Burak Elmas Yönetimi ve Basketbol

Şimdi Zeynepgül Ene'nin bu pozisyon için yeterliliğini bilmiyorum fakat gördüğüm kadarıyla o da Remzi Sanver ile aynı dönem mezunu liseden. Yani Murat Özyer'deki durumun bir benzeri burada da söz konusu. Lise bağlantısı Orhun Ene'nin eşi olması eski basketbolcu olması vs bu pozisyonu almasında etkili olmuştur ama bu konudaki yeterliliği ve tecrübesi ne durumda açıkçası bilmiyorum. Görev konusunda liyakatini bilmiyorum eğer hakediyorsa gelmesinde sakınca yok ama gönül ister ki işler böyle lise bağlantılarıyla filan dönmesin. Yani Turgay Zeytingöz gibi o konuda belli başarımı olan insanlar gelsin görevlere sırf liseli olduğu için X kişisi gelmesin.
Sorun da bu zaten. Orhun Ene'ye geçen sene teklif yapıldığında kariyerimi riske atamam diye kabul etmedi ama lobisi hala sürüyor. TBF'den yetersizliğinden dolayı kovulan ve milli takımda oldukça başarısız olmuş eşi, neredeyse oradan aldığının iki katı maaşıyla bizim şubemizde hem de Müge Erdem gibi yılların Galatasaray kadın basketbol emekçisi gönderilerek getiriliyor. Şimdi onun tembelliğinden bütün işler Alper Okumuş'un sırtına bindi ve kısa sürede herkesin antipatisini kazanmayı başardı. Ayrıca Murat Özyer'i de getiriyorlardı sırf gelen tepkilerden dolayı geri adım attılar. Kerem Tunçeri'nin aldığı maaşı duysanız dudaklarınız uçuklar. Burada sırf Turgay Zeytingöz benim nazarımda görevini hak edenlerden biridir. Kısacası basketbol şubesinde işler yine bildiğimiz gibi ahbap çavuş ilişkisi ile devam ediyor.

Saygılar.

Bilmediğimden soruyorum. Orhun Ene ve eşinin görevinin ne gibi bir bağlantısı var? Orhun Ene görevi kabul etmedi diye mi eşini bu kulüpten içeri sokmayacağız? Bu iki durumu bağlamak yanlış.
Onun dışında yetersiz olduğu konusuna da bir şey diyemem. Çok hakim değilim. Sizin dediğiniz gibi ise en kısa zamanda bu yanlıştan dönülür umarım.

İşi gücü eleştirmek olan arkadaşlar güzel şeyleri de bizden değil de kendileri yazarsa daha samimi olurlar.
Burak Elmas şu sene içinde Euroleague'e katılacağız demedi. Salona önem veriyoruz çünkü hedefimiz Euroleague demişti. Euroleague vaadinin içeriği de bu yani.
Kadın takımı kurmak, basketbolda alt yapıda devrime gitmek , pilot takım kurmak ve tesisleşmeye gitmek hayaldi. Bugüne kadar bırakın hayal etmeyi lafı bile geçmemişti bunların. Burak Başkan ve yönetimi bunları gerçekleştirdi. Daha yapacağı çok iş var. Yapacakları yaptıklarının teminatıdır. Yani yok biat yok polyannacılık değil bu.
Dediğim gibi yaptıkları yeter mi yetmez. Bütçe her yıl en az 2 3 milyon euro artmalı, 3 sene içinde salona başlanılmalı. İşte bunlar yapılmadığı zamanlar eleştirilmeli. Öyle yüzde verip muhtemel senaryolar diyerek olmayan şeyin karamsarlığını yapmaya gerek yok. Her şey zamanı gelince...
Bu yazdıklarına samimi bir şekilde inanıyorsan benim açımdan sorun yok ama yanıldığını ilerleyen zamanlarda anlayacaksın.
Sonra kandırıldık vs olmasın. Daha çok bir şey yapmadılar uçmayalım daha birkaç aydır görevdeler. Daha teminatlık bir durumları yok yani.
Her sene bütçe 2-3m euro artar ya neden artmasın bekle:) 3 sene içerisinde salona başlanılması bile iyi bir şey olacağına inanmasam da ama salon vaadin varsa üç seneyi beklemeden başlamalı ve olabildiğince çabuk bitirmelisin. EL vaadi konusu da açık zamanında buralarda yazıldı detayları ama senin söylediğin gibi değil tam olarak. Bu konuda R'ler başladığına göre azılı Elmas destekçileri bile EL konusunda ve Yenilmez Armada konusunda umutlu değil demektir. Üzücü

Bu yazdıklarına samimi bir şekilde inanıyorsan benim açımdan sorun yok ama yanıldığını ilerleyen zamanlarda anlayacaksın.
Sonra kandırıldık vs olmasın. Daha çok bir şey yapmadılar uçmayalım daha birkaç aydır görevdeler. Daha teminatlık bir durumları yok yani.
Her sene bütçe 2-3m euro artar ya neden artmasın bekle:) 3 sene içerisinde salona başlanılması bile iyi bir şey olacağına inanmasam da ama salon vaadin varsa üç seneyi beklemeden başlamalı ve olabildiğince çabuk bitirmelisin. EL vaadi konusu da açık zamanında buralarda yazıldı detayları ama senin söylediğin gibi değil tam olarak. Bu konuda R'ler başladığına göre azılı Elmas destekçileri bile EL konusunda ve Yenilmez Armada konusunda umutlu değil demektir. Üzücü
Yahu adam trol. Kaale alıp cevap veriyorsunuz bir de :D

Yooo çok ümitliyiz aksine.
“Yeni spor salonumuzun kapasitesi 15.000 kişi olacak. Çünkü hedefimiz Euroleague A lisansı almak.”
Burak Elmas'ın Eyüp Yıldız 'ın programında kullandığı cümle bu👆
Gördüğünüz gibi 1 yıl, 3 yıl, 5 yıl dememiş.
Bunun dışında bir söylemi varsa ben kaçırmışımdır. Ama bu söyleminden EL konusunda geri vites yapması şu anda çıkarılamaz.

Uçtuğumuzda yok. Olanları söylüyoruz. Yetmez de diyoruz. Daha ne diyelim 😀

Azılı Elmas destekçisi hiç değiliz. Çünkü bi çıkarımız beklentimiz yok ☺️ Yapılan güzel şeyleri görüp güzel şeyleri söylemek suç mu?

Sadece olanları söylüyoruz. Sabredelim diyoruz. Gelecek seneyi zamanı geldiğinde konuşuruz diyoruz. Olay bu...

Arkadaşlar azıcık sakin.
Tabiki yeterli değil ama sanki hiç bir şey olmamış gibi davranılmaması da gerekir.
Gelecek seneler ile ilgili şimdiden karamsar bir hava oluşturmanın anlamı yok. Gelecek sene olsun bütçe artmazsa o zaman konuşsak daha iyi olur sanki. Şimdi yeni bir sezon başlıyor. Ona yavaş yavaş konsantre olalım artık☺

Her postunuzda şu insanları manipule etme, yönlendirme, kendi düşüncelerinizi empoze etme, kimin ne yapacağına, nasıl davranacağına karar verme sevdanızdan ne zaman vazgeçeceksiniz acaba?

Yok sakin olalım, yok sabredelim, yok şimdi konuşmanın zamanı değil, yok şuna konsantre olalım. Bir salın insanları yahu, isteyen istediğini yazsın. Burası forum! Karışmayın kimseye.. Herkes canı ne istiyorsa, içinden ne geliyorsa onu paylaşsın. Millet kafa dağıtmaya geliyor buraya, nasihat dinlemeye değil.

Bugüne kadar mevcut yönetimin dillendiği şeyleri bir çok kez duyduk. Ama hep havada kaldı. İlk kez hem söyleyip hem de bunu hayata geçiren bir yönetim var. Doğrusuyla/ yanlışıyla.
Bu saatten sonra da söyledikleri söze bağlı kalıp şubede büyüme sağlamak zorundalar. Alt yapı yatırımı yaptık vs diyerek kendi yağında kavrulsun mantığı ile yine bir arpa boyu yol alamayız.

Basketbol A.Ş. için genel kurul tarihi belli olmuş muydu? O da bir dönüm noktası. Oradan genel kurulun alacağı karar da önemli.

Her postunuzda şu insanları manipule etme, yönlendirme, kendi düşüncelerinizi empoze etme, kimin ne yapacağına, nasıl davranacağına karar verme sevdanızdan ne zaman vazgeçeceksiniz acaba?

Yok sakin olalım, yok sabredelim, yok şimdi konuşmanın zamanı değil, yok şuna konsantre olalım. Bir salın insanları yahu, isteyen istediğini yazsın. Burası forum! Karışmayın kimseye.. Herkes canı ne istiyorsa, içinden ne geliyorsa onu paylaşsın. Millet kafa dağıtmaya geliyor buraya, nasihat dinlemeye değil.

Bunu diyen arkadaş canımın istediğini yapmama engel oluyor ve bana nasihat ediyor 😂
Algı yapmanıza müsade etmeyeceğim😀
Bunu bilin, keyifli okumalar 🙋‍♂️

Yooo çok ümitliyiz aksine.
“Yeni spor salonumuzun kapasitesi 15.000 kişi olacak. Çünkü hedefimiz Euroleague A lisansı almak.”
Burak Elmas'ın Eyüp Yıldız 'ın programında kullandığı cümle bu👆
Gördüğünüz gibi 1 yıl, 3 yıl, 5 yıl dememiş.
Bunun dışında bir söylemi varsa ben kaçırmışımdır. Ama bu söyleminden EL konusunda geri vites yapması şu anda çıkarılamaz.

Uçtuğumuzda yok. Olanları söylüyoruz. Yetmez de diyoruz. Daha ne diyelim 😀

Azılı Elmas destekçisi hiç değiliz. Çünkü bi çıkarımız beklentimiz yok ☺ Yapılan güzel şeyleri görüp güzel şeyleri söylemek suç mu?

Sadece olanları söylüyoruz. Sabredelim diyoruz. Gelecek seneyi zamanı geldiğinde konuşuruz diyoruz. Olay bu...
Kardeş böyle bir mantık olamaz. Mantığın hatalı.
Hedefimiz Euroleague A lisansı almak diyorsan bunun maksimum vadesi 3 senedir. Çünkü sen 3 seneliğine seçiliyorsun. Yani zaman vermemiş vs gibi bir tatava yok:)
o zaman bir vaat vereyim 20 sene sonra gerçekleştireyim. Böyle bir mantık olabilir mi? O kadar alışmışsınız ki saçma sapan siyasetçilere bunları normal sayıyorsunuz.

Erkek kadın voleybol takımlarına bir ekleme yapılmadı, futbol takımı FFP sonrası para harcayabiliyor normal olarak (Özbek döneminde de harcandı o da mı efsane başkan oluyor), Kadın basketbol takımına bir ekleme yapılmadı. Erkek basketbol takımının bütçesi geçen seneden düşük. Bu yönetimin teminatı olan yaptıkları sadece Turgay Zeytingöz'ü getirmek oluyor sanırım. İlginçmiş.

Altyapi guclensin, belki salon yapariz diyen kimseyi eurolige almadilar. Kimleri aldilar, sponsoru ve yuksek butcesi olanlari aldilar.
Bizim bu seneki halimizle hedef eurolige katilmak degil euroligde mac izlemek olur anca.

Taraftarın işi gücü eleştirmektir zaten ? Yönetici değilim ki ben. İyiyi iyi diye eleştirdik 2 ay boyunca; bütçeye de kötü diye eleştiri getiriyoruz. Sürekli eleştirmek diye bir şey yok. Ki olsa da anormal bir şey yok bunda, olmalı da. Nasıl ki ben 2 aydır ''harika işler'' diye övdüysem; bütçeden sonra da ''rezillik'' diye yazarım.

Ve şöyle de bir sorum var herkese: Misal sene sonu TBL şampiyonu Galatasaray NEF oldu. Sizce bu iyi bir şey mi olur , kötü bir şey mi ? Bu bütçeyle harikalar yarattık deyip defteri kapatırlar mı; yoksa bütçeyi daha da arttırıp hedef büyütürler mi ?

Ve şöyle de bir sorum var herkese: Misal sene sonu TBL şampiyonu Galatasaray NEF oldu. Sizce bu iyi bir şey mi olur , kötü bir şey mi ? Bu bütçeyle harikalar yarattık deyip defteri kapatırlar mı; yoksa bütçeyi daha da arttırıp hedef büyütürler mi ?

Bence bunun cevabı 2 türlü de olabilir.

1- Biz bu bütçeyle çok başarılı olduk çok fazla bütçe ayırmaya gerek yokmuş deyip, 1-1,5 milyon dolar daha arttırabilirler sadece bütçeyi.

2- Ya da tam tersi, şampiyon olduk, artık bundan sonra euroleague hedefimiz olmalı deyip 5-7 milyon dolar civarına çıkartırlar bütçeyi ki bu bana biraz zor geliyor.

Bence bütçe şampiyon da olsak 4-5 milyon doları geçmez maalesef. Düşük bütçeyle başarı bile gelse ki bu güzel olur bencede, ama euroleague için çok arttırılmalı bütçe. NEF'in öyle bir amacı olduğunu sanmam. Yönetimin de ekstra bütçe ayırması lazım ileride.

Bence nihai hedef euroleague olmalı. Ama ona ulaşmak ta hiç kolay değil maalesef. Yönetim yapabilir mi emin değilim. Ki uzun vadede buna söz verdi Burak Elmas. Ama bu bütçelerle çok zor tabi. İleride belki bir ihtimal olur beklemek lazım. Başka sponsorlar gelir belki.

Kardeş böyle bir mantık olamaz. Mantığın hatalı.
Hedefimiz Euroleague A lisansı almak diyorsan bunun maksimum vadesi 3 senedir. Çünkü sen 3 seneliğine seçiliyorsun. Yani zaman vermemiş vs gibi bir tatava yok:)
o zaman bir vaat vereyim 20 sene sonra gerçekleştireyim. Böyle bir mantık olabilir mi? O kadar alışmışsınız ki saçma sapan siyasetçilere bunları normal sayıyorsunuz.

Size göre maksimum 3 sene 😀 Merak etmeyin çok seneler o koltukta Galatasaray'a layık olacak şekilde hizmet edecek Burak Başkan ☺️
Yiğit Şardan'dan hâlâ ümidiniz mi var yoksa 🙈
Siyaset kısmını da hiç girmeyelim bence 😀

Size göre maksimum 3 sene 😀 Merak etmeyin çok seneler o koltukta Galatasaray'a layık olacak şekilde hizmet edecek Burak Başkan ☺
Yiğit Şardan'dan hâlâ ümidiniz mi var yoksa 🙈
Siyaset kısmını da hiç girmeyelim bence 😀
Kardeş bugüne kadar her insan her düşünce değerlidir düsturuyla sabırla cevap verdim ama bugün itibariyle ben de troll olduğuna karar verdim. Kariyerinde başarılar dilerim. Burak Elmas başkanın dikkatli otursun o koltukta çünkü Galatasaray gibi karışık entrikası bol bir yapıda öyle kimseyi uzun seneler o koltukta oturtmazlar.

Cengiz yönetimi özellikle basketbol şubede tam bir liyakatsizlik örneğiydi. Elmas yönetimi henüz sözde olan salon vaadi ve henüz bilgi sahibi olmadığım altyapı atılımı dışında bizi tuhaf GM'lerden kurtardı, bu bile önemli diye düşünüyorum ama onun dışında yapılanlar bütçe de düşünüldüğünde makyaj ve liselileri şubelere geri doldurma gibi görünüyor. Sezon içinde oynanan oyun, sonunda ortaya çıkacak sonuçlar ve yine sezon devam ederken ortaya çıkacak krizlere yaklaşım tarzı, yönetimin basketbol konusundaki karnesini şekillendirir diye düşünüyorum.

Kardeş bugüne kadar her insan her düşünce değerlidir düsturuyla sabırla cevap verdim ama bugün itibariyle ben de troll olduğuna karar verdim. Kariyerinde başarılar dilerim. Burak Elmas başkanın dikkatli otursun o koltukta çünkü Galatasaray gibi karışık entrikası bol bir yapıda öyle kimseyi uzun seneler o koltukta oturtmazlar.

Trol görmek istersen sende aynaya bakabilirsin 😀
Ben bir ücret almıyorum, çıkarım yok, Galatasaray başkanının güzel işlerini takdir ediyorum. Ben trol olmadığıma göre olan belli 🙋‍♂️