Burak Elmas Yönetimi ve Basketbol

Türkiye de bir hastalık var; bu hastalık her yerde. Hep yönetimlerin yaptıklarını kızarız. Ama ne proje üretiriz ne de bu yönetimleri yardımcı olmak için bir adım atarız. Yeter ki o yöneticiler gitsin. EEE kendileri gelince ne oluyor. Hiçbir şey. Herkes kendine yakın insanları bir yerlere getiriyor; o kadar. İcraat sıfır oluyor. Baktığınız zaman hep borç var, sözler var ama yapılan fazla bir şey yok. İlk önce yapılması gerekenler ortaya çıkacak. Taraftarlara bir planımız var bu planımıza göre hareket edilecek bilgisi verilecek ve o projelerin aşamaları için bir site açılacak bizler de takipçisi olacağız. Bu işlemler yapılmaz da kim gelirse gelsin çok fazla bir şey çıkmaz bence. Basketbol, voleybol gibi sporlar amatör sporlar değil artık. Eskiden olduğu gibi diğer dallardan yancılık ta yapılacak bir durum yok. O zaman gelir elde edilecek projeler yapılması şart. İlk dört arasında devamlı yer almak için her yıl bütçenin en az 5 milyon euro (6 milyon usd) olması gerekiyor her sene. İlerde de finaller ve kupalar kazanmak için hem lig hem de avrupa için

Basketbolu görmezden gelmek, bu branşı yok saymak için aylarca hazırlanmışsınız, zahmet olmuştur, teşekkür ederiz. Merak etmeyin biz alışığız, pek de inanmamıştık zaten yalanlarınıza. Herkes sizin gibi oluyor başlarken, koltuğu kaptıktan sonra ise hafıza kaybı.. Tam Ortadoğu ülkesi siyasetçi profili.

Ne kimsenin düşmanı ne kimsenin müridiyiz. İnsanların sizden en büyük beklentisi; verdiğiniz sözleri tutmanız. Onu da yapmıyorsunuz. Hal böyleyken, geri kalanın bir anlamı da olmuyor. Gidin FT, Arda, Akbaba fotosu paylaşın. Popülizm kasın. Çıkarlarınızın çatışıp papaz olacağınız günü dört gözle bekliyorum. O zaman samimiyetinizi görürüz.

Geçtiğimiz yıl da 3 milyon Euro'ya anlaşmıştı ama yönetim kuru 6 liraya sabitlemişti diye hatırlıyorum. O dönemde Euro 7,5 lira gibiydi. Şu an çok astronomik hale geldi.
Terim 15 milyon tl alsın sevinsin ben sergen olayında olduğu gibi rakamları medya rakamları şişiriyor anlaşılmıştır ama o rakamlari alacagini sanmiyorum ilk anlasmasi 3 milyon desek ikinci anlasmasi 2.6 milyon euro bence simdi ki anlasmasi en fazla 1.5 milyon olur o da onu da çok ihtimal vermiyorum

Vallahi yeni yönetimden çok bir şey beklemiyorum. Sadece akıl ve mantık çerçevesi içinde yönetsinler kulübü, bu benim için kafidir. Ama Murat Özyer nedir arkadaşı! Kör göze parmak gibi, olacak iş değil. Burak Elmas yönetiminin bir an önce bu yanlıştan dönmesini diliyorum, aksi halde çok zor durumlarla karşı karşıya kalabilirler.

Galatasarayla ilgili bir twitch yayını izledim bugün. Sanırım camia içerisinde meşhur 100-110 milyon dolarlık sponsorun gerçekleşmeyeceğine dair bir algı oluştu. Burak elmas destekçisi olduğu bilinen insanlar bile 100-110 milyon dolarlık bu vaat gerçek olmazsa çok büyük tepki alır ve bu büyük bir YALAN söylenmiş olur diyorlar ki haklılar. Ben de hep bunu söylüyordum ama olmama ihtimali üzerine konuşmalar bu kadar arttığına göre bu işin olmama ihtimali de yüksek demektir. Yine aynı insanlar 40 milyon dolarlık kasa kolaylığı işinin de gerçekleşmeyeceğini düşündüklerini söylüyorlar.

Burak Elmas destekçisi olduğu bilinen insanların bile hakettiği şekilde Burak Elmas ve yönetimini eleştirmesi güzel. Forumdaki destekçiler de yavaş yavaş uyanacaktır diye tahmin ediyorum. Bazı şubelerin yöneticilerinin dahi belli olmaması büyük ihtimalle sıcak para olmadığı için ikinci lig topçusunun bile transferini açıklayamamaları filan büyük sıkıntılar. 5 günde 10 günde transferleri bitiririz sözlerini filan geçiyorum. 10 günde transfer bitmez Galatasarayda biz buna alışığız da Galatasaray başkanlığına aday olmuş biri bu kadar kolay yalan söylememeli mesele bu. iyi konuşanın iyi yöneteceğini sanmak profesyonel çalışanlarla dolu bir yönetimin kulüple yeteri kadar ilgilenebileceğine inanmak filan da taraftar için skandal durumlar. Bu yönetim insanların nezdinde futbol sebebiyle başarılı görülebilir ilerleyen zamanlarda eğer FT başarılı olursa fakat diğer branşlarda başarılı olabileceklerine kesinlikle inanmıyorum. Umarım ben yanılırım ama umutlu değilim.

Bu arada merak ettiğim bir konu var bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Bizde yönetim kurulunda görev alan insanlar şirketlerde görev aldıklarında herhangi bir maaş alıyorlar mı? Eskiden uygulama nasıldı şimdi nasıl? Bilen var mı?

Terim güncel kurdan 3m euroyu kabul etmiş geçen yıl 18 m TL almıştı

Klasik boş mukaveleye imza attı şovu yine yapıldı! Hoca rakamı bilmeden -muhtemel 3 milyon € civarı- neyse artık o kağıt parçası ona imza atmamıştır diye düşünüyorum. Velev ki bilmiyor olsa da, Yönetim Hoca'nın taban rakamını biliyordur. Güya takımın menfaati için para konuşmadı algısı.

Bir de Kulüpler Turkiye'de özellikle Türk Teknik Direktörlerle yaninda çalışmasını istediği ekibininin ücretini kendisi ödeyecek şekilde anlaşma yapıyor...

FT'ye bu kadar gebe bir yönetim sence indirim yaptırabilir mi?
Muhtemelen menajeri ya da bir yakını filan yönetime demiştir hoca rakam konuşmaz ama güncel kurdan 3 milyon euro iyidir. Fatih hocam'a yakışır :)
Yiğit beyin dediği şey burada ortaya çıkıyor gsnin menfaatleri için pazarlık yapmaniz gerekiyorsa nasıl pazarlık yapacaksınız diye o konuda haklisiniz fiilen başkan terim oldu iddaaları var göreceğiz ama diyelim ki bu sezon takım ligi 3 bitirdi mevcut başkan terime yaptırım uygulayabilecek mi hiç zannetmiyorum

Yiğit beyin dediği şey burada ortaya çıkıyor gsnin menfaatleri için pazarlık yapmaniz gerekiyorsa nasıl pazarlık yapacaksınız diye o konuda haklisiniz fiilen başkan terim oldu iddaaları var göreceğiz ama diyelim ki bu sezon takım ligi 3 bitirdi mevcut başkan terime yaptırım uygulayabilecek mi hiç zannetmiyorum
evet Şardan bunu söylemişti bu konuda ona katılıyorum. Diğer taraftan bence bu rakamlarla Eşref H de FT ile devam etmezdi.
Başkan olabilmek o duruşu gösterebilmek bunun için önemli. Ben başkan olsaydım açıklamam şu olurdu FT hocamız çok iyi Galatasaraylıdır bizim de ekonomik durumumuz malum hocamız aynı rakamdan TL bazında sözleşmesini uzatacaktır ama FT'ye 30 Arda'ya 8 iskambil kağıdı dağıtır gibi para dağıtan bir yönetimden bir yol olmaz. İşin kötü tarafı bu icraatları gördükçe o meşhur karikatürün GERÇEK olmasından ciddi derecede endişe duyuyorum.

evet Şardan bunu söylemişti bu konuda ona katılıyorum. Diğer taraftan bence bu rakamlarla Eşref H de FT ile devam etmezdi.
Başkan olabilmek o duruşu gösterebilmek bunun için önemli. Ben başkan olsaydım açıklamam şu olurdu FT hocamız çok iyi Galatasaraylıdır bizim de ekonomik durumumuz malum hocamız aynı rakamdan TL bazında sözleşmesini uzatacaktır ama FT'ye 30 Arda'ya 8 iskambil kağıdı dağıtır gibi para dağıtan bir yönetimden bir yol olmaz. İşin kötü tarafı bu icraatları gördükçe o meşhur karikatürün GERÇEK olmasından ciddi derecede endişe duyuyorum.
Kap açıklamasını kapamalarının kötü yanları bunlar medyaya sallama imkanı veriyorlar daha önce taraftar biliyordu ki terim 18 milyon tl alıyor arda 4 milyon tl alıyor şimdi sergen meselesinde mesela yok 2.5 milyon euro verildi diye haber yapıldığı için yalanlayamıyorlar da ben tff lisans kurulunda olsam bunu tffnin sitesine koyarım kulüplerin sözleşmelerini kimin ne kadar aldığını herkes bilir böylece borsa olayları ile uğraştırmam o zaman kimse limit asıldı şu oldu diyemez

Maaş konularıyla ilgili yorumumu açıklanınca yapacağım. İnşallah şeffaf şekilde yaparlar.

Ama Kerem Övet'lerin yayını baz alıp yönetim eleştirisi yapıyoruz aynı yayında hocanın maaşı için çıkan haberin çok net yalandığını da söylediler. Hatta maaş 20-25m TL dediler. Ve tüm ekibinin de maaşı bu ücrete dahil. Bu denilen doğruysa gayet normal bir para.
bunu söyleyince savunuyor oluyoruz o da garip. İşimize gelen söylemlere göre övgü ya da eleştiri yapmak doğru değil. Benim söylediğim bu.

Burak Elmas'a gelince. Ben koşulsuz desteklemem. Ama daha ilk günden muhalif de olmam. Söylemlerine ve eylemlerine bakıp ona göre tavrımı belirlerim. Kendisinin söylemleri heyecan vericiydi ama geçen 20-25 günde çok net bir hayal kırıklığı var ortada. Zaten bu gidişat devam ederse çok kısa zaman sonra önümüzde ki yıl için seçim sesleri haklı olarak çıkmaya başlar.

Maaş konularıyla ilgili yorumumu açıklanınca yapacağım. İnşallah şeffaf şekilde yaparlar.

Ama Kerem Övet'lerin yayını baz alıp yönetim eleştirisi yapıyoruz aynı yayında hocanın maaşı için çıkan haberin çok net yalandığını da söylediler. Hatta maaş 20-25m TL dediler. Ve tüm ekibinin de maaşı bu ücrete dahil. Bu denilen doğruysa gayet normal bir para.
bunu söyleyince savunuyor oluyoruz o da garip. İşimize gelen söylemlere göre övgü ya da eleştiri yapmak doğru değil. Benim söylediğim bu.

Burak Elmas'a gelince. Ben koşulsuz desteklemem. Ama daha ilk günden muhalif de olmam. Söylemlerine ve eylemlerine bakıp ona göre tavrımı belirlerim. Kendisinin söylemleri heyecan vericiydi ama geçen 20-25 günde çok net bir hayal kırıklığı var ortada. Zaten bu gidişat devam ederse çok kısa zaman sonra önümüzde ki yıl için seçim sesleri haklı olarak çıkmaya başlar.
Kerem Övet yayınını kendi adıma baz almam. En basitinden kendisi Burak Elmas'çıydı. Ben değilim. Eleştirdiği noktalardan mantıklı bulduklarıma katılıyorum sadece ama katılmadığım da bir dolu şeyi vardır. FT maaşı konusunda belki de yanılıyor olabilir benim eleştirim sadece 30 milyon özelinde değil. Artmasını eleştiriyorum ben. Ayrıca ekibi florya'da dahil gayet normal filan denilmiş ama neye göre normal kime göre normal? Ayrıca daha önce ekibi dahil değildi de şimdi mi dahil? Ben kendi adıma tatmin olmadım.

Forumda Yiğit Şardan destekçisi arkadaşlar bunu yapıyor. Kerem Övet'in NEF ile ilgili açıklamalarına inanacaksın ama maaşı ile ilgili açıklamalarına inanmayacaksın. Sonra da ben tarafsızım diyeceksin. Yiğit Şardan'ın seçimde ezilerek yenilmesi destekçilerine daha çok dokunmuş.

Ama dediğinde haklısın. KAP'a açıklama yapılmaması bu tip trollere prim veriyor.

Bende ilk 100 gün eleştirmeyeceğim. Hatta 2022 sene başına kadar bekleyeceğim. Ondan sonra duruma bakıp karar vereceğim.

Forumda Yiğit Şardan destekçisi arkadaşlar bunu yapıyor. Kerem Övet'in NEF ile ilgili açıklamalarına inanacaksın ama maaşı ile ilgili açıklamalarına inanmayacaksın. Sonra da ben tarafsızım diyeceksin. Yiğit Şardan'ın seçimde ezilerek yenilmesi destekçilerine daha çok dokunmuş.

Ama dediğinde haklısın. KAP'a açıklama yapılmaması bu tip trollere prim veriyor.

Bende ilk 100 gün eleştirmeyeceğim. Hatta 2022 sene başına kadar bekleyeceğim. Ondan sonra duruma bakıp karar vereceğim.
Nihat önce saygılı ol. Benim troll filan olmadığımı herkes bilir. ikincisi sayfama girdiğinde 2014'ten kalma ''Can abi hoşgeldiniz özlettiniz kendinizi yahu'' minvalinde mesajların var. O gün Can abiydim. bugün troll mü oldum?
Söylediklerimden bir şey anlayabileceğini sanmıyorum ama senin gibi sorgulamadan ezbere takılanlar yüzünden 20 yıldır bu iktidar ülkeyi yönetiyor. Yine senin gibi sorgulamadan takılanlar yüzünden Galatasaray'a gelen her yönetim bir öncekinin ruhuna rahmet okutuyor.

Nihat önce saygılı ol. Benim troll filan olmadığımı herkes bilir. ikincisi sayfama girdiğinde 2014'ten kalma ''Can abi hoşgeldiniz özlettiniz kendinizi yahu'' minvalinde mesajların var. O gün Can abiydim. bugün troll mü oldum?
Söylediklerimden bir şey anlayabileceğini sanmıyorum ama senin gibi sorgulamadan ezbere takılanlar yüzünden 20 yıldır bu iktidar ülkeyi yönetiyor. Yine senin gibi sorgulamadan takılanlar yüzünden Galatasaray'a gelen her yönetim bir öncekinin ruhuna rahmet okutuyor.

Sen niye trol olarak üzerine alındın ki usta.
İsim vermedim. Size şimdi abi demiyorum evet çünkü Yiğit Şardan hayranlığı bildiğimiz tarafsız Can Akan'ı unutturdu bana. Ama daha önce abi dediğimin hatrına asla trol demem.