Can Akın

Galatasaray Cafe Crown, son iki sezondur Antalya Büyükşehir Belediyesi?nde forma giyen Can Akın ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık anlaşmaya vardı.
Takımın başına, Galatasaray Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Okan Çevik?i getiren Galatasaray Cafe Crown, Evren Büker?in ardından ikinci transferini de gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde mücadele eden Can Akın, Galatasaray Cafe Crown'un başarısı için ter dökecek.

Kariyerinde Efes Pilsen, Banvit ve Türk Telekom formaları giyen 26 yaşındaki Can Akın, geçtiğimiz sezon Antalya Büyükşehir Belediyesi formasıyla çıktığı 27 Beko Basketbol Ligi maçında 10.8 sayı, 3.2 ribaund, 2.5 asist ve 0.9 top çalma istatistikleriyle mücadele etti.

Öte yandan, bu iki takviyeyle transfer sezonuna hızlı bir giriş yapan Galatasaray Cafe Crown?ın Antalya Büyükşehir Belediyesi?nin bir diğer oyuncusu Ersin Görkem?le de ilgilendiği ve görüşmelerde imza aşamasına gelindiği öğrenildi.

Son iki sezonda Antalya ekibinde başarılı maçlar çıkaran Ersin Görkem, geçtiğimiz eylül ayında koç Bogdan Tanjevic tarafından A Milli Takım kadrosuna davet edilmişti. Ersin geride kalan sezonu 12.8 sayı, 4.8 ribaund, 1.7 asist ve 0.8 top çalma ortalamalarıyla tamamladı.

Not:Haber Ntvspor'dan ;)

Re: Can Akın Galatasaray'da!

Küçük takımların büyük oyuncusu işte.Hoş bizde küçülüyoruz bizde iş yapabilir ama dediğim gibi hiçbirşey beklemiyorum Can Akın'dan.

galiba türk ağırlıklı bir kadroyla oynayacağız önümüzdeki sezon 3 veya 4 yabancı transferi yaparız sanırım

Tugay EREN' Alıntı:
galiba türk ağırlıklı bir kadroyla oynayacağız önümüzdeki sezon 3 veya 4 yabancı transferi yaparız sanırım
4 veya 5 yabancı alınacak, yorumun hatalı!

İyi bir oyuncu Telekom´da da oynadı, takıma ayak uyduracağından hiç şüphem yok ama avrupa´da ne kadar başarılı olabiliriz bize ne verebilir merak ediyorum, lig de bize guard olarak çok şey verebilir ama avrupa´da?... Çok şey beklememek gerek.

İnşallah uzun süre takımda kalır böyle bir oyuncuya da ihtiyacımız vardı doğrusu ama geçiçi olarak değil, geleceğe yatırım için... İyi bir yabancı guardın ya da Telekom´da olduğu gibi Tutku´nun yedeği durumundaki gibi bu takıma iyi katkı verebilir benchten gelerek. Sevindim bu transfere ama bu transferdeki amaç; umarım; geleceğe yatırım olarak uzun vadeli transferler yapılır,bu şekilde düşünüldüğü takdirde bu transferler anlam kazanır. Yoksa bu transferlerin hiçbir anlamı olmaz.Daha öncede gördük gelen yabancılar olsun 1 sene kaldı gönderdik. Zihniyet yanlış...

Burak Ceyhan' Alıntı:
İyi bir oyuncu Telekom´da da oynadı, takıma ayak uyduracağından hiç şüphem yok ama avrupa´da ne kadar başarılı olabiliriz bize ne verebilir merak ediyorum, lig de bize guard olarak çok şey verebilir ama avrupa´da?... Çok şey beklememek gerek.

İnşallah uzun süre takımda kalır böyle bir oyuncuya da ihtiyacımız vardı doğrusu ama geçiçi olarak değil, geleceğe yatırım için... İyi bir yabancı guardın ya da Telekom´da olduğu gibi Tutku´nun yedeği durumundaki gibi bu takıma iyi katkı verebilir benchten gelerek. Sevindim bu transfere ama bu transferdeki amaç; umarım; geleceğe yatırım olarak uzun vadeli transferler yapılır,bu şekilde düşünüldüğü takdirde bu transferler anlam kazanır. Yoksa bu transferlerin hiçbir anlamı olmaz.Daha öncede gördük gelen yabancılar olsun 1 sene kaldı gönderdik. Zihniyet yanlış...
Ne zaman doğru oldu ki!Dedehayır'ın başında olduğu zihniyet mütemadiyen yanlışdır.
Transfere gelirsek takımda ilk 5 başlamak için alındıysa başarılı olması zor.Efes'de ilk 5 başladığında Efes'in finalde nasıl parça pinçik olduğu görüldü[2007 TBBL finali].Sözün özü kadro derinliği için iyi ilk 5 için yetersiz transfer.

Banvitte oynarken beğendiğim bir oyuncuydu.Ama son sezonları düşüş içerisindeydi.Yinede iyi bir transfer olduğu düşüncesindeyim.Kenardan gelip iyi katkılar verebileceğine inanıyorum.

lütfen geleceğe yatırım yapalım yabancılarda yeter artık ya .. hayırlı olsun diğer yıl yine değişir kadromuz

Buyuk ihtimal Can Akın haberleri dogru galiba. Mehmet Yağmur'a tercih ederdim ama Soner Sentürk, Hakan Köseoğlu ve Engin Atsür'e etmezdim.

Bir ara sivrildiyse de hiçbir özelligi baskın olmayan ortalama bir guard bana göre. Dogruysa hayırlı olsun, ama sevinemedim.

Dışa Bekir'i alamaycagız herhalde, Ersin ya da Mutlu gelecek sanırım. Uzun olarak Cevher'i de almamız zor, Polat ya da U.Sonkol cok da farketmez. Umut Yenice olabilir mi, Okan hoca severdi Umut'u...

Umarım Can Akın patlama yapar da endişeler boşa cıkar. 5m$ civarı butcemiz varsa, 2m$ civarı toplam yabancı butcesi gozukuyor. Ortalama 400bin$ lık yabancılar anlamına geliyor.

maç sırasında onu izlerken çoğu kez sinirlendim..özellikle kerem tunçeri ve ender arslan gibi potaya penetre ederken önü boş olmasına rağmen topu dışarıya çıkarmasını hep eleştirdim..hatta ve hatta daha ileri gideyim..el üstü şut atamayan oyun kuruculara hep soğuk bakmışımdır..

Şimdi o Can Akın takımımda nediyeyim..hayırlı olsun