Basketbol Süper Ligi 8. Hafta | Galatasaray Nef - Fenerbahçe Beko

Beko (Ali Koc) Fenerbahcenin branslardaki cogu sponsorlar zaten Koc Grubuna ait. Yani bunlari sponsor olarak görmek bana göre sacma.
Fenerbahce basketbolda dogus grubu yillik 11 milyon euro para veriyormus cekilmis. Adidastan gelen yillik 8 milyon euro varmis onlarda cekilmis.
Fenerbahceyi ayakta tutan su an Ali Koc.

Benim gözümde Ali Koc Fenerbahce külübünün sahibi olmustur. Kendi istememedigi sürece kimse Ali Kocu o külübün basindan indiremez.

Olay Erden Timur’un katkısını beğenip beğenmemek değil yola başlarken verilen sözler, vaatler ve şu anki durumumuz. Lâkin bazıları bunu çok iyi bilmelerine rağmen olayı çarpıtıp akıllarınca haklı çıkmaya çalışıyorlar. Böylelerine ne anlatsan boş. Nihayetinde burası da forum evet, ağzı olan konuşuyor.

Onlar cüzzi miktarlar, eger Ali Kocun sirketleri olmasa o bütcelere o dedigin hic bir sponsor cikmaz.

Hele Türkiyenin su anki ekonomik durumunda cok cok daha zor.
FB koç olmadan Aziz Yıldırım döneminde de benzer sponsorları ve büyük katkıları buluyordu. hem de hemen hemen her branşta..
Dolayısıyla kimse kendini kandırmasın. Fener bulur, sen bulamazsın. Çünkü senin basketbola ve diğer branşlara bakış açın belli.
Erden Timur da istese basketbola daha büyük katkılar yapabilir fakat başkanlığa oynadığı için para harcayacaksa bile daha popüler olan futbol odaklı harcamayı seçiyor.

Bu yıl şubeye karşılıksız yaklaşık 80 milyon tl veren (geçen yılın yaklaşık 2 katı) beğenmeyip ama vaatler böyle değildi yaa diyen kafalara elimde sıfır boğaz köprüsü var, ucuza bırakırım.

E.Timur açıkça diyor ki benden daha fazlasını veren varsa buyursun gelsin, ben yine desteğimi veririm ki bu yaklaşımını stat sponsorluğunda da sergiledi. Buna rağmen ciddi sponsor gelmediğini Ezel'in kör ninesi görüyor ama bunlar yine de bir şeyler yapmaya çalışan E.Timur'u eleştiriyorlar.

Son düzenleme:
FB koç olmadan Aziz Yıldırım döneminde de benzer sponsorları ve büyük katkıları buluyordu. hem de hemen hemen her branşta..
Dolayısıyla kimse kendini kandırmasın. Fener bulur, sen bulamazsın. Çünkü senin basketbola ve diğer branşlara bakış açın belli.
Erden Timur da istese basketbola daha büyük katkılar yapabilir fakat başkanlığa oynadığı için para harcayacaksa bile daha popüler olan futbol odaklı harcamayı seçiyor.

Benzer sponsor dediğin yine Ferit Şahenk ve Murat Ülker'di abi.

Benzer sponsor dediğin yine Ferit Şahenk ve Murat Ülker'di abi.
Ee tamam yeterli gayet. Ayrıca Mehmet Ali Aydınlar da fb için çok güçlü bir sponsordu. Ayrıca fb camiası bir şekilde bence güçlü sponsoru bulur. Gerekirse sırt sponsorları Msc ana sponsor olur. Doğuş, Ülker koç gibi çok güçlü sponsorların olmuş. Üstüne acıbadem de Aydınlar ile olmuş. Gayet önemli sponsorlar bunlar

Erden Timur 'un yaptığının onda birini yapabilecek 3-4 Galatasaraylı iş adamı çıkmıyor olay bu. Yoksa rasyonel sponsor bulmak imkansız. Beşiktaş bile bulamıyor ki bizden iyi yine bu konuda.
Üç büyük arasında kulüp üyeleri arasında aidiyet duygusu en düşük profil bizde herhalde, kulüp camia yapısı nedeniyle.

Mevcut kulüp yapısında daha iyisi olmaz. Kulüp futbol ve olimpik branşlar olarak aynı isim, renk, amblem ama farklı başkan ve yönetim şeklinde iki kulüp olarak ayrılmalı. Örneğin Olympiakos gibi. Futbol başka kulüp diğer branşlar başka kulüp hatta sutopu şubesinin yönetimi taraftarlardan.
Bu yapı bizde olmaz biliyorum zira dinozorlar 1905'li amblemi bile eğitim kurumundan izinsiz kullandırmıyorlar. Bu kulübe bir Martin Luther King lazım ki zencilerin insan olduğu hatırlasın. Yoksa başarı futbol dışı branşlarda ancak kendine dert edinen bir kişi yönetime girerse gelir, tabi oda küstürülene kadar.
Bir soru sorayım. Sponsorluk için yıllık 10 milyonun var ve karşında "sen ver parayı hiçbir şeye karışma, ben bir baltaya sap olamamış yalaka lisecilere maş bağlayım" diyenlere verir misin o parayı? Başka takım tutanlar, o formaları giyip bize küfür edenler ama lise mezunu diye üye olup verdiği oyla kaderimizi belirlerken gerçek Galatasaraylılar ise kulübün kapısından geçemediği düzen yıkılmadan, Galatasaray Galatasaraylıların olmadan kurtuluş yok....

Şu basketbol profları Erden Timur’dan önceki durum ile şimdiki durumumuz arasındaki farkı da açıklasalar bir zahmet. Değişen bir şey yoksa neyin tartışması yapılıyor? Futbola transfer yaptı diye D.Özbek’i de eleştiremiyorlar. Zaten amatör branşlarda öyle bir zihniyet yerleşmiş ki, kimse futbol harici şampiyonluk falan beklemiyor, büyük çoğunluk kabullenmiş durumda bunu. Anadolu takımı gibi takılıyoruz çoğu branşta.

Geçen geçti artık. Önümüzdeki maçlara bakmalıyız. Takımımız gün geçtikçe daha da gelişiyor. Play-off maçlarında bambaşka bir Galatasaray izleyeceğiz.

Fenerin sponsorlarini konuşuyoruz ama bunlar 2000 yılından önce neredeydi?Birak sponsorlari erkek basket dışında doğru düzgün takımları bile yoktu.Sponsorluk yasası ve bol paralı düzende ortaya çıktılar ve aziz bunları iyi konsolide etti.

Şu basketbol profları Erden Timur’dan önceki durum ile şimdiki durumumuz arasındaki farkı da açıklasalar bir zahmet. Değişen bir şey yoksa neyin tartışması yapılıyor? Futbola transfer yaptı diye D.Özbek’i de eleştiremiyorlar. Zaten amatör branşlarda öyle bir zihniyet yerleşmiş ki, kimse futbol harici şampiyonluk falan beklemiyor, büyük çoğunluk kabullenmiş durumda bunu. Anadolu takımı gibi takılıyoruz çoğu branşta.

arada cok fark var ama sen görmek istemediginden göremiyosun o yüzden nekadar yazsak da anlatsak da anlamicaksin zaten :)

Galatasaray bi winner kulüptür. Tarihindede hic bir zaman cok para harcadigini icin basarili olmamistir aksinde kendinen cok para harcayan takimlari finalde hep yenmistir. Bosuna Galatasaray Finallerin takimi denmiyor.

takimin bütcesi 20 milyon euro olsun !!!!! (en büyük taraftar benim)

arada cok fark var ama sen görmek istemediginden göremiyosun o yüzden nekadar yazsak da anlatsak da anlamicaksin zaten :)

Galatasaray bi winner kulüptür. Tarihindede hic bir zaman cok para harcadigini icin basarili olmamistir aksinde kendinen cok para harcayan takimlari finalde hep yenmistir. Bosuna Galatasaray Finallerin takimi denmiyor.

takimin bütcesi 20 milyon euro olsun !!!!! (en büyük taraftar benim)

Sen çok iyi anlamışsın tebrik ederim.

“Winner kulüp” demeyi biliyorsun ama Galatasaray Euroleague’de mücadele etmeli diyemiyorsun, sesin kısılıyor. Finali kazanman için önce bir finale çıkman lazım. Sezon sonu yine süpürülürken, final eşleşmesini, Euroleague sezonunu yine tv’den izlerken “ama biz winner kulübüz” diye avutabilirsin kendini.