Neler yeni

Bugün...

Katılım
30 Eyl 2016
Mesajlar
2,401
Beğeniler
99
Konum
Liverpool
Fas'ta tecavuze ugrayip kafalari kesilen 2 kizcagin goruntulerini izledim biraz once. Izledigim dedigim bakmayin 3 saniye dayanamadim. Nedir bu Allah askina, yardim edilmesi gerekirken misafirperver olunmasi vicdanen mecburi iken, bu barbarlik bu kokten dinci zihniyet nasil aciklanabilir ki ?

Yok yok kendimden insanligimdan nefret ettim. Kusura bakmasin Yaradan ama anladim ki hicbirsey mukemmel degilmis! Bu tur kepazelikleri engel olmayan bir guc benim gucum olamaz!
Şimdi ben de izledim izlemez olaydım. Daha önce Işid tarafından kafaları kesilen, yakılan askerleri izledim ama bu kadar iğrenmemiştim. Kusura bakmayın ama bu zihniyette olan o. çocuklarını bir araya toplayacaksın kafalarını keseceksin bakalım nasıl oluyormuş. Hani İslam'da kısasa kısas vardır derler ya hah inandıkları dine göre kısas yapalım kendilerine bu piç kurularının. Ölen kızlara inanılmaz acıdım, umarım ahiret eğer varsa mutludurlar. Böyle maymunlarla aynı oksijeni solumamış olurlar.
 
Katılım
30 Eyl 2016
Mesajlar
2,401
Beğeniler
99
Konum
Liverpool
Bugün acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Umarım 2019 senesi başta bütün Galatasaraylılar olmak üzere tüm insanlık için güzel geçer.

Mutlu yıllar :giggle:
 
Katılım
15 May 2007
Mesajlar
4,872
Beğeniler
41
Yaş
29
Konum
BURSA
RİNDLERİN ÖLÜMÜ

Hafız'ın kabri olan bahçede bir gül varmış;
Yeniden her gün açarmış kanayan rengiyle.
Gece; bülbül ağaran vakte kadar ağlarmış
Eski Şiraz'ı hayal ettiren ahengiyle.

Ölüm asude bahar ülkesidir bir rinde;
Gönlü her yerde buhurdan gibi yıllarca tüter.
Ve serin serviler altında kalan kabrinde
Her seher bir gül açar;her gece bir bülbül öter.

YAHYA KEMAL
Ve şimdi yıl 2019 ...
 
Katılım
30 Eyl 2016
Mesajlar
2,401
Beğeniler
99
Konum
Liverpool
Az önce oturduğum yere yakın bir yerde doğalgaz patladı. Camlar nasıl titredi inanılmaz korktum. Polisler, ambulanslar geliyor umarım kimseye bir şey olmamıştır.

Edit: İntihar etmek isteyen manyağın birini polisler ikna etmeye çalışıyor. Adam da doğalgazı kullanarak patlamaya sebebiyet veriyor. 3 sivil 2 polis yaralanmış.
 
Son düzenleme:
Katılım
15 May 2007
Mesajlar
4,872
Beğeniler
41
Yaş
29
Konum
BURSA
Bugün karanlık.Bundan önceki yüzlerce,binlerce yaşanan gün gibi.Hep mi karanlık olacak ? Yarınlar bugünlerden daha karanlık.Nereye kadar sürecek bu böyle ? Hep daha kötüye,hep daha karanlığa gidiyor bu yollar.Neden hiç umut ışığı yok ? Neden var olan ufacık umut ışıklarımızı bile gaddarca söndürdüler.Bu noktalara nasıl gelindi ? Gerçek mi bütün bunlar ? Bazen kötü bir şaka gibi ama gerçek.Yazık ki her şeyden daha gerçek bu yürek yakan,insanı öldürmeyen ama süründüren bu acımasız karanlık.Bir gün,belki 1 ay sonra belki 2 yıl belki 10 yıl sonra mutlu,huzurlu,bereketli,zenginlik dolu,başarı dolu ve aşk dolu dönemler gelir.Gelir mi ?
 
Katılım
14 Tem 2016
Mesajlar
679
Beğeniler
47
Konum
Muğla
Sonunda Emiliano Sala'nın cesedine ulaşılmış sanırım. Gerçekten çok üzücü bir olay. Ölüm, genç-yaşlı, zengin-fakir ayrımı yapmadan her an herkesin karşısına çıkabilen dünyanın en acı gerçeği. Hele o köpeğinin pencereden dışarı baktığı resmi görünce gözyaşlarımı tutamadım. Bekliyor hâlâ sahibini. İnsanların en sadık dostları. Şimdi ona kim nasıl anlatacak ki? :(
 

Şu an konu'yu görüntüleyenler: (Kayıtlı: 1, Misafir: 0)

Üst