Ceyhun Hoca ile Takım Üstüne

Bazı yorumlar maşallah Hürriyet tadında. Ciddi ciddi artık birilerinin maksatlı bir şekilde ve kendi egolarını Galatasaray' ın menfaatlerinin önünde gördüğünü görüyorum malesef. Umarım yönetim ekibi bunlara bir müdahale eder.

Bende Ceyhun Yıldızoğlu'nun seçimlerinden bazılarını hoş karşılamıyorum ama bu işin bokunu çıkartıp hocayı kovmak için buraya yazan insanlar artık ayıklansın lütfen.

Saygılar.
İnandıklarımızı söyleyeceğiz yoksa niye yazalım. Hoca bu takıma hiç birşey katamayacak siz de göreceksiniz. Augustusun ayakları belki yavaştı ama sadece hücumla yaşıyordu diyip savunmada mücadele etmediğini söylemek, ima etmek Augustusa yapılan büyük bir ayıptır. Birdaha söylüyorum bu takım ve bu yıldızlar hocaya bir beden büyük geldi.

Berkan bey size hiç katılmıyorum ve hocaya sonuna kadar güveniyorum. Böyle mücadele edebilen ve herkesin sevgisini kazanan bir takım yaratatığı için ne olursa olsun bir sene daha burada olmayı haketmiştir bence hoca.

Berkan bey size hiç katılmıyorum ve hocaya sonuna kadar güveniyorum. Böyle mücadele edebilen ve herkesin sevgisini kazanan bir takım yaratatığı için ne olursa olsun bir sene daha burada olmayı haketmiştir bence hoca.

Tamikadan önce neredeydi bu mücadele? Avrupada? Playoffda hoca olmasa bile takım kendi kendine motive olur. İşin ucunda kupa getirmek var sonuçta.

Aşağıdakileri oku, önceki sayfada görmediysen yada anlamak istemiyorsan bir daha oku. Tamika da bu takımın bir parçası. Ve bütün parçalar hazır olduğunda takım olgusunu oturtabilmek de koçun işi. Senin söylemine göre o zaman bizi şampyion yapamayan da Tamikadır koç değil !

- Tamika gelmeden önce bir parçamız eksikti. O gelene kadar doğru basketbolu oynayamadık ama o geldikten sonra, takımda herkesin performansı arttı. Başka bir Tamika olmadığı için beklemek zorundaydık. Onun gelişinden sonra her oyuncum çok özel performanslar sergilediler dönem dönem. Fakat sezonun yıldızı diyebileceğim, istikrarlı bir şekilde hep çok iyi oynayan bir oyuncumuz olduğunu söyleyemem. Bu takım Türkiye Kupası’nı kazanıp, ligde şansını sonuna kadar zorladığı için bu takımdaki insanlar iyi işler yaptılar demektir.

Ve bu forumun yöneticileri nerde? Amacı sadece kin kusmak olan ve bunun için buraya yazan insanlara neden yaptırım uygulamıyorsunuz?

Hoca maşallah resmen bütün yükü üstü kapalı Augustus'a yüklemiş, ayıp etmiş gerçekten. Geri kalan birçok tespitine ise katılmaktayım. Yaptığı şu Augustus yorumundan sonra az da olsa içimde kalan Augustus'un takımda kalma umudu bitti açıkçası..

Aşağıdakileri oku, önceki sayfada görmediysen yada anlamak istemiyorsan bir daha oku. Tamika da bu takımın bir parçası. Ve bütün parçalar hazır olduğunda takım olgusunu oturtabilmek de koçun işi. Senin söylemine göre o zaman bizi şampyion yapamayan da Tamikadır koç değil !

Mücadeleden bahsediyorsunuz, herkesin sevgisini kazanan ruhdan bahsediyorsunuz. O ruh bir oyuncunun gelmesiyle ortaya çıkmaz. Fbden ard arda 20-30 sayı fark yerken neredeydi o ruh? Hocanın bu motivasyona katkısı olduğuna inanıyordum 1 haftaya kadar ama şu açıklamalardan anladığım biz hocaya rağmen motive olabilmişiz.

Mücadeleden bahsediyorsunuz, herkesin sevgisini kazanan ruhdan bahsediyorsunuz. O ruh bir oyuncunun gelmesiyle ortaya çıkmaz. Fbden ard arda 20-30 sayı fark yerken neredeydi o ruh? Hocanın bu motivasyona katkısı olduğuna inanıyordum 1 haftaya kadar ama şu açıklamalardan anladığım biz hocaya rağmen motive olabilmişiz.

O ruh bir oyuncunu gelmesiyle ortaya çıkmaz diyorsun, ama sonra yapılan mücadeleyi Tamikaya bağlıyorsun. Bence sen önce ne düşündüğünü bir kendine öğret ve bir karar ver.

Ben Galatasaray'ı seviyorum hocam. Kişilere değil benim sevgim. Sizin sevginiz kişilere gördüğüm kadarıyla. O yüzden başka yorum yappmayacağım.
Biz de Galatasarayı sevmesek bu yaptığı açıklamalara sinirlenip, burda zaman geçirmezdik. Augustusa tüm suçu yükleyerek yükünü hafiflettiğini sanıyor. Angel'e ribaund vermişiz Augustusdan dolayı ve elenmişiz. Pes ya bunu hocamız diyor. Ciddi anlamda komik bir açıklamadır bu en az Augustusa sadece hücum yapıyor demek gibi.

Gitsin Şaziyeyi alsın iki yönününü de oynar o tüm işleri o yapar takımda.

Augustus' un sadece hücumda olduğu ve savunma yapmadığı konusunda hoca kesinlikle haklıdır.

Siz de yazılanı anlama dersleri alın bence.

Sen önce kararını ver. Tamika mı böyle mücadele eder hale getirdi takımı? Yoksa bir oyuncunun gelişi bu kadar takımı etkielemz mi? Hayır ikisini de savunuyorsun ama ikisi de birbirinin zıttı şeyler. Komik duruma düşüyorsun :)

Augustus' un sadece hücumda olduğu ve savunma yapmadığı konusunda hoca kesinlikle haklıdır.
Hoca bile bu dediğine inanmıyor bence, taraftardan gelecek tepkiyi azaltmak için kendine bir bahane uydurmuş. Savunma yapmıyor onun yüzünden Avrupadan elendik tamam işte taraftar da iki açıklamayla doğru diyor hoca moduna giriyor. Hedefine ulaşmış hoca.

Sen önce kararını ver. Tamika mı böyle mücadele eder hale getirdi takımı? Yoksa bir oyuncunun gelişi bu kadar takımı etkielemz mi? Hayır ikisini de savunuyorsun ama ikisi de birbirinin zıttı şeyler. Komik duruma düşüyorsun :)
Önce sen benim dediğimi yap, sonra zaten benim açıklama yapmama gerek kalmayacak anlayınca

Tamikanın gelmesiyle tüm parçalar oturur ama ruh fışkırması yaşanmaz. Takımda herkes istediği mevkide oynamaya başlar ve işler düzelir. Playoffdaki mücadelede ben hocanın payı olduğuna inanıyordum, Ceyhun Yıldızoğlu konusunda mevcut mesajlarım ama şu açıklamalardan sonra böyle bir hocanın takımı motive edeceğine inanmıyorum. Yani biz ona rağmen motive olmuşuz diyorum. Burdaki çelişkiyi bana söyleyin size anlatayım.

Hoca bile bu dediğine inanmıyor bence, taraftardan gelecek tepkiyi azaltmak için kendine bir bahane uydurmuş. Savunma yapmıyor onun yüzünden Avrupadan elendik tamam işte taraftar da iki açıklamayla doğru diyor hoca moduna giriyor. Hedefine ulaşmış hoca.

Dimi sadece Augusutus yüzünden elendik demiş. Haklısın. Senin okuma yazmanda yok galiba

- Euroleague için elimizdeki yerli oyuncuya bakmamız lazım. Biz Seimone ile Sylvia’yı aldık, rakibimiz Prag’da Whalen ve Delisha Milton var. İki numaraları Yunan Milli Takımı’nın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu Maltsi, 3 numara Çek Milli Takımı’nın en önemli oyuncusu Viteckova, beş numaraları Çek Milli Takımı’nın oyuncusu Kulichova. Ben bunu görmemezlikten gelemem, bunlar bizim üstümüzdeki takımlar. Prag’da Viteckova, Halcon’da Torrens, Spartak’ta Korstin ve Osipova nasıl çok iyi oynuyorsa bizim de Türklerin çok iyi oynaması lazım. Onlardan katkı alamazsak, 4 tane çok iyi Euroleague oyuncusu alsak dahi yeterli olmayacak. Gintare ve Hodges da gerçek Euroleague oyuncusu değildi. Buna rağmen hala iddia ediyorum, benim izlediğim Gintare bu değildi. Çok daha cesur yürekli bir oyuncuydu, bir sakatlık geçirmiş olabilir, çok ciddi bir trafik kazası geçirmiş olabilir ama yüreğinde bir eksilme olmuş. Yeteneklerine bir şey demiyorum, çok yetenekli bir kız bize ciddi katkılar verdiği maçlar da oldu. Doneeka da Spartak maçını kazandırdı bize. Seimone, buraya hazır gelmemesinin etkisiyle Euroleague de katkı veremedi bize, Sylvia’ya bu seviyelerde çok oynamasına karşın takımının birinci winner değildi. Tam olarak maç kazandırmayı bilmiyordu. O yüzden geride kaldık. Yerliler gelişmek istiyorsa, bütün bir yazı çalışarak geçirecek, zihinsel olarak daha iyi olabileceklerini düşünecek, 1000 tane şut sokmadan sahadan çıkmayacak, özel kondisyoner bulacaklar. Kendilerine yatırım yapacaklar.

- İnsanların hisleriyle oynamak istemem, Euroleague’de ilk hedef geçen senekinden daha başarılı olmaktır. Geçen sene oyuncuları Final-Four seviyesine getirebileceğimi düşündüm ama getiremedim. Geçen sene yaptığımız hatalardan ders çıkararak, bir takım kurmak istiyoruz. Aldığımız oyuncuyla derece yapmayı düşünmek çok doğru değil. Tekrar söylüyorum, yerlilerin performansı önemli bizim için.

- Avrupa’da hedef bir önceki senenin önüne geçmek. Tüm hayallerimiz Türk oyuncunun elektriğine bağlı. Yabancı ben buraya niye geldim, beni niye aldılar diyor. İlk olarak Işıl’a, Bahar’a, Gülşah’a bakıyor. Işıl Dominguez gibi oynasa, Bahar Montanana gibi oynasa işler kolaylaşır. Yabancı oyuncudan maksimum verim alabilmek, yapamadıklarını yaptırmak için Türk oyuncunun yardımı lazım. Yerliler, yabancılara istedikleri pası geçiremiyor, Pick&Roll oynuyor top kaybı oluyor, bomboşken pas alıyor sokamıyor, birebirde çok kolay geçiliyor. Sene başında en iyi yerlimiz Tuğba’ydı. Çünkü Tuğba’nın ruhunda savaşçılık ve agresiflik var. Sonra Işıl vites yükseltti, Bahar yükseltti, Tuğba kayboldu. Çünkü Tuğba’nın en büyük özelliği agresifliğiydi. Diğerleri de agresif olunca, Tuğba kayboldu. Işıl drive edebiliyor, asist yapabiliyor, top çalabiliyor. Bahar da bunları yapabiliyor.