Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

Yeni coach adayları

19 Kasım 2009 Perşembe * 08:13

Teknik kadronun işine son veren Galatasaray Yönetimi, zaman kaybetmeden coach adaylarını belirledi.

Teknik kadronun işine son veren Galatasaray Yönetimi, zaman kaybetmeden coach adaylarını belirledi.

Yarın Efes Pilsen'le oynanacak zorlu karşılaşma öncesi takımın başına kaliteli bir teknik adam getirmeyi planlayan Sarı-Kırmızılı yönetim, Çetin Yılmaz ve Jasmin Rebreca isimleri üzerinde yoğunlaştı. Şu an takım çalıştırmayan ve yorumculuk yapan Çetin Yılmaz ile daha önce Tofaş ile Hırvatistan Milli Takımı'nda başarılı işlerin altına imza atan ve Türkiye'yi yakından tanıyan Rebreca'nın isimleri ön plana çıktı. Yönetimin bu iki isimle zaman kaybetmeden temasa geçeceği ifade edildi. Kriz döneminde takımın başında olması planlanan yardımcı antrenör Cihansever Yeşildağ'ın ise Efes maçında takımın başında çıkabileceği öğrenildi.Kaynak: Fanatik

Bu kadar basit bir hata nasıl yapıldı aklım hayalim almıyor. Lise takımı zannettiler heralde burayı. Şimdi bu aptallığın cezasını tüm camia çekecek.

Aslında organizasyonumuz ne kadar zayıfmış. İki tane fazladan hazırlık maçı ayarlayamadınız mı yahu? İstanbul BŞB ve Yeşilyurt ile bir maç daha yapsaydınızya.

Daha takımdan kim sorumlu o belli değil. Ahmet Dedehayır diyosun "ben bayan takımından sorumluyum" diyor. Yiğit Şardan görünürde ama onun da tam bir görev tanımı yok. Bu işin ucu Adnan Polata dokunur.

Arkadaslar olay sımdı cok taze ama Adnan Polat ve Yıgıt Şardan bu olayın ustune artık takıma daha cok sahıp cıkıcaktır. Bu olayı unutturmak adına takıma cıddı yatırımlar gelebılır. Iyı bır coach ve ıyı bır 5 numara transferı soz konusu olabılır.

Takım resmen dolandırıcılık yapmış biz hala yeni bir koç ve iyi bir 5 numaradan bahsediyoruz. Bahsettiğimiz takım Galatasaray'sa bir oyuncusunu diğerinin yerine oynatıp, üstüne de federasyona "Cemal Nalga şu şu maçlarda oynamadı" demez. Bu olay bir iki maçlık olay değil. Federasyon soruyor ve bizimkiler yalanlarına devam ediyor. Her camia yapabilir ama Galatasaray bunları yapamaz. Yapanlar da cezasını öder.
Bir sözüm de kendini en iyi Galatasaraylı sanıp her defasında kaç maça geliyorsunuza getirenlere. Kimse kimsenin Galatasaraylılığını sorgulamasın!

Can Akogul' Alıntı:
Bu kadar basit bir hata nasıl yapıldı aklım hayalim almıyor. Lise takımı zannettiler heralde burayı. Şimdi bu aptallığın cezasını tüm camia çekecek.

Aslında organizasyonumuz ne kadar zayıfmış. İki tane fazladan hazırlık maçı ayarlayamadınız mı yahu? İstanbul BŞB ve Yeşilyurt ile bir maç daha yapsaydınızya.

Daha takımdan kim sorumlu o belli değil. Ahmet Dedehayır diyosun "ben bayan takımından sorumluyum" diyor. Yiğit Şardan görünürde ama onun da tam bir görev tanımı yok. Bu işin ucu Adnan Polata dokunur.

Hata değil ki hocam bu, kasıtlı yapılan bir olay. Hatada kasıt olmaz, istemeden yaparsın. Bu tamamen kasıtlı yapılan birşey, Tufan'ın formasını giydirmek - istatistikleri Tufan yapmış gibi yazdırmak falan. Dün geçe açtım o maçın başlığını okudum,7-8 sayfa birşey, Cemal'siz uzun sorunumuz var falan yazmış arkadaşlar gayet saf ve basketbol odaklı düşüncelerle. Nerden bilebiliriz ki yıllarını bu işe vermiş adamların sebebini halen anlayamadığımız bu kurnazlığı yapabileceklerini.

En son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim;
bizim için hayırlı bir olay...artık basketbola daha ciddi bakılması gerektiği daha iyi bir yönetici ve idari kadro gerekliliği kabak gibi ortaya çıkmıştır
kör olan gözlerin açılması acı verir ama sonunda aydınlık varsa bu acıyı çekmeye değer

Ortada yanlış yapılan bişiler var ve buna karşı duruş göstermemiz gerekiyor. Ama bundan nemalanmak isteyen klüp düşmanlarına karşı da birlik olmalı, ortak hareket etmeliyiz. bakın nedim karakas açıklama yapmış, gelişmelerin takipçisi olacağız diye.. Onu bağlayan ne varsa artık?

Şu anki durumumuzu görünce hep söylediğim bir söz aklıma geldi.

''HER HAYRIN ALTINDA BİR ŞER,HER ŞERRİN ALTINDA BİR HAYIR VARDIR.''

Galatasaray Cafe Crown'ın skandalda vitrine çıkan ve hedef haline gelen ismi olan Cemal Nalga, olayın meydana gelişi sırasında kendisinden talep edilen eyleme karşı gelme şansının olmadığını söyledi. Nalga, ''Ben onlar ne dediyse onu yaptım. Tufan'ın formasını giyeceksin'' dediler, ben de giydim. Suçsuz olduğuma inanıyorum. Ancak yine de yaşanan bu gelişmeler sonrası kabağın benim başıma patlamasından korkuyorum.'' dedi
Kaynak: Haber TÜRK

Komediye bakar mısınız? Uzunca bir zamandır basketbol takımımızı takip ediyorum. Şimdi sorsalar bana basket takımındaki yönetim şeması nedir, verecek cevabım yok. Yiğit Şardan mı yoksa Ahmet Dedehayır mı sorumlu? bunu bilen var mı? Ahmet Dedehayır bayanlardan sorumluyum diyor mesela. Bu açıdan şubede düzgün bir yönetim oluşturamayan Adnan Polat da hatalıdır.

Sühan Bey,

Sert iletiler yazmanız, yaşınızı ön plana çıkararak, büyü de gel der gibi hitap etmeniz dikkat çekmeye başladı. Burada önemli olan kişilerin yaşları değil, fikirlerini saygılı bir biçimde söylemeleridir.

Karşınızdaki kişiye saygı gösterirseniz, saygı görürsünüz.

Disiplin Yönergesi'nin 4. Bölümü'nde yer alan 'DİSİPLİN SUÇU OLUŞTURAN FİİLLER' de 23.madde SAHTECİLİK VE FEDERASYONU KANDIRMAK olarak sunulmuş.

Buna göre Sahtecilik ve Federasyonu kandırma fiili işlendiğinde şu 3 yaptırım uygulanacak.

23.1. Lisans veya herhangi bir belge üzerinde değişiklik veya sahtecilik yapan veya gerçek olmayan evrak düzenleyen ve bunları bilerek kullanan veya kullandıranlar bir yıldan üç yıla kadar yarışmalardan men veya o kadar süre ile hak mahrumiyeti cezası ve 10.000.-YTL? sına kadar para cezası verilir.

23.2. Olayın tekrarı halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir. Ayrıca bu davranış içerisinde bulunanlar için Cumhuriyet Savcılığı?na suç duyurusunda bulunulur.

23.3. Kuruluşun sahtecilik ve kandırma suçlarına katılması halinde, olayın durumuna göre ligden ihraç edilme ve 10.000.YTL? sına kadar para cezası verilir.

24. Ceza Süresini Beklememek
Yarışmadan men cezasına rağmen oynayan, beklemesi gereken cezalı süreyi
doldurmadan veya idari tedbirin tebliğine rağmen bu tedbir kaldırılmadan yarışmalara
katılanlar ile buna sebep olanlar, hak mahrumiyeti cezası bulunduğu halde veya idari tedbir ile yarışmaya katılmaktan veya yönetmekten men edilmiş olmasına rağmen yarışmaya katılanlar veya yöneticilik yapanlar
üç aydan iki yıla kadar yarışmalardan men veya hak mahrumiyeti
cezası ve 10.000.-YTL?sına kadar para cezası verilir.

(TURKBASKET HABER MERKEZİ)

Acayip üzücü bir durum,bazı kendini bilmez insanların yüzünden bu olay koskoca Galatasaray'ın tarihine bir leke olarak düştü,şahıslar yaptı ama sonuç olarak Galatasaray ismi altında yaptılar,O kişilere yazıklar olsun,onca insanın hakkına girdiler,gerçekten çok yazık.
Bu saatten verdikleri hiç bir cezanın önemi yok,en büyük ceza böyle bir olaya karışmak.

23.1 e göre cemal nalga bitmiştir bilerek kullanan kısmına giriyor sanırım...

ntv de video bölümüne baktım,cemal nalga olayı.fuat akdağ ile mehmet demirkol konuşuyor.resmen mutluluktan şaşırmışlar.gülmekten çeneleri uyuşuyor resmen.mehmet demirkolun fanatik fenerli olduğu aşikar.ÇOK RAHATSIZ OLDUM.RESMEN TARAF TUTUYORLAR.İZLEYİN İSTERSENİZ.KULÜBÜMÜZ BU ADAMLARIN DALGASINA GELECEK SEVİYEDE BİR KULÜP DEĞİL.acaba fener böyle bir durumda olsa nasıl takınırlardı.
VİDEONUN İSMİ..MURAT DİDİN NTV SPORA KONUŞTU.

Forumdaki eleştirileri okuyorum, Ortada ciddi bir skandal var kabul, ama bunun ceremesi sadece birkaç profesyonel çalışana ödetilmemeli. Basketbol şubesinden sorumlu kim varsa derhal görevini bırakması lazım, yöneticilerde dahil buna, neticede bu tercihleri onlar yaptı, acemilik diyelim, basiretsizlik diyelim yada sahtekarlık her ne ise, burada Adnan Polattan yardımcı antrenöre kadar herkes suçludur, bizde buradan kendimizi taraftar olarak eleştirmeliyiz, insanlara fazilet dersi verirken, dört gün önce abdi ipekçide yaşananları unutmayalım, o kadar yabancı maddeyi tribünden okan çevik yada yardımcısı atmadı, yada kinsleyin başına şaplağı Mert Uyguç vurmadı, zaten buradan birkaç maç saha kapanmayacak mı? Bunun sorumlusu taraftarlar yani bizler değil mi? Meczup bir kadını muhatap kabul edip, ortalığı yangın yerine çevirmedik mi? Lütfen insanları sahtekarlıkla, iş bilmezlikle suçlarken özeleştiri yapmayı ihmal etmeyelim. Bu çürümüşlüğün parçası olmaktan uzak duralım. Tribündeki fazileti ve Galatasaylı duruşunu sağlamakta taraftara düşer. Farkında mısınız bilmiyorum normal haberlerde Galatasarayın peşine Cafe Crown ismini takmayı unutmayan medya, bu olaydan sonra sadece Galatasaray ismini telafuz etmeye başladı.

Ender Tunasız' Alıntı:
ntv de video bölümüne baktım,cemal nalga olayı.fuat akdağ ile mehmet demirkol konuşuyor.resmen mutluluktan şaşırmışlar.gülmekten çeneleri uyuşuyor resmen.mehmet demirkolun fanatik fenerli olduğu aşikar.ÇOK RAHATSIZ OLDUM.RESMEN TARAF TUTUYORLAR.İZLEYİN İSTERSENİZ.KULÜBÜMÜZ BU ADAMLARIN DALGASINA GELECEK SEVİYEDE BİR KULÜP DEĞİL.acaba fener böyle bir durumda olsa nasıl takınırlardı.

mehmet demirkol gs li desem.....lise mezunu...adam tarafsız olmaya çalışıyor gülücek tabi ne yapıcak ağlıyacak mı?

Yönetim dün gece ilk hamleyi yaptı.Ama yetmez.Takımı ligden çeksinler.En alt liglerden başlayalım.Sadece alt yapımızdaki oyuncular olsun.

erenbekdemir' Alıntı:
Ender Tunasız' Alıntı:

mehmet demirkol gs li desem.....lise mezunu...adam tarafsız olmaya çalışıyor gülücek tabi ne yapıcak ağlıyacak mı?
Mehmet Demirkol Galatasaray Lisesi mezunudur ama kendisi fenerbahçelidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...