Boris Savoviç

En çok tartışılması gereken konu çok çabuk faul problemine girmesi bana göre,fakat kimse bu konu hakkında bir şey yazmamış,kimseyi rahatsız etmiyor anlaşılan.O zaman sorun yok,böyle devam aslan Savovic.

Boris her açıdan tartışılır,ama ribaund yönünden tartışılmaz bence..En iyi olduğu konu belki de bu..Ayrıca bardağın boş tarafına bakmak kolay..Dolu tarafına bakıp dün attığı 3'lükleri de belirtebilirdik..Benim onun hakkındaki görüşüm sabit.Zamanla bizim için daha yararlı bir oyuncu haline gelebilir.Ama önünde mutlaka o mevkinin ağırlığını taşıyabilecek bir adam olması koşuluyla..

Kendi bölgesinde 3 kişilik rotasyonla oynadığımız için faul olayına takılmıyorum. Belki de koç kararı bile olabilir. Sert savun gerkiyorsa faulünü yap denmiş olabilir. Ben sadece şunu söyleyeceğim:
Eğer ilk Efes maçında oynatabilseydik şu an TOP 8 'deydik büyük ihtimalle. Hala Savanovic'in 16 sayı 17 Rebo sundayım ben.

Takımda tek katkı veremeyen oyuncu Savovic..Kendiside sanırım bunun bilincinde olmalı..Seneye ya bu seviyelerin takımlarında oynayacak ya da Adriatik liginin orta sıra takımlarına geri dönüp kaybolacak.. Tercih kendisinin.. Hayır bazen düşünüyorum Adriatik liginde 20 sayı 12 ribaund ortalamaları ile neredeyse oynayan Savovic'in yerine ne bilim en basitinden bir Cevher olsa acaba nasıl ortalamaları tutturur....?.

her maç beni hayal kırıklığına uğratıyor savovıc tamam ondan çift haneli rakamlar beklemiyorum ama en azından içeride topu alıp rakip takımın oyuncusunu faul problemine sokabilir bunlar bile çok ekstra olucakken savovic sürekli dışarı kaçıyor dış atış kullanması beni çok kızdırıyor zaten cevher bunları çok daha yüzdeli atıyor..gün geçtikçe oktay hocanın biraz daha cevhere şans vermesi gerektiğini düşünüyorum en azından ilk 5 i bence savovic değil cevher hakediyor yeri değil ama andric de bence mental olarak oyun içinde hiç değil pivot konusunda sorunlar yaşadığımız yadsınamaz bir gerçek...

her maç beni hayal kırıklığına uğratıyor savovıc tamam ondan çift haneli rakamlar beklemiyorum ama en azından içeride topu alıp rakip takımın oyuncusunu faul problemine sokabilir bunlar bile çok ekstra olucakken savovic sürekli dışarı kaçıyor dış atış kullanması beni çok kızdırıyor zaten cevher bunları çok daha yüzdeli atıyor..gün geçtikçe oktay hocanın biraz daha cevhere şans vermesi gerektiğini düşünüyorum en azından ilk 5 i bence savovic değil cevher hakediyor yeri değil ama andric de bence mental olarak oyun içinde hiç değil pivot konusunda sorunlar yaşadığımız yadsınamaz bir gerçek...

sürekli dışarı kaçması biraz da bizim oyunumuzun gereği sanırım.zaten şu anki temel özellikleriyle bizde 5 numarada oynaması daha doğru olabilir gibime geliyor,ama artık sezonun geri kalanında 4 numaradaki ilk tercihimiz o..gelecek sezon ise takımda tutulacağını zannetmiyorum..

sürekli dışarı kaçması biraz da bizim oyunumuzun gereği sanırım.zaten şu anki temel özellikleriyle bizde 5 numarada oynaması daha doğru olabilir gibime geliyor,ama artık sezonun geri kalanında 4 numaradaki ilk tercihimiz o..gelecek sezon ise takımda tutulacağını zannetmiyorum..

düşüncelerine katılıyorum bende evet oyunumuzun gereği dışarı çıkıyor fakat şut yüzdelerine baktığımız zaman cevher çok daha yüzdeli atıyor düşünüyorumda rakip takımın pivotu karşısında daha dik durduğu içinmi oyun içinde kalıyor die ama o konudada bence savovic zayıf kalıyor..tabiki bu benim düşüncem oktay hoca onu her maç ilk 5 çıkarıyorsa mutlaka bir bildiği vardır umarım geri kalan maçlarda beni etkili oyunuyla yanıltır ama bencede seneye takımda kalamaz..

Savovic 5-7 sayi 2-3 ribaund katkisi versin mac boyunca atacağımız sayılara yeter.. Fazlasını seneye adriatik liginde yapar. Cevher'e artık 20 dakika civarı şans verilmeli derim..Cevher'in şutları tuttuğu maç Cevher 20'yi bulur.

Savovic 5-7 sayi 2-3 ribaund katkisi versin mac boyunca atacağımız sayılara yeter.. Fazlasını seneye adriatik liginde yapar. Cevher'e artık 20 dakika civarı şans verilmeli derim..Cevher'in şutları tuttuğu maç Cevher 20'yi bulur.

cevher'le ilgili sıkıntı da orada zaten..şutunun tutacağı maçı bilemiyorsun önceden..bir istikararı yok..eğer bu yıl biraz istikrar sağlayabilseydi 4 numarada bu kadar sıkıntı yaşadığımız bir sezonda takımda daha önemli roller alabilirdi..bence oktay hoca şu dakikadan sonra cevher riskini almaz,ilk aşamada boris'den alacağının maksimumunu alıp,sonra diğerlerine yönelir..

Şampiyonluk yolunda ki en büyük engel Savovic bence.

tamam pek katkı vermeyebilir ama o kadar da değil bence :) belki 5 numarada olsa çok daha etkili olabilir. buraya gelmeden önce de genelde 5 numarada oynadığı yazılmış zaten ilk sayfalarda. ama şu anda da az süre alsa bile ribaundlara katkısı oluyor. biraz da olsa sertlik sağlıyor. gelecek sene düşünüleceğini ben de zannetmiyorum ama çok kötü bir oyuncu da değil hani

songaila sayı atardı ama savunmada sıfırdı. savovicde sayı atmıyor ama bence gerekli sertliği gösteriyor . o geldikten sonra savunma dozu arttı.

oktay hocada bira harcıyor gibi geldi savoviçi bana.birçok maçta,maç başında 3-4 dakika oynatıp sonra hiç oyuna almıyor.o ilk 3-4 dk.da iyi performans gösterirse o zamanda 2.yarıda bir 3-4 dk daha oynama şansı ancak yakalıyor.bence bu onu çok etkiler.seneye burada kalamayacağını sezmiş olacak ki yüzü de asıktı salonda.

oktay hocada bira harcıyor gibi geldi savoviçi bana.birçok maçta,maç başında 3-4 dakika oynatıp sonra hiç oyuna almıyor.o ilk 3-4 dk.da iyi performans gösterirse o zamanda 2.yarıda bir 3-4 dk daha oynama şansı ancak yakalıyor.bence bu onu çok etkiler.seneye burada kalamayacağını sezmiş olacak ki yüzü de asıktı salonda.

bu da herhalde oktay hoca'nın kafasındaki 4 numaranın sürekli dışarı çıkan,hareketli ve şutör tarzda bir oyuncu olduğunu anlatıyor.bu yüzden boris'in aldığı dakikalar iyice azaldı.çünkü beklentilerini tam olarak karşılayacak tarzda bir isim değil.bence gelecek sezonki transfer tercihlerinde de bu etkin olacak..

tamam pek katkı vermeyebilir ama o kadar da değil bence :) belki 5 numarada olsa çok daha etkili olabilir. buraya gelmeden önce de genelde 5 numarada oynadığı yazılmış zaten ilk sayfalarda. ama şu anda da az süre alsa bile ribaundlara katkısı oluyor. biraz da olsa sertlik sağlıyor. gelecek sene düşünüleceğini ben de zannetmiyorum ama çok kötü bir oyuncu da değil hani
Ona harcanan yabancı oyuncu kontenjanı yerine çok daha iyisi alınabilir.

Cevher Özer'in ve Preston Shumpert'ın ,Zoran Erceg karşısında aciz hallerini gördükten sonra seride kalan maçlarda daha fazla dakika alması gerektiğini düşünüyorum.Yoksa kalan 2 ya da 3 maçda da 20'den düşük sayı atmayacaktır Erceg.

Cevher Özer'in ve Preston Shumpert'ın ,Zoran Erceg karşısında aciz hallerini gördükten sonra seride kalan maçlarda daha fazla dakika alması gerektiğini düşünüyorum.Yoksa kalan 2 ya da 3 maçda da 20'den düşük sayı atmayacaktır Erceg.

Aynen en azından savunmasıyla yıpratacaktır.
Hücumdada 6-7 sayı ve 5-6 ribauntluk katkısıda önemli.