Burak Elmas Yönetimi ve Basketbol

Niye Yahu insanlar istediğini destekleyemez mi? Size düşüncenizin doğru haklı ve desteklenmesi gerektiği bilgisi nerden geldi ki? Benim canım İbrahim Özdemir desteklemek isterse gider İbrahim Özdemir desteklerim yani.

Nihat önce saygılı ol. Benim troll filan olmadığımı herkes bilir. ikincisi sayfama girdiğinde 2014'ten kalma ''Can abi hoşgeldiniz özlettiniz kendinizi yahu'' minvalinde mesajların var. O gün Can abiydim. bugün troll mü oldum?
Söylediklerimden bir şey anlayabileceğini sanmıyorum ama senin gibi sorgulamadan ezbere takılanlar yüzünden 20 yıldır bu iktidar ülkeyi yönetiyor. Yine senin gibi sorgulamadan takılanlar yüzünden Galatasaray'a gelen her yönetim bir öncekinin ruhuna rahmet okutuyor.

Konu ile alakalı değil ama son paragrafın içinde bir şeyler söylemek isterim. Yani sorgulayan olmak için illa ki muhalif mi olmak gerekiyor? İktidar tarafından biri sorgulaması sonucu diğer muhalif partilerin bu ülkeye katkı vermeyeceğini düşünüp iktidar tarafında kalması sorgulama olmuyor mu? Bu nasıl bir düşünce yapısıdır! Demokrasi ve kişilerin düşünce özgürlüğü nerde kaldı? Sizin siyasi düşünceniz dışında kaldığı için karşı taraf sorgulamayan, demokrasi bilmeyen ve özgür düşünce hakkı olmayan mı olmuş olacak?

Burak Elmas tabiki eleştirilmeli. Sonuçta sözler verdi, zamanı geldi ve tutamadı şu ana kadar. Yanlış yaptı. Sponsorum var dedi, henüz ortada yok, 10 güne transfer dedi henüz gerçekleştiremedi. Basketbol euroleague lisans dedi 2 milyon dolar bütçe konuşuluyor ve geç kalındı transferlerde. Ama Yiğit Şardan ya da başka bir aday olsa belki o sözleri vermese de mali durumlardan dolayı, o da gerçekleştiremeyecekti bunları. O zaman da gelen kişiyi eleştirmek gerekirdi. Tabi farazi şeyler üzerinden konuşmak çok basit ama Burak Elmas ve yönetimi bence şu anda neyin içine geldiklerinin farkında olmadan geldiler ve bol kepçeden salladılar. 12 aydır hazırlanıyoruz dediler. Şu an söylemlerini gerçekleştiremediler. Özellikle PSV maçına takım hazır girmiyor. Olası bir elenme durumunda forumda da sesler haklı olarak yükselecektir. Tahmin edebiliyorum. Ama tabi Burak Elmas bu vaatleri vermeden seçilse işler onun için çok daha kolay olurdu. Hatayı orada yaptı.

Konu ile alakalı değil ama son paragrafın içinde bir şeyler söylemek isterim. Yani sorgulayan olmak için illa ki muhalif mi olmak gerekiyor? İktidar tarafından biri sorgulaması sonucu diğer muhalif partilerin bu ülkeye katkı vermeyeceğini düşünüp iktidar tarafında kalması sorgulama olmuyor mu? Bu nasıl bir düşünce yapısıdır! Demokrasi ve kişilerin düşünce özgürlüğü nerde kaldı? Sizin siyasi düşünceniz dışında kaldığı için karşı taraf sorgulamayan, demokrasi bilmeyen ve özgür düşünce hakkı olmayan mı olmuş olacak?
Benimle aynı manada muhalif olman elbette gerekmez ama içinde bulunduğun zümrenin belki oy attığın partinin yaptığı haksızlıklara muhalefet ediyorsan sen de muhalif sayılabilirsin ve haksızlıklara karşı çıkarsan belki bir gün o zümreye de ait hissetmezsin kendini. Diğer taraftan o bahsettiğin de bir sorgulama olabilir ama güçlünün yanında olmak kolay olandır. Statükodan yana tavır almak kolay olandır. Yoksa elbette ki tercihin seni bağlar. Siyasi konulara da çok girmek istemem a siyaseti b siyaseti de değil önemli olan. Bir ülkede bir kulüpte ya da bir zümrede çok büyük haksızlıklar çok büyük yanlışlar oluyorsa oraya muhalif olmak bence herkesin yapması gerekendir.

Yiğit Şardan konusunda bana bel altı vurdun birkaç kez ama ben çok rahatım çünkü Yiğit Şardan'ın Galatasaray'a daha faydalı olacağını ve kötünün iyisi olduğunu düşünüyordum ama o kadar. Yiğit Şardan benim ne akrabam ne de başka bir şey ne de kendisine bir hayranlığım var. Bunu birkaç kez söylememe rağmen hala oradan vurmaya çalışman da maalesef ki kötü niyetli bir tavır.

Şu anki tabloda hissettiğim o kadar kötü başladılar ki. Yiğit Şardan da hatta Eşref H de bu kulübü daha iyi yönetirdi. Bakalım zaman kimi haklı çıkaracak? Ayrıca vaat 100 gerçekleşen 5 olursa o yönetim başarısızdır ama YŞ gibi vaat 0 gerçekleşen 5 olursa başarılı da sayılabilir. Yani beklentiyi kendileri yükselttiler ve bunun da ceremesini çekecekler.

Yahu Can Akan’ın özellikle Yiğit Şardan ve ekibini destekledği yoktu ki benim anladığım ve hatırladığım .Tüm listeler zayıf ama en azından EH ve İbrahim bey seçilmesin dedi.Kalan üçlüden belki Yiğit Şardanın şahsına,listesine değil, daha yakındı.Herkes Yiğit Şardana giydirdiği için biraz savundu orada da içerik düşündüğünüz kadad kötü değil minvalinde idi Başka bir adayı, EH,çoşku ile isteyen birtek vardım ben bile o olmazsa Burak Elmas seçilsin modunda idim.Forumun nerede ise tamamı Elması destekliyordu.Gayet kötü bir başlangıç yaptılar haklı olarak da dstekleyenler dahil eleştiriler başladı.Savunacak pek birşey de olmayınca forumda olmayan “düşman” yaratıp hamasate başlandı ama bence cidden kabak tadı verdi

İsteyen istediği kişiyi destekleyebilir. Bunda bir sakınca yok. Hepimiz seçimleri takip ettik. Çok demokratik ortamda gerçekleşti. Benim için seçim açısından hiçbir sakınca yoktu adaylar arasında, EH, Burak Elmas ve Metin Öztürk olabilir diye tahmin ediyordum. İbrahim Özdemirin yarış dışında kalacağını düşündüm. Yiğit Şardan'ı ise MC'nin devamı gibi gördüğümden ve son anda yarışa katılıp bir projesi olmamasından dolayı ve seçim tarihini erteletmelerinden dolayı istemememiştim. O yüzden takılıyordum Yiğit Şardan'a. Yoksa isteyen istediğini desteklesin. Daha önce de destekliyorduk Yiğit Şardan'ı sadece bu gelişinde hazır değildi ve fazla umursamıyordu bence seçimi.

Bunları niye yazdım çünkü şimdi oluşan durumda, Burak Elmas başarısız başladı. Çünkü verdiği vaatleri ilk etapta gerçekleştiremedi. Onun yerine düşünülen diğer başkan adaylarının şu anki durum altından kalkıp kalkamayacağı tartışılır oldu. Özellikle bence diğer 2 başkan adayı kalkabilirdi saydığım. Hatta ve hatta Yiğit Şardan bile kalkabilirdi. Ancak mali durumu görememek başkan adaylarının elini kolunu bağladı. Ben Burak Elmas ne kadar kötü başlarsa başlasın, belli bir süre sabretmek gerektiğini düşünüyorum. Tabi ki eleştirilsin. Hak ediyor. Sorgulamadan olmaz. Ben de eleştiriyorum. Ama hatasının kurbanı olmamalı. Belki de zamanla doğru yolu bulacaktır. Geçte olsa iyi transferler yapacaktır. Ya da geç te olsa sponsor getirecektir. Belki 2 sene sonra euroleague A lisansı için adımlar atılacaktır. Ama şu anda durum kesinlikle öyle değil. İnsanlarda haklı olarak onu eleştiriyorlar.

Yahu Can Akan’ın özellikle Yiğit Şardan ve ekibini destekledği yoktu ki benim anladığım ve hatırladığım .Tüm listeler zayıf ama en azından EH ve İbrahim bey seçilmesin dedi.Kalan üçlüden belki Yiğit Şardanın şahsına,listesine değil, daha yakındı.Herkes Yiğit Şardana giydirdiği için biraz savundu orada da içerik düşündüğünüz kadad kötü değil minvalinde idi Başka bir adayı, EH,çoşku ile isteyen birtek vardım ben bile o olmazsa Burak Elmas seçilsin modunda idim.Forumun nerede ise tamamı Elması destekliyordu.Gayet kötü bir başlangıç yaptılar haklı olarak da dstekleyenler dahil eleştiriler başladı.Savunacak pek birşey de olmayınca forumda olmayan “düşman” yaratıp hamasate başlandı ama bence cidden kabak tadı verdi
Yiğit şardan ve Eşref H bir duruş gösterdi başkanlık biraz duruş ve karizma işidir bence. Üstüne YŞ bence popülizm kasmadı. Sırf seçileyim diye bin tane vaat vermedi. Tam tersi şartlar zor vs dedi. Oturup dinlediğinizde de mantıklı gerçekçi bir adam YŞ. Geçmiş yönetimlerde de ekonomik icraatlarından dolayı birinci tercihim oydu ama popülizm kazandı. Burak elmas sempatik bir insan ama popülizm ile ne kadar yol alabilirsin. Diğer taraftan da Adnan Polat kanadı çoğunluğun düşüncesinin aksine bu kulübe faydalı bulduğum sportif başarıdan bağımsız beğendiğim bir kanat. Ayakları yere basan taş üstüne taş koymaya çalışan yönetimleri destekliyorum kendi adıma. Ve beni bilen bilir kimseyi de körü körüne desteklemem.

şu anki tabloda çok net Eşref H seçilseydi elmastan iyi olabilirdi kanaati oluştu bende. Onun en büyük hatası 13.5 milyon TL basketbol bütçesi gafı oldu benim için ama büyük hava civayla gelen yönetimin de basketbol bütçesi hiç parlak değil. Ayrıca 13.5 olacağını da sanmıyorum onlar da 2 2.5 milyonluk bütçeyi koyardı bence.

Benimle aynı manada muhalif olman elbette gerekmez ama içinde bulunduğun zümrenin belki oy attığın partinin yaptığı haksızlıklara muhalefet ediyorsan sen de muhalif sayılabilirsin ve haksızlıklara karşı çıkarsan belki bir gün o zümreye de ait hissetmezsin kendini. Diğer taraftan o bahsettiğin de bir sorgulama olabilir ama güçlünün yanında olmak kolay olandır. Statükodan yana tavır almak kolay olandır. Yoksa elbette ki tercihin seni bağlar. Siyasi konulara da çok girmek istemem a siyaseti b siyaseti de değil önemli olan. Bir ülkede bir kulüpte ya da bir zümrede çok büyük haksızlıklar çok büyük yanlışlar oluyorsa oraya muhalif olmak bence herkesin yapması gerekendir.

Yiğit Şardan konusunda bana bel altı vurdun birkaç kez ama ben çok rahatım çünkü Yiğit Şardan'ın Galatasaray'a daha faydalı olacağını ve kötünün iyisi olduğunu düşünüyordum ama o kadar. Yiğit Şardan benim ne akrabam ne de başka bir şey ne de kendisine bir hayranlığım var. Bunu birkaç kez söylememe rağmen hala oradan vurmaya çalışman da maalesef ki kötü niyetli bir tavır.

Şu anki tabloda hissettiğim o kadar kötü başladılar ki. Yiğit Şardan da hatta Eşref H de bu kulübü daha iyi yönetirdi. Bakalım zaman kimi haklı çıkaracak? Ayrıca vaat 100 gerçekleşen 5 olursa o yönetim başarısızdır ama YŞ gibi vaat 0 gerçekleşen 5 olursa başarılı da sayılabilir. Yani beklentiyi kendileri yükselttiler ve bunun da ceremesini çekecekler.

Güçlünün yanında olmak, statüko falan bu işin kolay tarafı. Dediğim gibi herkes her partiye ya da başkan adayına oy verebilir, destekleyebilir. Demokrasi ve düşünce özgürlüğü bunu gerektirir. Ama haksıza haksız dememiz gerektiği gibi, haklının da hakkını vermek gerekir. Sana doğru haksızlık olan bir durum bana göre haklılıktır. Örnek veriyorum Ayasofyanın açılması sana göre haklıdır, bana göre haksızdır. Ya da aşı olmak sana göre mantıklıdır, bana göre mantıksızdır. Bu yüzden bizle düşünmeyen karşı taraf için biatçi, sorgulamayan demek çok doğru bir yaklaşım değil sanki. Ya da tek doğru benim tarafım diğerleri yanlış ve hain söylemi de asla doğru yaklaşım değildir.

Yiğit Şardan mesela sana göre başarılı olacaktır. Ama ben Cemal Nalga ve parası için kulübe hacize verip üstüne hayır öyle bir şey yoktu demesi ile ne kadar kötü bir başkan olacağını gösterdi. Aynı zamanda onun seçime girmesi için yapılan yanlışlar, sana göre oturaklı olması bana göre projesiz olması, Galatasaray benim gibi bir adamı bulamaz söylemi ve seçim günü dahi başkanlık makamına yakışmayacak tarzı ile kötü bir başkan olacağı izlenimini verdi. Sende çok açık tarafını belli ettin. O kaybedince de Burak Elmas lehine aşırı tepkilerin açıkça beni rahatsız etti. Özelden de yazdığım gibi belki de Burak Elmas ın bir kaç söylemi seni ve birçok arkadaşı buna itti ama hep dediğim gibi biraz daha sabretmek lazım. 3 ay 6 ay sabredelim sonra babamızın oğlu değil ya gerektiğinde hep beraber eleştiririz. MC yönetimini de ilk başta destekledim ama zamanla eleştirmeye başladım mesela. Burak Elmas da belli bir zaman sonra kendini belli edecektir. Ona göre karar veririz bizde. Dediğin gibi usta, zaman kimin haklı kimin haksız olacağını gösterecek. Ama dediğim gibi o zamanı verelim Başkan ve yönetimine...

Son düzenleme:
Kerem Övet yayınını kendi adıma baz almam. En basitinden kendisi Burak Elmas'çıydı. Ben değilim. Eleştirdiği noktalardan mantıklı bulduklarıma katılıyorum sadece ama katılmadığım da bir dolu şeyi vardır. FT maaşı konusunda belki de yanılıyor olabilir benim eleştirim sadece 30 milyon özelinde değil. Artmasını eleştiriyorum ben. Ayrıca ekibi florya'da dahil gayet normal filan denilmiş ama neye göre normal kime göre normal? Ayrıca daha önce ekibi dahil değildi de şimdi mi dahil? Ben kendi adıma tatmin olmadım.

Bana göre normal. Piyasaya baktığında da normal. Bugün Sergen'in yıllık 25mTL garanti para + bonus aldığı yerde çok normal. Hele ki yardımcılarının maaşı da buna dahilse.

O zaman o yayını baz alıp sponsorluk anlaşmasını bina üzerinden yapmış demeyeceğiz. Ya da Token'den gelen paraları futbola vermişler de demeyeceğiz. Onları söyleyip burada başka bir yeri baz alınca çelişki oluyor.

Bu arada sonuna kadar eleştirilmeli bu yönetim. Çünkü çelişkinin en büyüğünü kendileri gerçekleştiriyor.

Bana göre normal. Piyasaya baktığında da normal. Bugün Sergen'in yıllık 25mTL garanti para + bonus aldığı yerde çok normal. Hele ki yardımcılarının maaşı da buna dahilse.

O zaman o yayını baz alıp sponsorluk anlaşmasını bina üzerinden yapmış demeyeceğiz. Ya da Token'den gelen paraları futbola vermişler de demeyeceğiz. Onları söyleyip burada başka bir yeri baz alınca çelişki oluyor.

Bu arada sonuna kadar eleştirilmeli bu yönetim. Çünkü çelişkinin en büyüğünü kendileri gerçekleştiriyor.
iyi normalse Galatasarayın paraları peşkeş çekilmeye devam edilebilir. Sergen şampiyon olduğu için artış yapıldı. FT ikinci olduğu için mi artış yaptık? biraz mantıklı olmak lazım.
Token paraları meselesi bir realite çıksınlar aktarmadık basketbola aktarıyoruz desinler görelim. Nef sponsorluğu barter meselesi ise daha çok duyum ve tahmin. Nef ile yapılan geçmiş sponsorluklar öyle olduğu bunun da öyle olacağı bekleniyor. Yani sapla saman karıştırılmasın.

Bu arada aynı kişiler Burak Elmas'çı olmalarına rağmen Epözdemir'in başarı şeklinde açıkladığı şeylerin de MC yönetimi zamanında halledildiğini duyduklarını söylüyorlar. Söylenenler veriler ortada herkes kendi değerlendirmesini kendi akıl süzgecinden geçirerek yapsın.

iyi normalse Galatasarayın paraları peşkeş çekilmeye devam edilebilir. Sergen şampiyon olduğu için artış yapıldı. FT ikinci olduğu için mi artış yaptık? biraz mantıklı olmak lazım.
Token paraları meselesi bir realite çıksınlar aktarmadık basketbola aktarıyoruz desinler görelim. Nef sponsorluğu barter meselesi ise daha çok duyum ve tahmin. Nef ile yapılan geçmiş sponsorluklar öyle olduğu bunun da öyle olacağı bekleniyor. Yani sapla saman karıştırılmasın.

Bu arada aynı kişiler Burak Elmas'çı olmalarına rağmen Epözdemir'in başarı şeklinde açıkladığı şeylerin de MC yönetimi zamanında halledildiğini duyduklarını söylüyorlar. Söylenenler veriler ortada herkes kendi değerlendirmesini kendi akıl süzgecinden geçirerek yapsın.

Vitor Pereria ne yapmış da 1,5m Euro alıyor? Yahu maalesef bu işin de piyasası bu. Demek Sergen hocanın yarısı kariyer yapsa kapıyı 50m dan açacakmış o da ayrı bir şey.

Hala Burak Elmas diyorsun bana. Afedersin başlarım Burak Elmas’a. Dediğim anlaması basit. Aynı kişinin bir söylemi ciddiye alıp eleştiri yapıyorsan diğer söylemini de ciddiye almak zorundasın. Hayır o öyle değildir deyip başka bir haberi baz alıyorsan çelişki vardır.
Burak Elmas da Başkan olsa öyle. Ahmet de olsa öyle Mehmet de olsa öyle.

Adam diyor ki benim duyumum token paralını aktarmış. Eyvallah doğrudur eleştirelim. Yine aynı adam diyor ki benim duyduğum 3m Euro değil 20-25m TL maaş ve ekininin de maaşı bunun içinde.
İkli doğru ikincisi palavra. Buna mantıksız deyince Burak Elmas’cı oluyorsun :)

Yardımcılarının ücretini Fatih Hoca karşılıyor olabilir. Zaten yardımcısının kulübe değil de teknik direktöre bağlı olması başlı başına skandal. 40 milyon versek de Arda, Babel filan da Fatih Hoca'dan maaş alsa keşke. Zaten Fatih Hoca'yı göndersek bu yeniçeriler gelen bir yabancı hocayı üç ayda filan yer. Ancak Hamza Hamzaoğlu gibi işsiz kaldığında Fatih Hoca'dan iş bekleyen biri gelirse oynarlar. Ayrıca bildiğim kadarıyla yardımcıları da Necati Ateş ve Selçuk İnan.

Burak Elmas yönetimi yerli transferinde çok geç kalarak 10 aydır filan hazırlanıyoruz dediği branşta geçer not alamadı. Keşke üç senedir hazırlanıyor olsalarmış. İyi bir bütçe açıklasalar bari de yabancılar konusunda rahat olsak derdim ama orada da NEF'in barter olayı doğruysa takıma basketbolcu değil de taşeron filan buluruz. Kat karşılığı oyuncu alacağımıza spor salonu yaptırsak daha iyi değil mi?

Vitor Pereria ne yapmış da 1,5m Euro alıyor? Yahu maalesef bu işin de piyasası bu. Demek Sergen hocanın yarısı kariyer yapsa kapıyı 50m dan açacakmış o da ayrı bir şey.

Hala Burak Elmas diyorsun bana. Afedersin başlarım Burak Elmas’a. Dediğim anlaması basit. Aynı kişinin bir söylemi ciddiye alıp eleştiri yapıyorsan diğer söylemini de ciddiye almak zorundasın. Hayır o öyle değildir deyip başka bir haberi baz alıyorsan çelişki vardır.
Burak Elmas da Başkan olsa öyle. Ahmet de olsa öyle Mehmet de olsa öyle.

Adam diyor ki benim duyumum token paralını aktarmış. Eyvallah doğrudur eleştirelim. Yine aynı adam diyor ki benim duyduğum 3m Euro değil 20-25m TL maaş ve ekininin de maaşı bunun içinde.
İkli doğru ikincisi palavra. Buna mantıksız deyince Burak Elmas’cı oluyorsun :)
Sanane kardeşim? istediğim adamın istediğim söylemini ciddiye alırım gerçekçi bulurum istemediğim söylemini de gerçekçi bulmam ciddiye almam. Seni ilgilendiren bir husus var mı? Rakamlarla oynayıp 30 değil de 20-25 demişsin. birincisi 20 ile 25 arasında 5 milyon fark var çerez parası değil bunlar ama ne olursa olsun farketmez. Benim söylediğim şey net 18 milyondan fazla olmamalıydı. 18 milyon artı 1 lira olsa bile benim için fazla. Dolayısıyla 20-25 olsa da fazla.

İster Burak Elmasçı ol ister olma banane. Ben kendi bakış açımla mantıksız bulduğum şeyleri eleştiririm. Kimseden icazet alacak da değilim. Kimseyi eleştirilerim konusunda tatmin etmek zorunda değilim. Sana göre çelişki de olabilir bana göre YOK. Kaldı ki seni ilgilendiren bir mevzu da değil. Sen kendi çelişkilerinle ilgilen.

Rakamlarla oynayan ben değilim senin diğer konularda ciddiye alıp kesinmiş gibi eleştirileri yaptığın o program da söylenen rakam ;)

Neyse sen söylediğin gibi işine gelen duyum, haber, söylemler üzerinden mantıklı eleştirilerini yap. Bende düzeltirim. Sen bana sormazsın ben sana :)

Demiştim hep; temmuz ayını bekleyelim diye. Futbol konusu fiyasko olsa da basketbolda inancım vardı transfer konusunda. Çok güzel yönetici hamleleri ve oyuncu hamleleri geldi. Fakat anlayamadığım bir nokta var; Dee Bost ve özellikle Melo gibi isimleri nasıl oldu da biz alabildik o kadar EL takımları arasından ? Bu bir Zeytingöz başarısı mıdır yoksa bizim bütçemiz cidden EL takımlarının elinden oyuncu kapacak kadar yüksek mi? Zannediyorsam FB’nin de istediği yazılıyordu yalan değilse.

Demiştim hep; temmuz ayını bekleyelim diye. Futbol konusu fiyasko olsa da basketbolda inancım vardı transfer konusunda. Çok güzel yönetici hamleleri ve oyuncu hamleleri geldi. Fakat anlayamadığım bir nokta var; Dee Bost ve özellikle Melo gibi isimleri nasıl oldu da biz alabildik o kadar EL takımları arasından ? Bu bir Zeytingöz başarısı mıdır yoksa bizim bütçemiz cidden EL takımlarının elinden oyuncu kapacak kadar yüksek mi? Zannediyorsam FB’nin de istediği yazılıyordu yalan değilse.

Aslında futbolda da fiyasko yok. Başkanın 5 gün 10 gün muhabbeti beklenti oluşturdu. Birde PSV maçlarına yetiştirememe konusu ortaya çıkınca geç kalınmış oldu. Haliyle geç kalınınca haklı olarak tepki gördü. Ama daha Temmuz'un 19 unda olduğumuzu düşününce ortada bir fiyasko un olmadığı anlaşılacaktır. Ama verilen sözleri zamanında yapamamak böyle bir sonuç ortaya çıkardı...

Bütçenin çok yüksek olduğunu sanmıyorum 2-2,5 milyon değil de 2,5-3 milyon dolar bandında olabilir çok çok.. Bunu demek için bile gelecek yabancıları görmek lazım. Bost ile ilgilenen EL kulüpleri Monaco, Asvel falandır onlar 300 civarı önerilmiştir diyelim 400 civarına çözdük demek ki.Zaten pek genç bir oyuncu da değil Bost. Melo biraz daha ilginç tabi o ona da teklif geldi ise Monaco, Asvel, Zalgiris, Alba belki Pana gibi yüksek bütçeli olmayan bir takımdan yüksek olmayan bir teklif gelmiştir ama o daha genç bir oyuncu daha düşük ücrete rağmen EL'yi tercih etmesi daha mantıklı olurdu bu durumda 3 seçenek var ya ortada ciddi bir teklif yoktu, ya biz takım içi rol, oyun tarzı vs gibi faktörlerle EL olmasa bile kendini daha iyi gösterebileceğine ikna ettik ya da kesenin ağzını fazlaca açtık. Bunların kombinasyonu da olabilir tabi 😬