Burak Elmas Yönetimi ve Basketbol

Hem işini iyi yapan hem de kişilik ve duruş olarak şubeyi, kulübü çok iyi temsil edecek bir isim yalnız CEO'nun görev ve yetki tanımı ile GM'nin görev ve yetki tanımı nedir acaba?

Haberler ve adımlar güzel ama bu arada NEF'in vereceği desteğin miktarı da önemli. Şube yönetiminde de ciddi manada etkili olacakları göz önünde bulundurulduğunda şu aşamada verecekleri destek yıllık en az 5 milyon dolar olmalıdır ve miktar hedeflerle birlikte de her yıl büyümelidir. Ayrıca kendi adıma ivedilikle champions cup'dan çıkılıp eurocup'a dönülmesi taraftarıyım. Eğer orta vadede Eurolig hedefimiz varsa Eurocup şu an için çok daha iyi bir tercih olacaktır.

banvit kendi imkanlarıyla son 10-15 yıl çok iyi işler yaptı. kapanırken bile son yılda fena olmayan oyuncular getirdiler ki burda turgay zeytingözün emeği büyüktür. altyapı uzun sürede düzeltilebilecek bir iş ama en azından doğru hamle olduğunu düşünüyorum başlangıç için.

kerem tunçerinin ceo'luk namına bir deneyimi yok. zaten bu bütçelerde ceo'luk bir olay da yok o yüzden ilk etapta bir reklam yüzü olarak görüyorum kerem tunçeri hamlesini. turgay zeytingöz bence tr'de basketbol anlamında en iyi isimlerden biri.

Burak Elmas'ı başkan olmasını istememin en büyük sebebiydi basketbol şubesi ile alakalı söylemleri. Bugün itibariyle beklentimi fazlasıyla karşıladı. Banvit ise en saygı duyduğum yapılanmaydı. Tofaş ve karşıyaka da önemli işler yapıyorlar uzun süredir ama Bursa ve İzmir basketbol ile iç içe şehirler zaten, bir bandırma takımına basketbol kültürü kazandırmak müthiş bir başarı. Şimdiden çok heyecanlandırdı bu hamle beni. Salon içinde bir adım atarsa şimdilik tamamım. Futbol için zaten çok bir beklentim yok. Transferleri 10 günde bitireceğim dediği için muhtemelen tepki alırda Euro 2020 devam ederken serbest oyuncu piyasası harici transfer yapmak çok mümkün değil.

Nihat Kırmızı'yı daha bu sürece dahil edip Doğa Sigorta'yı da bir şekilde ek bir sponsor olarak düşünmek gerekir. Her ne kadar geçmiş yönetimimiz kendilerini daha iyi teklifler var diyerek geri çevirse de zor zamanda çok önemli bir sponsorluk yaptılar.

Gelecek yıldan itibaren kalburüstü yerlilerle birlikte bir plan kurmak gerek. 8-9 yabancılar Euroleague olmadıkça büyük maddi yük getiriyor. O yüzden Tofaş'taki gibi bu oyuncuları da mutlaka net bir rotasyon oyuncusu haline getirebiliriz.

Banvit, şirket satılana kadar ülkedeki en iyi basketbol aklına sahip kulüptü. Ucuza harika yabancı oyuncular bulup yanlarına gelecek vaadeden gençleri koyarak f/p olarak muazzam kadrolar kurdular. İstikrarlı şekilde her sezon bir seviye yakaladılar. Banvitte oynayıp basketbolu bırakmak üzere olan Chuck Davis sayesinde Eurocup aldık, o derece. Turgay Bey çok doğru bir isim, umarım her şey güzel olur. Hep içimden de geçiyordu. Düşünenleri kutluyorum.

Murat Özyer denen vasıfsız haini sırf liseli olduğu için bir daha bu kulübün kapısından içeri kim sokarsa iki elim yakasında olur!

Turgay Zeytingöz haberi doğruysa cidden çok iyi hamle olur. Eski basketbolcu Turgay Çataloluk ile birlikte muazzam bir yapı kurdular, umarım doğrudur. Öyle bir yapı ki Beşiktaş bile kaymağını yedi. Eğer bu iş olursa, önümüzdeki 5 yıl içinde oyuncu parlatmanın yanında; üreten bir Galatasaray da görebiliriz

Kısa vadede gidilecek noktadan çok uzun vadede gerçekçi hedefler koyup, bunlardan geri adım atmamak önemli. Hakan Üstünberk - Oktay Mahmuti başlangıcıyla adımlar atıldı, Ergin Hoca'yla zirveyi gördük, sonra başladığımız yere geri döndük. 2 yıl ciddi bütçe koyup sonrasında aynı noktaya dönmememiz lazım. Banvit organizasyonunun başındaki kişilerden birini getirmek 1 yılda bizim altyapımızı Banvit altyapısına çevirmeyecek, altyapıya önem veriyorum demekle oradan oyuncu fışkırmayacak. Ortaya konulan paradan altyapıda hem antrenörler için, hem de scouting için ciddi miktarda harcama yapılması gerekli. Banvit Alperen'i Giresun'dan, Şehmus'u Batman'dan çocuk yaşta bulup Bandırma'ya getirmiş, Bandırma Kırmızı gibi bir projeyle bu oyuncuları üst yapıya hazırlamış bir organizasyon. Üst tarafa çıkamayan adını bile duymadığımız kim bilir kaç oyuncuya yatırım yaptılar da içlerinden birkaçı bizim tanıyacağımız seviyeye gelebildi. Benzer adımları bizden de bekliyorum, bu noktada birkaç yıl içinde 2. takım kurmak önemli bir hamle olacaktır.

Bunun dışında hem kadın, hem erkeklerden sorumlu olacak şekilde altyapı genel koordinatörü gibi bir sıfatla Cem Akdağ kulüp bünyesine katılabilir. Yıllarca altyapı milli takımlarında çalışmış, şimdi Suudi Arabistan'da hem altyapı milli takımlar koordinatörü, hem milli takım yardımcı antrenörü olan Taner Günay iyi bir projede ülkeye dönmeye ikna edilebilir. Benim bilmediğim değerli onlarca isim vardır, Basketbol A.Ş. işi sadece birkaç yıl oyuncu bütçesini yükseltmek, 1-2 isimli oyuncu transfer etmekle kısıtlı kalmaz umarım.

Galatasaray basketbolundan tekrar heyecan duyacağımız haberleri duymayı özlemişiz. Yolumuz uzun ve basamakları teker teker çıkmalıyız. Kimse bir anda başarı hayallerine kapılmamalı ve her zaman destek olmalı. Galatasaray'ı iliklerine kadar bilen ve yaşayan aynı zamanda basketbol bilgisi üst seviyede olan Ekrem Memnun'a sonuna kadar destek olunmalı. Yukarıda adı anılan ve geçmişte Galatasaray'a çok zararlar vermiş ve kendi çıkarlarını hep önde tutan MÖ gibi insanlardan kesinlikle uzak durulmalı. Başkan Burak Elmas ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılar.

Kısa vadede gidilecek noktadan çok uzun vadede gerçekçi hedefler koyup, bunlardan geri adım atmamak önemli. Hakan Üstünberk - Oktay Mahmuti başlangıcıyla adımlar atıldı, Ergin Hoca'yla zirveyi gördük, sonra başladığımız yere geri döndük. 2 yıl ciddi bütçe koyup sonrasında aynı noktaya dönmememiz lazım. Banvit organizasyonunun başındaki kişilerden birini getirmek 1 yılda bizim altyapımızı Banvit altyapısına çevirmeyecek, altyapıya önem veriyorum demekle oradan oyuncu fışkırmayacak. Ortaya konulan paradan altyapıda hem antrenörler için, hem de scouting için ciddi miktarda harcama yapılması gerekli. Banvit Alperen'i Giresun'dan, Şehmus'u Batman'dan çocuk yaşta bulup Bandırma'ya getirmiş, Bandırma Kırmızı gibi bir projeyle bu oyuncuları üst yapıya hazırlamış bir organizasyon. Üst tarafa çıkamayan adını bile duymadığımız kim bilir kaç oyuncuya yatırım yaptılar da içlerinden birkaçı bizim tanıyacağımız seviyeye gelebildi. Benzer adımları bizden de bekliyorum, bu noktada birkaç yıl içinde 2. takım kurmak önemli bir hamle olacaktır.

Bunun dışında hem kadın, hem erkeklerden sorumlu olacak şekilde altyapı genel koordinatörü gibi bir sıfatla Cem Akdağ kulüp bünyesine katılabilir. Yıllarca altyapı milli takımlarında çalışmış, şimdi Suudi Arabistan'da hem altyapı milli takımlar koordinatörü, hem milli takım yardımcı antrenörü olan Taner Günay iyi bir projede ülkeye dönmeye ikna edilebilir. Benim bilmediğim değerli onlarca isim vardır, Basketbol A.Ş. işi sadece birkaç yıl oyuncu bütçesini yükseltmek, 1-2 isimli oyuncu transfer etmekle kısıtlı kalmaz umarım.

Cem AKDAĞ bu hafta içinde Gelişim Koleji ile anlaştı.