Cemal Nalga Olayı ve Son Durum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Galatasaray Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

yine az önce CN TURK de fanatikten Gökhan German; ihracın olacağını düşünmüyorum puan silem vede maç kağıdında ismi yeralan kişilerin ceza alması gündemde dedi ihraç olayını düşünmüyorum dedi.

Ahmet Hocam , 2 nokta var :

Öncelikle, şu olanlara, Cemal'i sahada unutmuşuz muamelesi yaptığınız kanısındayım. Olabilirdi, nasıl ki 6 yabancı soktuysa vaktnde Denizli biz de Cemalin cezasını unutabilirdik, yahu böyle rezillik mi olur denirdi en fazla. Ama kimse şubeyi kapatın falan demezdi. Ama biliyoruz ki durum böyle olmadı. Galatasaray sorumluları bariz bir biçimde sahte evrak düzenlemişler, bu sahte evrakları federasyona göndermişler, ve muhtemelen Renault'un itirazında Galatasataray hkukçuları dahil herkesi kandırmışlardır. Gerçekten inanılır gibi değil, halbuki Floryanın içinde günlük programı bile aksatmadan 2 tane maç olmaları yaklaşık 5 dakika falan sürerdi. Ben hala işin içinde başka bir iş arıyorum. Almanya dönüşü sadece 2 maç almış olmaları, baya baya insanları kandırma niyetiyle o hareketi yaptıklarını gösteriyor. Ama niye? O sorunun cevabını bulamadım ben türlü. Yıllarını profesyonel sporun içinde geçirmiş onca insan niye böyle birşeyin altına imzasını atar?

İkinci konu, evet bu işin yönetim kademesinde de yansımaları olmalıdır, çok basit. O personeli oraya kim istihdam etti? Bakmak gerek. Açık ki böyle bir skandalla çalkalandığımıza göre, aşağı yukarı bulabileceği en kötü seçimleri yapmış. Bu işin bir yansıması olmamalı mı? Şöyle anlatayım;bizzat sizin emrinizle gelen bir grup bir alt düzey çalışanınınz genel müdürlüğünü yaptığınız bankayı soyarsa gerçekten o görevde sizi tutarlar mı? Bana ne kardeşim, ben soymadım ki bu bankayı deme lüksünüz var mıdır?

Re: Galatasaray Yönetim Kurulundan Açıklama

Savaş Eskigülek' Alıntı:
[quote="Murat Cantas":lm1ekito]Koray mincinözlüyle geçen sene son maçta yaşadığımız tartışmadaki ettiği söz kulaklarımda çınladı okuduğum anda aynen şöyle diyordu taraftarlan bizler için "Bu külübe yakışmıyorsunuz"

Kimin yakışmadığı belli oldu ! şubenın bugüne kadar kanını emdiniz ,yetmedi bu rezilliğide yaptınız

Bu camıaya ve bu taraftara yakışmayan biri varsa sizsiniz!

Yakıştığını zannetti halde aslında kesinlikle yakışmayan, benim gözümde üzerinde ezeli rakip forması giymiş gibi görünen o kadar çok yönetici, idarici var ki daha
:(
Yazık vallahi çok yazık!!![/quote:lm1ekito]

Savaş abi slm,
Çok haklısın, şubede transferlerin yapılışlarına bakıyorum,hangi menerejle çalıştıklarına bakıyorum, her sene yabancıların gönderiliş ve gelişlerine bakıyorum.Elimizdeki formasının hakkını verilenlerin nasıl gönderildiğine bakıyorum.Bazı yöneticilerimizin şubelerdeki derebeyliklerinin yıllardır devamına bakıyorum,
onların utanmadığını görmek beni üzüyor,sinirlendiriyor!

Bu sözlerim asla ve asla başkan ve içinde gecesini gündüzüne katarak çalışan yöneticilerimize değildir!
ve bu olay Galatasaray Spor kulübünün değil ilgili yönetici ve teknik idari kadronun eseri yüzkarasıdır!

Başkan'ın nereden haberi olsun TBF bile bu zamana kadar gözden kaçırmış. Başkanı sevmeyenlerin bu işin ucunu ona dokundurmaya çalışması çok mantıksız, bence kendisi gerekeni yapmıştır fakat Basketbol ile ilgilenen yönetici kimse derhal istifası istenmelidir tek eksik budur bana göre.

Ahmed Beyin dediklerine katılıyorum; şu anda ortamı gererek bu işten nemalanan bir sürü insan var. Bu oyuna gelmemeliyiz. Tabii ki yapılan hatanın mutlaka bir yaptırımı olacak, yönetmeliklerde belirtildiği gibi.

Dikkat ederseniz ihraç kelimesi kuruluşun olaya dahil olması durumunda belki gerçekleşiyor. Orda sonu açık bir ifade var. Takımımızın ihraç edilmesi çok çok ağır olur, kabul edilir değildir.

Şunu da unutmamak gerekiyor; yapılan hata çok basittir, lise takımında yapılabilecek düzeyde bir olaydır. Başı sonu çok belli adi (ordinary manasında) bir suçtur. Bunu yapanların görevlerine dün son verild zaten. Rakiplerimizin yöneticeleri tvde "federasyon başkanını nasıl getirdiysek öyle götürürüz" tarzı ithamları, ya da kulüp başkanının federasyon başkanıyla dirsek temasında olması..ne yazık ki bunların belgesi ve yaptırımı yok. Hangisi daha mide bulandırıcı?

Sonuç olarak soğuk kanlı olmalıyız. Bazen yukarı çıkmak için dibe vurmak gerekir.

Sanki bana br komplo gibi geliyor.brileri bilinçli olarak bişey yapmak istedi ve başarılı oldu.alın size işte liseli.bunun mantıkken hiçbir açıklamsı yok.cemali o maçlarda oynattın da biyerin mi ağardı.bu işin içinde başka işler var.yakında çıkacak.şu liselilerden bir kurtulsak

Şimdi bilip bilmeden her kafadan bir ses çıkıyor.Analizler yapılıyor,yorumlar yapılıyor.

Bakın size durumun vehametini özetleyeyim.Öncelikle Yaptığımız çok büyük suçtur.Bunun adı ülke fedarasyonunu yalan beyanla kandırıp haksız çıkar sağlamaktır.Bunun cezası ise bellidir.

Şimdi kural derki iki maç hükmen yenilgi alan takım,bir alt lige düşürülür.Bunu bilmeyen arkadaşlar yorum yaparken,işin aslınıda öğrenirlerse sevinirim.

Bu olayı gerçekleştiren kulübün idarecileri,teknik heyeti vede olaya karışan oyuncular,3ay ile 3 yıl arası hak mahrumiyeti cezası alırlar.

Yani daha önce yazılanlar gibi değil,işin iç yüzü.Şimdi bazıları istifa lafları ediyor ki!!! bu tüzüğe göre mümkün değil.Tüzük derki!!! seçimlere 6 ay kala başkan ve yönetim kurulu istifa edemez.

Tek çare olağan üstü şeçim kararı,onuda yapamazlarzaten alacakları tarih normal seçimden en fazla 30 gün öncesi olur.Zaten gerek yok,şimdi burda kim suçlu ,kim suçsuz,ayırmanın gereği yok.Şamil'in dediği gibi başkan suçsuz değil.Asıl suçlu o neden mi?Sırf futboldan uzak dursun diye yönetim içinde en büyük rakibi olarak gördüğü Yiğit ŞARDAN'ı basketbol şubesine başkan yaptı.İkincisi Yiğit beyin şubede kendi yakınlarına istisnalar sunmasına izin verdi.Örnek Ali tursan kendisi genel menejer yanılmıyorsam.Bu beyfendi daha önce hiç bir takımda menejerlik yapmamasına rağmen,hatır için menejer oldu.

Takımın menejeri Mert zaten evlere şenlik,hiç bir olaydan haberi yok.Koç transferleri yanlış,sonra yaşadığımız rezalete bakın,bütün saygınlığımız bir anda ayaklar altına alındı.Bunu yapanlar yalnızca fedarasyonun kararı ile yetineceklerse yazıklar olsun.

Japonyada bu olay yaşansa insanlar bırakın istifa etmeyi harakiri yaparlar,onurlarını kurtarmak için.

Başkana düşen yapılacak seçimlerde aday olmayacağını açıklamasıdır.

Not:Bu arada fedarsyona giden yazılarda kulübün antetli kağıdı ve kaşesi kullanıldığı için malesef kulüpte suçlanıyor.

Demirel ilk kez konuştu!
Galatasaray CafeCrown'un Almanya'da Ludwigsburg maçında cezası bulunan Cemal Nalga'yı, Tufan Ersöz 'ün formasını giydirip maç listesini de o şekilde düzenlemesinin yankıları sürüyor. Önce Galatasaray-Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar hemen ardından da Cemal Nalga skandalı sonrasında TV yayınlarına katılmayan Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ilk kez konuştu.

Demirel, "Disiplin Kurulu bu konuyla ilgili her türlü evrakı tamamlayarak karara bağlayacak.. Galatasaray Kulübü'nde konuyla ilgili sorumlulardan savunma istenecek ve karar alınacak. Cemal Nalga'ya özel maçta verilen bir ceza söz konusuydu. Galatasaray Kulübü'nden aldığımız resmi maç kağıtlarında 5 maçlık periyotta forma giymediği ortaya konulmuştu. Ancak iki hazırlık maçında başka bir isimle ve formayla oynadığı açığa çıkmış durumda. Yeni bir durum oluşuyor.
Oyak Renault'un itirazı karar bağlanmıştı. Onların itirazı Cemal Nalga'nın cezasını resmi maçlarda çekmesi yönündeydi. Disiplin Kurulu resmi maç kağıtlarına dayanarak bir karar verdi ve itirazı reddetti. Kulüplerin ilettiği resmi belgelerle hareket ediyoruz. Bunda herhangi bir kasıt veya art niyet aramadan.. Bununla ilgili cezalar ağır ve bellidir. Açıkçası hem üzgünüm ve şaşkınım.. Mantıklı bir neden bulamıyorum. Disiplin kurulu bir araya gelecek ve en doğru kararı verecektir. Süreç başlamıştır. Bunu en kısa zamanda sonuçlandırıp, spekülasyonlara meydan vermeyeceğiz" dedi.

bu konuşma midemi bulandırdı

Neyse diyeti öderiz kabak tadı verdi bu 0lay resmen çakallar sıradaymış düşmeyelim üşüştüler başımıza ,Galatasaray yaşadığınız ülkeden eski bir kurumdur böyle saçmalıklarla zerre aşınmaz

Ünsal Y.' Alıntı:
Ahmet Hocam , 2 nokta var :

Öncelikle, şu olanlara, Cemal'i sahada unutmuşuz muamelesi yaptığınız kanısındayım. Olabilirdi, nasıl ki 6 yabancı soktuysa vaktnde Denizli biz de Cemalin cezasını unutabilirdik, yahu böyle rezillik mi olur denirdi en fazla. Ama kimse şubeyi kapatın falan demezdi. Ama biliyoruz ki durum böyle olmadı. Galatasaray sorumluları bariz bir biçimde sahte evrak düzenlemişler, bu sahte evrakları federasyona göndermişler, ve muhtemelen Renault'un itirazında Galatasataray hkukçuları dahil herkesi kandırmışlardır. Gerçekten inanılır gibi değil, halbuki Floryanın içinde günlük programı bile aksatmadan 2 tane maç olmaları yaklaşık 5 dakika falan sürerdi. Ben hala işin içinde başka bir iş arıyorum. Almanya dönüşü sadece 2 maç almış olmaları, baya baya insanları kandırma niyetiyle o hareketi yaptıklarını gösteriyor. Ama niye? O sorunun cevabını bulamadım ben türlü. Yıllarını profesyonel sporun içinde geçirmiş onca insan niye böyle birşeyin altına imzasını atar?

İkinci konu, evet bu işin yönetim kademesinde de yansımaları olmalıdır, çok basit. O personeli oraya kim istihdam etti? Bakmak gerek. Açık ki böyle bir skandalla çalkalandığımıza göre, aşağı yukarı bulabileceği en kötü seçimleri yapmış. Bu işin bir yansıması olmamalı mı? Şöyle anlatayım;bizzat sizin emrinizle gelen bir grup bir alt düzey çalışanınınz genel müdürlüğünü yaptığınız bankayı soyarsa gerçekten o görevde sizi tutarlar mı? Bana ne kardeşim, ben soymadım ki bu bankayı deme lüksünüz var mıdır?

Sevgili Ünsal, yazdıkarımdan "Cemal'i sahada unutmuşuz" anlamı çıkartmanız, yanlış algılama içerisinde olduğunuzu ortaya koyuyor.

Ben böyle bir şey ifade etmiyorum, diyorum ki: Ortada bir hata var fakat, olayı mantık kuralları ve hukukun ruhu gereği vicdani yargılar içerisinde değerlendirmek lazım. Zira ihlâlin sorumluları, mevzunun bu noktaya geleceğini, oynanan maçların "hazırlık karşılaşması" olması sebebiyle düşünmemiş, yani yeterince ciddiye almamışlar. Bu olayda "belgede sahtecilik, sahtekârlık vb." adını ne koyuyorsanız var fakat, maddi/manevi kâr/zarar ilişkisi yok. İlgili kişilerin iradelerini kullanarak gaflete düşmeleri söz konusu. Bu olayların bu şekilde tezahur edeceğini bile bile, hiçbir mantıklı insan hazırlık maçınde bir oyuncuyu oynatmak için böyle bir cezayla karşılaşmak istemez.

Oyak Renault'un itirazı ise Cemal Nalga'nın cezayı hazırlık maçlarında değil, resmi maçlarda çekmesi yönünde, TBF disiplin kurulu Oyak Renault'u reddetmiş. Çünkü resmi kayıtlara göre Cemal Nalga men süresini tamamlamış. Bu esnada Galatasaray'ın olayla bir iligisi yok, TBF disiplin kurulu daha önce verilen evrakları inceleyerek karar vermiş.

Siz ihlâli yapanların, Oyak Renault'un itirazı sonucu ansızın ortaya çıkıp, "biz Tufan'ın yerine Cemal'i oynattık" demesini mi bekliyordunuz?

Kendi düşüncelerine göre masumane gördükleri bu ihlâli fotoğraf ve video kayıtları ortaya çıkana dek sakladılar. Mevzu bundan ibaret...

İkinci hususta oluşturduğunuz mantık şayet dünyada işliyor olsaydı, ülkelerin ekonomisini etkileyen büyük kuruluşların birçok sorumlusu görevden alınır, kuruluşlar batar veya lağvedilirdi.

Siz bir hata yapınca, size işveren, hata yapacağınızı öngöremediği için de suçlu mu sayılmalı?

Banka müdürü, işe aldığı bir görevlinin banka üzerinden hakkı olmayan maddi bir kazanımı sonucu suçlu veya suça ortak mı kabul edilmeli?

O halde, kiracı kirada bulunduğu alanda suç işlediyse, mülk sahibi ona yer verdiği için suçlu sayılsın.

Araç kaza yapıyorsa, devlet yol yaptığı için suçlu sayılsın...

Evet, evrakta sahtecilik vardır ama, bu ihlâli yapanların sorumluluğu kendilerine aittir. Bu olayda maddi/manevi çıkar söz konusu olmadığı için hafifletici sebepler mevcuttur.

Şu olaya gösterilen reaksiyon, dilerim birgün ülke sporundaki şiddete ve çarpık yönetim organizasyonlarına da gösterilir!

Federasyon'un kararını beklemeden takımı ligden çekmeliyiz. Adnan Polat'ından, Ahmet'ine kadar herkes istifa etmeli.

Her büyük devlet,her büyük kurum mutlaka bu tarz olaylarla karşılaşmıştır...Yel kayadan toz alır,başkada birşey olmaz...Çakallar üşüştü,herkes kendi çıkarı doğrultusunda olayı biryere çekmeye çalışacaktır...Benim düşüncem inancım olağünüstü seçimli genel kurul kararı alıp biran önce seçime gidip güven tazelenmesidir...Başkanımız Adnan Polat yönetimini güçlendirmeli ve bazı çürükleri ayıklamalıdır...Yoksa bu ses kesilmez ve hergün bize dahada büyük zararlar verir...

Mithat abi selamlar;

Kuralda iki maç hükmen yenik sayılan değil de iki maç sahaya çıkmadığı için hükmen mağlup sayılan takım ibaresi var. Ben de bilmiyordum bunu, değişmiş.

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Her büyük devlet,her büyük kurum mutlaka bu tarz olaylarla karşılaşmıştır...Yel kayadan toz alır,başkada birşey olmaz...Çakallar üşüştü,herkes kendi çıkarı doğrultusunda olayı biryere çekmeye çalışacaktır...Benim düşüncem inancım olağünüstü seçimli genel kurul kararı alıp biran önce seçime gidip güven tazelenmesidir...Başkanımız Adnan Polat yönetimini güçlendirmeli ve bazı çürükleri ayıklamalıdır...Yoksa bu ses kesilmez ve hergün bize dahada büyük zararlar verir...

Ali seçimlere 6 ay kala seçim kararı alınamaz. ki şu şartlarda Adnan Polat'ın o yapıda bir kongreden güven tazeleyebileceğinde pek emin değilim.

Ünsal Y.' Alıntı:
Ali seçimlere 6 ay kala seçim kararı alınamaz. ki şu şartlarda Adnan Polat'ın o yapıda bir kongreden güven tazeleyebileceğinde pek emin değilim.

Ünsal biraz baktımda böyle birşeyin olamayacağı konusunda birşeye rastlamadım...

Madde: 56- Dernek Başkanlığı her hangi bir nedenle boşalırsa Yönetim Kurulu da düşer. Başkanlığın boşalması halinde, olağanüstü Genel Kurul yeni Dernek Başkanını ve Yönetim Kurulunu seçmek üzere onbeş gün içinde toplantıya çağırır. Ancak, boşalma görev süresinin bitimine 6 ay ya da daha az kala olursa seçime gidilmez, görev süresi sonuna kadar Başkanlık görevi Yönetim Kurulunun kendi arasından seçeceği bir üye tarafından yürütülür.

Böyle bir madde var buda farklı birşey başkanlık makamının boşalması ile alakalı...Ölüm,istifa vb. gibi durumlarla alakalı sanırım...

Ali Bozgeyik' Alıntı:
Çağlar o kuralı buraya kopyalamanı rica etsem...Ben bulamadım çünkü...

Bir takım iki kez hükmen yenik sayılırsa küme düşer kuralı şu anda iki maça çıkmadığı için hükmen yenik sayılması durumunda diye yer alıyor yönetmelikte.

İki gündür içimiz dışımız bu kurallar oldu, bulduğumda editlerim mesajı. : ) Dün Sarp'la konuşurken de iki maç olayını konuşmuştuk ama dediğim gibi kural bu şekilde güncellenmiş.

bence seçim kaosu engellemez. onun yerine, divan dan güven oyu çıkmalı..

takımımızı her alanda yıpratmak için sezon başından beri psikolojik harekat yürütenler, ellerine geçen bu mücevheri parlatmak için hiç bir imkanı kaçırmayacaklardır. Biz de her zamanki gibi objektif olma zorunluluğumuz içinde hareket edip, yıkılsın diye feryat ediyoruz. Eğer kuruldan küme düşme çıkarsa, küme düşelim(ki öyle bişi olma ihtimali yok). Ama "takım kapatsın şubeyi" gibi bir laf ederken aslında o kararın en az 500 kişiyi etkileyeceğini de unutmayalım.

bazı arkadaşlarımız da diyor ki, " başkanın haberi olmadığına inanmıyorum" bence bu çok kötü bir bakış.GS başkalık makamına büyük bir hakaret diye düşünüyorum. yani ADnan başkan bunu biliyordu ve "tamam Tufan'ın yerine oynasın" mı dedi sizce? yada daha sonra öğrendiyse, okan cevik'i tutarmı o koltukda.

Okan cevik sırası geldiğinde biz de konuşacağız demiş. Bu sadece günü kurtarmak için diyebilecğei tek cümle.. Ne konuşacak sırası geldiğinde? ne yani uyduruk bir hazırlık maçında oynasın diye, klüpteki idareciler zorladımı okan cevik'i. Ya da bu mert uyguç, koray mincinözlü bu olay olduğunda "hah iyi oldu kimin aklına geldi bu fikir, ona extra prim verelim" mi dedi acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...