Denham Brown

Re: Dee Brown hakkında görüşler

İnsanlar o kadar günlük konuşuyor ki vallahi yazık.Üzülmemek elde değil bu konuyu okurken.

Dee çok iyi oynadıgında herkes Dee'nin yanında kötü oynadıgında çoğunluk Dee'nin karşısında.Biz Malik süper oynadığında da çok severdik desteklerdik kötü oynadığın da da off feci sattık derdik.Fitchde de böyle.

Ne kadar büyük bir tezatlık içindeyiz.Kimse kendi savunduğu doğruyu aynı çizgide korumuyor.Gün kötüleme günü ise her delikten biri çıkıp laf atıyor gün övme günü ise herkes delikten çıkıyor ben dedim bunu aferin Dee,Owens diyor.

Önce kendimize bakmalıyız.Gün gün değişiyor yorumlarımız.Cidden anlamıyorum.

Şimdi playoffta Dee telekom'a karşı çok iyi bir seri çıkarsa herkes Dee'i övecek aslanım benim dicek.Ama aslında Dee aynı Dee.Adam 2 haftada bir anda yetenekleri artmıcak.Bunu da gözden geçirmek lazım.

Ama şahet Dee playofflarda iyi oynar ise eleştri yapanlarında o gün çıkıp hala eleştir yapmalarını arzulamaktayım.Yada özür dilerim haksızmışım günlük performansa göre yorum yapmışım deme cesaretinde bulunmalıdır.

Biz insanlar haribden tuhafız.Gözümüzün önündeki değerleri göremiyoruz.

Şunuda söyleyeyim.Daha 2 hafta önce herkes Britton'ın ne biçim oyuncu olduğundan bahsediyordu şimdi ise seneye kalsın diyenler sitede arttı.Bu kadar büyük tezatlık tuhaflığın açıklamasıdır.

Dee brown 2005 ncaa finali ve 2007 nba konferans finali oynadı.böyle bir oyuncu uleb final eight'te dökülmesi kabul edilir gibi değildir.kimse ondan otuzlu skorlar beklemiyor,sadece takıma liderlik yapmasını ve iyi yönetmesini bekliyoruz..

Evet Dinamo Moskova maçının devre arası itibariyle konuşuyorum.
Bizim guardımız Dee Brown ise ben birşey demiyorum.
Çekip gitsin bu takımdan.Bari genç yeteneklerin önü açılır.

Tugay Aktepe' Alıntı:
Evet Dinamo Moskova maçının devre arası itibariyle konuşuyorum.
Bizim guardımız Dee Brown ise ben birşey demiyorum.
Çekip gitsin bu takımdan.Bari genç yeteneklerin önü açılır.

Artık maç sonu itibariyle konuşuyorum.
Dee Brown'ın elle tutulacak hangi yanı var?
Takımın top kayıplarının yarısını sahiplenmiş durumda.
En büyük özelliği olduğu söylenen fast-break'lerini ya hücum faul ile ya da blok yiyerek sonlandırdı.
Böyle oynamaya devam ederse play-off'larda çok canımız sıkılacak.

Onun yerine Mitchell kalsaydı daha faydalı olurdu. Bence Torino'dan direk ABD'ye yollasınlar yerine yeni guard transfer edelim onun yerinde İsmet Hacıoğlu olsa daha başarılı olurdu.

bu oyuncularimizdaki özgüven eksikligi'nin nedeni nedir anlamiyorum. Dee bir kötü mac oynadi, moralmen cöktü. gelecek seneye kesinlikle takimda görmek istedigim bir oyuncu degil ama sezon sonuna kadar ona destek olmaliyiz. baska caremiz yok. Sonucta bu saatten sonra baska oyuncu alacak halimiz yok. Dee ile bu sezon bitsin, seneye de artik adam gibi takima hakim olabilecek, moralmen cökmeyecek, duygusal degil winner bir PG gerekiyor: Kerem Tunceri bence bu takima level atlatir. hem kaptanlik yapar, hem organize eder hem de tecrübesini konusturur. Dee'ye sezon sonuna kadar destek !!!

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Onun yerine Mitchell kalsaydı daha faydalı olurdu. Bence Torino'dan direk ABD'ye yollasınlar yerine yeni guard transfer edelim onun yerinde İsmet Hacıoğlu olsa daha başarılı olurdu.

Ya Allah aşkına yapmayın birkaç maçda adamı sildiniz attınız yazık yaw. Mitchell ı da hatırlıoz. Fitch olmasa Mitchell ne yapacak ?

mustafakaya' Alıntı:
Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:

Ya Allah aşkına yapmayın birkaç maçda adamı sildiniz attınız yazık yaw. Mitchell ı da hatırlıoz. Fitch olmasa Mitchell ne yapacak ?

Mustafa biz sadece Dinamo maçı için konuşmuyoruz aslında.Koskaca bir turnuva boyunca final-eight'te Dee Brown ne yaptı? Sadece Dinamo maçında tüm sınırları zorladı.Boş bir pozisyonda en iyi yaptığı şey yani Fast-Break de blok yedi,10 top kaybı yaptı,takımı organize edemedi.
Biz Cüneyt Erden'i sezon başında farklı rotasyonlarda düşünürken şimdi geldiğimiz duruma bakın.Cüneyt Dee'nin yapması gerekenleri üstlenmiş vaziyette.Cüneyt bu rotasyonda devam edecek olsaydı Mithat'ı takımda tutup Cüneyt'in yedeği yapardık.Çünkü winner olarak sadece kaptanın eline bakar olduk.Dinamo maçında Hite'ın yokluğunda bu durum fazlasıyla ortaya çıktı.
Dee kendini ya toparlayacak ya da toparlayacak.Başka çözüm yolu yok.

Tugay Aktepe' Alıntı:
mustafakaya' Alıntı:
[quote="Mustafa Yağız ÖNDER":1py03r1j]Onun yerine Mitchell kalsaydı daha faydalı olurdu. Bence Torino'dan direk ABD'ye yollasınlar yerine yeni guard transfer edelim onun yerinde İsmet Hacıoğlu olsa daha başarılı olurdu.

Mustafa biz sadece Dinamo maçı için konuşmuyoruz aslında.Koskaca bir turnuva boyunca final-eight'te Dee Brown ne yaptı? Sadece Dinamo maçında tüm sınırları zorladı.Boş bir pozisyonda en iyi yaptığı şey yani Fast-Break de blok yedi,10 top kaybı yaptı,takımı organize edemedi.
Biz Cüneyt Erden'i sezon başında farklı rotasyonlarda düşünürken şimdi geldiğimiz duruma bakın.Cüneyt Dee'nin yapması gerekenleri üstlenmiş vaziyette.Cüneyt bu rotasyonda devam edecek olsaydı Mithat'ı takımda tutup Cüneyt'in yedeği yapardık.Çünkü winner olarak sadece kaptanın eline bakar olduk.Dinamo maçında Hite'ın yokluğunda bu durum fazlasıyla ortaya çıktı.
Dee kendini ya toparlayacak ya da toparlayacak.Başka çözüm yolu yok.[/quote:1py03r1j]

Tugay sana sadece bir soru soruyorum ulebcup da buraya gelene kadar takımımızın en skorer oyuncusu kimdi ? O zaman iyiydide şimdi kötümü oldu ? Adam sakatlıktan yeni çıktı hatta sakat sakat oynuyor ! Yapamayın allah aşkına bir adamı karalamak bu kadar kolay mı?

bazı arkadaşlar tutarlı yorumlardan falan konuşuyor ben sezon başında hatta dee nin galatasaraya geldiğini öğrendikten sonra eyvah dedim..eyvah ki ne eyvah dedim açıkçası dee beni yanılttı ben bu mevsim dee nin sokağa çıkmasının zor olduğunu düşünüyordum o kadar da kötü oynamadı düşündüğümden daha iyiyidi ama daniel harris brown la galatasaray sezon sonunda hemen ilk gün lig bitince ayrılmalı..arkadaşlar bu benim naçizane düşüncem ve burada bunu hep yazdım ..pınar hanım ırkçılık vurgusu yapmış beni çok güldürdünüz hakkaten ...yani bi oyuncu ona 2 polis pass port soruyor diye alınacak peki bu oyuncuya sokakta sevgi gösterisi olmuyormu ben okudum blogunda kendi yazısıyla neler yapıyorlar taraftaralar beni görünce diyor yolda, çok memnunum sevgiden diyordu yoldaki, demek yalan söylüyormuş blogunda
bide bu ülkede zencilere ırkçılık diye bişey yoktur pınar hanım bunu aklınızı bi ucuna yazın isterseniz türkiye de ırkçılık olabilir ama bu zencilere değildir ben california da doğdum büyüdüm chıcago da okudum ben ırkçılığın ne demek olduğunu bilirim hem de çok iyi bilirim bana benim bildiğim bi bahane bulmayın başka bahane bulun lütfen dee oynayamamasına..bu ülkede yahudi futbolcuların sayfa sayfa posterleri verildi her hafta...adam kafa olarak uynuyor diyin anlayalım
saygılar

Bu konuyu artık kapayalım beyler en azından her maç sonrası eleştirmek cidden hiçbirşey kazandırmıyor şu aşamada sonuçta Dee bu takımınn guardı ve bu yerlere onunla geldik.Ligi 12-3 başladığımızda da guardımız Dee Brown idi şuanda da Dee Brown.

Playoff sonrası hep beraber oturur tartışırız derin derin.

benim dee hakkında olumlu düşüncem kalmadı..sezon başından beri ha bugün ha yarın derken koca bir sezon bekleneni veremedi..çoğumuz deenin bu uzun verimsizliği final 8 de atacağını düşünüyorduk..tam tersine en önemli maçlarda iyice döküldü..tek şansı play offlarda düzelmesi-fakat bence birçok kişi gönlünden sildi torinodaki maçlardan sonra..yavaş yavaş oyun kurucu aramalıyız,kerem iyi olur mesela..3 numara l azım

takımda herkesin sağlıklı olmasına ihtiyacımız var. Tufan Ersöz, Hüseyin Beşok ve Dee Brown?a tam performanslarıyla ihtiyacımız oldu. Ama sakatlıları da önleyemiyorsunuz daha önceden. Tam takım olsaydık sonuç farklı olabilirdi.?
murat hoca nın maçtan sonraki açıklamasından bir bölüm.dee nin sakat olduğunu söylüyor sahip çıkacağımıza eleştiriyoruz belkide en az hüseyin kadar fedakarlıkta bulundu.mihriban oğuz un buraya yazdığı bir yazıda olayın perde arkasını bilmeden yapılan yorumlardan bahsetmişti sanırım kimse okumamış.

Gökçe iyi diyorsun hoş diyorsunda Dee'nin zaten iyi oynaması gerekiyor.O yıldız olarak transfer edildi.Diğer takımların yıldızına ve bizim yıldızımıza bakarsak konuşmak gerekiyor.Dee zaten iyi oynamak zorunda abicim.

Burak Barut' Alıntı:
Gökçe iyi diyorsun hoş diyorsunda Dee'nin zaten iyi oynaması gerekiyor.O yıldız olarak transfer edildi.Diğer takımların yıldızına ve bizim yıldızımıza bakarsak konuşmak gerekiyor.Dee zaten iyi oynamak zorunda abicim.
Yoo kim yıldız diye transfer etti? Nereden biliyorsun yıldzı transferi olduğunu? Medyanın Dee bombardımanından dolayı sadece sizde öyle bir kanı oluştu.Yaz liginde başarılı olmuş hocanın beğendiği ve Avrupa'a düşme ihtimali olduğunda hocanın almak istediği bir oyuncu idi Dee.Çünkü oynatmak istediği oyuna çok uygun biriydi.Diğer takımın yıldızlarından az para alıyor bu çocuk hem.Diğer yıldızları da merak ettim.Solomon yıllardır buralarda oynuyor zaten,El-Amin gene buraların tozunu yutmuş bir insan.Beşiktaş'ın yıldızı derken kimi kastettin bilemiyorum? Efes Pilsen'de Penn heralde diyorsun o da kendinden bekleneni pek veremedi ki o da yıllardır Avrupa da kalbur üstü takımların önemli oyuncularından olmuştur.

Şimdi soracaksın o zaman Murat hoca neden Dee'i getiriyor? Onu da bilemeyeceğim Avrupada Lynn Greer'i isteyip alamadığını biliyorum vakti zamanında Solomon'ın karşısında ezilmeyecek biri istedi bence.Ezildi mi ezilmedi.İlk geldiğinde Prens idi gözümüzde ama bu adam 2. yarıyı hep sakat sakat oynadı.Hala da sakatlığı var.Bir bahane olarak sunmuyorum bunu ama sizin sene başında hayal etmediğiniz şeyler şuan gerçekleşmiş ise bunda Dee Brown payı hiçte az değildir.

Ama bizler hep şurada yanlış yapıyoruz.Överken haddinden fazla övüyoruz,söverken de haddiden fazla sövüyoruz.Bunu yaptığımız sürece hiçbir zaman savunduğumuz doğrular aynı paralellikte gitmez.

Şu adama biaz anlayış gösterin lütfen.Dilimde tüy bitti herifin takıma kattığı artıları yazdım bir iki hafta önce yanılmıyorsam sende katılıyordun Burak o yazdıklarıma.EE o zaman biraz sabredin playoffta da batırır ise cellatlık rolüne soyunursunuz.

Not:Dee yeni bir yazı yazmış isteyenler türkçesine sitesinin forum kısmından ulaşabilir.

Uzun Haftasonu

Uleb Kupası Final Sekiz?de oynamak müthiş bir deneyimdi.İlk olarak oynadığımız rakip takımın Türk olduğu oyunda istediğimize ulaştık.Son anda atılan asla unutmayacağım bir üçlük sayesinde maçı kazandık.Antrenörüme, hayatımda 3 kere final 4 a kalmama ramen, bu sefer işlerin planladığım gibi gitmediğini söyledim.Ona heyecanlı olduğumu söylemiştim ve gergin olduğumu söylemiştim çünkü bu benim için önemli bir olaydı, bütün Avrupa?nın, NBA Scout larının önünde oynayacaktım.Ama en önemlisi kupayı Türkiye?ye getirmek için oynayacaktım.Antrenörüm yaptığı açıklamada titrediğimi söylemiş, maç için aşırı heyacanlı olduğumu kast etmek istemiş herhalde.Açıkcası buna biraz güldüm çünkü ben hayatımda birçok kez bu tür durumlarla karşılaştım.Benim kafamda iyi performans göstermek ve kazanmaktan başka birşey yok.İtalya? dayken de kafamda bu iki şeyi başarmak vardı.
İlk maçta çok fazla dakika sahada kalamadım.Normalde daha fazla kalıyorum.Bu beni biraz mutsuz etti ve oyundan kopmama neden oldu.Fakat sonra kendime geldim, maça konsantre olmaya çalıştım çünkü maç herşeyden önemliydi.Psikolojik olarak iyi olmak zorundaydım, takımım için bu gerekliydi.Sahaya döndüğümde kazanmaya odaklanmaya çalıştım.Bu yüzden hep maç %90 konsantrasyona dayanır derim.Asıl amacınız için konsantre olmalısınız.Takımın hedeflerine ulaşmak için.İlk hedef aşılmıştı sonuncusu Türk takımının kupadaki yeri olacaktı.

Çok güçlü bir İspanya takımıyla eşleşmiştik.Çok sert oynadık.Onlar daha iyi basketbol oynayarak ve yaptıkları önemli atışlarla, bizi 90-83 ile geçtiler.Şampiyonluktan sadece birkaç atış uzaktaydık.Ben gerçekten hakemlerin oyunu kontrol ettiklerini düşünüyorum.Buna ramen, bizim daha iyi yapabileceğimiz bazı şeyler vardı, bunları yapamadık.Herkes onların bizden daha güçlü olduğunu söylüyordu, ama ben öyle hissetmedim.Onlar kadar iyi olduğumuzu düşündüm ve kazanmak için şansımız olduğunu.10 sayı 4 asist ile oynadım.Çok daha iyi oynayabilirdim.Ama bazen olanlara engel olamıyorsunuz.Yapabileceğim sadece bu maçı izlemek ve bu maçtan birşeyler öğrenmek.Bu maç bizlere çok şey öğretti, herkese karşı oynayabilceğimizi ve çok büyük farkları bile kapatabileceğimizi.

Üçüncü ve dördüncülük için oynayacaktık.Güçlü bir Rus takımı ile eşleşmiştik.Kupayı kazanmaya aday gösterilmiş takımlardan biriydi.Bu maçı kazanan taraf otamatik olarak seneye ULEB?e gidecekti.Biz sert oynadık, geriden gelerek aradaki farkı kapattık.Ama tekrar söylüyorum hakemler resmen oyunu kontrol altına almışlardı.Biz daha iyi oynayabilirdik, bu maçı kazanabilirdik.Attıkları şutlarının birçoğunu sokarak, müthiş bir savunma yaparak ve takım olarak iyi oynayarak bizi yendiler.Herşeye ramen biz sonuna kadar savaşıp, karakterimizi ortaya koyduk.Ben gerçekten hiç de iyi oynamadım.11 sayı 2 asist 8 topkaybı ve 5 topl çalma ile.Bu yüzden kendime çok kızmıştım çünkü sahadaki ben değildim.Bu gerçek ben değildi.Oyun kurucu olarak bu kadar topkaybı yapamazsınız.Benim için çok büyük hayalkırıklığıydı.Ama ben biliyorum ki herşeye ramen yüreğimi vererek oynadım.Ve asla takımımı ve taraftarları asla yarı yolda bırakmayı düşünmedim.Zaten beni ben yapan da bu.Asla yüreğimi koyarak oynamaktan vazgeçmeyeceğim ve yılmayacağım.Şampiyon olamadık, işler istediğimiz gibi gitmedi fakat herşeye ramen savaşmayı bırakmadık.Sanırım herkese biz de bu yolda varız dedik ve Türk liginde çok iyi oyunucular ve takımlar olduğunu kanıtladık.

Çok uzun bir haftasonu olmuştu.4 gün içinde 3 maç.Gerçekten istediğim performansı ortaya koyamadım.Çok berbat oynadığımı düşünüyorum.Çok kötü atışlar yaptım, top kayıpları, yaptığım asistler sayısındaki düşüklük.Fakat yüreğimi koyarak oynadım.Bu da önemli birşey.Yarın sağlıklı bir şekilde kalkıcağım ve hala basket oynayabileceğim için kendimi ayrıcalıklı hissedeceğim.Benim için çok önemli bir tecrübeydi.Böyle bir turnuvada oynama şansını yakaladığım için mutluyum, ama tatmin olmuş değilim.Geçen annemle konuştum, annem bana hesap soruyordu kötü oyunum yüzünden , bunu nasıl yaparsın diyordu.Ve ona iyi oynamadığımı çok daha iyi olabileceğimi söyledim.O da bana bunu duyduğu için üzgün olduğunu ama yine de birşeyler yapmak için uğraştığımı, bir daha ki maçta çok daha iyi olabileceğimi söyledi.Bunları duyunca gülümsedim çünkü güzel olan şey daha önümüde bunları telafı edebileceğimiz maçlar olması.Bunu atlatıp kendimize geliceğiz.Özellikle ben!Ben iyi bir turnuva çıkaramadım.Bu yüzden çok üzgünüm ve sinirden çıldırıyorum şuan burada.Fakat benim her zaman yanımda olan ailem, arkadaşlarım ve taraftarlarım var.Beni gerçekten çok seven insanlar.Bana en güzel mesajları yollayıp kendimle ilgili birçok şeyi hatırlatan insanlar.Güçlü olacağım, gülümsemeye devam edeceğim ve çok çalışacağım.

Sayfamı ziyaret edip bana gösterdiğiniz sevgiden dolayı sizlere teşekkür etmek isterim.Uzun bir haftasonuydu.Ama henüz herşey bitmedi.Size söz veriyorum herşey için hazırlıklı ve güçlü olacağım.Saygı ve sevgilerimle

Hayat birçok engelle dolu.Fakat yalnız güçlü olanlar bu engellerden bir ders çıkararak hayatta kalmayı başarır.

Dee Brown ?Illini Prince?
One Man Fastbreak

Bence bu yazıyı bastan sona bı okuyun ondan sonra dee hakkında yorum yapın.
Adamın ne kadar duygusal bırı oldugunu anlarsınız. Atıslarının gırmemesı bence bı oncekı maclarda kı kotu performansı ve kacırdıgı şutlara takılım kalması ..kısacası daha caylakk bende torinodaki formundan hıc mı hıc hosnut degılım ama bence takımda kalması lazım ...
Daha ıyı bırını bulabılırmıyız ben ondan hıc umutlu degılım
Yıne bıoncekı senlerde kı gıbı butun yabancıları gonderıp tekrardan mı kadro yapalım
Sonra onlardanda 1 tanesı ıyı cıkacak dıye mı sevınelımm.herkes sımdıden 4 yabancı yazmıs takımda gormek ıstedıklerını ama bırazda gercek cı olmak lazım ole her pozısyona cok ıyı adamlar alcakta butcemız yok ki ve bence ne yazık ki seneyede olmıcak bu yonetim anlayısla
Uvey evlat cunku basketbol ole olmasa ulker le anlasılmazdı.adamlar fenere sponsor oldular butun takımdakı oyuncuları fenere verdıler sonra gelebılecek tepkılerden sonra bızım agzımızada bı parmak bal caldılar bızımkılerde kabul etmedıler mı...en fazla para bızım
4-5 katımız fenere hatta besıktas da bızden fazla alıyooo adamlara avrupada ılerlemelerınde prım bıle var bıze ıse koskaca bır sıfır.. Sponsorumuz halen ulker ken seneye cok ıyı butce beklemek bence hayalden oteye gıtmez..o yuzden bız gaınes dee ozelliklede hite takımda tutup ne yazıkkı ıyı oyuncu olan ama ıstıkrarı olmayan owens ve jonhson honderıp bunların yerıne hosley ve ıyı bır pıvot ozellıklede avrupada oynamıs avrupadakı ılk sezonu olmayan pı sutor de bulduk mu kı gonlumden gecen fıtch o zamn daha guclu olurmusuz gıbı gelıyo bana..fıtch dıyınce herkes cok bencıl sırf kendısı ıcın oynuyo dıyıcek ama gecen sene sırf onun elıne bakıyoduk kalıtelı bır kadroda bence daha ıyı ve daha verımlı oynar... Tabıkı bunlar sadece benım fıkırlerımm ..belkı bende yanlıs dusunuyorumdur ama sadece seslı dusunmek ıstedım.

Duygusal oldugunu sene basından berı söylüyoruz evet cok kötü oynadı hepimiz aynı dili konusuyoruz demek konu basket olunca onun dedıgı gıbı yüreksizllik yoktu kötü oynaması vardı ama bu takımın en önemli oyuncusu olupda kötü oynayınca sonucda kacınılmaz oluyo simdi torinoyu geride bırakıp bizim türkiye sampiyon olmamız için calısmalı ama torino onu cok etkiledi sahsi düsüncem sebpde kendısıde vurgulamıs nba gelen bircok oyuncu gözlemcisi vardı ama dee felaket kötü oynadı elindeki en büyük nba gitme sansı idi belkıde dee kendine en az 10 gün gelemez hayatının fırsatını kacırdıgını düsünüyo medya cok abartı demis gökce abartan sadece murta murtanoglu vede kaan kural idi murat abide kendi okulunda biri oldugu için bukadar üstünde durdu herkes biliyo, kaan abinin bu sene zaten ne dediyse ne yorum yaptıysa tersi cıktıgını hepimiz gördük :)