Bugün...

Ergin hocamiza eziklerin basketbol salonunda edilen kufurlerden sonra yapilmasi gerekenler... 1. Ergin ATAMAN'i sampiyonluk macina davet etmek. 2. Erden Timur'un acilen yarin elindeki belgeleri aciklamasi. 3. Bunlarin futbolda transfer etmek icin pesinde kostugu ilk oyuncuyu elinden alip imza attirmak. Cildir,cildir,cildirtmayan fenerli...

Ergin hocamiza eziklerin basketbol salonunda edilen kufurlerden sonra yapilmasi gerekenler... 1. Ergin ATAMAN'i sampiyonluk macina davet etmek. 2. Erden Timur'un acilen yarin elindeki belgeleri aciklamasi. 3. Bunlarin futbolda transfer etmek icin pesinde kostugu ilk oyuncuyu elinden alip imza attirmak. Cildir,cildir,cildirtmayan fenerli...
Saçmalamasak mı acaba?

Dolar 21,34
Euro 22,98

Başkalarının tercihleri benim zamlar yüzünden cebimden daha çok para çıkmasına,moralimin bozulmasına,hayatımın daha da kötüleşmesine sebep olacak,daha kötüsü ise ülkenin geleceğinin kararması,demokrasi işte,halk iradesi,yaşasın demokrasi :)

Dolar 21,34
Euro 22,98

Başkalarının tercihleri benim zamlar yüzünden cebimden daha çok para çıkmasına,moralimin bozulmasına,hayatımın daha da kötüleşmesine sebep olacak,daha kötüsü ise ülkenin geleceğinin kararması,demokrasi işte,halk iradesi,yaşasın demokrasi :)

recep şimşek'in bu ekonomiyi düzeltebileceğine inananlar, kabinedeki akplilerin cv sini incelesin. ben inceledim ve dolar aldım. iyi futbol iyi futbolcularla oynanır.

Dolar 21,75
Euro 23,38

Ülkeyi batırmak istemiyorlarsa istifa etsinler,bir siyasi parti,bir siyasetçi koskoca ülkeden daha mı büyük ? Daha mı değerli ? Halk seçti diyecekler ama akp'nin oyu 35,% 65 başka partilere vermiş,% 90 la seçilmiş gibi davranmayı bıraksınlar.

Tanrı Cumhuriyeti en kısa zamanda bu insanların ellerinden kurtarsın.

Bir mucize lütfen

Bir şey olsun ve devlet kurtulsun artık.

Son düzenleme:
Dolar 21,75
Euro 23,38

Ülkeyi batırmak istemiyorlarsa istifa etsinler,bir siyasi parti,bir siyasetçi koskoca ülkeden daha mı büyük ? Daha mı değerli ? Halk seçti diyecekler ama akp'nin oyu 35,% 65 başka partilere vermiş,% 90 la seçilmiş gibi davranmayı bıraksınlar.

Tanrı Cumhuriyeti en kısa zamanda bu insanların ellerinden kurtarsın.

Bir mucize lütfen

Bir şey olsun ve devlet kurtulsun artık.

Dolar 22,71
Euro 24,25

Bu iktidarın temeli ekonomi gibi gözükse de bu her zaman bir örtü oldu. Başlangıçta kendileri için daha sonrasında laiklik karşıtı uygulamalarda seçmeninin kendini başkalarına ya da kendi vicdanına karşı savunması için. Nitekim bunu son seçimlerde de net olarak gördük. O yüzden iktidar kendi avantajına olmayacak hiçbir erken seçime gitmez çok ümitlenme.

AKP seçmeni içerisinde laiklik tanımına ya da içeriğine karşı çıkmayacak hatta karşı çıkanlara karşı olacak çok yüksek bir yüzde var. Ancak bunlar taraf olma ve lider fetişizmi üstünden elde tutuluyor. Buna cumhurda kalan oyları da katıyorum. Bu kesim çoğunlukla merkez sağ seçmeni diyebileceiğimiz kitledir.

90'larda merkez sağda iktidara oynayabilecek ve birbirine benzer temelleri olsa da birbirini çekiştirebilecek kadar GS-FB rekabeti yapabilecek kadar güçlü 2 parti vardı; ANAP ve DYP. Bunların yanında siyasal islamcı Refah/Fazilet ve milliyetçi MHP de iktidar için rekabet edebiliyordu. Şimdi tüm bu kitle tek bir tarafta saf tutmuş durumda. Ancak, merkez sağın devletin ideolojisiyle laiklikle, cumhuriyetle sorunu yokken bugün yaşadığımız akp iktidarı siyasal islamcı çizgisiyle tam da bunların üstüne saldırıyor. Merkez sağ seçmeninin bir kısmı cumhur öncesi MHP'ye sonrasında İYİ Partiye, çok az bir kısmı da CHP'ye geçti ama asıl büyük çoğunluk AKP tarafında yer aldı özellikle 2007 ve sonrası başkanlık rejimine kadar. Bu kesim homojen değil ve yıllar içinde betonlaşmış fikirleri de yok. Yani geçmişte bunları düşünüyorlardı şimde 50lerinde 60larında benzer şeyleri düşünüyorlar diyemeyiz. Bu da büyük bir tehlikeyi işaret ediyor. AKP hedeflediği kadar olmasa da kendi seçmenini de dönüştürdü. Laik demokratik sosyal hukuk cumhuriyetine karşılık şeriat cumhuriyeti düşüncesi yine önemli bir kesimin taraf olmadığı ama olsa da olur olmasa da olur çizgisine geldiği bir noktada. Ya da en azından din barikatına takıldığı için karşı argüman öne süremediği ama dinimizde böyle bunu inkar edemeyiz dediği bir çizgide. İşte bu kesim bu iktidar devam ettiği müddetçe değişmeyi sürdürüyor yavaş da olsa. Belki şeriat ister misin sorusuna kesinlikle hayır diyor ama ekonomi yönetiminde nas nas diyip anayasayı çiğneyen bir cumhurbaşkanını alkışlayabiliyor. Bırakalım sol komünist düşüncenin hayalindeki laiklik olan din özgürlüğüne müdahale etmeden dinin toplum üzerindeki etkisine müdahale etmeyi dinin devlet yönetimindeki etkisine bile destek çıkabiliyor.

Laiklik olmadan bizim gibi bir ülkede demokrasiden özgürlüklerden bahsedemeyiz. Her kişişel özgürlükleri koruyan demokrat ülkede laiklik yok ama hiçbir çoğunluğu müslüman ülkede de aşırı yıpratılmış olsa da kağıt üstünde kalsa da bizdeki demokrasi de yok. İslam dini bana inanıyorsan tamamen inanacaksın derken ve devlet yönetim modeli sunarken laikliğin olmadığı bir ortamda çoğunluğun yani islam dininni hükümleri geçer. Korumamız gereken yegane varlığımız laikliktir bu nedenle. Laiklik olmazsa başka hiçbir onurlu yaşam telebimiz de yerine gelmez. Devletin koyduğu dar sınırlar dahilinde özgürlüğümüzü yaşayabiliriz en fazla. Bu nedenle iktidarda olalım olmayalım laiklik söyleminden asla geri kalmamalıyız. İktidara gelememek değil laiklik temelli muhalefet yapamamak bu ülkeyi giderek şeriata sürüklüyor. Nas nas derken bile buna anayasaya göre laikliğe göre karşı durmak yerine faizin oranından dindarlıklarının samimiyetinden vs vurmaya çalıştılar. Oyun alanını iktidar belirledikçe bazı şeyler normalleştiriliyor. Buna izin verdiğinizde yarın elinizden alınanları alma hayaliyle değil, bugün devletimden ve elimden ne alınacak korkusuyla yaşarsınız.

aday olmasın diye yırtındığımız adamın egosu tatmin olsun diye aday yaptık, kolu kanadı kırık herifler hem ezici bir meclis üstünlüğü aldı hemde yeniden 5 sene daha iktidar oldu. bu hükümete gelene kadar önce aday olmak için yapmadığı şeytanlık kalmayan, oynamadığı kesim olmayan, basmadigi tuş kalmayan ilkesiz heriften başlamak lazım sorguya. kim olduğunu söylemeyeceğim. hala utanmadan koltuğunu bırakmayıp partisini kurultaya götürmeyen rezil insandan bahsediyorum.

Doların aşırı artışından dolayı oluşacak zam dalgası enflasyonu körükler. asgari ücretin artışından dolayı yapılan zamlara benzemez bu bambaşkadır ve anlık olmaz, zamana yayılır, aylara yayılır. çok canlar yakar.Arjantin olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. onlar da tam olarak bu yollardan geçtiler. dolar orda da 27 pesoya ulasmistı 2017'de şu anda 243 peso. Bunlar daha iyi günlerimiz keyfini çıkarın bence.

Avrupa'nın göbeğinde taş üstünde taş kalmıyor. Yavaş yavaş diğer ülkelere de sıçradığı belirtiliyor Fransa'da yaşanan olayların. Macron bu isyanı bastırabilecek mi bakalım. Son yıllarda dünya üzerinde yaşanan bu savaş, isyan, çatışma, terör olayları çok olmaya başladı. Bir kırılma yaşanacak gibi duruyor tarihin akışında.

bu başlık altında kayboldum bugün bir süre. gsbasket'in hayatımıza etkisi ve kurulan dostlukların uzun soluklu olup hala sürdürülebiliyor olması beni biraz duygulandırdı bugün. son 4-5 senedir forumu bıraktığımı ifade ediyordum, aslında hiç bırakmamışım. kurulan dostluklar ve masalar devam ettiği sürece, biz yine bir yerlerde gsbasket'i anmaya devam edeceğiz ve bu platform ile yaşıyor olacağız.

ben geri geldim.

bu başlık altında kayboldum bugün bir süre. gsbasket'in hayatımıza etkisi ve kurulan dostlukların uzun soluklu olup hala sürdürülebiliyor olması beni biraz duygulandırdı bugün. son 4-5 senedir forumu bıraktığımı ifade ediyordum, aslında hiç bırakmamışım. kurulan dostluklar ve masalar devam ettiği sürece, biz yine bir yerlerde gsbasket'i anmaya devam edeceğiz ve bu platform ile yaşıyor olacağız.

ben geri geldim.
Hâlâ Çukurağa Sofrası'nda Menekşe Kebabı yemeye gelecek arkadaşın biri.

belki inanmayacaksın abi ama aslında bu "ben geri geldim" girizgahının bir paragrafı daha vardı. neden bilmem sildim, o paragraf onur yavuz özür paragrafıydı. kusura bakma abi.