Bayanlar Euroleague

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
En azından bir üst sırayı alsaydık Krakow'la eşleşirdik. Yani kadrolarına bakıyorum, tabii ki milli oyuncular var, önemli oyuncular var da. Mutlaka coach farkı etkili olmuş olmalı. 15. olmak çok kötü bir derece. Daum misali Euroleague'de tecrübe kazandık lafını duyacağız bence.

Fiba euro cup da yarı final oynadık bir sene sonra kupayı aldık. ama şimdi euroligdeyiz. üstelik burda bayan basketten anlayan her arkadaşımıza sorduğumuzda, takımda olmazsa olmaz diye sayacağı 2 oyuncumuzdan yararlanamıyoruz bu sene (ışıl ve simone). direk beklentiler içinde olmamak lazım. Umudu da taşımak...

Gerçekten takımı çok iyi sakladık herkesten. Işıl sakattı, Jia'yı gönderdik. Katie'ye pasaport çıkarttırmadık ki Avrupalılar, bu turda oyunumuzu çözmesin, Tamika'yı Türkiye ligi gibi zaten iki takımdan birinin şampiyon olduğu bir ligde oynatmak için getirdik. Şimdi hepsi gelecek ve biz Ekaterinburg'u eleyeceğiz, Fener'i geçip şampiyon olacağız. Hadi bakalım, bu kafayla nereye kadar gideceğiz. :p

Spartak Moscow vs. Lotos Gdynia
UMMC Ekaterinburg vs. Galatasaray
Wisla Can-Pack vs. Mizo Pec
Ros Casares vs. USK Prague
Halcon Avenida vs. Bourges Basket
Rivas Ecopolis vs. Frisco Sika Brno
Beretta Familia Schio vs. Good Angel Kosice
Fenerbahce vs. Cras Basket Taranto

eşleşmeler bu şekilde gerçekleşiyor, bu seneki sistem değişikliği sadece sıralamada ilk 4 yani grup liderlerine yarıyor,şimdi herkes fenerbahçe basarılı diyor ama basket taranto yu eledikten sonra Spartak Moscow'ayla eşleşicekler,bu sistemle ve bu rus takımlarının anormal kadroları olduğu sürece hiçbir türk takımı kolay kolay Final 4 yapamaz.Anca grubunu lider bitireceksin ...

Sühan Cem' Alıntı:
o zaman ekaterinburgu elersek final foura kadaryolumuz açık demektir bence. korktuğum 3 takım vardı 2 si bizim gruptaydı diğeride moskova..

aslında dediğin doğru ekaterinburgu elersek final four yolumuz açık cunku diğer turda Beretta Familia Schio vs. Good Angel Kosice galibiyle eşleşmiş olucaksın al sana final four ama ekaterinburgu deplasmanda mutlaka yemen lazım ki burda da yenip işi bitir,eger son maç rusyada olursa geçmiş olsun dünyanın en iyi takımı ol rusyada o maçı kazanamassın.

UMMC EKATERİNBURG(69): Sandrine Gruda (2 asist), Maria Stepanova 18 (5 ribaund) Agnieszka Bibrzycka 10 (11 ribaund, 4 asist), Deanna Nolan 13 (3 ribaund, 4 asist), Asjha Jones 7 (3 ribaund, 2 asist), Ann Wauters 6 (3 ribaund) Cappie Pondexter 15 (3 ribaund, 4 asist), Svetlana Abrosimova (1 asist),

GALATASARAY (54): Ivana Vecerova 9 (5 ribaund), Nilay Yiğit 2 (2 asist), Bahar Çağlar (3 ribaund), Yelena Leuchanka 14 (2 ribaund, 3 asist), Yasemin Horasan ( 3 ribaund, 2 asist), Jia Perkins 9 (2 ribaund, 3 asist), Sophia Young 14 (10 ribaund, 2 asist), Esra Şencebe 6 (1 ribaund, 1 asist)

1.PERİYOT: 19-14
2.PERİYOT: 18-11
3.PERİYOT: 14-14
4.PERİYOT: 18-15

PERİYOTLAR
1P: 19-19
2P: 17-16 (36-35)
3P: 16-16 (52-52)
4P: 12-17 (64-69)

GALATASARAY (64): Tuğba Palazoğlu 5 (1ribaund- 1 asist), Ivana Vecerova 7 ( 4 ribaund- 2 asist), Nilay Yiğit 2 ( 4 asist), Bahar Çağlar 2 ( 3 ribaund), Yelena Leuchanka 16 ( 6 ribaund- 4 asist), Yasemin Horasan 6 ( 5 ribaund- 1 asist), Jia Perkins 23 ( 7 ribaund- 3 asist), Sophia Young ( ribaund, asist), Esra Şencebe 3 ( 2ribaund)

UMMC EKATERİNBURG(69): Sandrine Gruda 7 ( 6 ribaund), Maria Stepanova 3 ( 7 ribaund- 1 asist) Agnieszka Bibrzycka 16 ( 5 ribaund- 1asist), Deanna Nolan 2 ( 3 ribaund- 2 asist), Asjha Jones ( ribaund, asist), Ann Wauters 7 (2 ribaund- 1 asist), Cappie Pondexter 20 ( 1 ribaund- 5 asist),Candace Nicole Parker 8 (10 ribaund- 2 asist),Celine Dumerc 6 (1 asist)

bunlar ekaterinburgla yaptığımız maçların istatistikleri.. iki maçdada katie oynamadı. üstelik şimdi tamika gbi bir defans harikası şutörde var. umarım katie nin o zamana kadar pasapot işi çözülür o zaman çok farklı oluruz.

nilay/katie/tamika/sophia/leuchanka gibi bir takımla sahaya çıkmamız sağlanır. keşke ışılda sağlam olsaydı.. ZK ya rağmen umutluyum.. çünkü 2. maçta sophia hiç oynamamıştı 1-2 dakika dışında..

bende umutluyum dediğin doğruda ,ZK konusunda farklı düşünüyorum,ben güveniyorum Zafer Hocaya tecrübesine amerikalılarla uyumuna sonucta kaç senedir Euroleagude all stara bile seçildi,bakma bu sene çok şansızlıklar yasadık sakatlıklar falan,tamikayla ben bazı şeylerin düzeleceğine inanıyorum,saha içinde bir lider lazımdı en iyisi geldi,inşallah katieninde pasaport sorunu hallolur,ışılda iyileşir dönerse ben güzel günlerin geleceğine yürekten inanıyorum.

Arkadaşlar, bizdeki sorun yerli oyuncularla alakalı.Yerli oyuncularımız 2 sezon önceki skorer oyunlarına dönebilirlerse sorunu çözeceğiz.Yani bunun en basit örneği Esra Şencebe. Unutmadık onun 3 sayılık basketlerini.Belki yeterli süreyi alamıyor ancak biraz daha oynadığı süre içinde ekstra katkılar yapmalı.Fenerbahçe'ye bakıyorsunuz takımın yükünü Esmeral, Birsel ve Nevriye çekiyor.Bizim zaten yerli oyuncularımızın pota altı savunmaları(Yasemin Horasan)ortada.UMMC sanırım Rusya liginde yenilgisiz lider. Ancak Tamika Catchings'in takıma katılımı,Katie ve yerli oyuncuların takıma ekstra katkılarıyla UMMC'yi eleyebiliriz.Ancak tekrar söylemeliyim ki Esra ve Yasemin'in takıma hem savunma hem de hücüm bazında ekstra katkılar yapmaları şart.

Çok iyimser olmuş son sayfa tahminleri..Ekaterinburg'u yenme ihtimalimiz yok takım olarak, Rusya'da hiç yok zaten de burada da eğer salmazlarsa maça dahi ortak olmamız zor bence.

Bir an önce kapansın şu Avrupa defteri de asıl hedefimiz olan lige bakalım.

Fenerbahçe'yi de oldukça zorlu bir deplasman bekliyor, İtalya'da. Eğer ev sahibi avantajı olmasaydı şansları çok azdı ama 65-35 bence şu anda.

ışıl
marina
seimone
sophia
esra

Geçen yıl Eurocup'ı kazanan takımımızın ilk beşi.
Marina ve Seimone gitti, Tamika, Katie, Nilay, Leuchanka, Vecerova, Jia geldi. Işıl sakat, Jia gönderildi, Vecerova'nın oynadığı süre zaten çok az, Katie Avrupa'da yok, Tamika, çok kötü bir Eurolig performansının ardından, Ekaterinburg gibi turnuvanın belki de bir numaralı favorisinin karşısına çıkmadan önce takıma dahil edildi.Takım yap-boz gibi oldu. Birileri gidiyor birileri geliyor ve sonra Ekaterinburg'u elemek için umutlu olmamız bekleniyor.
zaten şampiyon ya biz ya Fenerbahçe olacak, sonra Eurolig'e tekrar kalacağız, sonra bu gelenlerden bir kısmı gidecek yerine yenileri gelecek, sonra, devre arasında yine bir yıldız getirip, taraftara sus payı verilecek vesaire vesaire... Bu ülkede basketbol kültürünü oluşturmuş bir kulübün basketbol yönetimi bu kadar kötü olmamalı.

Işıl ve Seimone yok uzun bir aradan sonra ilk defa eurolige gittik anca bu kadar içimi yakmıyor içimi yakan bir şey var ışıl seimone keita ve tamika beraber olsaydı işler değişirdi.Bence gelecek sene güzel olucak.Bir kadroya bakın derim :)

Teşekkürler. En azından bir kişi daha benim gibi düşünüyormuş bunu öğrenmiş oldum.

Kurtuluş Yazıcı' Alıntı:
ışıl
marina
seimone
sophia
esra

Marina ve Seimone gitti, Tamika, Katie, Nilay, Leuchanka, Vecerova, Jia geldi. Işıl sakat, Jia gönderildi, Vecerova'nın oynadığı süre zaten çok az, Katie Avrupa'da yok, Tamika, çok kötü bir Eurolig performansının ardından, Ekaterinburg gibi turnuvanın belki de bir numaralı favorisinin karşısına çıkmadan önce takıma dahil edildi.Takım yap-boz gibi oldu. Birileri gidiyor birileri geliyor ve sonra Ekaterinburg'u elemek için umutlu olmamız bekleniyor.
zaten şampiyon ya biz ya Fenerbahçe olacak, sonra Eurolig'e tekrar kalacağız, sonra bu gelenlerden bir kısmı gidecek yerine yenileri gelecek, sonra, devre arasında yine bir yıldız getirip, taraftara sus payı verilecek vesaire vesaire... Bu ülkede basketbol kültürünü oluşturmuş bir kulübün basketbol yönetimi bu kadar kötü olmamalı.

Murat İNAL' Alıntı:
Teşekkürler. En azından bir kişi daha benim gibi düşünüyormuş bunu öğrenmiş oldum.

[quote="Kurtuluş Yazıcı":3v8pvlud]ışıl
marina
seimone
sophia
esra

[/quote:3v8pvlud]
Murat bey bunu düşünmek için alim olmaya gerek yok, sayın başkan tüm iyi niyetiyle birşeyler yapmaya çalışıyor ama bir bilene artık danışma zamanıdır. 2009 fiyaskolarla bitti, 2010'da da başarısızlıklarla devam eden basketbol şubesine nihayet bugün bir hamle geldi ancak ne kadar yeterli olacak göreceğiz..
Bu arada bir şeyi düzeltelim lig 2.cisi Euroleague'e kalamıyor tekrar katılacağız diye bir durum yok ki şu tabloda 2.ci olamayacağımızda aşikar[/u]..
Her kafadan bir ses çıkıyor ama K.D olayını da açıklığa kavuşturmalıyız, bu kız Avrupada oynayamayacak deniyor.
Öyleyse nasıl oluyor da RIGA ve TARANTO maçlarında oynuyor yabancı statüsünde oynadı o maçlarda orası ok, peki dün neden yabancı statüsünde oynatılmadı?
Yoksa gazozuna rezil olmak için mi oynadık son maçları?
Bile bile lades nasıl denebiliyor Türk oyuncularla geminin yürümediği aylar öncesinden ortadaydı, bunların suçlusu oyuncuları maçlara hiçbir şekilde hazırlayamadığı apaçık ortada olan coach ZK'dan hesap sormayan yönetim olduğunu düşünüyorum..
Eşleştiğimiz UMMC takımıyla daha önceden kafa kafaya oynamış bu takımın, yine aynı şekilde oynamasını bekliyorum. Işıl Alben'in daha rahat bi 1-2 ay olmayacağını düşünürsek eğer Y. Leuchanka, T. Catchings ve K. Douglas'ı bir arada oynatabilirsek bu seride rahatlıkla ruslara kaf tutacağımızı düşünüyorum. Oyuncular inanmalı maça iyi hazırlanmalı.
Eğer Türk oyuncular artık maçlara GS formasını giyme gibi bir ayrıcalıkla çıktıklarının farkına varıp kendine gelir, yönetim bu önemli seride takıma sahip çıkar, seyirci de bu olumlu gelişmeleri görüp kusursuz desteğini esirgemezse ve bence en önemlisi Katie Douglas' ın mutlaka bu maçlarda oynamasının sağlanması bize bu seride onlara kolay lokma olmadığımızı gösterme şansı sağlayacaktır(yanılmıyorsam K.D geçen sene CSKA' da Yunan pasaportuyla oynamıştı 1 yılda değişen ne oldu acaba).
Herşeyden önce unutmamalıyız ki çok büyük bir fırsat ayağımızdadır, EL'in 3 favorisinden birini eleyerek tekrar şöhretimizi kazanabiliriz. Neden olmasın.
Saygılarımla.

Göker Muhluoglu' Alıntı:
Murat bey bunu düşünmek için alim olmaya gerek yok, sayın başkan tüm iyi niyetiyle birşeyler yapmaya çalışıyor ama bir bilene artık danışma zamanıdır. 2009 fiyaskolarla bitti, 2010'da da başarısızlıklarla devam eden basketbol şubesine nihayet bugün bir hamle geldi ancak ne kadar yeterli olacak göreceğiz..
Bu arada bir şeyi düzeltelim lig 2.cisi Euroleague'e kalamıyor tekrar katılacağız diye bir durum yok ki şu tabloda 2.ci olamayacağımızda aşikar[/u]..
Her kafadan bir ses çıkıyor ama K.D olayını da açıklığa kavuşturmalıyız, bu kız Avrupada oynayamayacak deniyor.
Öyleyse nasıl oluyor da RIGA ve TARANTO maçlarında oynuyor yabancı statüsünde oynadı o maçlarda orası ok, peki dün neden yabancı statüsünde oynatılmadı?
Yoksa gazozuna rezil olmak için mi oynadık son maçları?
Bile bile lades nasıl denebiliyor Türk oyuncularla geminin yürümediği aylar öncesinden ortadaydı, bunların suçlusu oyuncuları maçlara hiçbir şekilde hazırlayamadığı apaçık ortada olan coach ZK'dan hesap sormayan yönetim olduğunu düşünüyorum..
Eşleştiğimiz UMMC takımıyla daha önceden kafa kafaya oynamış bu takımın, yine aynı şekilde oynamasını bekliyorum. Işıl Alben'in daha rahat bi 1-2 ay olmayacağını düşünürsek eğer Y. Leuchanka, T. Catchings ve K. Douglas'ı bir arada oynatabilirsek bu seride rahatlıkla ruslara kaf tutacağımızı düşünüyorum. Oyuncular inanmalı maça iyi hazırlanmalı.
Eğer Türk oyuncular artık maçlara GS formasını giyme gibi bir ayrıcalıkla çıktıklarının farkına varıp kendine gelir, yönetim bu önemli seride takıma sahip çıkar, seyirci de bu olumlu gelişmeleri görüp kusursuz desteğini esirgemezse ve bence en önemlisi Katie Douglas' ın mutlaka bu maçlarda oynamasının sağlanması bize bu seride onlara kolay lokma olmadığımızı gösterme şansı sağlayacaktır(yanılmıyorsam K.D geçen sene CSKA' da Yunan pasaportuyla oynamıştı 1 yılda değişen ne oldu acaba).
Herşeyden önce unutmamalıyız ki çok büyük bir fırsat ayağımızdadır, EL'in 3 favorisinden birini eleyerek tekrar şöhretimizi kazanabiliriz. Neden olmasın.
Saygılarımla.

Bende aynı şeyleri düşünüyorum bütün yabancılarımız bir arada oynasın bu seride o kadarda kolay lokma olmadığımızı gösterebiliriz.En azından evimizdeki maçı alırız.Burdaki maçta o kadar eksikle 5 sayı farkla yenildik.Yeterki İNANSIN takım.

Douglas olayının açığa kavuşması lazım.

Casares maçında ABDli statüsünde bile oynatılmama sebebi, Yunan pasaprotundan faydalanamıyor olmamızın sebebi nelerdir?

İnanma konusuna gelince. Kerem'in daha önce yazdıkları çok önemli o konuda. Balık baştan kokar çünkü. Casares maçı daha ilk dakikasında koptu. Evet 50 fark da yiyebilirsin; ama Bayrampaşa Spor Salonu'nda uyduruk bir genç takım maçı oynanmıyordu. Galatasaray'ın o şekilde temsil edilmemesi gerekiyordu. Neyse ki, adamlar insaflı çıkıp son çeyrek saldılar da Yasemen'i bile oyuna sokmak için son iki dakikayı beklememize rağmen 30 sayıyla kurtarabildik.

Bir de şu eksik meselesi var. Augustus'u Işıl'ı eksikten mi sayıyoruz? Birisi hiç yok, birisi de şanssız bir sakatlık geçirdi iki defa ve Işıl dönse bile sene sonunda oynayabilecek. Ona göre plan yapmak lazımdıi eksiklerin arkasına sığınmakla bitmiyor iş. Üstümüzdeki 14 takımın hepsi bizden daha mı iyi kadroya sahip, daha mı yüksek bütçeli?

Takımımızın Eurolegue'deki tek eksiği tüm yabancılarımızı kullanamamamızdır.Katie'nin pasaport sorunu çıkmasa,her maça Jia&Katie&Sophia&Leuchanka dörtlüsüyle çıkabilseydik şuan 5.sıradaki rakip mi 6.sıradaki rakip mi derdik eminim.

Ekaterinburg da kadro kalitesine oranla çok iyi basketbol oynamadıklarını düşünüyorum.İçerde yenilebilecek bir rakip,dışarda ise çok zor kazanmamız ama tabiki imkansız değil,Tamika&Katie ikilisi de oynarsa.

Onun dışında 2-0 yenileceğimize 2-1 yenilelim,her maç bizim için önemli tecrübe açısından.