Cenk Akyol

Sizce Cenk Akyol Kiralansın mı Kiralanmasın mı

• Evet kiralansın

Oy: 0 0.0%
  • Hayır kiralanmasın

Oy: 75 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    75
Marko'nun 4.faulu alıp çıkması ile hem hücum anlamında sorumluluk aldı hem yaptığı baskılı savunma ile markoyu aratmadı. Özellikle son maçlarda çok iyi oynadı. Son maç kaliteni bir kez daha göster...

Acil yeni sözleşme yapılmalı.2 sene önce belki de bu forumda Cenk Akyol'u ilk öneren kişiydim.Bayağı olumsuz geri dönüşler de aldım.Ama o zaman dediğim bir cümle vardı.Cenk Efes'e onun yerine alınan Birkan'dan çok daha iyi oyuncu.Geçen 2 yılın sonunda artık Birkan kıyas için Cenk'le aynı cümle için de bile kullanılmaz.Olumlu oyunu hariç karakter koymasıyla da çoğu Galatasaray taraftarının da gönlünü kazandı.Beni utandırmadığı için teşekkürler

Türkiye'nin taraftar ve tarih olarak en büyük camiasındasın.Efes seni geri ister ama gitmen hayırlı mı olur bilinmez.Çok örnek var Efes'ten önce gönderilip sonra tekrar geri alınan ama geri dönmekten pişman olan oyuncu.Ermal Kuqo Galatasaray'da çok sevilirken Efes'e geri döndü kariyerinin en yanlış kararı oldu.Keza 3 yıl önce Kerem Tunçeri-Sinan Güler ikilisine teklif yapıldı kalmayı tercih ettiler.Eminim şimdiki akılları olsa,zamanı geri alabilseler ikisi de Efes'i seçtiğine pişman olmuştur.Tunçeri inanılmaz şekilde düştü,Sinan da yaptığı yanlış seçim yüzünden 2 sene sonra gelmek zorunda kaldı.Aslında başka isimlere gitmeye bile gerek yok.Cenk gencecikken geldi en iyi zamanlarını Galatasarayda geçirdi,geri döndü hep hakettiğinin altında değer gördü,yine Galatasaraya döndü ve en parlak,en göz önünde zamanlarını geçirdi.O kadar fazla örnek basketbolcuyu geçtim kendi yaşamı bile vermesi gereken kararın ne olduğunu apaçık gösteriyor bence

Cenk eğer Efes-Darüşşafaka tarzı taraftarsız bir takıma(Darüşşafaka ihtimali düşük gerçi Oktay hoca ile olan probleminden dolayı) giderse Galatasaray ortamını hayatta bulamaz.Bizde Cenk gibi benchten girip katkı verecek yerli 3 numara bulamayız.Şu 2 sene duygusal anlamda hem Cenk hem Galatasaray için çok önemliydi.Kimse güvenmezken Galatasaray sahip çıktı,o da hakkını verdi büyük ölçüde şampiyonluğu getiren maç olsun.Biraz kısa 2 yıl ama Cenk benim gözümde Galatasaray formasıyla gördüğümde mutlu eden,o formayla özdeşleşmiş bir isim oldu.Şimdi tekrar Efese dönersen ilk 5 bile başlasan o saygınlığı,taraftarın verdiği değeri göremeyeceksin,belli bir formayla özdeşleşme ihtimalini de kaçıracaksın (Bana göre çok çok öenmli bir olay)

100-200 bin için oyuncu öğütücüsü Efese gitme lütfen Cenk.Üçüncü kez aynı hatayı yapma.Hem birlikte oynamaktan en çok keyif aldığını söylediğin Ender de kalıyorken

Türkiye'nin taraftar ve tarih olarak en büyük camiasındasın.Efes seni geri ister ama gitmen hayırlı mı olur bilinmez.Çok örnek var Efes'ten önce gönderilip sonra tekrar geri alınan ama geri dönmekten pişman olan oyuncu.Ermal Kuqo Galatasaray'da çok sevilirken Efes'e geri döndü kariyerinin en yanlış kararı oldu.Keza 3 yıl önce Kerem Tunçeri-Sinan Güler ikilisine teklif yapıldı kalmayı tercih ettiler.Eminim şimdiki akılları olsa,zamanı geri alabilseler ikisi de Efes'i seçtiğine pişman olmuştur.Tunçeri inanılmaz şekilde düştü,Sinan da yaptığı yanlış seçim yüzünden 2 sene sonra gelmek zorunda kaldı.Aslında başka isimlere gitmeye bile gerek yok.Cenk gencecikken geldi en iyi zamanlarını Galatasarayda geçirdi,geri döndü hep hakettiğinin altında değer gördü,yine Galatasaraya döndü ve en parlak,en göz önünde zamanlarını geçirdi.O kadar fazla örnek basketbolcuyu geçtim kendi yaşamı bile vermesi gereken kararın ne olduğunu apaçık gösteriyor bence

Cenk eğer Efes-Darüşşafaka tarzı taraftarsız bir takıma(Darüşşafaka ihtimali düşük gerçi Oktay hoca ile olan probleminden dolayı) giderse Galatasaray ortamını hayatta bulamaz.Bizde Cenk gibi benchten girip katkı verecek yerli 3 numara bulamayız.Şu 2 sene duygusal anlamda hem Cenk hem Galatasaray için çok önemliydi.Kimse güvenmezken Galatasaray sahip çıktı,o da hakkını verdi büyük ölçüde şampiyonluğu getiren maç olsun.Biraz kısa 2 yıl ama Cenk benim gözümde Galatasaray formasıyla gördüğümde mutlu eden,o formayla özdeşleşmiş bir isim oldu.Şimdi tekrar Efese dönersen ilk 5 bile başlasan o saygınlığı,taraftarın verdiği değeri göremeyeceksin,belli bir formayla özdeşleşme ihtimalini de kaçıracaksın (Bana göre çok çok öenmli bir olay)

100-200 bin için oyuncu öğütücüsü Efese gitme lütfen Cenk.Üçüncü kez aynı hatayı yapma.Hem birlikte oynamaktan en çok keyif aldığını söylediğin Ender de kalıyorken

Bu yazıyı Cenk'e okutmak gerekir.
Eminim fikirlerinde bir değişme olur.
Enfes olmuş...

Efes'in kendisi ile görÜştÜğünen emin miyiz ? MenejeR manipülasyonu da olabilir . Birkan sakatlanalı nerede ise on gün oldu . Efes ciddi olarak ilgilense şimdiye kadar yol alırdı sankı

Onun başarılı olacağı koç belli.

Başarılarina devam etmek istiyorsa Ergin Hoca ile calismaya devam etmeli.

Bu takıma kesinlikle gerekli...

2 defa Galatasaraya gelip seviye atladı, popularitesi ve saygınlığı arttı. sırf para için ayrıldıysa yazık etmiş kendisine.

Zira 1-2 yıl sonra Türk Telekom veya Trabzonsporda görürüz kendisini

Güzel bir veda tweeti atmış.Kızgınlıkla epey söylendim ama benim kızgınlığımı aldı.Yine de kırgınım tabii.Seni 2 sefer kovan klübe bu kovuluşlarda seni tekrar basketbola döndüren camiayı terkedip koşarak gidiyorsun.Neyse yaptıkları için teşekkür edelim yine de.Hafızalardan silinmeyecek anılar var bu 2 sezonda

Fazlasıyla üzüldüm gidişine. Bari şu son milli maç performansları bu derece iyi olmasaydı, bu da insanda ayrı bir burukluk yaratıyor şimdi :)

Herşeyden öte, yıllar sonra gelen şampiyonluğumuzdaki emekleri unutulmaz. Yolu açık olsun.

Efes'e gidişine kızıp kendisine sitem etmektense iki sezondur gösterdiği performanstan dolayı teşekkür etmeyi tercih ediyorum. Profesyonel sporcu sonuçta... Galatasaray'da kalıp formayla özdeşleşebilirdi ama, tercihini farklı parametrelerden yana kullandı.

Yolu açık olsun.