Bugün...

Emekliye ikramiye verilmeye başlandı en azından bu yıl bakalım gelecek sene olacak mı? Asgari ücretten vergi almazsan zaten maaş otomatik o seviyeye çıkıyor. Bana göre bölgesel asgari ücret olmalı. Zaten bunu Anadolu'da dolaylı olarak yapıyorlar. Senin hesabına 1603 tl yatıyor lakin sen gidip 603 tl'yi patrona geri veriyorsun parayı çektikten sonra. İstanbul çok pahalı lakin Anadolu yaşam konusunda çok ucuz.

Bu arada CHP'nin zaten iktidar olamamasının nedeni CHP olması. Anadolu insanı direkt tepkili. Öyle din falan değil de sorun. İkinci dünya savaşı sırasında alınan Toprak Mahsülleri vergisi en başta. Hatta İstiklal Savaşı sırasında çıkan Tekalifi Milliye kanunu bile halkta tepkiye yol açtı.

Misal Düzce halkı neden sevsin CHP'yi ya da Yozgat halkı. Düzce isyanı var İstiklal Savaşı sırasında, Çapanoğlu İsyanı var Yozgat'ta.

O yüzden belki yüzyıl sonra gerçek manada eğitim düzeyi artar ve halk demokrasinin değerini anlar, verdiği verginin nereye harcandığı sorusunu sorma bilincine kavuşursa da o da zor.

Halkta, ozellikle AKP ve onceki sag partilerin de yillar icinde yarattigi bir "ocu CHP" algisi var haklisiniz. Ancak su da var. Bugun Trump gibi, gecmisinde "ABD baskanligi benim yapabilecegim birsey degil" demis, baskan adayi oldugunda ilk basta bunun bir saka oldugu dusunulen, karikaturize bir tip bile, yeterli tanitim imkanlari ve dogru soylemlerle, ABD baskani olabiliyorsa, CHP'de de bu algilari yikip, gunun birinde iktidar olabilir. Soylediginiz, Ismet Inonu doneminde yapilan uygulamlari kimsenin bildigini ve onemsedigini sanmiyorum.

Halkta, ozellikle AKP ve onceki sag partilerin de yillar icinde yarattigi bir "ocu CHP" algisi var haklisiniz. Ancak su da var. Bugun Trump gibi, gecmisinde "ABD baskanligi benim yapabilecegim birsey degil" demis, baskan adayi oldugunda ilk basta bunun bir saka oldugu dusunulen, karikaturize bir tip bile, yeterli tanitim imkanlari ve dogru soylemlerle, ABD baskani olabiliyorsa, CHP'de de bu algilari yikip, gunun birinde iktidar olabilir. Soylediginiz, Ismet Inonu doneminde yapilan uygulamlari kimsenin bildigini ve onemsedigini sanmiyorum.

Gidin bir Anadolu'ya ilk size tek parti döneminde alınan vergileri ve mallarını anlatırlar. Ve bu nesilden nesile geçer.

Yani dedigim gibi. Bunlar uzun tartisma konulari ve tartismakla da hicbir sonuc elde edilemeyecek konular. Turkiye'de siyasete kafa yormak malesef bir vakit kaybidir.

Hitlerin Almanya'sina, Saddam'in Irak'ina ve Esad'in Suriyesi'ne ne olduysa; benzerleri Turkiye'nin basina kesin olarak gelecektir; ve bunun oncesinde hicbirsey degismeyecektir.

Saygilar.

Ne oldu bize, ne oldu bu guzelim ulkeye ? Dunya guzeli minik Leyla da olu bulundu ne yazik ki :( Bazen diyorum ki kendi kendime, bir meteor carpsada sonu gelse dunyanin. ne gerek var boyle kepazeliklere!

Allah rahmet eylesin kucuk Leyla melege, ve tabi ki binlerce ayni kaderi yasayan masum cocuklara :(

DhHOJJqWkAMqrYg.jpg

icim gitti benim arkadaslar, nasil kiymislar su guzellige su masumluga :( elleri titrer insanin, yuregi buklum buklum olur :( gozyaslarima hakim olamadim valla billa, cocuk sahibi de degilim. hic evlenmedim. ama ama ama yok boyle birsey yaziktir gunahtir :(

Son düzenleme:
38 yasinda yazilim ogrenmeye karar verdim :) dun geceden basladim. Pythona 3 ay sure ayirip sonra c++ ogrenmeye cabalayacagim. Sonra imkan olursa Javascript ve Sql ogrenmeye calisacagim. Bu karari nasil mi aldim ? Baktim bos beles yasiyorum, o sosyal medya senin bu benim gunum anlamsiz geciyor, dedim ki oglum donkeyligin luzumu yok :) calis cabala goster kendini!

Allah yardimcim olsun.

Gelmeyen ozel mesajlardan sonra bilgilendirme ihtiyaci duydum :) 0 dan basliyorum arkadaslar, matematikten nefret eden anlamayan bir insan olarak basliyorum. Daha once yazilim deneyimi olmadan basliyorum.

Bu isin sonunda ya ben bu yazilimi ogrenirim ya da bakirkoy akil ve ruh sagliginda olmayan topa penalti atislari yaparim :)

Son düzenleme:
Arkadaslar evi boyatmaya karar verdim. Dahasi mecbur boyanmasi gerekiyor da diyebiliriz.Her neyse 3 ayri usta cagirdim sirasiyla 2600 - 2800 - 2500 TL fiyat verdiler, yuksek buldum fiyatlari ve hepsinin malzeme abi cok pahali lafina ayar olup, neymis bu malzeme fiyatlari diye malzemeciye kostum, En kral malzeme fiyati 300 - 400 tl arasi, bu fiyatlara tavan, duvar boyalari ve fircalarda dahil. 3+1 ev bu arada

Simdi soru su ? Sevgili ustalar emeginize ekmeginize saglik lakin 2 bin tl iscilik nedir yahu ?

Simdi ikinci soru su ? Bu evi ben boyayabilir miyim ? Gecmiste cok az deneyimim var, o kadar az ki hicbir sey hatirlamiyorum =D

Mehmet Bey,

Zor bir konu.
7-8 sene önce 2 odayı boyamışlığım var kirada oturduğumuz evde, otorite değilim ama yaşadıklarımı paylaşabilirim, belki kendinize pay çıkaracağınız yerler olur.
Tavanlar da boyanacak mı? Zira boyanacaksa, yerlere az damlatarak yapmak zor. Kolları yukarı kaldırarak o kadar süre çalışmak da zor (isterseniz viledanin sopasını kullanarak deneyin, ıslak olursa damlamaydı da test etmiş olursunuz :) ).
Dalgalar oluyor, her yeri aynı tonda yapmak zor, hele de karıştırırsanız 1-2 farklı rengi.
Kapı, pencere için beyaz koli bandı alıp çerçevelerine yapıştırın, oraları boyamadan hızla devam edersiniz.
2000 lira gerçekten iyi para.
Bence küçük odada bir deneme yapın, devam etmeyi gözünüz keserse allah kolaylık versin size :)

Mehmet Bey,

Zor bir konu.
7-8 sene önce 2 odayı boyamışlığım var kirada oturduğumuz evde, otorite değilim ama yaşadıklarımı paylaşabilirim, belki kendinize pay çıkaracağınız yerler olur.
Tavanlar da boyanacak mı? Zira boyanacaksa, yerlere az damlatarak yapmak zor. Kolları yukarı kaldırarak o kadar süre çalışmak da zor (isterseniz viledanin sopasını kullanarak deneyin, ıslak olursa damlamaydı da test etmiş olursunuz :) ).
Dalgalar oluyor, her yeri aynı tonda yapmak zor, hele de karıştırırsanız 1-2 farklı rengi.
Kapı, pencere için beyaz koli bandı alıp çerçevelerine yapıştırın, oraları boyamadan hızla devam edersiniz.
2000 lira gerçekten iyi para.
Bence küçük odada bir deneme yapın, devam etmeyi gözünüz keserse allah kolaylık versin size :)

En azili rakibimizin en sempatik en efendi insani tskler tecrubelerin icin :) Karar verdim ben boyayacagim, soylediginiz gibi gerekli onlemleri alirsam ve biraz da ozen gosterirsem yasasin 2000 tl cepte, 2000 tl ye yeni bilgisayar alirim :*

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz pazar günü Malazgirt Zaferi sebebiyle kutlamalar vs vardı. Ama 26 Ağustos un tek özelliği bu olay değil, bizi zafere gçtüren ve bağımsızlığımızı dünyaya ilan etmemizi sağlayan Büyük Taarruz un da başladığı tarih. Büyüklerimiz bilerek veya bilmeyerek (!) bunu unutmuş olabilir ama bizlerde kendimizden gençlere hatırlatmakla yükümlüyüz böyle değerlerimizi.
Nazım Hikmetin destanını paylaşmıştım daha önceki 30 Ağustoslardan birinde. Bugünde internette aşağıdaki twite denk geldim, çok güzel, insan duygulanıyor okurken.
https://twitter.com/lordsinov/status/1033702227293229056

Tunceli'de 2 mehmetçiğimiz "donarak" şehit olmuş. Kendilerine Tanrı'dan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Bu "donarak" şehit olan mehmetçiklerimizin hesabı sorulmalı. Böyle bir şey olabilir mi Stalingrad Muharebesi'nde miyiz de askerlerimiz donarak şehit oluyor? Nato'nun en büyük 2. ordusu neden askerlerine bakmıyor? Neden teknolojik imkanlar sağlanmıyor? Çok mu zordu adam gibi askeri kıyafetler verilmesi ya da ısıtıcılar verilmesi? Türk Ordusu kurulduğundan bu yana hiç bu kadar itibarı düşmemiştir.

Hala kader, fıtrat deniliyor. Yahu bu olaylar neden ABD'nin İngiltere'nin başına gelmiyor da hep bize oluyor. Bizim Allah'ımız yok mu? Ee asıl bu kafirlerin başına gelmesi gerekmiyor mu? Azıcık biraz sorgulayın lan, merak etmeyin dinden çıkmazsınız. Siz sorgulamadıkça birileri 1100 odalı sarayda mışıl mışıl uyuyor, birileri ejder meyveli içecek içiyor, birileri zırhlı son model mercedeslerle geziyor. Olan da bizim garibana oluyor!

Basketten uzak durdum 5-6 gundur kafam nasil rahat anlatamam. Ne mac izliyom ne takimi takip ediyorum ne forumdaki yorumlari okudum. Dinlenmek lazimmis arada. Kimsenin derdini onlardan daha fazla dert edinmemek gerekmis!

Nasa kesif proprami kapsaminda Mars'a gonderdigi aracin "Insight" dakikalar icinde inisini canli izleyebilecegiz arkadaslar.

Canli yayin linkini buraya yapistiyorum umarim benim gibi uzay sevdalisi vardir aranizda :)

Kacirmayin bu ani az bir sure kaldi :)

37 yasinda Rukiye Tureyen 3 yasinda gecirdigi menenjit hastaligi ile omur boyu yatalak kalmis, ama o yasam azminden hicbirsey kaybetmeyip tek parmakla 2 yilda bir kitap yazmis.

Bugun ablam soyledi bana, 6 kitap almis birisi kendinin, birisi benim, 4 tanesi de basarili ogrencilerine hediye edecekmis.

Kitabin ismi :
Kanadı Kırık Melek'in Kanadına Takılanlar

Umarim bu kisa hayatta hic kimse yasam sevdasini kaybetmez. O Annenin de ellerinden operim, omzundaki yuke aldirmadan yasam mucadelesini verdigi icin.

Çorlu'daki faciadan beş ay sonra bu sefer Ankara'da tren kazası yaşandı, maalesef 9 kişi hayatını kaybetti.

TCDD genel müdürünün istifa etmesi için daha kaç kişinin ölmesi lazım? Kendisi Twitter hesabını korumaya almayı tercih etmiş.

Çorlu'daki faciadan beş ay sonra bu sefer Ankara'da tren kazası yaşandı, maalesef 9 kişi hayatını kaybetti.

TCDD genel müdürünün istifa etmesi için daha kaç kişinin ölmesi lazım? Kendisi Twitter hesabını korumaya almayı tercih etmiş.
Renktaş Soma'da 300 kişi öldü kimse istifa etmedi bu olayda mı istifa edecek onursuzlar. Daha da üst mevkiye getirirlerse şaşırma.

Fas'ta tecavuze ugrayip kafalari kesilen 2 kizcagin goruntulerini izledim biraz once. Izledigim dedigim bakmayin 3 saniye dayanamadim. Nedir bu Allah askina, yardim edilmesi gerekirken misafirperver olunmasi vicdanen mecburi iken, bu barbarlik bu kokten dinci zihniyet nasil aciklanabilir ki ?

Yok yok kendimden insanligimdan nefret ettim. Kusura bakmasin Yaradan ama anladim ki hicbirsey mukemmel degilmis! Bu tur kepazelikleri engel olmayan bir guc benim gucum olamaz!