Burak Elmas Yönetimi ve Basketbol

Salon işinin 8 10 yılı var arkadaşlar bugün arsa gösterilse gerekli izinler alınsa bile 5 sene bürokratik işlemler ile geçer yapım falan derken olacak iş mi emin değilim çünkü istanbulun boşaltıma planı var 15 20 sene içerisinde sanayi taşınması gündemde zor gibi görünüyor

Salon işinin 8 10 yılı var arkadaşlar bugün arsa gösterilse gerekli izinler alınsa bile 5 sene bürokratik işlemler ile geçer yapım falan derken olacak iş mi emin değilim çünkü istanbulun boşaltıma planı var 15 20 sene içerisinde sanayi taşınması gündemde zor gibi görünüyor
Salon proje maksimum 2,5 yıl da biter. İzinler o kadar uzun sürmez. Salon projesinin sanayi alanı ile ilgisi yok. Yeterki yapılmak istensin. İlgili proje hem Sarıyer belediyesinde hem de İBB de mevcut. Proje değişikliğine gidilecekse de ilgili dokümanlar verilip izinler alınabilir.

Şimdi gelelim şu Nef sponsorluğu meselesine. Kerem Övet'in sports digitale yayınında anlattığına göre Nef sponsorluğu barter şeklinde olacakmış. Yani Nef sponsorluk karşılığında kulübe daire verecekmiş:) Hatta bu yüzden Nef sponsorluklarından sıcak para gelmediği için kulüp göğüs sponsoru olmasını istemiyormuş. Yani futbola layık görmedikleri sponsoru basketbola layık görmüşler. Yani Nef sponsorluğu basketbola kısa vadede pek bir şey katmayacak gibi. Kısa vadede bir şey katmayacak bir işin uzun vadede de bir şey katacağını düşünmüyorum kendi adıma. Kerem gibi bir Burak Elmas destekçisi bile ciddi hayal kırıklığı içerisindeydi.

Bundan sonra gelecek yerli yabancı oyunculara 2-3 sene sonra bitecek projelerden ev vaat edebiliriz yani durum bunu gösteriyor:)

En güçlü şekilde yazıklar olsun diyorum.Yönetimin proje ve sponsorluk anlaşmaları borcunu ödemek için diken eken adam kıvamındaymış anlaşılan :) Diken bliterse sonra yoldan yeterince koyun gecerse, yunleri dikenlere takilrsa yunleri toplayip ip yapmak mukmun olacak o yunleri de kasabada sattki mi A Lisansi bile aliriz :)

Son düzenleme:
En güçlü şekilde yazıklar olsun diyorum.Yönetimin proje ve sponsorluk anlaşmaları borcunu ödemek için diken eken adam kıvamındaymış anlaşılan :) Diken bliterse sonra yoldan yeterince koyun gecerse, yunleri dikenlere takilrsa yunleri toplayip ip yapmak mukmun olacak o yunleri de kasaba satti mi A Lisansi bile aliriz :)
Hahahaha biraz öyle görünüyor. Niye bütçenin geçen seneden bile düşük ya da geçen seneki gibi olduğu daha iyi anlaşılmıştır sanırım. Çünkü para yok kısa vadede de para gelecek gibi değil. Uzun vadede de Allah büyük dediler herhalde anlaşmayı yaparken. Burak elmas yönetimine yapacağınız işi seveyim diyorum:)

ayrıca Mustafa Cengiz’i hep eleştirdim şu konuda hakkını verelim token anlaşmasını yaparken gelecek gelirin önemli bir kısmının amatör şubelerde kullanılmasını istiyorum oraya destek olmasını istiyorum gibi bir açıklama kalmış aklımda. Token anlaşmasından gelen ve toplamda gelecek 16 milyon doları da futbola yani sportif AŞ’ye göndermişler

Yalnız o parayı sportif A.Ş. ye aktaran maalesef Mustafa Cengiz yönetimi. 100m TL gibi bir rakam hatırlıyorum açıkladığımız geliri.
Henüz bu yönetim oradan gelir kalemi elde etmedi. Sanırım Ağustos ayında para gelecek. 16m dolar gibi rakam söyleniyor. Gerçi onlardan da farklı bir şey beklemiyorum o ayrı.

Kerem Ovet sirf Tokenden su kadar gelmesi lazim nasil butce boyle oluyor falan demisti de ne tokeni anlamamistim o token bu tokenmis demek

Yalnız o parayı sportif A.Ş. ye aktaran maalesef Mustafa Cengiz yönetimi. 100m TL gibi bir rakam hatırlıyorum açıkladığımız geliri.
Henüz bu yönetim oradan gelir kalemi elde etmedi. Sanırım Ağustos ayında para gelecek. 16m dolar gibi rakam söyleniyor. Gerçi onlardan da farklı bir şey beklemiyorum o ayrı.
Keremin söylediğinden anladığım paranın bir kısmı gelmiş ve bu yönetim sportife aktarmış.

Şimdi gelelim şu Nef sponsorluğu meselesine. Kerem Övet'in sports digitale yayınında anlattığına göre Nef sponsorluğu barter şeklinde olacakmış. Yani Nef sponsorluk karşılığında kulübe daire verecekmiş:) Hatta bu yüzden Nef sponsorluklarından sıcak para gelmediği için kulüp göğüs sponsoru olmasını istemiyormuş. Yani futbola layık görmedikleri sponsoru basketbola layık görmüşler. Yani Nef sponsorluğu basketbola kısa vadede pek bir şey katmayacak gibi. Kısa vadede bir şey katmayacak bir işin uzun vadede de bir şey katacağını düşünmüyorum kendi adıma. Kerem gibi bir Burak Elmas destekçisi bile ciddi hayal kırıklığı içerisindeydi.

Bundan sonra gelecek yerli yabancı oyunculara 2-3 sene sonra bitecek projelerden ev vaat edebiliriz yani durum bunu gösteriyor:)
Bu daireler neredenmiş ve kaç tane ?
Maslaktaki sitelerde 3+1 fiyatları 6-7 milyondan aşağı değil, 4 daire olsa 3 milyon dolar yapar. Yok Tuzlada ise en çok 500-600 bin.

Keremin söylediğinden anladığım paranın bir kısmı gelmiş ve bu yönetim sportife aktarmış.

Bende Ağustos’a kadar bir para gelecek şeklinde anladım. Bundan önce de bir gelir elde edildi. Baktım bu arada resmî siteden açıklamışız 100m TL o para da en azından çok büyük kısmı sportif A.Ş. de kullanıldı.

Şimdi gelende de farklı bir şey olmaz. Kerem’in de dediği gibi en azından bir kısmı amatör şubeler için ayırılmalı.

Şu açıklamaların yapılmaması durumu da can sıkıcı. Evet Nef bundan önce barter tarzı sponsorluklar yapmış. Ama bu da öyle mi?
Bunların bilinmemesi vs hep eksi yazıyor.

Ağustos'ta sıcak para gelecek cümlesini her yeni seçilen yönetimden sonra duydum. O kadar komik geliyor ki artık bana. Oyuncuya ev alıp kiraya mı vericez yıllık maaşını çıkarmak için? O kadar yağlayıp ballamanın sonu bu olmamalı.

Bu arada basketbola bakacağı söylenen Reha Keskin ile Murat Özyer Galatasaray lisesinden dönem arkadaşıymış. Belki göreve gelmesiyle ilişkisi vardır. Hatta ilerleyen dönemde Ekrem Memnun ayrılırsa koç bile olabilir diye düşündüm şimdi:)

Ati Koç'un Ahmet Nur Çebi'yle ilgili yaptığı açıklamalar bence genel olarak çirkindi ama orada bir kısım vardı, "İDDAA geliri ve TV gelirinin üzerinde bana para harcatma". Bizim son dönemdeki yöneticilerin basketbol konusundaki vizyonu da anca buydu, aman gider olmasın. Geliri nasıl arttırırız falan, fazlasını düşünen bile çıkmıyor. Bu yönetim de basketbol konusunda iyi izlenimler vererek başlamadı, umarım böyle devam etmez.

Genel olarak kamuoyunun basketbola bakışı bu ama başkanlar seviyesinde fikret ormanın eurolig açıklamasını hatırlarsın bizim başkanlarda farklı düşünmüyor sonuçta fenerbahçe a lisansını alana kadar aziz yıldırım da benzer düşünüyordu alın size 1 milyon dolar küme düşmeyin yeter deniyordu

Bilmem kaç aydır bilmem kaç kişili ekiple çalışıyorsun bula bula zaten belki bu forumdan üç kişi gidip rica etsek de sponsorluğu kabul edecek firmadan barter usulu sponsorluk buluyorsun ve kendine o kadar güvenmiyorsun ki daha iyisini bulmayabile çalılşmıyorsun ya da belki daha kötüsü daha iyisini bulmaya çalışmıyorsun çünkü tek derdin seçim öncesi sponsorumuz hazır diyebilmek kaç para gelmiş ödeme şekli ne basketbol şubesinin durumu ne olur bu anlaşma ile seçildikten sonra aman sana nee ...

Bilmem kaç aydır bilmem kaç kişili ekiple çalışıyorsun bula bula zaten belki bu forumdan üç kişi gidip rica etsek de sponsorluğu kabul edecek firmadan barter usulu sponsorluk buluyorsun ve kendine o kadar güvenmiyorsun ki daha iyisini bulmayabile çalılşmıyorsun ya da belki daha kötüsü daha iyisini bulmaya çalışmıyorsun çünkü tek derdin seçim öncesi sponsorumuz hazır diyebilmek kaç para gelmiş ödeme şekli ne basketbol şubesinin durumu ne olur bu anlaşma ile seçildikten sonra aman sana nee ...
Daha bazı şubelerden kimin sorumlu olacağı bile belli değilmiş deniyor. Pek bir hazırlık yok gibi duruyor. Belki arada ekipçe toplanıp arkadaş muhabbeti yapmışlardır. Allahtan hazırlanmışlar yani hazırlanmasalardı yanmıştık.