Bütçe ve Sponsorluk

Neye göre iğrenç neye göre pişkin Halil bey? Evet basketbol şubemizin yakın geleceğini mahvetti Ünal Aysal. Berbat kere berbat bir mali politika izledi, Murat Özyer gibi bir işbilmeze binlerce lira maaş ödedi, oyunculara karşı sorumluluklarını yerine getirmedi, son sezon Liv Hospital'ın sponsorluk ücretini yüzde 80 düşürmesine göz yumdu. Bugün hala geçmiş borçlar yüzünden gelecek sezon planlaması yapamıyoruz.

Bu sezon 6 milyon doları zar zor bir araya getirdik Odeabank katkısına rağmen. Sebebi de peygamber muamelesi yapılan Aysal'ın dağ gibi biriktirdiği borçlar. Hala transfer yasağı geliyor oyuncu borçları yüzünden. Aysal'ı eleştirmeyeceğiz de kimi eleştireceğiz ki? Maaşları ödememiş, sponsor bulamamış, futbolda milyonlarca lirayı sokağa atmış, hatta "rivayet"e göre basketbol gelirlerini de futbola kanalize etmiş. Evet basketbol şubesini batırdı. Pişkinlik ve iğrençlik buysa ben de pişkinim ve iğrençlik yapıyorum. Gönül rahatlığıyla hem de.

Basketbol finalinde dediğini yapıp son maça çıkmaması, TBF'ye alenen meydan okuması, Ataman'lı ilk sezonda gayet planlı ilerlemesi takdir edilecek yönleriydi. Ama sonrasında öyle sorumsuzluklar yaptı ki, tabiri caizse canımıza okudu.
Doğru,eurolig şampiyonluğumuzu Aysal önledi :) Milyonlarca parayı sokağa atma furyasını Aysal başlattı,borçsuz aldığı kulübe 350 milyon dolar taktı.Yahu ben zaten basket bütçesini eleştirmişim,daha ne istiyorsun?Belden aşağı mı vurayım?Benim sorduğum o kadar başkan borç bıraktı da neden sadece Aysal ödeyecekmiş?Neyse,sen bildiğinle kal.Şimdi ne yazsam taaa siyasete kadar girecek,en azından bu saatte uğraşamam..Bu arada,bir insana sabah akşam sen hırsızsın,kaçaksın,kulübü batırdın vs vs dedikten sonra o adama gel sponsor ol dersen,kusura bakma ama bunun adı pişkinliktir.

Adnan Polat'tan, Ünal Aysal'ın basketbol şubesine borç kalmadı. Konumuz basketbol. Aysal kendisinden sonraki yönetime yaklaşık 27 milyon TL borç bıraktı.Gerçek budur.

O sezon bütçe 4 milyon dolardı. Savovic 50, Djedovic 75 bin dolara oynadi sezon boyu.

Ünal Aysal'ın yaptıklarını eleştirmiyorum. Borç takıp gitmek, geleceği ipotek altına almaktır. Menajerler oyuncu getirmiyor kulübe. Bu sizin yüzünüzün düşmesine sebep değilse, o sizin probleminiz.

Öncelikle o sezon bütçe 4 milyon dolardı kısmı doğru bir bilgi değil.Bütçe diyorsan toplam bütçeyi kastediyorsun demektir,o zaten hiç mümkün değil.O sezon yalnızca oyuncu bütçesi 5-6 milyon euro civarı idi.Bu da staff ücretleri ve diğer masraflarla takribi olarak 8-9 milyon euro bütçe demek.O sezon yalnızca Lakovic 1 milyon euro alıyordu,Songaila ve Ender arslan da yanlış hatırlamıyorsam 600 biner euro alıyorlardı,hafızam iyidir çok farklı bir tablo olacağını sanmıyorum.

Şimdi Ünal Aysalla ilgili mevzuya gelirsek Ünal Aysal benim babamın oğlu değil,doğrularını takdir ederim,yanlışlarını eleştiririm bu kadar basit ama borç takıp gitmek gibi ifadeler de doğru değil.Ben kendimi bildim bileli Galatasarayın borcu artıyor ve Ünal Aysal döneminde de arttı ama en azından Ünal Aysal vizyonuyla,duruşuyla Galatasarayı iyi yönetiyor ve iyi temsil ediyordu.Ünal Aysal başkanlığa geldiğinde sizlere tek bir şey vaadediyorum.Başarı,başarı,başarı demişti.Başkanlıkta kaldığı dönemde ise Galatasaray hemen hemen her branşında gayet başarılı ve vizyonerdi.Ben taraftar olarak başarıya ve vizyona bakarım ve Ünal Aysal da Faruk Sürenle beraber gördüğüm en vizyoner başkanlardan biriydi.Galatasarayın borçları öyle kolay kolay kapanabilecek borçlar değil,özellikle de elinde olan bir takım asetleri satmadığı sürece ama en azından doğru yönetilerek yapılandırılarak kontrol edilebilir bir hal alabilirdi ve Aysal döneminde bunu da fena yapmadı.Özellikle kur artışından etkilenmemesi açısından borçları kur düşükken tl'ye çevirtmesi ve sermaye artırımları oldukça mantıklı bir hamlelerdi ama bu demek değil ki Aysalın her yaptığı doğru.Ben hep söylerim araştırsınlar herhangi bir kayıp kaçak varsa aşırı bir savurganlık varsa ortaya çıksın,bunun da hesabını sorsunlar Aysaldan ama ben kendi adıma sanmıyorum öyle bişey olacağını.

Dediğim gibi bu borçlar kolay kolay kapanabilecek borçlar değil ama yönetilebilecek Borçlar ve bunu da Aysal gayet iyi yapıyordu ve Bu dağ gibi borçları yönetirken Sportif anlamda başarı sağlamakta öyle kolay iş değildir asıl maharet budur.Mesela bugünkü başkan ne borç yönetebiliyor ne başarılı olabiliyor,temsil yeteneği desen o da sıfır,zaten kulübün bir başkanı da yok şu anda bence.Yani sonuç olarak totalde baktığımızda Aysalın doğruları yanlışlarından bence çok daha fazlaydı ve hataları olsa da kulübü gayet iyi yönetiyordu.Zaten gayet iyi yönettiği için de bir takım güçler tarafından ve Galatasarayın içindeki Galatasaray düşmanları tarafından bence başkanlığı bırakması sağlandı.Mesela bazılarınız kaçtı gitti filan diyor,adamın yapmak istediği işler engellenir sürekli içeriden dışarıdan bir karalama kampanyası içerine girilirse adam da başkanlığı bırakır gider.Ünal Aysal bazıları gibi Galatasaray başkanlığı ile varolan,Galatasaray üzerinden prim yapan bir insan değil ki.Uğraşıyorum çabalıyorum üstüne bir de sürekli baltalanıyorum bu yaştan sonra bunlarla mı uğraşıcam diyip bırakmış olabilir ve gayet de haklıdır bence.Zaten Galatasarayın içindeki ve dışındaki birtakım insanların bu zihniyeti Ünal Aysal gibi adamları kaçırır,Ünal Aysal gibi adamlar koltuğa yapışmaz çünkü,bırakır gider ve Dursun Özbek gibi başkanlara kalırız ve bazen Galatasarayın içindeki liseci zihniyete ve küçük olsun bizim olsunculara bakınca da kusura bakmasınlar ama böylelerine layık olduklarını düşünüyorum.Olan güzelim Galatasaray taraftarına oluyor.Galatasaray içindeki bu linç kültürü devam ettiği sürece,borç taktı gitti,keşke gelmeseydi gibi linç unsurları içeren tavırlar olduğu sürece her gelen başkan bir öncekinden daha kötü olacak maalesef.Galatasaray önce bu liseci zihniyetten kurtulmalı,taraftara açılmalı sonra da küçülerek değil büyüyerek gelirlerini artırarak,vizyonla ilerlemelidir.

Aysal'ın basketbol şubesindeki yanlışları biraz daha fazla olabilir,çünkü önce tecrübesiz bir başkandı sonra tecrübelendikçe ben herşeyi tek başıma yapabilirim yanılgısına düştü ve yönetimini zayıflaştırdı ve bu da Galatasarayda çözülmenin başlangıcını oluşturdu.Dediğim gibi hataları vardır ama bu borçları o taktı gelsin ödesin filan gibi afaki cümleler de gerçekçi değil.Yönetimlerin hatası olur,her yönetimin hatası olur ama yolsuzluğu kaybı kaçağı varsa onu da araştırsınlar hesabını sorsunlar ama günlük yaşayan bir kısım taraftarımız da şunu unutmasın eğer Ünal Aysal olmasaydı belki bir 23 yıl daha şampiyonluk göremezlerdi,yaşanan başarıların kıymeti bilinmeli,eleştiriler elbette olur ama bunlar linç ve çarpıtma boyutuna bence dönüşmemeli.

Bunu bu forumdakiler için söylemiyorum ama işin ironik ve düşündürücü tarafı Aysal varken,başarılar,şampiyonluklar,Drogbalar Sneijderler gelirken büyük başkan diyenler bugün bizi batıdı kaçtı kulübün içine etti diyorlar,işin en ironik tarafı da bu.Aysal'ın hataları vardır,büyük hataları da olmuştur ama bu kulübe de çok ciddi başarılar yaşatmış ciddi bir vizyon getirmiştir.

Adnan Polat'tan, Ünal Aysal'ın basketbol şubesine borç kalmadı. Konumuz basketbol. Aysal kendisinden sonraki yönetime yaklaşık 27 milyon TL borç bıraktı.Gerçek budur.

Furkan'cım yanlışlık olmasin o paranin içinde Yarsuvat başkanın döneminden kalan borçlarda var.Bu sezon başı transfer yasakları kaldırılana kadar borçlar vahim vaziyetteydi.
Bu arada defaeten yazdım.Bu sefer biraz daha açık yazayım.Daha ilerisi başımızı hukuken belaya sokar.Galatasaray Türkiyenin en büyük rant kapılarından biridir ve Galatasaray'ı yıllardır derin Galatasaray yönetiyor. Pozisyona göre bir başkan belirliyorlar yıllardır.Bu bazen günah keçisi oluyor bazen kahraman.İşin kötü tarafı bunların çoğu, kendide durumu bilmiyor, kullanılıyorlar ve kullanıldıklarını anlayınca ya kendileri kaçiyorlar ya da gönderiliyorlar.
Sistem değişmedikçe kimse iyi yönetemez bu kulübü .Yıllardır kötü yönetiliyor bu kulüp.O yüzden , bu isimler için kavga edeceğimize , hep beraber derin Galatasaray'ın bu kulüpte iş yapamayacagı bilince ulaşmamiz gerekli.

Furkan'cım yanlışlık olmasin o paranin içinde Yarsuvat başkanın döneminden kalan borçlarda var.Bu sezon başı transfer yasakları kaldırılana kadar borçlar vahim vaziyetteydi.
Bu arada defaeten yazdım.Bu sefer biraz daha açık yazayım.Daha ilerisi başımızı hukuken belaya sokar.Galatasaray Türkiyenin en büyük rant kapılarından biridir ve Galatasaray'ı yıllardır derin Galatasaray yönetiyor. Pozisyona göre bir başkan belirliyorlar yıllardır.Bu bazen günah keçisi oluyor bazen kahraman.İşin kötü tarafı bunların çoğu, kendide durumu bilmiyor, kullanılıyorlar ve kullanıldıklarını anlayınca ya kendileri kaçiyorlar ya da gönderiliyorlar.
Sistem değişmedikçe kimse iyi yönetemez bu kulübü .Yıllardır kötü yönetiliyor bu kulüp.O yüzden , bu isimler için kavga edeceğimize , hep beraber derin Galatasaray'ın bu kulüpte iş yapamayacagı bilince ulaşmamiz gerekli.

Yarsuvat döneminde Justin Carter ve Patric Young dışında bir transfer yapmadık zaten abi. 27 milyon TL olmaz 22-23 milyon TL olur ki Aysal'ın borçlarının bir bölümünün Yarsuvat döneminde ödendiğini de var sayarsak.

Kavga edilmeli. Kavga edilip ortak bir failde anlaşmadan, bu iş çözülmez.

Hakan Üstünberk tarafından yapılmış olan medical park sponsorluk anlaşmasından iki senede gelmiş olan 10 milyon usd para nerelere harcandı?? Ünal Aysal çıksın bunu anlatsın. Yada 1 milyon usd lik sponsorluk ile niye 8 milyonluk takım kurdu. Hemde Uefa cezası kapadayken.

60 yaşına kadar maça gitmemiş, hakkı olmasına rağmen klübe üye olmamış, 70 yaşında genel kurulun özürlü yapısı yüzünden başkan olmuş, Galatasaray'a ne olduğu umrunda olmayan bir adam Aysal. Hayatında yapamayacağı, parasal karşılığı olmayan bir statü aldı ve şimdi keyfini sürüyor. Benzer şeyler dursın özbek içinde geçerli. İki sene önce aidatını ödemeyi unutmuş olan adam iki sene sonra hasbel kader başkan oluyor...

Bu adamların Galatasaray falan umrunda değil, bunlar için başkanlık açılmıcak kapıların açılması, tanışılmıyacak insanlarla tanışmak. Hayatında açıkta kapalıda veya numaralıda daha önce maç seyretmemiş adamlar bunlar. Bunun için birbirimizi kırmayalım. Burda en büyük sorun bu genel kurul yapısı. Bunu mektepli birisi olarak söylüyorum, şu anda bir tıkanma yaşıyor Galatasaray, koca klüpte şu rezil durumda birtek Duygun Yarsuvat kafasına göre konuşuyor ama onunda kaybedecek hiç bir şeyi yok 80 yaşında şov yapıyor.

Galatasaray'ı seven, taraftarı olan, liseli lisesiz farketmez ama klüp ile takım ile duygusal bağı olan insanlar başkan olmalı. Ha Adnan Polat yada Özhan Canaydın oldu da ne oldu denebilir ama bunlar en azından bırakıp kaçmadılar klübü en zor günlerde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Furkan'dan iyi bilmek kimin haddine, o sene bütçe 4 milyon dolar diyorsa, 4 milyon dolardır. :)

Neyi tartışıyorsunuz anlamadım. Borçlar ve borçlu olduğumuz isimler ortada. Ünal aysal'ın giderayak bıraktığı kambur. Bu ya da inşallah değişirse gelecek yeni yönetimin temizlemesi gereken bir kambur.

Daha 2 sayfa önce "kişilere tapmak klinik vakadır" yazıyorum adam bana gelmiş eski başkanlar şu kadar borç bıraktı onlara niye bir şey demiyorsun diyor. Ünal Aysal, eski başkanlara söylediklerimin daha başında o da yukarıyı zorluyor böyle giderse.

Senin algı logaritmanda bir sorun var. Bunu ancak yaşam tecrübesi ile elde edebilirsin.

Kimse kimseye tapmıyor, adam başarılıydı, bizde bunu takdir ediyoruz. Ama maşallah öyle bir algı varki borcu 150 milyon dolardan 330 milyon dolara çeken Adnan Polat dürüst, 330 Milyon Dolar üstüne 20 Milyon Dolar ekleyip 350 Milyon Dolar olarak bırakan Ünal Aysal namussuz, neymiş bıraktığı borcu temizleyecekmiş.

450 milyon tl borcu dolar parimetresi ile yüksek maaşlı futbolculara rağmen sportif başarının gelmemesi ile açıklanıyorsa. Tamamı Dolar ve Euro olarak imzalanmış basketbolcu sözleşmeleri hiç dolar ve Euro endeksinden etkilenmemiş demek :) Komiksiniz.

Kombassan Holding ne oldu da sponsorluktan çekildi Furkan onu da anlatsana, Cendere yolu neden hala yapılmadı, maç günü metro neden kapalı :)

Senin algı logaritmanda bir sorun var. Bunu ancak yaşam tecrübesi ile elde edebilirsin.

Kimse kimseye tapmıyor, adam başarılıydı, bizde bunu takdir ediyoruz. Ama maşallah öyle bir algı varki borcu 150 milyon dolardan 330 milyon dolara çeken Adnan Polat dürüst, 330 Milyon Dolar üstüne 20 Milyon Dolar ekleyip 350 Milyon Dolar olarak bırakan Ünal Aysal namussuz, neymiş bıraktığı borcu temizleyecekmiş.

450 milyon tl borcu dolar parimetresi ile yüksek maaşlı futbolculara rağmen sportif başarının gelmemesi ile açıklanıyorsa. Tamamı Dolar ve Euro olarak imzalanmış basketbolcu sözleşmeleri hiç dolar ve Euro endeksinden etkilenmemiş demek :) Komiksiniz.

Kombassan Holding ne oldu da sponsorluktan çekildi Furkan onu da anlatsana, Cendere yolu neden hala yapılmadı, maç günü metro neden kapalı :)

Mevcut yönetimin başarılı olduğundan falan mı bahsettim? Basketbolu da etkileniyor ama 1 milyon dolarlık sponsorlukla 11 milyon dolarlık takım kurup. Aradaki 10 milyon dolar(30 Milyon TL'ye) herhangi bir gelir kalemi yazamıyorsan sorumlusun demektir.

Biz diğer yönetimleri de eleştirdik. Hala da eleştiriyoruz. Adnan Polat GS'nin en kötü 3 başkanından birisi. Diğer ikisi de Özhan Canaydın ve Dursun Özbek'tir zaten. Ama bu Aysal'ın basketbolun altına dinamit koyduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bir de en düşük maaşı 1 milyon dolar olan, 25 kisilik bir futbolcu ekibinin sampiyon olamadigi yerde yarattığı infial ile, 6-7 kisilik maksimum maaşın 1 milyon dolar olduğu yerde yaratılan infialin de aynı olmasını bekleyemezsiniz sanırım.

Mevcut yönetimi övüyor gibi mi görünüyorum ordan anlamadım bi türlü ama neyse.

Ne demek bekleyemezsin 2013'de 10 Milyon Dolara kurduğun kadro 18 Milyon Tl bütçe ayırıyorsan 2014'de 10 Milyon Dolara kurduğun kadro 24 Milyon TL bütçe ayırırsın, 6 Milyon TL az sanırım :) :)

Ne demek bekleyemezsin 2013'de 10 Milyon Dolara kurduğun kadro 18 Milyon Tl bütçe ayırıyorsan 2014'de 10 Milyon Dolara kurduğun kadro 24 Milyon TL bütçe ayırırsın, 6 Milyon TL az sanırım :) :)

2013'te 11 milyon dolara kurulan kadro'nun 5 milyon dolar civarı sponsor'dan geliyordu zaten.Kalan 6 milyon kulüpten çıkıyordu o zaman dolar kuru daha düşüktü. Önünde iki tane yüksek bütçeli takım var. GS'nin futbolda şampiyon olamamasıyla basketbolda şampiyon olamaması arasında farklar var.

Hadi canım nereden buldun o rakamları bilançolara mı baktın.Birileri birşeyler sallıyor sizde inanıyorsunuz.Bu matematik işlerini bir kenara bırakın evvela.Hesap işi uzmanların işidir.Senin denetçilik kabiliyetin,muhasebe kabiliyetin vardır açar klubün son 5-6 yılını incelersin ve dersin ki Adnan Polat şu kadar borç yaptı.Ünal Aysal bunu yaptı.Bana da anlatır ispat edersin eyvallah derim.Ama sen muhasebe bilgin yoksa yani bilanço ve gelir tablosu inceleme kabiliyetinden bahsediyorum veya bunlar varsa da klubün geçmişini açıp incelemediysen burada Adnan şu kadar Aysal şu kadar borç yaptı diye ileri süremezsin.Zaten bunu herkes inceleyemez biz nasıl inceledikte borçları ileri sürüyoruz.Tv'ye çıkan sallıyor.Biz dilersen klubün durumlarına bakarak bir yargıya varalım..
1-Polat ilk geldiği dönemde klubün durumu ortadaydı.Tv'lere çıkıp bağış topladı bu adam.Hepiniz maddi durumları biliyorsunuz.Bu adam geldi stadı yaptı mı kardeşim? Bu stadın gelirleri,anlaşmaları Aysal'a gitmedi mi? Polat döneminde harcama olmadı mı? Hayır elbette oldu.Taraftarca Haldun Üstünel diye bağırırken herşey iyiydi.Joo,Elano,Dos Santos alınırken herşey güzeldi.Elbette bunlar harcamayla oldu.Ama şu varki Polat'ın aldığı durumda klubün gelir kapısı tıkanıktı bırakırken gelir kapısı genişledi ve stad bıraktı en önemlisi.
2-Aysal dönemi stadın gelirlerinin çoğundan faydalandı.Sermaye arttırımıyla gelirler elde edildi.Şampiyonluk ve şampiyonlar ligi gelileri.3 yıllık loca satışı gelileri ve bilet gelirleri hangi birini sayayım..Ve bahsi geçen rakam 1 milyar dolar harcandığı.Nerede bu paralar? Bu kadar paralar harcanırken basketçilerin parasının ödenmemesini ne ile açıklarsın? Yapılan transferleri,harcamaları hepimiz görüyoruz.Gözümüzle gördüğümüz birşey bu.Aysal dönemindeki harcama ile Polat dönemindeki harcamayı bir tutuyorsanız geçmişi yanlış hatırlıyorsunuz demektir.Evet Aysal ilk 2 dönem başarılıydı ama sonra klubün gelirlerini ve kaynaklarını malesef savurdu.Ve yaptığı borçlarda cabası.Bunu ben değil Yarsuvat ile Özbek'te söyledi.Bugün klüp böle zor günler yaşıyorsa Aysal'dan dönemindeki olanlardan dolayı.Oysa ben Aysal döneminde darboğazlık görmedim.Sadece savurganlık gördüm.O dönem darboğaz olsaydı o zaman da Polat sorumluydu.Kişileri sevelim ama klube verdikleri zarar ortada.Bugün Şampiyonlar ligine gitmememizin tek sorumlusu Aysal yönetimidir aksini inkar eden Aysal'ı sevdiğinden eder buna da saygı duyarım

Transfer Yasağı Haberleri Hakkında Zorunlu Bir Açıklama
e8b0241486bb4e9db1d52c468b6e8d49.jpeg

Bazı yayın organlarında yer alan "Galatasaray basketbol takımına transfer yasağı geldiği" yönündeki haberlerin içeriği gerçeği yansıtmamaktadır. İddia edildiği gibi birden çok oyuncuya borç olduğu bilgisi yanlıştır. Geçmişten gelen borçların önemli bölümü Ocak ayında yapılan ödeme ile kapatılmıştır. Şu anda sadece eski oyuncumuz Patric Young ile menajer Lotsos'un alacağı söz konusudur. Bu da transfer döneminden önce kapatılarak yasak kaldırılacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü
En aızndan bahsetildiği gibi 3 milyon dolar değilmiş.

Ünal Aysal geldiğinde stadın isim hakkı ve loca gelirleri çoktan satılmıştı. Sadece Kombine gelirleri vardı. :) :)

Hani ayrıca Elano, Dos Santos geldiğinde herşey iyiydi ama Sneijder, Drogba gelince mi kötü oldu... FFP zaten Faruk Süren döneminde olsa biz 10 sene avrupaya gidemezdik :)

Hadi canım nereden buldun o rakamları bilançolara mı baktın.Birileri birşeyler sallıyor sizde inanıyorsunuz.Bu matematik işlerini bir kenara bırakın evvela.Hesap işi uzmanların işidir.Senin denetçilik kabiliyetin,muhasebe kabiliyetin vardır açar klubün son 5-6 yılını incelersin ve dersin ki Adnan Polat şu kadar borç yaptı.Ünal Aysal bunu yaptı.Bana da anlatır ispat edersin eyvallah derim.Ama sen muhasebe bilgin yoksa yani bilanço ve gelir tablosu inceleme kabiliyetinden bahsediyorum veya bunlar varsa da klubün geçmişini açıp incelemediysen burada Adnan şu kadar Aysal şu kadar borç yaptı diye ileri süremezsin.Zaten bunu herkes inceleyemez biz nasıl inceledikte borçları ileri sürüyoruz.Tv'ye çıkan sallıyor.Biz dilersen klubün durumlarına bakarak bir yargıya varalım..
1-Polat ilk geldiği dönemde klubün durumu ortadaydı.Tv'lere çıkıp bağış topladı bu adam.Hepiniz maddi durumları biliyorsunuz.Bu adam geldi stadı yaptı mı kardeşim? Bu stadın gelirleri,anlaşmaları Aysal'a gitmedi mi? Polat döneminde harcama olmadı mı? Hayır elbette oldu.Taraftarca Haldun Üstünel diye bağırırken herşey iyiydi.Joo,Elano,Dos Santos alınırken herşey güzeldi.Elbette bunlar harcamayla oldu.Ama şu varki Polat'ın aldığı durumda klubün gelir kapısı tıkanıktı bırakırken gelir kapısı genişledi ve stad bıraktı en önemlisi.
2-Aysal dönemi stadın gelirlerinin çoğundan faydalandı.Sermaye arttırımıyla gelirler elde edildi.Şampiyonluk ve şampiyonlar ligi gelileri.3 yıllık loca satışı gelileri ve bilet gelirleri hangi birini sayayım..Ve bahsi geçen rakam 1 milyar dolar harcandığı.Nerede bu paralar? Bu kadar paralar harcanırken basketçilerin parasının ödenmemesini ne ile açıklarsın? Yapılan transferleri,harcamaları hepimiz görüyoruz.Gözümüzle gördüğümüz birşey bu.Aysal dönemindeki harcama ile Polat dönemindeki harcamayı bir tutuyorsanız geçmişi yanlış hatırlıyorsunuz demektir.Evet Aysal ilk 2 dönem başarılıydı ama sonra klubün gelirlerini ve kaynaklarını malesef savurdu.Ve yaptığı borçlarda cabası.Bunu ben değil Yarsuvat ile Özbek'te söyledi.Bugün klüp böle zor günler yaşıyorsa Aysal'dan dönemindeki olanlardan dolayı.Oysa ben Aysal döneminde darboğazlık görmedim.Sadece savurganlık gördüm.O dönem darboğaz olsaydı o zaman da Polat sorumluydu.Kişileri sevelim ama klube verdikleri zarar ortada.Bugün Şampiyonlar ligine gitmememizin tek sorumlusu Aysal yönetimidir aksini inkar eden Aysal'ı sevdiğinden eder buna da saygı duyarım
Stadın gelirlerini kullanamadı Aysal bundan yanlışın var. Loca ve sponsorluk gelirleri Polat tarafından kullanılmıştı. Aysal stadın sadece kombine gelirlerini kullanabildi. Aysal'ın savurganlık yaptığı bir gerçek ama bu durumun tek suçlusu o değil onun kazandırdığı paralar nereye gitti deniliyor. Önemli bir bölümü faizlere gitti. Diğerleri de transferlere. Aysal'ın projeleri kabul görseydi şu anda bu sıkıntılarımızda olmazdı buda bir gerçek. Örnek olarak Basketbol Aş ve Riva projesi kabul görseydi şu anda bu sıkıntıları rahat bir şekilde aşmış olurduk. Ayrıca Aysal o zamanlar bu harcamayı yapmamış olsaydı Galatasaray marka olarak büyük darbe yerdi o zamanlar nerelerde olduğumu biraz iyi düşünmek lazım. Galatasaray'ın bu durumunda en büyük sorumlular rahmetli Canaydın ile Adnan Polat'tır.

Ünal Aysal geldiğinde stadın isim hakkı ve loca gelirleri çoktan satılmıştı. Sadece Kombine gelirleri vardı. :) :)

Hani ayrıca Elano, Dos Santos geldiğinde herşey iyiydi ama Sneijder, Drogba gelince mi kötü oldu... FFP zaten Faruk Süren döneminde olsa biz 10 sene avrupaya gidemezdik :)
Loca gelirini ikisi de sattı 3'er yıllıktan diye biliyorum.Evet isim hakkı alındı da bu paradan sonraki yönetim nasiplenmedi mi:) Diyelim ki nasiplenmedi ne değişecek ki klubün elde ettiği bütün gelirler ortada.O dönem nasıl savurulduğu da ortada.Aysal dönemindeki harcamaların,transferlerin benzerini geçmişte kaç kere gördünüz ki.Canaydın dönemi var onun acısını geçmişte çektik.Bugün de Aysal'ın yönetiminin yaptıklarını çekiyoruz.
Ben o transferlere kötü demiyorum ama o gün yapılan bütün sorumsuzlukların acısını bugün çekiyoruz.Senin paran yoksa ne diye oyuncu alıyorsun ki.Bugün de alalım öyleyse gidelim en kral oyuncuları katalım kadromuza...Kaldı ki o dönem para da vardı nedense gerekli yerlere ödenmemiş.Bak şu basketbolcu borçlarından örnek verdim.O kadar gelir varken şu kadar borcu ödememek sorumsuzluktur.
Her neyse Aysal'ı direk suçlamıyorum bir sürü adam vardı o yönetimde.Farketmiyor kardeşim bana göre bütün yönetimler birbirinden beter o kadar paranın döndüğü yerde şeffaflık,doğruluk bekleme zaten.Bize göre herşey transfer.Eyvallah bende seviniyorum ama klubün bugünkü durumu da çekilir cinsten değil.Bana göre Galatasaray gibi bir klüp bu durumlara düşmemeli.Geniş imkanlara sahip bir klüp çok daha rahat ve mali anlamda başarılı yönetilmeli.