

Son düzenleme:
Yapar mı yapamaz mı bilemem. Ama yaparsa kedi olalı bir fare tutacak hemde büyük bir fare tutup GS tarihine geçecek. Bence Dursun Başkan bu fırsatı kaçırmamalı. Şu ana kadar çok yanlışları oldu ama bu salonu yaparsa günahlarının büyük bölümünü örter...

HİÇ BİR GÜNAHINI ÖRTMEZ VE YALANLARINI AFFETTİRMEZ ayrıca bir kısmı beceriksizliklerinden kaynaklanan sorunlar vede krizlerin ortasında kulağa hoş gelen vaadler vermeye devam ediyor adamın suratına baksan yalanlar akıyor o kadar tiksiniyorum artık,kulüp başkanı camia ve taraftar ile bu kadar yalan söyleyerek dalga geçmemeli vede duygularla oynamamalı bunun içinde güvendikleri dalları taraftar nezdinde adeta devrim yaparak budamalı başka türlü taraftarı ciddiye alacakları yok./:)

Salon bir anca önce yapılmaya başlanmalı. Aslantepe'de yeni salon bittiğinde salonun düzenli loca-kombine gelirleri ve buna ek olarak iyi bir sponsor eklendiğinde her zaman yukarıları hedefleyen bir takım olacaktır. Salon olmadan bunlar olmaz.

Bu salon mevzusu arada ısıtılıp önümüze getiriliyor. Dikkat çekmek ya da dikkat dağıtmak için yapılan, gerçeklikten uzak bir hamle gibi geliyor. Aslantepe'ye salon yapılabilir, yerinden bağımsız kendi salonumuzun olması çok da güzel olur ama bu vizyonda bir ekip yok ve bunu destekleyecek maddi bir alt yapı da yok. Sponsora bel bağlamamak gerektiğini geçtiğimiz 2 yılda öğrendik.

Bu başlık açılalı 8 sene olmuş ve ilk sayfa yorumlarına bakılırsa Adnan Polat söz vermiş :)

Bugünkü açıklama da gösterdi ki bir 8 sene daha bekleriz salon için.

Galatasaray Futbol Takımında ne zaman kriz çıksa, salon projesi koz olarak sürekli öne atılır.

Kimse sormuyor, salon yapıyorsun ama salonda oynayacak takımın ileriye yönelik projesi nedir? Bugün Ergin Ataman gitse hangi koç gelecek? Adayları tahmni etmek çok zor değil, o adaylara da değil yeni salon, Ayhan Şahenk bile layık değil.

Otel yapılıyormuş güya, iyi güzel vs. derken bir anda öğreniyoruz ki Denizbank, Otele ipotek koydurmuş. Sözde 5 milyon dolarlık gelirin yarısı Denizbank'a gidiyormuş. Eee ne anladık bu işten? Galatasaray'ı senede 2.5 milyon dolar mı kurtaracak?

Aslantepe'nin yanına salon yapacaklarmış da, taraftarlar basketbol maçından çıkıp futbol maçına gidecekmiş. Allah allah. Bu işin Euroleague'i yok, Eurocup'u yok da, sürekli futbol maçlarıyla aynı güne koyduracaklar.

Bu salon işi bana tamamen, saptırma geliyor. Çok da umut bağlamıyorum.

Kendi cevabımı kendim vermişim zaten. Salon yapacağız ama takım yok :) 2 seneye fosillerin kongresi pilav günü falan yapılır heralde :)

Salon projesinin gerçekleşeceğine inanan var mı? Güya Galatasaray tarihinin gördüğü en büyük sponsorla anlaşmışlardı...
Ne güzel...bu vizyonla devam edersek en iyi ihtimalle Trabzon, Beşiktaş ayarı bir takım oluruz...

Allah aşkına yapma başkan,ben anladım,yine bu işten bizi rezil edecek sonuçlar çıkacak,aman sen yapma ama bir öneri Galatasaray Düğün Salonu büyük başkanımızın gerçekleştirebileceği bir proje,önemli gelirde sağlarız,başkanımıza tam destek,otelimizde oluyor,2016'da zararımızda 10 milyon € civarına düşecek,basket şubesini de kapattık mı düzlüğe çıkarız,Dursun Başkanla güzel günler yakın

Erkek basket takımı bütçesi 3 milyona düşecek, bayanlar ne olacak belli değil ama çok amaçlı bir muhteşem bir salonumuz olacakmış, yersen !

Konuya yaklaşık 2 yıldır girdi yapılmamış zaten benimde aklıma bugün hizmete giren yeni Voleybol salonumuzdan (Daikin Park) sonra geldi bu basketbol salonunun durumu nedir diye, Son yapılan açıklamalara bakılırsa Gençlik ve Spor genel müdürlüğü ile anlaşılmış, İnşaatı yapacak firmada Dumankaya olacak gibi duruyor, Söylenene göre bir önceki hayata bir türlü geçemeyen proje üzerinden yürüyeceklermiş, O projeye model olan salonun Chicago Bulls’un maçlarını oynadığı United Center olduğu yazıyordu, Kapasite 13.000 kişi deniyor umarım çok uzatmadan bu işe başlanır..