Burak Elmas Yönetimi ve Basketbol

Sportif A.Ş. için herhangi bir genel kurulda herhangi bir şekilde onay çıkacağını düşünmüyorum. Güya şubeye yakın olan bizler bile bir iki ch odasında ismini cismini bilmediğimiz ama bu şubenin sahibi havalarında olan onca insanla tanıştık. Galatasaray'ın kendi iç dinamikleri bu musluğu kapattırmaz benim bildiğim... Umarım yönetim sırf gaz almak ve yapılan sponsorluğu parlatmak için altından kalkamayacağı bir söz vermemiştir. Ayrıca seçimin motivasyonuyla çok fazla yükseltiliyor beklentiler kamuoyunda, umarım bu da ters tepmez.

Ama şubenin en büyük kangreni bütçelerin yönetilememesi, hatalı yönetilmesi ya da açık tabirle araklanması. Nef de her ne kadar inşaat sektöründe olsa da en önemli farkı kârını tamamen paylaşmak üzerinden faaliyetlerini yürütmesi. Bir tanıtım videosunda bahsedildiği kadarıyla sıfırdan 1 milyar lira ciro sınırına en hızlı ulaşan şirket. Gerekli hareket alanı sağlanırsa bu kronik ve ölümcül sorunumuza çözüm getirme ihtimali çok yüksek...

Ama dediğim gibi, sorunun ta kendisi olan zümre sorunun çözülmesine izin verir mi; pek sanmıyorum...
Umarım en azından Avrupa genelinde sponsoru olmayan tek takım ünvanından kurtulabiliriz, onu olsun çok görmez bize Galatasaraylı üyeler...

Onun dışında idari tercihler hakkında ezbere pek bir şey söylemek de istemiyorum. Şimdi yapılan tercihleri övenler iki ay sonra vay hain, vay komisyoncu, bir halttan anladığı yok diye en önde tef çalmaya başlayabilir. Karşısına çıkan herkesi de onun bunun adamı ilan edebilir. Bu yaz günü bu sıcakta, kurulmamış takım için hatta idari heyet için bu kadar şeye girmenin alemi yok...

Nef sponsorluğunun kısa sürede açıklanması çok pozitif bir gelişme. Umarım devamı gelir.

MC yönetimi zamanında AŞ kurulması fikrinin altı doldurulamamıştı. Ortada ne bir sponsor, ne de ciddi bir plan/program vardı. Şimdiyse durum farklı. BE yönetimine bu konuda izin çıkması şaşırtıcı olmaz.

AŞ kurulunca bütçesi de ayrılıyor. Ne dernekten ne de Futbol AŞ'den para aktaramıyorsun. Dolayısıyla işin mali boyutunu iyi hesaplamak lazım.

Nef sponsorluğunun kısa sürede açıklanması çok pozitif bir gelişme. Umarım devamı gelir.

MC yönetimi zamanında AŞ kurulması fikrinin altı doldurulamamıştı. Ortada ne bir sponsor, ne de ciddi bir plan/program vardı. Şimdiyse durum farklı. BE yönetimine bu konuda izin çıkması şaşırtıcı olmaz.

AŞ kurulunca bütçesi de ayrılıyor. Ne dernekten ne de Futbol AŞ'den para aktaramıyorsun. Dolayısıyla işin mali boyutunu iyi hesaplamak lazım.
Abi ayrıca A.Ş. nin kurulup yönetiminin içinde direk şirket sahibinin olması salon inşaatında da bu şirketin başrolde olacağına bir işaret.

A.ş kurulmasını tabiki istemeyenler olur; eski şekilde olmasını isteyebilirler. Ancak bu düzenin gitmediği de orta da. Bu sebeple basketbol a.s kurulması, hatta ilerde halka açık şirket haline gelmesi çok önemli. Artık basketbol, voleybolun amatör branş olmadığını öğrenmesi gerekiyor herkesin. Bence eski başkani istemedikleri için kabul edilmedi. Şimdiki başkan yakın tarihte giderse onaylanacagini düşünmekteyim. Tam zamanı bence

Başkan bir kere seçilmeden Euroleague A lisansı hedefini koydu,bu yüzden onun seçilmesini istedim,biraz sabretmek gerekir elbette ama transferler yapıldığında ortaya çıkan kadro son 3 sezondan çok farklı olmazsa,bütçe önemli bir artış göstermezse gelecek 2 sezonda da ciddi bir artış olmayacak demektir.Bu bütçenin kademeli artışı pembe masalı zaman kazanmak için çok zekice bir yol olabilir benim gözümde,bu yüzden herşey yakında ortaya çıkacak.

Bu sene bütçe yükseltmeyen,ciddi yatırım yapmayan sonraki sezonlarda da yapmaz.

Başkan bir kere seçilmeden Euroleague A lisansı hedefini koydu,bu yüzden onun seçilmesini istedim,biraz sabretmek gerekir elbette ama transferler yapıldığında ortaya çıkan kadro son 3 sezondan çok farklı olmazsa,bütçe önemli bir artış göstermezse gelecek 2 sezonda da ciddi bir artış olmayacak demektir.Bu bütçenin kademeli artışı pembe masalı zaman kazanmak için çok zekice bir yol olabilir benim gözümde,bu yüzden herşey yakında ortaya çıkacak.

Bu sene bütçe yükseltmeyen,ciddi yatırım yapmayan sonraki sezonlarda da yapmaz.
Konu yatırım ile ilgili değil bayram bey emin olun kulüp sözcumuzun açıklamasını dinledi iseniz orada uluslararası ilişkileri kurması için atanan birisi var durum geçen yazda olduğu gibi aslında ben bu sene basketbolda takimin ağustos gibi kurulmasını bekliyorum futbolda da transfer yapamaz kulüpler bundan sonra en azından devre arasına kadar altyapıda ki basketbolcularimiz katkı sağlar mi sizce yerli rotasyonu acısından sanki para yabancılara harcanacak gibi görünüyor bütçe de duyduğum kadarıyla 4.5 milyon dolar diye duydum

Madem AŞ olacağız ve belli bir yönetim vizyonu koyulacak; kısa vadede yapılması gereken durum, bu seneyi en iyi şekilde atlatıp transfer çalışmalarına nisanda ya da mayısta start vermek olur. 2022 Temmuz'a kadar kadroyu kurmuş olursak 2022-23 sezonu için çok daha yarışmacı ve çok daha başarılı bir takıma sahip olacağımızı düşünüyorum.

bütçe de duyduğum kadarıyla 4.5 milyon dolar diye duydum
Eğer olay dediğiniz gibiyse bizi taşıyabilecek bir yabancı kadrosu oluşturabiliriz. Burada geçen seneki gibi tercihler yapılmaması gerekiyor tabii ki. 2M Euro bütçe ile kötü kadro kurman anlaşılabilir ama 4.5M Euro bandında bütçe ile kötü bir kadro kabul edilemez. İmkanın daha geniş çünkü. Yabancı oyuncular biraz piyango gibi geliyor bana. Geçen sene isim isim bakıldığında burada herkes ümitliydi ama gelinen nokta 29. haftada ligde kalmayı garantilemek oldu. Bu sezon da bu şekilde geçmesin diye çabalıyorlardır umarım.

Bu seneyi atlatırsak bu yönetimin gelecek senelerde bu şubede çok daha iyi ve güzel işler yapacağını düşünüyorum. Ama önce şu belirsizlik ortamını bitirmeliler.

Madem AŞ olacağız ve belli bir yönetim vizyonu koyulacak; kısa vadede yapılması gereken durum, bu seneyi en iyi şekilde atlatıp transfer çalışmalarına nisanda ya da mayısta start vermek olur. 2022 Temmuz'a kadar kadroyu kurmuş olursak 2022-23 sezonu için çok daha yarışmacı ve çok daha başarılı bir takıma sahip olacağımızı düşünüyorum.

Eğer olay dediğiniz gibiyse bizi taşıyabilecek bir yabancı kadrosu oluşturabiliriz. Burada geçen seneki gibi tercihler yapılmaması gerekiyor tabii ki. 2M Euro bütçe ile kötü kadro kurman anlaşılabilir ama 4.5M Euro bandında bütçe ile kötü bir kadro kabul edilemez. İmkanın daha geniş çünkü. Yabancı oyuncular biraz piyango gibi geliyor bana. Geçen sene isim isim bakıldığında burada herkes ümitliydi ama gelinen nokta 29. haftada ligde kalmayı garantilemek oldu. Bu sezon da bu şekilde geçmesin diye çabalıyorlardır umarım.
Bütçe sene sene artacak 3 sene içinde 8 milyon dolara çıkacak diye biliyorum eğer sağlam bir antrenör getirebilirsek eurolige girip 10 milyon euro ya çıkma ihtimali var gailba oraya girildiğinde sponsporsoluk butcemiz 7 8 milyon dolar olacak diye duydum bunlar duyum 3 sene belki 4 sene olabilir 10 milyon için voleybol içinde resmi olmasa da böyle bir sistem düşünülüyor benim bildiğim bankalar birliği anlaşması gereği amatör sporlara kaynak girisi ile yapilacak yatırımlara karisilmiyor ama futbol zor durumda kulüpler futbol şubesi için devletin elinde diyebilirim kulüpler öyle istedikleri oyuncuyu getiremeyecekler kulübün durumu budur

Şirketleşme oylamasının yapılacağı genel kurul ne zaman olur? İşleyişi bilen birisi bilgilendirebilir mi? NEF'in ne kadar vereceği oylama sonucuna göre mi netleşecek acaba? Ya da bu sessizliğin nedeni blraz da genel kurula bekletiğimiz güzel hamleler var ama bunlar için şirketleşme şart mesajı vermek mi?

Şirketleşme oylamasının yapılacağı genel kurul ne zaman olur? İşleyişi bilen birisi bilgilendirebilir mi? NEF'in ne kadar vereceği oylama sonucuna göre mi netleşecek acaba? Ya da bu sessizliğin nedeni blraz da genel kurula bekletiğimiz güzel hamleler var ama bunlar için şirketleşme şart mesajı vermek mi?
Eylül ayı divan kurulunda olacak muhtemelen verilecek para ile alakası yok 27 temmuzda sportif aş toplantıya çağrıldı orada alınacak kararlar önemli diye biliyorum

Bütçe ne kadar bilmiyorum ama gerçekten 2 milyon falansa siz bunca vakit neyin şovunu yaptınız, ne diye millete boşuna hayal sattınız kardeşim? O kadar bütçeyi biz forum ahalisi olarak da aramızda toplar, denkleştirirdik bir şekilde. Eski yönetimden bir farkınız olmayacaksa bunca tantana niçin?

Erkek ve Kadın Basketbol takımlarımıza kaliteli yabancı koçlar getirilmedi. İki takımda geçen sezondan düşük bütçeyle devam edecek. Seçim öncesi verilen sponsor ve bütçe sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı. A.Ş. Olmamızı da herhalde sağlayamacaklar. Eşref Hamamcıoğlu seçilse bundan farklı olmazdı. Hiç değilse dürüst olarak bunları yapacaklarını bilmiş olurduk.

2011'de Adnan Polat başkanlıktan 2012'de Oktay Mahmuti takımın başından ayrıldıktan sonra Erkek Basketbol Takımımız bir felaketler yumağına dönüştü. Ne zaman düzeleceğiz bilmiyorum...

Erkek ve Kadın Basketbol takımlarımıza kaliteli yabancı koçlar getirilmedi. İki takımda geçen sezondan düşük bütçeyle devam edecek. Seçim öncesi verilen sponsor ve bütçe sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı. A.Ş. Olmamızı da herhalde sağlayamacaklar. Eşref Hamamcıoğlu seçilse bundan farklı olmazdı. Hiç değilse dürüst olarak bunları yapacaklarını bilmiş olurduk.

2011'de Adnan Polat başkanlıktan 2012'de Oktay Mahmuti takımın başından ayrıldıktan sonra Erkek Basketbol Takımımız bir felaketler yumağına dönüştü. Ne zaman düzeleceğiz bilmiyorum...

Tam cevap verecektim ki Oktay Mahmuti ayrılığı sonrası felaketler yumağına düşüşten bahsedip, Ergin Hoca ile lig şampiyonluğu ve EuroCup Şampiyonluğunu görmezden geldiğini görünce sadece bunları yazmakla yetindim😀
Fatih Terim ve Ergin Ataman düşmanlığı korkuyorum bir gün birilerinin akıl sağlığını kaybetmelerine neden olacak...