Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

Eyüp Abi ben alkışlanacak bir taraf göremiyorum.

Amaç lige hazırlamaksa 2 maç fazla alınırdı, cezası doldurulduktan sonra o maçlarda oynatılırdı. Rancik veya Wilkinson o maçlarda oynatılmazdı, olur biterdi.

Ben şunu merak ediyorum, hiç mi düşünmediler acaba bu Almanlar maçın resimlerini çekmez mi, youtube'a maçla ilgili video koymaz mı diye? Bilgi çağındayız kardeşim, birisi osursa Japonya'dan duyuluyor.

Kovulmakla kalınmasın, maddi-manevi her türlü tazminat davası açılsın bu şahıslara karşı. Böyle bir aptallık insanlık tarihinde görülmemiştir.

@Umut, ne tarz bir ceza bekliyorsunuz? Siz bu konularda bilgi sahibisiniz, fikriniz önemlidir.

Boyle birsey de oyuncunun koc'a itirazı imkansız dsi de oynarken basıma gelmisti. Baskasının formasını giyip, oynamıstım.

Ayrıca bu kararından dolayı kongre de umarım terso yapmazlar baskanımıza.

Bende Eyübe kısmen katılıyorum. Okan çevik üstelik bir Liseli olarak GS ismine yakışmayacak uzun süre konuşulacak bir işe imza atmıştır. Akıl karı değil. Ancak gene uzun süre konuşulacak, geçen sene ki bayanlarla aldığımız kupada da pay sahibidir. Bu yüzden Okan Çevik'e kalp kırıklığım var, diğerlerine ise hiç bişi diyemiyorum..

Re: Galatasaray Yönetim Kurulundan Açıklama

Linç etmek ?

Neyi linç ediceksiniz. Galatasaraylılıktan nasibini almamış insanlar klüpten 1 saat kadar önce kovuldu. Neyi linç edecektiniz pardon. Ya da bugüne kadar kimi linç ettiniz.

Şu rezaleti tarihe geçirenleri alkışlamak nedir Allah aşkına ?
Bugüne kadar alkışlamalarınıza susmaya çalışıyorum ama buna susmak mümkün değil.

Geçen sene başında başlayan ve bu sene başında devam eden rezillikler sonrası Emre Sarp ın dediği gibi şaşırmayız diyorduk daha ama bizide şaşırttılar. Neyse ki bir tek maça bile gitmeyerek ortak olmadım bu rezilliğe. Seviyorum öngörülerimi.

Eyüp YILDIZ' Alıntı:
Yoksa bende linç etmeyi biliyorum!

Klüp Cemal'e ve Tufan'a şuan için bir ceza vermeyek,Federasyon'un bu konuda vereceği ceza beklenecek.

Bir de bilginize.

Ahde Vefa (Latince: Pacta Sund Servanda) uluslararası hukuk kurallarının oluşmasında etkili olan ve devletin anayasasında var olan ve devlete antlaşma yapma yetkisi tanıyan kuraldır. Antlaşmalar hukuku kuralıdır. Bu kuralın bağlayıcı niteliği, iyi niyet ilkesine dayanmaktadır. Ahde vefa ilkesi, devletlerin imzaladıkları antlaşmaların kurallarını kendi iradeleri ile kabul etmiş olmaları gerçeğine dayanmaktadır.

Normlar hiyeraşisinde en tepede yer alır ve devletler genel hukukunda tüm devletlerin aslında onlardan daha üst bir kuvvet olmamasına karşın sırf yaptıkları anlaşmalara riayet edecekleri düşüncesi ile -daha farklı bir söylemle kendi iradelerine yine kendi iradeleri ile imzaladıkları sözleşmelerle kayıt altına alacakları düşüncesi ile- ortaya çıkmış bir kuraldır ve devletler genel hukukunda "bağlayıcılık" sorunun çözülmesinde katkısı büyük olmuştur.

Görevine son verilen insanların çok büyük bir hata yaptıkları ortada, ama bu bilinçli bir şekilde yapılmış bir ihanet değil.
Bir gaflet, oyuncuyu sezona hazırlama çabası, yoksa herkesin dediği gibi, ne kupa kazandı bu camia nede para!
Bu hatanın gereği, yönetim kurulu tarafından görevlerine son verildi, bu da doğru bir karar, çok ağır sözler sarfetmek, linç kültürünün forum versiyonu gibi geliyor.

Galatasaray Spor Klübü görevlerine son vererek doğru karar vermiştir diyorum ama herşeye rağmen görevine son verilen insanlara da bundan önceki hizmetleri için teşekkür ediyorum.

at ölür izi kalır

Can Bey,
ben ayrıntıyı paylaştığımda yanılsama payında sıkıntı yaşıyorum bu kez aksi durumla karşı karşıya kalıyorum.(Foruma yazmama kararı almıştım ama bu olay farklı bir durum olduğu için yazıyorum sadece).Daha önce de bazı bire bir olayları paylaştım, sonra şartlar değişip beklenenin dışında durum olunca yalancı durumuna düştük.O yüzden nedenini açıklamayacağım, sadece kulübün ihraç edilme ihtimali yüzde 1-2'ye düştü.Tufan ise bu işte bir sorumluluğa sahip olmadığı için ceza almaması gerekiyor.Cemal'in 6 ay-2 yıl arası men edilmesi şaşırtıcı olmaz aksi bir ceza da gelebilir.Teknik heyet'e 6 ay-ömür boyu men cezası gelebilir sahtecilik olduğu için ama bana göre 1-2 yıl gelmesi gerekir.

Galatasaray lı olarak utanılacak birşey yok eğer bu saçmalığı yapanları klüpde tutsaydık utanırdım ama niye utanayım ki yönetim çıkmış ve biletleri kesmiş şutlamış hakedenleri Galatasaray bir kurumdur kişilerin yaptığı hatalar klübe mal edilemez ,evini kiraya verdiğin adam evi randevu evine çevirirse haberin 0lmadan sen mi ahlaksız olursun kiracınmı? öğrendiğin an şutlarsın gider evi başkasına kiralarsın
tekrarlıyorum Galatasaray kirlenmemiştir o 4 5 işgüzar kirlenmişdir Galatasaray yönetimiz açıklamasıyla büyüklüğünü göstermişdir
Birilerinin sizin güveninizi boşa çıkarmısı utanılacak bişey değildir
Galatasaray 100 küsür yıllık bir kurumdur ve bu kurumdan mutlaka kabiliyetsiz ve ehemmiyetsiz kişiler geçmiş ve geçecektir mühim olan bunların tespiti ve imhasıdır

Murat İNAL' Alıntı:
Bir de bilginize.

Ahde Vefa (Latince: Pacta Sund Servanda) uluslararası hukuk kurallarının oluşmasında etkili olan ve devletin anayasasında var olan ve devlete antlaşma yapma yetkisi tanıyan kuraldır. Antlaşmalar hukuku kuralıdır. Bu kuralın bağlayıcı niteliği, iyi niyet ilkesine dayanmaktadır. Ahde vefa ilkesi, devletlerin imzaladıkları antlaşmaların kurallarını kendi iradeleri ile kabul etmiş olmaları gerçeğine dayanmaktadır.

Normlar hiyeraşisinde en tepede yer alır ve devletler genel hukukunda tüm devletlerin aslında onlardan daha üst bir kuvvet olmamasına karşın sırf yaptıkları anlaşmalara riayet edecekleri düşüncesi ile -daha farklı bir söylemle kendi iradelerine yine kendi iradeleri ile imzaladıkları sözleşmelerle kayıt altına alacakları düşüncesi ile- ortaya çıkmış bir kuraldır ve devletler genel hukukunda "bağlayıcılık" sorunun çözülmesinde katkısı büyük olmuştur.

Murat aslına bakarsan ahde vefanın anlamını sende biliyorsun değilmi?

Linç demişken şu adamları gsbasket'e ve uA.com forumlarına verseler şu anda linç edilebilirler.

Vazgeçtim can sıkmaya gerek yok. Belli zaten bunlar.

Sühan Cem,

Kötü niyet olsa farklı yazardım. Bilginize dedim farkındaysanız da tanışıyor muyuz ?

Murat İNAL' Alıntı:
edit
Sühan Cem,

Kötü niyet olsa farklı yazardım. Bilginize dedim farkındaysanız da tanışıyor muyuz ?

adamlar daha bişey belli olmadan gs küme düşürülüyor yazmış.....

Murat İnal,
Ben ahde vefayı doğru kullandım, ekşi sözlükten copy paste yapmana ihtiyacım yok.

Son olarak, ben açık ve net söyledim, hata yaptılar, ama ihanet etmediler!

Bundan sonra bu konudaki hiç bir yazınızı muhattap almayacağım.

Sayın Mehmet Helvacı 'ihraç gerektirecek bir durum olacağını sanmıyorum ama federasyon öyle bir karar verirse cezamızı çekeriz' dedi. Yönetici böyle bir karar arefesinde tabii ki böyle bir demeç verecek. Ancak burada ciddi anlamda bir sahtecilik yapılmış. Yani cezalı oyuncuyu oynatmak gibi 'masum' bir suç değil işlenen. Yönetimin tüm teknik ve idari kadroyu ihraç etmesi, federasyonun gözünde 'iyileştirici' bir unsur gibi görülebilir ve kulüp ihraçtan kurtulabilir. Ayrıca Galatasaray'sız bir lig de istenmeyecektir. Yine de Fenerbahçe'nin bu işin üstüne bu kadar gitmesi, şu ana kadar oynanan tüm maçlarda hükmen yenilgi ihtimalini güçlendiriyor. Yani, sadece Cemal'in cezalı olması gereken maçlarda hükmen yenilgi kararının çıkmasını beklemek fazla iyimserlik olur. Ceza ne olursa olsun, kulübün bu lekeyi silmesi için en az bir yıl geçmesi gerekecek.

Umut' Alıntı:
Can Bey,
ben ayrıntıyı paylaştığımda yanılsama payında sıkıntı yaşıyorum bu kez aksi durumla karşı karşıya kalıyorum.(Foruma yazmama kararı almıştım ama bu olay farklı bir durum olduğu için yazıyorum sadece).Daha önce de bazı bire bir olayları paylaştım, sonra şartlar değişip beklenenin dışında durum olunca yalancı durumuna düştük.O yüzden nedenini açıklamayacağım, sadece kulübün ihraç edilme ihtimali yüzde 1-2'ye düştü.Tufan ise bu işte bir sorumluluğa sahip olmadığı için ceza almaması gerekiyor.Cemal'in 6 ay-2 yıl arası men edilmesi şaşırtıcı olmaz aksi bir ceza da gelebilir.Teknik heyet'e 6 ay-ömür boyu men cezası gelebilir sahtecilik olduğu için ama bana göre 1-2 yıl gelmesi gerekir.

Umut hocam, bildiğim kadarıyla sadece tekrarlanan ciddisuçlarda ömür boyu cezası veriliyor. Bu yazınızdan; bu işin geçmişte de yaşandığını mı çıakrmak gerek?

Galatasaray tarihinin en rezil olayına imza atanları alkışlamak da ilginç bir vefa örneğiymiş. Bidaha bu klübün kapısının önünden gecmemesi gereken adamlar bunlar.

Hala bilinçli yapılmamış yazıyorsunuz. Bal gibi bilinçli yapılmış. Federasyon kandırılmış. Hala neyin peşindesiniz anlamakta güçlük çekiyorum?

ister oyuncuyu lige hazırlama amacı olsun isterse ne olursa olsun cezalı bir oyuncuyu oynatmak hemde başkasının yerine başkasının forması altında oynatmak vede bunu birkaç kişinin-teknik heyetin- bilerek kasıtlı olarak düşünerek yapması olayda çete boyutunu ortaya çıkartıyor bence gitmeleri tam isabet bilmem katılırmısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...