Bütçe ve Sponsorluk

Sponsorluk olayi biraz teferruatli, tam rakamlari bilmiyorum ama atiyorum 20 milyonluk sponsorluk anlasmasi icin yillik cironuz 1-2 milyar civari olmasi gerekiyor. Rakamlar tamam farazi ama boyle bir kural var, Pegasus o acidan bize merhem olmaz olursa da cok dusuk kalir butce, bi esprisi kalmaz.

Sponsorluk olayi biraz teferruatli, tam rakamlari bilmiyorum ama atiyorum 20 milyonluk sponsorluk anlasmasi icin yillik cironuz 1-2 milyar civari olmasi gerekiyor. Rakamlar tamam farazi ama boyle bir kural var, Pegasus o acidan bize merhem olmaz olursa da cok dusuk kalir butce, bi esprisi kalmaz.

Liv Hospital'ın olabildiği bir yerde Pegasus neden olamasın ki? Evet dediğiniz doğru anlaşma konusunda ama arada öyle uçurumlar yok.

Şimdi a lisans, final serisi ve transferi konuşuyoruzya en önemlisi 2 mesele hiç konuşulmuyo

1- Önümüzdeki yıl takımın ana sponsoru kim olacak sponsorsuz ne a lisansi ve transfer yapabilirsin

2-Önümüzdeki yıl takım nerede oynayacak gene Sinan Erdem muhabeti dönecekmi en önemlisi yönetim Abdi İpekçideki koltuk çıkarma rezaletinden sonra kendi salonumuzu yapalim orda bize kimse karışamaz diyecekmi

Sponsorluk giderleri gelir vergisinden %5 oranında mahsup edilebilirdi. Yani toplam 100 milyon TL gelir vergisinin 5 milyonunu sponsorluk gideri olarak harcarsanız devlete bu kadar az vergi öderdiniz.Şimdi bu oran ne oldu bilmiyorum. Ancak Ülker veya diğer sponsorlar bu giderin bir kısmını vergiden düşerken bir kısmını da reklam bütçelerinden harcıyorlar. Bahsi geçen (Pegasus, Telekom vb.) firmalarında çok ciddi reklam bütçeleri var. Önemli olan bunun ne kadarlık bir kısmını buraya harcamak istedikleri.

PEGASUS iyi fikir olur inşallah.Bizde pegasus ile uçarız.Yokmu tanıyan forumda Ali SABANCI'yı.Belki bakıyordur buralara!

Ali Sabancı ismi her sezon gündeme geliyor. Fakat kendisinden bir hamle yok. Zaten GS'li geçinen zenginler bir el atsa kulübe ortada sorun kalmaz..

Bizim zenginlerimiz kokteyllerde elinde içki, ağzında puro poz vermeyi sever. İş taşın altına el sokmaya gelince hiçbir Galatasaraylı göremezsin piyasada. Fener kadar şanslı değiliz maalesef bu konuda.

dunga12 @dunga1201 · 6 dk.
(4) Ama bence en önemli ve sinsi degisiklik 16.madde (1)de.. Burada bazi(!) kulüplerin birlesmesi veya isim sponsoru almalari engelleniyor.
(5) Iste tesadüf,nedense bu engel sadece sözkonusu kulübün bulundugu ilde 2 veya daha fazla daha takim ayni ligde oynamasi durumunda sikinti
(6)Yani FBÜlker'in en büyük rakipleri GS ve BJKnin Ülker misali müessese kulüpleriyle birlesmeleri artik bu kuralla mümkün degil.
(7) TBF sadece bununla yetinmemis,GS ve BJK dahil bircok kulübün enbüyük gelir kalemi olan isim sponsorlugu (Lviev,Integral gibi) engellenms

Kimdir bilmiyorum ama konu hakkında bilgisi olan var mı?

Pegasus'tan sponsorlukla büyük paralar bekleyenler, bu hayal. Ali Sabancı Pegasus'ta uçus görevlilerinin kumanyasının ağırlığını hesap edip, yakıttan tasarruf yapan bir şahsiyet. Boş hayallere kapılmayınız. Pegasus'tan alacağımız teklif muhtemel en kötü teklif olur.

Ayrı değil aynı. Her ikiside şirketin temel stratejisi. Her firma rekabette kendini temel bir strateji ile konumlandırır. Pegasus büyümesini ve karlılığı harcamalardaki tasarruf üstünden sağlayamayı amaçlayan bir şirket. Ali Sabancının iş hayatı hakkındaki düşüncelerini 10 dk. dinleseniz belki anlarsınız. Düşüncelerini gerçekleştirmek içinde Sabanı Holding'ten ayrılmış biridir. Kararlıdır yani.

Ayrı değil aynı. Her ikiside şirketin temel stratejisi. Her firma rekabette kendini temel bir strateji ile konumlandırır. Pegasus büyümesini ve karlılığı harcamalardaki tasarruf üstünden sağlayamayı amaçlayan bir şirket. Ali Sabancının iş hayatı hakkındaki düşüncelerini 10 dk. dinleseniz belki anlarsınız. Düşüncelerini gerçekleştirmek içinde Sabanı Holding'ten ayrılmış biridir. Kararlıdır yani.

Murat Temur haklı Reklam ayrı kumanya ağırlığı ayrı. Kim biliyor Pegasus'un personelinin yediği yemeğin kaç gram tuttuğunu. Bilet alırken ona mı bakıyor insanlar. Misal Pegasus yurt dışına açılmaya başladı. Bir Hollanda'lı Türkiye'ye gelmek isterse, aklına ilk gelecek havayolu şirketi, THY. Ve pegasus dersen bir amerikalının meksikaya ait bir havayolu şirketine baktığı gibi bakar Pegasus'a. Ama adını bir şekilde bir yerden duyarsa o şirkete bakışı farklı olur. Sanmıyorum o Hollandalı'nın "yahu Pegasus'u düşünmüştük ama personele 250 gram kumanya dağıtıyormuş" dediğini:))