Carlos Arroyo

Hiçbir duruma canım acımıyorda gidiş şekli inanılmaz yıprattı beni açıkçası,Galatasaray basketbol takımına gelmiş en iyi 5 oyuncudan biriydi bana göre, böye olmamalıydı,o kadar çok isterdimki abdi ipekçinin tıka basa dolu seyircileri önünde emekliliğe ayrılmasını,yoksa her sene başarı olmasa ne olur,kupaya uzanmasan ne olur bu senede?çok nadir oyuncu ayrılışlarında canım acımıştır,Bu yaşıma kadar zaten basketbolda son 3-4 senede başarıyı görebildim takımda ondada en büyük pay sahibi olan Arroyo'nun sanal ortam üzerinden ayrılığını açıklaması hiç ama hiç olmadı..bir arkadaş yazmıştı çok güzel cümle olmuş ; Camia olarak karşılamayı çok iyi biliyoruz ama uğurlamayı hiç beceremedik !

Biz bu kafayla daha çok çekeceğiz. Kulübün acziyetinin yanı sıra, kulbün acziyetine tepki göstermekten aciz anca goygoydan anlayan rezil bir taraftar profilimiz var. Ne salona gelir, ne tepki verir, ne elini taşın altına sokmayı becerebilir...

Yönetime basketbol rezaleti dolayısıyla twitterdan organize tepki verecek 1000 kişi bulamazsınız ama Beyaz Futbol izleyip mohohohoho diye gülen, Sinan Engin'e bak kih kih kih diye kişneyen 10 bin kişiyi bulabilirsiniz.

Esasında yönetimin ayrı, taraftarın ayrı rezil rüsva durumda olduğunu anlamadığımız her gün kaybetmeye devam edeceğiz.

Acı ama gerçek.

Arroyo'nun gidişi tüm herkesi yaraladı, üzdü, sinirlendirdi.
Daha önce de haberleri çıktı ki Arroyo'ya ödeme konusunda diğer takım arkadaşlarına nazaran hep daha imtiyazlı davranıldığı haberleri. Bunu da kesinlikle hak eden bir oyuncu.

Açıkçası ben oyuncunun alacaklarını alamadığı için gitmesinde kendisine suç bulmam. Her halükarda yönetim kabahatidir bu olay. Oyuncuların parasını zamanında ödeyeceksin. senin asli görevin bu!

Bunların dışında yönetimin haklı olduğu tek nokta Arroyo'nun restine rest demeleri. Eğer takım bir ödeme planı konusunda anlaşmış ve sen bunun dışına çıkmak istiyorsan kim olursan ol güle güle denir. (Bu yazdığımı çıkan haberlerin doğru olduğunu varsayarak söylüyorum)

Bundan once yapilan toplantida 2 ay olarak anlasilmis ama yeni odeme tarihin ustunden 3 hafta gecmis.

Arroyo'nun yaptığı şark kurnazlığı.Önümüzde Fener maçı gibi kritik bir maçın var olduğunun, yabancı transferi hakkımızın dolduğunun, yerini dolduramayacağımızın farkında.Yönetim eğer Arroyo'nun isteğini yerine getirip tüm parasını verseydi diğer oyunculara haksızlık olurdu

Arroyo, kontratını feshetse de etmese de eninde sonunda parasını alacağını biliyor.Önünde iki yol vardı.Ya gecikmeli ödemeyi kabül edip arkadaşları gibi 3 ay daha takımı için mücadele edecek ve parasını gecikmeli olarak alacaktı.Ya da feshedip yattığı yerden parasını kazanacaktı.İkinci yolu tercih etti

Yeterince üzüldük, sızlandık, bu olaylara sebebiyet verenlere sövdük. Artık destek zamanı yönetime inat, uyuyan Galatasarayı sadece futbol takımından ibaret olduğuna inanlara inat Ekrem MEMNUNA ve Ergin ATAMANA destek zamanı. O salonlar dolacak, son ana kadar destek verilecek. Sadece Fener maçında tribünü doldurmakla olmaz her maç o salon dolacak.O salon dolmalıki yöneticilerden bir farkımız olsun. Zaman armaya aşık olduğumuzu gösterme zamanı...

Keşke daha güzel ayrılsaydık :(
Cidden bu haberi aldığımdan beri sanki canımdan bir parça eksilmiş gibiyim.

Nihat haklısın kardeşim keşke daha güzel ayrılsaydık. Keşke Arroyo Fenerbahçe maçında oynamasa bile benchte oturup, destek olsaydı, taraftarla vedalaşıp gitseydi. Bu taraftar bence bu jesti hakediyordu. Bu sezon keşkelerle geçiyor. Umarım bu son keşkemiz olur ama bu yönetim anlayışı varken daha çok KEŞKE deriz....

Keşke Real ve Fener maçında oynayıp ayrılsaydı, yaşattığın güzel anlar için teşekkürler, yolun açık olsun

Galatasaray herkesden büyük orası kesin de, Galatasarayı yönetenler bunun farkında değil.

Bunların amacı bu şubeyi kapatmak zaten.
Bunun önündeki en büyük engeller Ekrem ve Ergin Hocalar.
Bunlar başarısız olsun diye de bilerek yabancıların paralarını vermiyorlar.
2-3 güne Micov ve Erceg de gidecek.
Ondan sonra da Allah ne verdiyse.

Arroyo ayrılığının perde arkası! | VİDEO - NTVSpor.net

İsmail Şenol'un haberi.Geçen seneden şampiyonluk primini alan tek oyuncu.Bugüne kadar feshetme hakkı olmasın diye maaşı düzenli yatırılan tek oyuncu.Fırsatını bulduğu ilk anda çekip gidiyor.

Bu kadar da profesyonel olma be arkadaş.Madem samimisin, şu Fener maçını oyna, taraftarına veda et,öyle git, ayağın kopmaz ya

Diğer oyuncular yapsa anlarım.Adamların zaten maaşları geç ödeniyor.Ama bu kadar ayrıcalık tanınan Arroyo'nun bir maç bile sabretmeden gitmesi koydu

Arroyo ayrılığının perde arkası! | VİDEO - NTVSpor.net

İsmail Şenol'un haberi.Geçen seneden şampiyonluk primini alan tek oyuncu.Bugüne kadar feshetme hakkı olmasın diye maaşı düzenli yatırılan tek oyuncu.Fırsatını bulduğu ilk anda çekip gidiyor.

Bu kadar da profesyonel olma be arkadaş.Madem samimisin, şu Fener maçını oyna, taraftarına veda et,öyle git, ayağın kopmaz ya

Diğer oyuncular yapsa anlarım.Adamların zaten maaşları geç ödeniyor.Ama bu kadar ayrıcalık tanınan Arroyo'nun bir maç bile sabretmeden gitmesi koydu
2 ay para almadan çalışırmısın ve alacagın paranın ne zaman verilecegi bellı olmasa ?

2 ay para almadan çalışırmısın ve alacagın paranın ne zaman verilecegi bellı olmasa ?

Birincisi parayı öyle ya da böyle alacağım belli.(Asıl şimdi Fiba'ya giderek parayı alma sürecini daha da uzattı Arroyo)

İkincisi milyon dolarlarım varsa, geçim sıkıntım yoksa, bugüne kadar diğer çalışanlara göre hep bana ayrıcalıklı davranılmışsa, en önemlisi çalıştığım yere biraz aidiyet duygum varsa parayı geç alıyorum diye çalıştığım şirketi ilk fırsatta yüz üstü bırakmam.(Kaldı ki Arroyo bugüne kadar parasını zamanında alan tek oyuncu, Ergin hocada zamanında açıkladı)

Ama bir kişiye para verilir de (Arroyo) geri kalanımıza gecikmeli verilirse(diğer oyuncular) o zaman yöneticilere '' O arkadaşın akıttığı ter de bizimkisi deniz suyumu'' diye hesap sorarım

Tekrar söylüyorum diğer oyuncular yapsa hiçbir şey diyemem.Ama Arroyo'nun ilk fırsatta uçağa binmesi hoş değil

Para için (ki saygı duyarım) BJK'den GS'ye gelen bir oyuncudan aidiyet beklemek müthiş beyler. İşte bunlar hep değişen havaların insanların ruh haline yaptığı etki.

Ergin Atamanın Arroyo hakkında yaptığı açıklamalara bakacak olursak o da Arroyonun kalıp, arkadaşları için de savaşmasını gerektiğini söylüyor. Kulübün içinde bulunduğu maddi imkan/imkansızlık zaten malum, bu yöneticilerin ve zengin Galatasaraylıların ayıbı. Diğer yönden oyuncular yeni gelen aidiyet duygusu olmayanlar bile bunu kabul etmişken, şu zamana kadar eksiksiz bir biçimde ödemelerini alan, 3 senedir bu takımda bulunan, attığı basketten sonra burası benim evim diyen Arroyonun da biraz fedakarlık yapması gerekiyor diye düşünüyorum. En azından Real Madrid ve Fenerbahçe maçlarında oynayıp, vedalaşıp gidebilirdi.

ergin ataman â€￾@erginataman <small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 17 sa.17 saat önce</small>
Profesyonel dusunce ile arroyo nun kararina saygi duyarken ayni sartlarda aslanlar gibi savasan arkadaslarini terk ettigi icin uzgunum

ergin ataman â€￾@erginataman <small class="time" style="font-size: 13px; color: rgb(136, 153, 166);"> 17 sa.17 saat önce</small>
Tum zorluklara karsin bu sezon arkadaslari ile beraber vazgecmeden bizle mucadeleye devam etmesini cok isterdim.

Biz H.Şükürlerle, Hagilerle, Kaptan Bülentlerle büyüdük.Bu adamlar, yeri geldiğinde bırak para almayı arkadaşlarının maaşı ödensin diye ceplerinden para veriyorlardı.

Senin yaşın bunlara yetişmediği için aidiyet beklememen normal.

Arroyo efendi 3'lük attığında burası benim evim demeyi biliyorsa parasını biraz geç almayı da bilecek.Yoksa yaptığı harerketlerin, demçlerinin samimiyetsiz olduğunu, tribünlere oynadığını gösterir.

Belki de tarihimizin en iyi basketbolcusudur.Ama gidişinden sonra asla efsaneler arasına giremez

Biz H.Şükürlerle, Hagilerle, Kaptan Bülentlerle büyüdük.Bu adamlar, yeri geldiğinde bırak para almayı arkadaşlarının maaşı ödensin diye ceplerinden para veriyorlardı.

Senin yaşın bunlara yetişmediği için aidiyet beklememen normal.

Arroyo efendi 3'lük attığında burası benim evim demeyi biliyorsa parasını biraz geç almayı da bilecek.Yoksa yaptığı harerketlerin, demçlerinin samimiyetsiz olduğunu, tribünlere oynadığını gösterir.

Belki de tarihimizin en iyi basketbolcusudur.Ama gidişinden sonra asla efsaneler arasına giremez

Yetseydi de beklemezdim. 1 oyuncu bir sezon iyi 2 sezon kötü oynuyorsa ilk sezonunun hatrına sözleşmesi uzatılmaz. Uzatıla uzatıla Galatasaray bu günlere kaldı. Yıllarca NBA'de oynamış, Avrupa'nın en önemli oyun kurucularından biri olan Arroyo'nun tribüne oynama ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan bir, Arroyo'yu Hakan, Bülent'le kıyaslıyorsan iki defa üzüldüm senin adına.

Yalnız beyler bu adamların milyon dolarları var geçim derdi yok diye düşünmek yanlış, ne kadar çok kazanırsan giderlerin de ister istemez o derece yüksek olur. Bu adam 4 milyon dolar alıpta 2+1 apartman dairesinde yaşamıyor mesela. Evet lüks bir hayat yaşıyorlar ama bu giderleri, ay sonu yapması gereken ödeme taksitleri vs olmadığı anlamına gelmiyor.

Bizde Arroyo'ya suç bulan taraftar profili oldukça, daha çok Arroyo'lar gider.. Vasıfsız yönetici bozuntuları pis pis sırıtıyordur bunları okuyup.