Darius Washington

Darius Washington Galatasaray Cafe Crown'da

Galatasaray Cafe Crown, ABD'li oyuncu Darius Washington ile sözleşme imzaladı. Geçen sezon Rusya?nın Ural Great takımında forma giyen 1.88?lik oyuncu, guard olarak görev yapıyor.

Darius Washington
Doğum Tarihi: 6 Aralık 1985
Boy: 1.88
Mevki: Guard

Kariyeri
2006 PAOK
2006-07 ?EZ Nymburk
2007 Austin Toros
2007 San Antonio Spurs
2007-08 Aris
2008-09 Ural Great

Florida doğumlu Darius Washington, Memphis Üniversitesi'ni bitirdikten sonra profesyonel oldu ve basketbol kariyerine Avrupa'da devam etti. Yunanistan'da PAOK, Çek Cumhuriyeti'nde Nymburg formalarını giydi, ardından NBA için şansını denedi.

Kısa süreli San Antonio ve Chicago Bulls tecrübelerinin ardından Avrupa'ya döndü. Geçen sezon Rusya liginde maç başına 13 sayı - 3 asist ortalaması ile oynadı.

Re: Darius Washington Galatasaray Cafe Crown'da

Efes Cup'ta Makedonya Milli Takımıyla izleme fırsatına sahip olacağınız Darius'u.

Deniz Yasan' Alıntı:
Makedonya'nın Efes Cup kadrosunda Wilkinson'da bulunuyormu?
Hayır yeri burası olmasa da soru burada olduğu için yazıyorum

Makedonya?da 16 kişilik aday kadro şu şekilde;

Vrbica Stefanov
Vlado Ilievski
Jane Petrovski
Dimitar Mirakovski
Riste Stefanov
Aleksandar Dimitrovski
Darko Sokolov
Vojdan Stojanovski
Damjan Stojanovski
Dime Tasovski
Pero Blazevski
Pero Antic
Jeremiah Massey
Todor Gecevski
Predrag Samargiski
Bojan Trajkovski

Darius Washington şu an Makedonya Milli Takımı kadrosunda yer alıyor. Milli takımda oynadığı son iki hazırlık maçındaki istatistikler şöyle:

DBB Supercup | Polonya: 88 - Makedonya: 95 (22.08.2009)

Darius Washington: Süre 13 dk, 4/6 ikilik, 2/2 serbest atış, 4 ribaunt, 1 asist, yaptığı faul 3, yapılan faul 6, sayı 10, verimlilik puanı 16

DBB Supercup | Almanya: 78 - Makedonya: 77 (21.08.2009)

Darius Washington: Süre 12 dk, 4/5 ikilik, 3/4 serbest atış, 1 ribaunt, 1 top çalma, 2 top kaybı, yaptığı faul 2, yapılan faul 2, sayı 11, verimlilik puanı 11

Sonradan vatandaşlığa geçen oyunculardan sadece bir tanesi kadroda yer alabiliyor bildiğim kadarı ile ve sanırım o kontenjan için Massey daha kuvvetli bir aday .

Ekleme:Gerçi soru genele değildi ama :oops:

Kutay Abi estağfurullah... :)

Benim de aklıma takılan nokta o, Milli Kadro'ya giremeyecekse şayet niçin bizim takımııza dahil olup adaptasyon süresini azaltmıyor da Makedonya kadrosunda halen devam ediyor?

Alperen Kaplan' Alıntı:
Kutay Abi estağfurullah... :)

Benim de aklıma takılan nokta o, Milli Kadro'ya giremeyecekse şayet niçin bizim takımııza dahil olup adaptasyon süresini azaltmıyor da Makedonya kadrosunda halen devam ediyor?

Onu bilmiyorum işte ama sanıırm şansını denemek istiyor NBA'ye kapak atmak konusunda çok istekli bu uğurda erken profesyonel olma kararı aldı draft edilmedi ortada kaldı sonra bir süre Spurs'de oynadı tutunamadı sürekli yaz ligi şansını deniyor olmuyor velhasıl bu uğurda kendini gösterme fırsatını yakalamak için ihtimal az da olsa (Massey'in sakatlığı olasılığı) Avrupa şampiyonasında oynama şansını denemek istiyor olabilir.İlersi için de irtibatı koparmak istemiyordur belki :)

Ahmed Salih' Alıntı:
Darius Washington şu an Makedonya Milli Takımı kadrosunda yer alıyor. Milli takımda oynadığı son iki hazırlık maçındaki istatistikler şöyle:

DBB Supercup | Polonya: 88 - Makedonya: 95 (22.08.2009)

Darius Washington: Süre 13 dk, 4/6 ikilik, 2/2 serbest atış, 4 ribaunt, 1 asist, yaptığı faul 3, yapılan faul 6, sayı 10, verimlilik puanı 16

DBB Supercup | Almanya: 78 - Makedonya: 77 (21.08.2009)

Darius Washington: Süre 12 dk, 4/5 ikilik, 3/4 serbest atış, 1 ribaunt, 1 top çalma, 2 top kaybı, yaptığı faul 2, yapılan faul 2, sayı 11, verimlilik puanı 11
Ahmet Abi, istatislikleri hiç fena değil serbest atışları süper gözüküyor ikilik atışlarıda iyi Rusya'da 11 sayı ortalaması vardı milli takımda da yakalamış daha önce yapılan yorumlarda aldığı topu kendi kullanır 3'lük atışa yönelir deniyordu bu iki maçın istatisliklerine bakılırsa oyun disiplinine
sadık kalmış gibi gözüküyor.

Sevgili Alperen, Polonya maçında Makedonya Milli Takımı'ndaki 12 oyuncu da süre almış, en az süre alan oyuncu 7.30 dk ile Aleksandar Dimitrovski; en fazla süre alan oyuncu 22 dk ile Dime Tasovski. Jeremiah Massey 21 dk süre almış... Yani süre dağılımı aralarında büyük farklar yok. Washington maça benchte başlamış.

Almanya maçında ise oyunculara verilen sürelerin arasındaki fark açılmış. En fazla süreyi 35 dk ile Vrbica Stefanov almış. Washington bu maça ilk beşte başlamış.

İki istatistik Washington'un oyun karakterini açıkça ortaya koyuyor:

- Washington, iki maçta sadece 1 asist yapmış.
- Washington'a iki maçta toplam 8 faul yapmışlar.

Oyun kurucu gibi oynamamış fakat, aldığı süreye göre verimliliği iyi.

Daha evvel de belirttiğimiz gibi, bu şu demek oluyor: Washington'ın verimli ve takıma faydalı olabilmesi için delici özelliğiyle 1'e1 oynarken alan açmak gerekiyor. Topu eline alıp seti oynamasını beklemekten ziyade, ikili oyunlara yönelmesini sağlamak lazım. Washington sahada iken oyun kurucu özellikleri olan bir guard daha olmalı. Evren Büker, pasör özelliği olması hasebiyle bu dengeyi sağlayabilir sanıyorum. Can Akın'la da birlikte iken uyumlu olabilirler ama, Murat Kaya'yla beraber kanımca zorlanabilirler...

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Ahmet Abi, istatislikleri hiç fena değil serbest atışları süper gözüküyor ikilik atışlarıda iyi Rusya'da 11 sayı ortalaması vardı milli takımda da yakalamış daha önce yapılan yorumlarda aldığı topu kendi kullanır 3'lük atışa yönelir deniyordu bu iki maçın istatisliklerine bakılırsa oyun disiplinine
sadık kalmış gibi gözüküyor.

Sevgili Mustafa, bu biraz içinde bulunduğu ortam ile alakalı bir durum. Milli Takım'da ondan istedikleri set akışını bozmadan kendi özelliklerine en uygun şey olan penetre etmesi veya hızlı hücumlarda etkili olması. Milli Takım'da forma giymek için belli bir disiplin düzeyinde olmak zorunda. Rusya'da iken daha fazla inisiyatif alıyordu ve zaman zaman kontrolden çıkıyordu. Yukarıda yazdığım gibi, verimli ve takıma faydalı olabilmesi için uygun şartların oluşması lazım...

1 sorum var!!

Bir maç izlemiştim Amerikan College liginden ntv mi ne vermişti maçı? adamın biri vardı Washington adındaydı sanırım. adam bir sallıyor üçlükleri attığı giriyordu. tek başına maçı götürüyordu. uzatmalara fln gitmişti sanırım. inanılmaz üçlükler sokuyordu.. o adam bu adam mı? izleyen varmıydı maçı?

not : (o maçta formalarının rengi siyah ağırlıklıydı) (youtube bi video görnce ordan geldi aklıma sorayım dedim)

Ahmet Abi, bizim teknik heyette milli takımda ki gibi belli bir disiplinde oynatamazmı Darius'u ? Ayrıca yabancı bir pivot takviyesi olmadığı sürece
Darius bizde de ilk beş başlayacağını zannetmiyorum.

Mehmet Ali Goksen' Alıntı:
1 sorum var!!

Bir maç izlemiştim Amerikan College liginden ntv mi ne vermişti maçı? adamın biri vardı Washington adındaydı sanırım. adam bir sallıyor üçlükleri attığı giriyordu. tek başına maçı götürüyordu. uzatmalara fln gitmişti sanırım. inanılmaz üçlükler sokuyordu.. o adam bu adam mı? izleyen varmıydı maçı?

not : (o maçta formalarının rengi siyah ağırlıklıydı) (youtube bi video görnce ordan geldi aklıma sorayım dedim)

senin dediğin adam mcclinton olmasın

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Ahmet Abi, bizim teknik heyette milli takımda ki gibi belli bir disiplinde oynatamazmı Darius'u ? Ayrıca yabancı bir pivot takviyesi olmadığı sürece
Darius bizde de ilk beş başlayacağını zannetmiyorum.

Sevgili Mustafa, şimdiden kesin bir ifadeyle bu sorunun yanıtını verebilmek pek mümkün değil. Ancak, oyuncular teknik ekibin gösterdiği hedefe inanırsa, teknik ekipte tutarlı olursa belli bir disiplin düzeyi oluşur. Bu disiplin düzeyini oluşturacak en önemli merci teknik ekip/baş antrenör olsada, şube yöneticilerinin de organizasyonu mukavim bir şekilde idare etmesi gerekiyor. Yani takım disiplini veya bireysel oyuncu disiplini için birçok etkenin onat hareket etmesi lazım.

Dwashı bu hafta Efescup'da izleme fırsatımız olabilir. Geçtiğimiz haftasonundaki turnuvada polonya karşısında 10 sayı ile oynamış. Demek ki şu an kadroda. Ancak efescup kadrosunda ismini göremedim. Bakalım görücez bu hafta

Bugun Letonya karşısında ilk 5 başladı ancak maçın hemen başında bir adele sakatlıgı yaşayarak kenara geldi. Henüz ilk çeyrek devam ediyor.

Makedonya' da Vlado Ilievski neden yok, onu da pek anlayamadım. 36 lık Stefanov ve devrişme Washington' dan önce Euroleague' in kalburüstü oyun kurucularından Ilievski' nin kadroda yer alması gerekirdi.