Darrel Mitchell

Tv'den izliyen sayımız çok bende dahil.Lafla kalır bizim Malik'e sevgimiz.Her maç salon full çekse , Malik'i tutmasalar ayıp ederler ama şu şartlarda GS taraftarına hakaret filan değildir Malik'in gitmesi...Aslında bende dahil birçok taraftarın salona gitmemesi hakarettir(ben de İstanbul'a gelmek için tüm şartları zorladım.Zaten Haftanın 7 günü -okul-dershane nedeniyle olmadı).

GALAT-ASIR-AY' Alıntı:
Tv'den izliyen sayımız çok bende dahil.Lafla kalır bizim Malik'e sevgimiz.Her maç salon full çekse , Malik'i tutmasalar ayıp ederler ama şu şartlarda GS taraftarına hakaret filan değildir Malik'in gitmesi...Aslında bende dahil birçok taraftarın salona gitmemesi hakarettir(ben de İstanbul'a gelmek için tüm şartları zorladım.Zaten Haftanın 7 günü -okul-dershane nedeniyle olmadı).

çok doğru sölemişsin.burda o kadar konuşuyoruz takıma tribünlerde destek vermiyoruz die.ama açıkça salonda kemikleşmiş bir grup war.her maçta takımımıza onlar destek verio.ben bile bu konu da ileri geri bir sürü şey yazdım ama sorsanız bu sezon sadece 4 maçına gittim.onlar da ilk yarıdaki maçlardı.yani söylenen ve yazılan çoğu şey boşta kalıyor

...

Öncelikle hayırlı olsun bu transfer, anlamadığım nokta kaç kişi bu adamı seyrettide atış stili kötü diyor?...Biraz uğraşıp internete baksalar durumun hiçte öyle olmadığını görecekler aslında...Bir link vereyimde bakın hala atış stili kötü diyorsanız pes vallahi adam el üstünden 3lüğü süper gönderiyor...

http://www.youtube.com/watch?v=F1fJBFXxi6w

Mitceall takıma katkı saglıcaktır ama yanına dogru parcaları bulmamız sart su zaman kadar yapılan turk transferler hic fena deil murat ve tufan her takımın isticegi oyuncular ama benim en buyuk korkum dogru bir 5 numara bulamamak senelerdir sırtı donuk 5 numara alamadık enazından kaliteli keep haric dielim o da cok kiloluydu geldiginde ama bir sorun da dixonın durumu o kalırsa (gerci cok zor ) muthis bir dıs hucum hattımız olur ama buyuklerimiz su dixon işine el atsa en azından ne oldu niye anlasılmadı onu ogrenebilsek...

volverin' Alıntı:
Mitceall takıma katkı saglıcaktır ama yanına dogru parcaları bulmamız sart su zaman kadar yapılan turk transferler hic fena deil murat ve tufan her takımın isticegi oyuncular ama benim en buyuk korkum dogru bir 5 numara bulamamak senelerdir sırtı donuk 5 numara alamadık enazından kaliteli keep haric dielim o da cok kiloluydu geldiginde ama bir sorun da dixonın durumu o kalırsa (gerci cok zor ) muthis bir dıs hucum hattımız olur ama buyuklerimiz su dixon işine el atsa en azından ne oldu niye anlasılmadı onu ogrenebilsek...

Dixon'ın kalması takım için önemli....
Ancak Mitchell ın gelmesi bende birçok şüphe uyandırdı...

zaten bence bu adam dıxon a karsı alınmıs bır onlem
eger dıxon kalırsa adamı basarılı oldugu soylenen 2 numarsaya alcaklar
yok eger dıxon gıderse adamı 1 numara kullanacaklar
yanı olası bır dıxon krızıne gırmemk ıcın alınmıs bır adam bence
he ama bnce yerınde gusel bır transfer olmus adamın atıs stılı hıcte kotu degı
bunu lısaslı bır oyuncu olarak bn kendı fıkrımı soluyorum

Ama benim aklımı karıstıran bir konu var biglion arkadas guzel demişti simdi takıma bakıyorum da 2 numara da murat ve tufan var bu da bende suphe uyandırıo ama belki soyle olabilir dixon 1 olur mitcell yedekten gelir tufan 3 e cekilir dixon mitcheall tufan uclusu olabilir ama 3 numaraya kaliteli bir yabancı alınırsa işler karısır dixon konusunda

volverin' Alıntı:
Ama benim aklımı karıstıran bir konu var biglion arkadas guzel demişti simdi takıma bakıyorum da 2 numara da murat ve tufan var bu da bende suphe uyandırıo ama belki soyle olabilir dixon 1 olur mitcell yedekten gelir tufan 3 e cekilir dixon mitcheall tufan uclusu olabilir ama 3 numaraya kaliteli bir yabancı alınırsa işler karısır dixon konusunda
3 numaraya kaliteli yabancı herhalde almazlar çünkü tolga ve arda(eğer gelirse) var.ayrıca senin de belirttiğin gibi tufan üçe kayabilir,hüseyin duruma göre kayabilir,serhat kayabilir.4 ve 5 numaralara kalan yabancı haklarımızı kullanıcaz gibi görünüyor

yabancı sayısı 5'e çıkmış ama büyük bi ihtimalle biz 4 yabancıyla sürdüreceğiz sezonu çünkü kadromuzda bi çok yerli isim var. zaten bana göre de 4 yabancı ideal.

emregs' Alıntı:
yabancı sayısı 5'e çıkmış ama büyük bi ihtimalle biz 4 yabancıyla sürdüreceğiz sezonu çünkü kadromuzda bi çok yerli isim var. zaten bana göre de 4 yabancı ideal.
bana göre de ideal ama federasyonumuz fener için böyle uygun görmüş :? :?

Dixon,Mitchell yanyana olmaz...

Bu kadar kısa bir takımın çok sorunu olur,özellikle savunmada.Olursa,birbirlerinin alternatifi olurlar.

Bu sebeple Dixon'un kadroda olması düşük bir ihtimal.

emregs' Alıntı:
Zaten bizim tribünde yabancı oturtma gibi bir lüksümüz olamaz diğer takımlar gibi.
3 yabancı da yeterlidir lig için.Ama seçimler mutlaka doğru yapılmalı.2 ay sonra gitmesin artık yabancılar.Birkaç sene aynı yabancılarla oynarsak dewamlılık sağlanır.

Arkadaşlar Dixon'ı çok dert etmeyin. Bazı yönlerden çok extra bir oyuncu ama bir çok eksiği de var. Her sene en az 1 ismi nasıl elimizden kaçırdık diye üzülürüz, ertesi sene başkası gelir (Tolbert-Koch-Bod-Dixon). Artık yeni bir yapılanma var, sözleşmeler 1+ yıllık. Bu sene umarım Mtichell yada başka bir yabancı bizlere Dixon'ı unutturur ve 1'den fazla yıllık sözleşme sayesinde güç elimizde olur, yani ya tutarız yada değerini veren olursa yollarız.

Ben cemcemgs arkadaşıma dixon konusunda katılmıyorum bana sorarsanız dixon o saydıgı oyunculardan cok daha fazla etki yapmıstır bu takıma yani dicxon gecen sene takımın yarısından cogunu olusturuodu ve playoffa soktu yani dixonın boşlugu kolay kolay dolmaz...

Dixon konusunda çoğu kişiyle ters düşeceğim fakat ben açıkçası gitmesini istiyorum...

Evet Dixon iyi bir oyuncu. Hatta bize gelen gelmiş geçmiş en iyi yabancılardan biri. Fakat bazı hassas noktalar var

1- Savunma yapmıyor. Sadece bir hucum oyuncusu. O sahadayken (ki 35 dkdan fazla kalıyor) 4 kişi savunma yapıyoruz. Özellikle adam adamada çok sık geçildiği için uzunlarımıza daha fazla yük biniyor. Alan savunmasında ise boş şut veriyoruz.

2- Hucumda eli çok düzgün olmasına rağmen şut seçimleri genelde çok yanlış. Çoğu zaman 2-3 kişinin arasına girip dengesiz şutlar atıyor, bencilliği tuttuğu zamanlarda (ki sık sık tutuyor) takımın diğer 4 oyuncusunu oynatmıyor. Böyle olduğunda da ya 40 sayı atıyor ya da 8-10. Ama 40 sayı attığı zamanlar bariz bir şekilde daha az.

3- Malik sahada olduğu zaman diğer oyuncular hep onu arıyor, kendilerine pas gelse, uygun konumda olsalar bile şuta kalkmıyorlar. Bu da takım oyununu zedeliyor.

4- Büyük maçların oyuncusu değil. Sadece kazandığımız Efes maçında yanılmıyorsam 30 küsür atmıştı. Diğer büyük maçlarda (derbiler ve Efes ile Ülker maçları) hep 10lu sayılarda kaldı ve çok şut kaçırdığı için takıma zarar verdi.

5- Sıkı savunmaya karşı kesinlikle hücum edemiyor. Hatırlarsınız Dixon'ı oynatmamak için rakip takımlar ikili sıkıştırma uygulardı ve Dixon da kilitlenir kalırdı. El üstünden kaçırır dururdu. Büyük oyuncu olmak demek sert savunma uygulandığında takımı rahatlatacak sayıları, asistleri sağlayabilmek demektir. Dixon bunları pek yapamadı.

Tabii ki iyi yanları da var, fakat ben açıkçası Mitchell'a çok güveniyorum. Dixon'dan daha komple bir oyuncu, daha bir takım oyuncusu gibi duruyor. Bana öyle geliyor ki Mitchell bu eksik yanların çoğunu doldurabilecek kapasitede. Son saniye üçlükleri atan bir oyuncuda liderlik vasıfları hiç de küçümsenmeyecek seviyededir.

canuAltay'ın yazısı damir mrsic tartışmalarını hatırlattı bana, haklı gibi gözüksede, böyle değerleri sağmayı başaracak antrenörler en büyük katkıyı yaptırır.
kimin oynadığından daha çok kimin nasıl oynattığına bakmakta fayda var diye düşünüyorum ben. phil jackson olayı gibi yani

CanuAltay'ın yazısı gerçekten çok güzel....
Her kelimesine katılmaktayım....
Galatasaray taraftarı Malik Dixon'ı ne kadar da sevse bazı gerçekler kesinlikle yadsınamaz....
Sezon içinde de belirttiğim gibi Galatasaray maçlarını Dixon'ın sayesinde kazandı ancak bu çokta iç açıcı bir durum değil takım için....
Bu yüzdendir ki maçları tek bir kişi ile kazanmaktansa TAKIM halinde kazanmayı yeğlerim....
Bu sene takımımızın düzenliliği için Dixon'ın gitmesi daha doğru olacaktır....

Saygın R.Lion' Alıntı:
CanuAltay'ın yazısı gerçekten çok güzel....
Her kelimesine katılmaktayım....
Galatasaray taraftarı Malik Dixon'ı ne kadar da sevse bazı gerçekler kesinlikle yadsınamaz....
Sezon içinde de belirttiğim gibi Galatasaray maçlarını Dixon'ın sayesinde kazandı ancak bu çokta iç açıcı bir durum değil takım için....
Bu yüzdendir ki maçları tek bir kişi ile kazanmaktansa TAKIM halinde kazanmayı yeğlerim....
Bu sene takımımızın düzenliliği için Dixon'ın gitmesi daha doğru olacaktır....

Teşekkürler Saygın;

Açıkçası ben de Dixon'ı çok seviyorum fakat gitmesi hem kendisi için hem de takım için en iyisi olacaktır.

Utku'nun da belirttiği gibi bir oyuncuyu nasıl kullandığınız çok önemlidir. Bana göre Dixon'ı iyi kullanabilecek çok az coach var Türkiye'de. Murat hoca kullanabilir kullanamaz o ayrı mesele.

Dixon'ın egosunu dizginleyebilecek birisi onu iyi kullanabilir diye düşünüyorum. Bu da açıkçası çok zor.

dixon yokken siz mi sayı atacaksınız
utah da öle diodu
ne oldu
bu iş skorer siz olmaz

denizz' Alıntı:
dixon yokken siz mi sayı atacaksınız
utah da öle diodu
ne oldu
bu iş skorer siz olmaz

Dixon o hücum yeteneğiyle bir de savunma yapsa zaten NBA'de oynar.
Dixon'ın gitmesi büyük kayıptır bu kadar basit. Ama koç takım oyunuyla bunu kapatırsa hiç lafım yok. Ancak sonuçta iyi basketbol iyi oyuncularla oynanır. Diğer taraftan hedefimiz mi var ki Dixon kalsın. Kimse kimseyi kandırmasın.