Cenk Akyol

Sizce Cenk Akyol Kiralansın mı Kiralanmasın mı

• Evet kiralansın

Oy: 0 0.0%
  • Hayır kiralanmasın

Oy: 75 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    75
Sürekli Cenk'in daha fazla süre alması gerektiğini söylüyordum. Bu adam,iyi gününde oldu mu,sana maç kazandıracak potansiyeli olan bir adam. Kötü gününde bile ceza şutlarını sektirmeden sokabilen bir oyuncu. Ayrıca savunması da öyle yerlerde falan sürünmüyor. Tebrikler Cenk, çalışmaya devam.

Türkiyenin hala en iyi (yerli anlamın da ) Şutörüdür. Bu belki Türk basketbolunun bir ayıbı. Bu kadar eleştirilen bir adamın hala en iyisi olması ya da ondan daha iyi başka bir örnek verilememesi ama gerçek budur.

Alt yapılar da tarladan patates topluyormuş gibi gereksiz bir sürü uzun boylu top süremeyen oyuncularla doldurdular sonucun da Semih Erden gibi gereksiz pivotlar ülkesi olduk çıktık. Öyle serhat Çetin gibi dönem oyuncuları ile olmaz bu iş.
İbrahim Kutluay ve Harun Erdenaydan sonra Bir tane şutör geldi o da Cenk Akyol. Sevilsede sevilmese de gerçek bu

Efes´te patlamaya hazır genç yetenek olarak kaldın hep, başrol oyuncusu olmak varken rol oyuncusu oldun yeteneklerine ihanet edercesine. Profesyonel hayat bu, belli olmaz ama bu saatten sonra sarı lacivert formayı giyeceğini sanmıyorum, Avrupa´da da gidebileceğin takımlar belli, hiçbiri Galatasaray´dan iyi olmayacak.

O zaman gel bu kulübün iz bırakanlarından ol. Bir nesil Cenk Akyol´umuz vardı, üst üste gelen 2, 3, 4... şampiyonlukta büyük katkısı vardı desin. İlkindeki katkını kimse gözardı edemez zaten. Geçen seneden esintiler sunduğun dünkü maçta attığın üçlükler de şaşırtmadı beni, istediğinde oyuna odaklandığında yapabildiğin şeyler zaten. Ama dün savunmaya verdiğin katkı şifa niyetineydi.

Unutma, iz bırakanlar unutulmaz!

kendisi kalmak isterde play offtan önce konuştuğumuzda kalıcağı belli değildi teklif bile yapılmamıştı ama play off tan sonra performansı arttı kalmalı inşallah takımda tutarız

Bugün yine en kritik yerde kenardan gelip çok iyi bi katkı verdi üçüncü periyotta Marko ile kilidi açtı. Ayrıca takımı inanılmaz sahiplenmiş bi konumda üçüncü maçta Melihe bu maçta Oğuza posta koyup takım olarak geri adım atmayacağımızın mesajını verdi

Hala en iyi Turk skorer...
Sut mekanizmasi cok iyi, hizli bir sekilde topu kaldirip potaya atabiliyor, bu da dis sut savunmasini rakip acisindan cok zorlastiriyor...
Sezon boyunca hic yoktu ama ozellikle final serisinde kendine geldi, seneye mutlaka takimda kalmasi lazim...

Cenk bu seride bir başka oynuyor. Bu maçta da Marko'nun faul probleminden dolayı yokluğunu aratmadı hiç. Kendine pozisyon hazırlandığında veya topla oynayıp sorumluluk aldığında neler yaptığını görüyoruz. Bugün birde ceza şutlarını çok iyi sokamadı ona rağmen çok iyi katkı verdi. Rakip savunmayı çok iyi bozdu. Ayrıca yaptığı savunmada şapka çıkartılacak cinstendi. 3 top çaldı ve elinden geleni fazlasıyla yaptı, büyük emek ve karakter koydu sahaya